Minimalan broj poena i neispunjene predispitne obaveze

new_holding

Početnik
Poruka
8
Razmišljam da upišem jedanu visoku školu ali me zbunjuju neke stari u vezi bodovanja i uslova za izlazak na ispit.Nadam se da će mi neko od Vas pomo'i da ne bih zvao da pitam i "ispao" diletant.
E ovako piše na zvaničnom sajtu: "Student može da polaže ispit ako je stekao minimalni broj poena iz svih obaveznih aktivnosti na jednom predmetu."

Sad navodim primera za tabelu poena za jedan konkretan predmet.Minimalni br. poena na predispitnim obavezama 36, a iz dva kolokvijuma se može osvojiti min 34(ako imaš manje od 34 poena verovatno ne priznaju i to je ok),a maksimalno 50. Šta mi ovde nije jasno?

Ako ja iz dva kolokvijuma imam 45 poena to bi trebalo da znači da mogu da izađem na ispit jer je 36 min. br. poena na predispitnim obavezama. Međutim u to nisam siguran uzimajući u obzir činjenicu da je za vežbe naveden minimalni broj poena od 9 i boldiran tekst ispod Student može da polaže ispit ako je stekao minimalni broj poena iz svih obaveznih aktivnosti na jednom predmetu."

Da su stavovi o ukupnom min br. poena i br. poena po pojedinačnim obavezama po mom mišljenju kontradiktorni pokazuje primer predmeta u kojem prema ovome student ne može izaći na ispit iako ima 60 bodova iz kolokvijuma ako nema minimum 4 boda iz odbrane vežbi.Pa valjda je 60 bodova 6-tica ili obrazovne ustanove same mogu da određuju bodove za ocene.

U cenovniku ove škole ima stavka Nadoknada neispunjenih predispitnih obaveza u računarskoj učionici (po jednoj predispitnoj obavezi): . Šta je sad ovo. Jel' ovo znači da možeš da platiš to što nemaš minimum bodova iz vežbi pa da ih ne polažeš ili znači da moraš da plaćaš ovu nadoknadu dok ne položiš te vežbe iako npr. imaš 60 bodova iz kolokvijuma.

Ima i ova nadoknada Nadoknada neispunjenih predispitnih obaveza posle utvrđenog roka (po jednoj predispitnoj obavezi).

Valjda ovo neko razume i valjda će mi neko objasniti.Ja još nisam čuo za stekao minimalni broj poena iz svih obaveznih aktivnosti na jednom predmetu. Izvor je http://www.vipos.edu.rs
Hvala unapred.
 
Sta ti nije jasno? Min broj poena na predispitnim obavezama je odredjen br., neka bude 36, medjutim postoji i min broj koje moras da dobijes na kolokvijumu da bi prosao, zatim vezbama da bi ti bile priznate itd.
Ne mozes tih min broj poena izvuci samo kroz kolokvijum a sve ostalo zapostaviti.
Razliciti fakulteti razlicita pravila ali ako tako pise, to je to.
 
Ajmo preko zena da mu pokazemo...

Zena ce ti dati ako imas 50 poena...
Na pare mozes da dobijes od 0 do 60 poena.
Ali zena trazi i da na djokici i seksu dobijes minimum 10 poena...

To znaci da neces moci da imas stabilnu vezu ako ga bar minimalno ne dignes.
Ako imas 30 poena na seksu i djokici, onda mozes da pevas onu narodnu, siromah sam ali ljubav sladja....
Dovoljno ti je onda da imas i 20 poena na novcaniku, tek da ima gde da digne noge i spava...Moze i podstanar...

Idealno je kad prelazis 80 poena, 30+50 na novcaniku...Tada nema nikakvih zahteva tipa postenjacina, kontrola iliti moj je dragi krimos ali je tako nezan i pazljiv prema meni...


Po pokazanom imas sve uslove da uspesno zavrsis visu skolu, nemas visak inteligencije koji itekako moze da smeta pri zavrsavanju skole u Srbiji...
 
Po Bolonji ti je obavezno prisustvo na nastavi i vezbama. Moras da ispunis kvotu od 30% predavanja,mada kod nekih faksova je i vise.
Mozes i da imas 99 bodova od 100 na kol,ali ako nemas prisustvo na vezbama onda Sokole nema nista od tvog ispia. Plati.

Ovo su studije na daljinu.Ne mora prisustvo na nastavi i vezbama. Može li onada da se plati ova nadoknada i da se izadje na ispit sa npr. 55 bodova iz kolokvijuma bez bodova sa vezbi.
 

Back
Top