po mome, problemi

keka7

Primećen član
Poruka
533
posto tu bas i nema mnnogo tema i interesovanja, ondak cu ja da lupim nesto. znaci...
________________________________________________
"zbog cega vise brinete: zbog manjka vode, trovanja zemljista neorganskim otpatcima, gasova u vazduhu, ambrozije, globalnog zagrevanja?"
_______________________________________________
covece, postala sam strebalo, kakvo pitanja umem da sklopim... ponosim se sobom. ha!
__________________________________________________
dakle?
 
U borbi protiv prirode moramo biti brzi i eikasni. Najpre moramo napraviti nekakvu ogromnu masineriju koja nece koristiti nicemu korisnom, pri tom ce trositi ekstremno mnogo energije i jednocasovnim radom ce stvarati ekolosku katasrofu globalnih razmera...
Da li ste se zapitali koliko je vredno zrtvovati opstanak planete, radi licnog komfora koji namece savremeno drustvo (automobili, kucni aparati, hemijski proizvodi)?
 
sve to sto si nabrojala je povezano...
ali ajde po redu....voda,koja je vec kriticno pitanje na mnogim mestima sirom planete,gasovi i globalno zagrevanje su direktno povezani,ondaK ozonske rupe...ajme meni,crno nam se pise...kada bi se svako makar malo potrudio,sve bi krenulo na bolje :(
 
Zbog globalne promene klime! To me fascinira i plasi istovremeno! Nagle vremenske promene, neprimerene podneblju (velike vrucine, velika dnevna kolebanja pritiska, prljave kise...) uticu da svi postajemo osetljive meteoropate i jako bolesljivi. Kada covek oseti da je licno ugrozen, po cenu propasti svega oko njega ce traziti lek i izlaz. Cast izuzecima!
Mislim da se zemlja prlja i organskim i neorganskim materijama, kao i energijom...
Pozdrav, Ekolozi...
 
Mogu samo da kazem da sam prosle godine radio istrazivacki rad o zagadjenju zemljista i ne bih bas smeo da javno izlazem rezultate,jer bi to bilo KATASTROFALNO!!!! :)
Mogu samo reci da je koncetracija olova u zemljistu "samo" tri puta veca nego MDK(maximalna dozvoljena koncentracija)!!!
Nije strasno,zar ne???
Ove godine se spremam da odradim rad u kome cu nezavisno od "pravih podataka iz novina i ostalih casopisa" videti cime se trujem kada jedem ribu!!!! :)
 

Back
Top