10% problem, 90% rješenje

Steinadler

Poznat
Moderator
Poruka
8.718
Jedan od najjednostavnijih i najefikasnijih "lajf tipova" za koje sam čuo je,
10% problem, 90% rješenje

U kakvoj god da ste situaciji u životu treba da vam je ovo na prvom mjestu pa onda sve ostalo,
ovo je osnova uspjeha! Sav život treba bazirati na ovome, sve!

Ako imate problem bilo kakav i kakva god da je situacija, dovoljno je samo da ga detektujete i sagledate, sva ostala energija
treba da ide na rješenje!

U rješenje uključite svo znanje koje imate, kreativnost, hrabrost, odlučnost, marljivost, pozitivne misli, optimizam, vjeru u sebe...
Unapredite vrline usavršavajte sebe uvijek, čitajući knjige i literaturu vezane za ovo gore, psihologija, filozofija, literatura vezana za vašu struku, steknite tako duhovno oružje i više moći!

Kako će neko uspijeti ako nije optimista tj. ako misli da ne može? To znači da ta osoba razmišlja obrnuto 90% problem, 10% rješenje, dakle time se stvara panika, depresija, nezadovoljstvo, osjećaj ćorsokaka itd. sve one bespotrebne štetne emocije i duhovna stanja !!! Time postajete jedan više pacijent koji kuka na krstarici... izbjegnite to!

Ne tražite krivca, ne kritikujte mnogo, pametan nađe način a budala razlog, 10/90 je način !!!

Ako ubijemo lenjost, i stvorimo vrlinu marljivosti, pridržavajući se ove formule, na jedinom smo putu ka uspjehu !!!
Slobodnu volju vam niko ne može uzeti tek tako, to bi značilo da vam uzmu život, ako ste živi dobro je! Slobodna volja znači da imate konce u svojim rukama da upravljate sobom, um imate da bi razmišljali po ovom principu 10/90, dakle da preživite i pređete probleme svake vrste !!!
 
J





Kako će neko uspijeti ako nije optimista tj. ako misli da ne može? To znači da ta osoba razmišlja obrnuto 90% problem, 10% rješenje, dakle time se stvara panika, depresija, nezadovoljstvo, osjećaj ćorsokaka itd. sve one bespotrebne štetne emocije i duhovna stanja !!! Time postajete jedan više pacijent koji kuka na krstarici... izbjegnite to!

Ne tražite krivca, ne kritikujte mnogo, pametan nađe način a budala razlog, 10/90 je način !!!
!
Hvala što si me podsetio :)
 
Jedan od najjednostavnijih i najefikasnijih "lajf tipova" za koje sam čuo je,
10% problem, 90% rješenje

U kakvoj god da ste situaciji u životu treba da vam je ovo na prvom mjestu pa onda sve ostalo,
ovo je osnova uspjeha! Sav život treba bazirati na ovome, sve!

Ako imate problem bilo kakav i kakva god da je situacija, dovoljno je samo da ga detektujete i sagledate, sva ostala energija
treba da ide na rješenje!

U rješenje uključite svo znanje koje imate, kreativnost, hrabrost, odlučnost, marljivost, pozitivne misli, optimizam, vjeru u sebe...
Unapredite vrline usavršavajte sebe uvijek, čitajući knjige i literaturu vezane za ovo gore, psihologija, filozofija, literatura vezana za vašu struku, steknite tako duhovno oružje i više moći!

Kako će neko uspijeti ako nije optimista tj. ako misli da ne može? To znači da ta osoba razmišlja obrnuto 90% problem, 10% rješenje, dakle time se stvara panika, depresija, nezadovoljstvo, osjećaj ćorsokaka itd. sve one bespotrebne štetne emocije i duhovna stanja !!! Time postajete jedan više pacijent koji kuka na krstarici... izbjegnite to!

Ne tražite krivca, ne kritikujte mnogo, pametan nađe način a budala razlog, 10/90 je način !!!

Ako ubijemo lenjost, i stvorimo vrlinu marljivosti, pridržavajući se ove formule, na jedinom smo putu ka uspjehu !!!
Slobodnu volju vam niko ne može uzeti tek tako, to bi značilo da vam uzmu život, ako ste živi dobro je! Slobodna volja znači da imate konce u svojim rukama da upravljate sobom, um imate da bi razmišljali po ovom principu 10/90, dakle da preživite i pređete probleme svake vrste !!!

To je to. Manje više.
 
Jedan od najjednostavnijih i najefikasnijih "lajf tipova" za koje sam čuo je,
10% problem, 90% rješenje

U kakvoj god da ste situaciji u životu treba da vam je ovo na prvom mjestu pa onda sve ostalo,
ovo je osnova uspjeha! Sav život treba bazirati na ovome, sve!

Ako imate problem bilo kakav i kakva god da je situacija, dovoljno je samo da ga detektujete i sagledate, sva ostala energija
treba da ide na rješenje!

U rješenje uključite svo znanje koje imate, kreativnost, hrabrost, odlučnost, marljivost, pozitivne misli, optimizam, vjeru u sebe...
Unapredite vrline usavršavajte sebe uvijek, čitajući knjige i literaturu vezane za ovo gore, psihologija, filozofija, literatura vezana za vašu struku, steknite tako duhovno oružje i više moći!

Kako će neko uspijeti ako nije optimista tj. ako misli da ne može? To znači da ta osoba razmišlja obrnuto 90% problem, 10% rješenje, dakle time se stvara panika, depresija, nezadovoljstvo, osjećaj ćorsokaka itd. sve one bespotrebne štetne emocije i duhovna stanja !!! Time postajete jedan više pacijent koji kuka na krstarici... izbjegnite to!

Ne tražite krivca, ne kritikujte mnogo, pametan nađe način a budala razlog, 10/90 je način !!!

Ako ubijemo lenjost, i stvorimo vrlinu marljivosti, pridržavajući se ove formule, na jedinom smo putu ka uspjehu !!!
Slobodnu volju vam niko ne može uzeti tek tako, to bi značilo da vam uzmu život, ako ste živi dobro je! Slobodna volja znači da imate konce u svojim rukama da upravljate sobom, um imate da bi razmišljali po ovom principu 10/90, dakle da preživite i pređete probleme svake vrste !!!

kako mi je vise muka od ovih kvazipsiholoskih uputstava
juce sam svom psihologu rekla da su oni krivi za veliki broj greska koje pravimo u roditeljstvu, pokusavajuci da sledimo kontradiktorne psiholoske smernice u odgajanju dece
namesto da slusamo iskuztvo, zdrav razum i intuiciju
svi bre nesto pametuju, a realan zivot je neka deseta stvar
 
kako mi je vise muka od ovih kvazipsiholoskih uputstava
juce sam svom psihologu rekla da su oni krivi za veliki broj greska koje pravimo u roditeljstvu, pokusavajuci da sledimo kontradiktorne psiholoske smernice u odgajanju dece
namesto da slusamo iskuztvo, zdrav razum i intuiciju
svi bre nesto pametuju, a realan zivot je neka deseta stvar

Svako ima pravo da ne bude u pravu, i ja ti to ne mogu oduzeti, osim sama sebi prosvetljenjem!

Muka ti je jer ne shvataš o čemu je riječ, kao što bi učeniku specijalne škole bilo muka da uči u regularnoj školi, kao što bi muka bilo svakome ko je nevoljan da uči koji maksimum završava za sss,
da mora ići na fakultet i dalje da se obrazuje, zamisli te muke.
To ne znači da su oni u pravu ako bace hejt svojom jeftinom filozofijom na regularnu koja jeste istinita, iako su slušali svoje iskustvo, intuiciju, razum...

Ajde časkom da ti oborimo taj "nekvazipsihološki" savjet koji si poturila, da ne ostane moje zašto.
To pada u vodu onoga trenutka kada shvatimo da dvije osobe mogu da misle različito o jednoj istoj stvari !
Dakle, jedan misli tačno, drugi netačno !
Zaključak, ako će svako misliti po toj definiciji samo onaj prvi će imati koristi, a šta ako ima tu i treći koji misli još krivlje, kojim putem onda oni idu?
Kakav je rezultat kada budala sluša svoj razum, iskustvo, intuiciju?

Naravno ovo svima treba biti poznato, iz iskustva kada ga već pominjemo znamo da mnogi ljudi vode svoj životni put u provaliju, dok neki drugi
idu mirnim i pravim putem, dakle nekima je i te kako potreban savjet.

Zato i postoji hijerarhija, postoji rang u svim sferama. Slušati samo sebe znači biti tvrdoglav što je negativno jer se zaostaje, slušati samo druge takođe znači problem,
biti otvoren za nove misli i ideje koje trebaju da prođu kontrolu vašeg uma zdravom argumentacijom koja će odbaciti tačne i netačne misli znači, usvajanje novog znanja!
Nadogradnja i prosvetljenje.


svi bre nesto pametuju, a realan zivot je neka deseta stvar

Realan život je mnogo komplikovana stvar, najlakše je dati ovako jadnu i plitku izjavu, pokazati svoje karte sa niskim ciframa, i tako odbaciti životna razmišljanja i mudrosti, koja treba da nam služe kao nauk i vodič za lakši i efikasniji život.
Većina zla potiče od mraka, tame, neprosvećenosti, nerazmišljanja, lenjosti itd. izjaviti ovako nešto kvotirano znači upravo ovo što navedoh, pustiti čamac života da tek tako plovi kroz rijeku ne naučiti veslati...

Život je sazdan od milijarde lekcija, ova tema je samo jedna, veoma prosta i jednostavna,
a znanje se nadograđuje.
 
Poslednja izmena:
Jedan od najjednostavnijih i najefikasnijih "lajf tipova" za koje sam čuo je,
10% problem, 90% rješenje

U kakvoj god da ste situaciji u životu treba da vam je ovo na prvom mjestu pa onda sve ostalo,
ovo je osnova uspjeha! Sav život treba bazirati na ovome, sve!

Ako imate problem bilo kakav i kakva god da je situacija, dovoljno je samo da ga detektujete i sagledate, sva ostala energija
treba da ide na rješenje!

U rješenje uključite svo znanje koje imate, kreativnost, hrabrost, odlučnost, marljivost, pozitivne misli, optimizam, vjeru u sebe...
Unapredite vrline usavršavajte sebe uvijek, čitajući knjige i literaturu vezane za ovo gore, psihologija, filozofija, literatura vezana za vašu struku, steknite tako duhovno oružje i više moći!

Kako će neko uspijeti ako nije optimista tj. ako misli da ne može? To znači da ta osoba razmišlja obrnuto 90% problem, 10% rješenje, dakle time se stvara panika, depresija, nezadovoljstvo, osjećaj ćorsokaka itd. sve one bespotrebne štetne emocije i duhovna stanja !!! Time postajete jedan više pacijent koji kuka na krstarici... izbjegnite to!

Ne tražite krivca, ne kritikujte mnogo, pametan nađe način a budala razlog, 10/90 je način !!!

Ako ubijemo lenjost, i stvorimo vrlinu marljivosti, pridržavajući se ove formule, na jedinom smo putu ka uspjehu !!!
Slobodnu volju vam niko ne može uzeti tek tako, to bi značilo da vam uzmu život, ako ste živi dobro je! Slobodna volja znači da imate konce u svojim rukama da upravljate sobom, um imate da bi razmišljali po ovom principu 10/90, dakle da preživite i pređete probleme svake vrste !!!

Svako ima pravo da ne bude u pravu, i ja ti to ne mogu oduzeti, osim sama sebi prosvetljenjem!

Muka ti je jer ne shvataš o čemu je riječ, kao što bi učeniku specijalne škole bilo muka da uči u regularnoj školi, kao što bi muka bilo svakome ko je nevoljan da uči koji maksimum završava za sss,
da mora ići na fakultet i dalje da se obrazuje, zamisli te muke.
To ne znači da su oni u pravu ako bace hejt svojom jeftinom filozofijom na regularnu koja jeste istinita, iako su slušali svoje iskustvo, intuiciju, razum...

Ajde časkom da ti oborimo taj "nekvazipsihološki" savjet koji si poturila, da ne ostane moje zašto.
To pada u vodu onoga trenutka kada shvatimo da dvije osobe mogu da misle različito o jednoj istoj stvari !
Dakle, jedan misli tačno, drugi netačno !
Zaključak, ako će svako misliti po toj definiciji samo onaj prvi će imati koristi, a šta ako ima tu i treći koji misli još krivlje, kojim putem onda oni idu?
Kakav je rezultat kada budala sluša svoj razum, iskustvo, intuiciju?

Naravno ovo svima treba biti poznato, iz iskustva kada ga već pominjemo znamo da mnogi ljudi vode svoj životni put u provaliju, dok neki drugi
idu mirnim i pravim putem, dakle nekima je i te kako potreban savjet.

Zato i postoji hijerarhija, postoji rang u svim sferama. Slušati samo sebe znači biti tvrdoglav što je negativno jer se zaostaje, slušati samo druge takođe znači problem,
biti otvoren za nove misli i ideje koje trebaju da prođu kontrolu vašeg uma zdravom argumentacijom koja će odbaciti tačne i netačne misli znači, usvajanje novog znanja!
Nadogradnja i prosvetljenje.




Realan život je mnogo komplikovana stvar, najlakše je dati ovako jadnu i plitku izjavu, pokazati svoje karte sa niskim ciframa, i tako odbaciti životna razmišljanja i mudrosti, koja treba da nam služe kao nauk i vodič za lakši i efikasniji život.
Većina zla potiče od mraka, tame, neprosvećenosti, nerazmišljanja, lenjosti itd. izjaviti ovako nešto kvotirano znači upravo ovo što navedoh, pustiti čamac života da tek tako plovi kroz rijeku ne naučiti veslati...

Život je sazdan od milijarde lekcija, ova tema je samo jedna, veoma prosta i jednostavna,
a znanje se nadograđuje.

iskreno, nisam citala ceo drugi post
dovoljno kvazigluposti dnevno cujem od svoje maloletne dece
a, njih, jelte ipak moram da saslusam
nego, reci ti meni ovo:
zamisli osobu kojoj je dijagnostifikovan vrlo, vrlo zlocudan tumor
ostaje joj pa nedelja zivota, bez mogucnosti izlecenja

hoces li biti ljubazan da mi pojasnis kako bi on, obzirom da je problem ne 10%, vec 100% detektovan i definisan mogao pristupiti resenju istog i sa tacno kojom dozom optimizma?
konkretno molim
u par recenica

jer ne zelim da gubim vreme na 50 kvazipsiholoskih dalajlajmiskih poduticajempsihotika baljezganja
 
kako mi je vise muka od ovih kvazipsiholoskih uputstava
juce sam svom psihologu rekla da su oni krivi za veliki broj greska koje pravimo u roditeljstvu, pokusavajuci da sledimo kontradiktorne psiholoske smernice u odgajanju dece
namesto da slusamo iskuztvo, zdrav razum i intuiciju
svi bre nesto pametuju, a realan zivot je neka deseta stvar

moram da se nadovežem na ovo
...
kad postaneš roditelj...valjda tu staje...iskreno trebalo bi tu da stane, svo to posezanje za autoritetima izvan nas samih...
...
svo to ubeđnje da drugi znaju bolje od nas...setih se nekih pedijatrijskih kontrola gde sam bila svedok kad doktor iz prve smene savetuje uvođenje čvrste hrane (povrća) detetu od 4 meseca i takođe odlaska kod drugog koji kaže, "Mama, mama! Rano vam je za to, dete dobija sve kroz mleko." i onda mamin izgubljen pogled i znak pitanja šta da radi?? i vaspitanje dece po Spokovoj knjizi, gde je dete trebalo ostaviti da plače i ne dozvoliti da bude razmaženo i razvije se u manipulatora, i onda kasnije sasvim druga praksa i propaganda knjiga Attachment Perenting-a, gde majka treba da reaguje obavezno na detetov plač i da ga ne ostavi da plače i oseti odbačenost svog primarnog caregivera, jer će sutra to imati negativnu posledice po detetovu ličnost i njegovo samopouzdanje.
..
I onda moje razmišljanje da smo izgubili sve...da smo izgubili i zdrav razum i intuciju, jer živimo u prokletoj civilizaciji i da nam običaji i vrednosti naših predaka tako malo vrede ili uopšte nisu prenete...i da jebbeno posezanje za knjigom znači da mi zapravo nemamo pojma šta da radimo sa svojim detetom...da očekujemo da nam neko drugi kaže...i da mi kao ljudi jesmo često puta nesavršeni, ali da su nam takvi i autoriteti (roditelji, doktori, učitelji, profesori, političari) koje umemo da cenimo i po njima se povodimo.

..ali ipak tračak svesti koji osvetli ovakav momenat, dovoljan je da neke stvari promeni na bolje...
 
sad vidim da je nastao mali sukob na temi...možda još samo jedno da kažem...treba sve preispitivati...bukvalno sve...sebe i druge...sve autoritete...osluškivati...ne treba ništa uzeti zdravo za gotovo..ništa instant, nijedna knjiga, nijedno znanje ne može da se primeni praktično kao neki priručnik...život je mnogo kompleksniji, raznovrnsiji..ne trpi nekakve kalupe..
..
ako nešto ne valja, promeniti tok..prilagoditi se...ono što ne možemo da promenimo...negde moramo i prihavatiti...bude tu naravno svega, opiranja, frustaracije...ali ako i dolazi kraj...ima ljudi koji umeju i to da prihvate
..
za tako teške stvari ne znam kako bih ja...poznavajući sebe...verovatno bi bilo svega...ali sve u životu može i na lakši, a može i na teži način...pa sad videćemo
 
Jedan od najjednostavnijih i najefikasnijih "lajf tipova" za koje sam čuo je,
10% problem, 90% rješenje
...

Pošto ovo nije tvoje lično iskustvo,
već si samo "čuo",
reći ću ti nešto što je bitna dopuna goreiznetog
( iz sopstvenog iskustva ) :

Najveći problem kod problema je detektovati ga !
Razgrnuti gomilu srannja
i pronaći ono koje nam se usralo u život !

Kada rešimo glavni problem
svi ostali se sami od sebe rešavaju !

Daću primer :

Pre mnogo godina
- počeo sam da radim loš posao ( takmičarska atmosfera, ljubomora, zlo ..)
- zaljubio se nesrećno u devojku
- i ostao sam bez društva sa kojim sam odrastao ( a koje mi je bilo velika podrška u dotadašnjem životu )

Bio sam sam i izgubljen !

Slučaj mi je pomogao da rešim baš glavni problem
onda su se druga dva rešila sama od sebe !

Šta mislite koji mi je bio glavni problem ?
 
Čuo i koristio,
nastojim da koristim svaki dan ovu jednostavnu formulu,
rezultati ne manjkaju u praksi, izvukao sam se više puta u vrelijim situacijama hladnim razmišljanjem,
tako da to jeste moje iskustvo, a tvoje trčanje pred rudu sa tom "hrabrom" izjavom da nije... mislim otkud me poznaješ?

Da si pratio moje bivstvovanje na ovom podforumu shvatio bih da sam davao slične izjave na temu korijena problema...
al dobro, polako...
Ako pravo budeš razmišljao shvatićeš da je tvoj post brkanje žaba i baba, babe su tvoj post, a žabe moj tj. "10/90" ili obrnuto ako hoćeš.

Zbog ovoga:

Sam sebe pokopavaš izjavom
"Najveći problem kod problema je detektovati ga !"
jer detektovati je radnja tj. razmišljanje tj. spada u ono 90%,
Sad moram tebe tebi i drugima da objasnim,
to što hoćeš da kažeš je naći korijen ili uzrok problema,
problem se odmah detektuje kao efekat koji je prouzrokovao korijen. Kontaš?

Dakle po formuli drugačije rečeno razmišljati o efektu korijena (problemu) 10%, detektovati korijene (rješenje) 90%...

Suma sumarum, imaš dva minusa.

Lakše reći nego preduzeti, pokušao tonu puta. No way.

Life tips ne postoje.

Otkrivaš slabosti svoje ličnosti, više uči.

Biće još odgovora,
energija mi je trenutno usmjerena u drugom primarnijem pravcu, pozdrav.
 
moram da se nadovežem na ovo
...
kad postaneš roditelj...valjda tu staje...iskreno trebalo bi tu da stane, svo to posezanje za autoritetima izvan nas samih...
...
svo to ubeđnje da drugi znaju bolje od nas...setih se nekih pedijatrijskih kontrola gde sam bila svedok kad doktor iz prve smene savetuje uvođenje čvrste hrane (povrća) detetu od 4 meseca i takođe odlaska kod drugog koji kaže, "Mama, mama! Rano vam je za to, dete dobija sve kroz mleko." i onda mamin izgubljen pogled i znak pitanja šta da radi?? i vaspitanje dece po Spokovoj knjizi, gde je dete trebalo ostaviti da plače i ne dozvoliti da bude razmaženo i razvije se u manipulatora, i onda kasnije sasvim druga praksa i propaganda knjiga Attachment Perenting-a, gde majka treba da reaguje obavezno na detetov plač i da ga ne ostavi da plače i oseti odbačenost svog primarnog caregivera, jer će sutra to imati negativnu posledice po detetovu ličnost i njegovo samopouzdanje.
..
I onda moje razmišljanje da smo izgubili sve...da smo izgubili i zdrav razum i intuciju, jer živimo u prokletoj civilizaciji i da nam običaji i vrednosti naših predaka tako malo vrede ili uopšte nisu prenete...i da jebbeno posezanje za knjigom znači da mi zapravo nemamo pojma šta da radimo sa svojim detetom...da očekujemo da nam neko drugi kaže...i da mi kao ljudi jesmo često puta nesavršeni, ali da su nam takvi i autoriteti (roditelji, doktori, učitelji, profesori, političari) koje umemo da cenimo i po njima se povodimo.

..ali ipak tračak svesti koji osvetli ovakav momenat, dovoljan je da neke stvari promeni na bolje...

Ovde si skrenula s teme.
Tvoje je da rasudiš ko će donijeti bolju odluku ti ili čika peda, ako jedan peda nije dobar onda je možda drugi bolji ili treći, kucaćeš na sva vrata, ili ćeš sama donijeti neku odluku, pitaćeš majku, babu, ostale koji su donijeli pre tebe ispravne odluke... pitanje je tvoje inteligencije i snalažljivosti dokle ćeš dogurati, suština teme je konstantno razmišljati, a efikasnost je druga stvar, to zavisi od preformansi svakoga ponaosob i ostalih faktora. ( preformanse: iq, iskustvo, psiho-fizičke sposobnosti... faktori: trenutna situacija, okruženje, dostupnost/nedostupnost...)

Za one koji još ne kontaju, tema je prejednostavna,
predstavlja podsjetnik, jer mnogi ljudi se izgube razmišljajući o problemu dok zapostavljaju razmišljanje o rješenju, to je to.

Javljaju se neki kao da sam dao magičnu formulu da ćete rješiti svoje probleme ovom formulom, ovo jeste najefikasniji način definitivno i tako treba,
ali to što vi ne možete rješiti vaše probleme to je vaša stvar, stvar vaših preformansi, dakle možete se zapitati zašto niste sposobni da rješite to što imate od problema, i to ne dovodi u pitanje ovu formulu, već vaše razmišljanje i vaše preformanse i faktore...

Sad će biti još jasnije,

Čuli ste da postoje raznorazne formule u oblasti matematike,
to se potpuno slaže sa ovom životnom formulom,
sva djeca u razredu neće riješiti zadatak iako svi znaju formulu
e sad ovi kritičari to su djeca koja ne rješavaju zadatak a imaju formulu pa se zapitajte zašto, i pitaju mene kako da riješim njihov zadatak...
nije ovde riječ o vašem ličnom problemu uopšte...
sve sam vam objasnio...
 
Poslednja izmena:
A šta ću balava... uzdahnuću duboko i reći ću da sam bacio biser pred svinju, šta drugo adekvatnije i realnije da kažem?

ako, ako, samo izvoli
taj izgovor cesto rabe oni koji naidju na cudjenje/negiranje/podsmeh kad su uvereni da su nesto jako intelektualno iznedrili, a ispostavi se da to nesto nema bas puno veze sa intelektom, pa cak ni zdravim razumom :malav:
verujem da ce da odradi posao i sad i ovde
barem z aneke ucesnike :lol:
 
mAlava, zaista ne vidim ništa konstruktivno u tvojim porukama osim izražaja i emisije svojih problema, nezadovoljstva i lične sujete koja se osjeća
kao moje čarape posle cipela koje sam nosio 12h. Rezultat svega toga je skretanje sa teme.

Bez potrebe se koprcaš kao riba na suvom na ovom podforumu, ako već ne možeš da se ostvariš na temama psiho-filozofije potraži ostale podforume pa pokušaj tamo, imaš kulinarstvo, teorije zavere, ljubav i seks, dom i porodica, uređenje doma, svaštara, zanimljivosti, film i video, žene...
 
Konverzacija je otišla malo u off
...
Ipak što se tiče vaše teorije uspeha slažem se da je za personalni razvoj izuzetno praktična, jer 90% fokusa na rešenju, a 10% na problem, donosi razrešenje situacije.

Što se tiče mog skretanja sa teme, želela sam naglasim da težina odluka zavisi od toga da li se ona tiče prevashodno nas samih (individualna odluka) ili je vezana i za neka druga lica (kolektivna odluka ili u ime trećih lica). Donošenje kvalitetetne i ispravne odluke u ime drugog, nosi veću odgovornost i samim tim izazov. Unutrašnji konflikt je jači, jer su i posledice naših postupaka jače. Odlučivanje u svoje ime i odlučivanje u ime drugog, nije isto. Porodični odnosi su često komplikovani, emotivna osetljivost članova porodice nije ista, posledice razrešenja konflikta takođe nije podjednaka. Cena koju treba platiti za izlazak iz nečeg nefunkcionalnog, ume u očima nekih učesnika da bude prevelika, zato oni često ostaju u problemu, ne fokusiraju se na razrešenje situacije, jer razrešenje donosi neizvesnost i posledice od čijeg domašaja strepe i ne mogu ih objektivno sagledati.
 

Back
Top