План реорганизације железнице

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.276
“BLIC“ OTKRIVA SVETSKA BANKA PREDLAŽE PLAN REORGANIZACIJE

Zorana otpušta 11.000 radnika iz „Železnica“

Bojana Anđelić | 14. 03. 2015. - 17:57h

Potpredsednica Vlade i ministarka saobraćaja nalazi se na čelu radne grupe koja bi trebalo da donese odluku o otkazima za dve trećine zaposlenih.

585338_1415_lb.jpg





Ukoliko se prihvati predlog Svetske banke, u „Železnicama Srbije“ bi u narednih pet godina bez posla trebalo da ostane oko 11.000 radnika, saznaje „Blic“.
Plan Svetske banke, koja učestvuje u reorganizaciji jednog od najvećih državnih gubitaša, izgleda ovako: do 31. marta 2015. „Železnice“ bi trebalo da se podele na četiri kompanije - „Železnice“ AD, „Infrastrukturu“, „Prevoz robe“ i „Prevoz putnika“. U toj podeli AD će poslužiti kao privremena kompanija u koju će biti smešten višak zaposlenih. A računica Svetske banke kaže da je višak čak 66 odsto od oko 18.000 radnika.

- Oni su na osnovu količine prevezene robe i broja putnika izračunali da je oko 11.000 ljudi višak. O tome će Vlada još pregovarati sa MMF-om i Svetskom bankom. Ovo jeste njihova procena, ali videćemo gde će se naći, možda pristanu i na manji broj - kaže izvor „Blica“ iz „Železnica“.

Dalji plan je da „Železnice“ AD preuzmu sve postojeće dugove, dok će tu firmu finansirati tri novoformirana društva koja počinju da rade od nule i bez dugova.
- „Železnice“ AD će biti kao neka garaža u koju smestiš višak zaposlenih i sredstava i onda ga polako rešavaš. Neće ništa ići preko noći. Ljudi će odlaziti postepeno, na osnovu toga koliko i kada država ima novca za socijalni program. Svetska banka je ipak za to dala rok od pet godina, jer bi tada „Železnice“ AD trebalo da se ugase - objašnjava naš sagovornik.

O sudbini „Železnica“ u krajnjoj instanci odlučivaće ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović. Ona je na čelu radne grupe za restrukturiranje tog preduzeća, koja će doneti odluku i proslediti je Vladi. Od ministarke juče nismo dobili odgovore na pitanja o otpuštanju zaposlenih u „Železnicama“.

Već 1. aprila u „Železnice“ stižu tri nezavisna strana konsultanta koji će za pomoć u reorganizaciji i pravljenju plana poslovanja biti plaćeni 250.000 evra.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/542261/Zorana-otpusta-11000-radnika--iz-Zeleznica

Јбг...нема се више пара за субвенционисање железница.


Ускоро ће са овим проблемом да се суоче и остала предузећа која су на грбачи државе.

Железара и сва остала предузећа у реструктурирању.

Него...јасно је да ће остати чланови СНС-а а они други ће отићи. Али, шта кад свих 18 000 запослених у железницама пређу у СНС? Кога ће онда да отпуштају? Вероватно су им радници матори добрим делом, али тешко да природним одливом може да оде више од хиљаду-две људи.
 
Ja bih ih sve otpustila, u Srbiji vec odavno nema vozova. Kakva zeleznica, kakvi bakraci.

Nema klasicnog (Kenedi lokomotiva i vagoni), sinobusi idu.
Prevoz je daleko najpovoljniji, skoro duplo u poredjenju sa autobusom.

Treba pruge da dovedu u red ako zele veci broj putnika.
Do Nisa mi drumom treba 1-1.5h a zeleznicom 2-2.5h (pruga je samo 14 km duza).
 
Nema klasicnog (Kenedi lokomotiva i vagoni), sinobusi idu.
Prevoz je daleko najpovoljniji, skoro duplo u poredjenju sa autobusom.

Treba pruge da dovedu u red ako zele veci broj putnika.
Do Nisa mi drumom treba 1-1.5h a zeleznicom 2-2.5h (pruga je samo 14 km duza).

Pa mislim, šta god da ima, 18 hiljada je svakako malo nerealno
nije da se razumem u vozove, al daj nekom privatniku firmu i on bi broj radnika u najmanju ruku prepolovio, za srpske uslove, a rekao bih i više od toga.
 
Pa mislim, šta god da ima, 18 hiljada je svakako malo nerealno
nije da se razumem u vozove, al daj nekom privatniku firmu i on bi broj radnika u najmanju ruku prepolovio, za srpske uslove, a rekao bih i više od toga.

Nisu tu samo vozovi vec i pruga.
Za odrzavanje zeleznice je potrebna velika radna snaga, mehanizacija im olaksava ali ne u toj meri kao kod puteva.

Ranije su imali i popuste za kupljene karte, vecinu su ukinuli.

Mislim da u zeleznicama nije problem radna snaga vec nestrucno rukovodstvo, njih treba otpustiti a ne skretnicara ili masinovodju kome su povereni zivoti ljudi u vozu.
 
Nema klasicnog (Kenedi lokomotiva i vagoni), sinobusi idu.
Prevoz je daleko najpovoljniji, skoro duplo u poredjenju sa autobusom.

Treba pruge da dovedu u red ako zele veci broj putnika.
Do Nisa mi drumom treba 1-1.5h a zeleznicom 2-2.5h (pruga je samo 14 km duza).

Ma pusti Nish , nego kolko ti dana treba da vozoVIma stignes iz Zajecara u Beograd?
 
Ma pusti Nish , nego kolko ti dana treba da vozoVIma stignes iz Zajecara u Beograd?

3.5-4h do Nisa i ne znam koliko sati do Beograda. Mislim da moze da se stigne za jedan dan.
Ne znam u Zajecaru kako se odvaja pruga, znam da jedan deo ide prema Nisu i drugi prema Prahovu, nisam siguran da li Bor ima poseban kolosek ili je to isti koji ide prema Prahovu.
 
Nije tu visak 60 posto..svi su visak ako pogledamo prosecne brzine vozova pre sto godina i sada..
treba da se predje na konjske zaprege,brze su od Srpske zeleznice a i jeftinije..dok ovi vozovi cekaju ukrstaj taman puste konje da se napasu..a i ne trosi se energija..
ekoloski..

- - - - - - - - - -

Ok. Treba da se otpuste. Napravljen je i plan. Da li neko pravi plan gde ce se ovih 11000 zaposliti zajedno sa onima ostalima sto su nezaposleni?!

U poljoprivredu,da cuvaju ovce i koze koje ce izvoziti VELIKI u arapske zemlje..
 
Nisu tu samo vozovi vec i pruga.
Za odrzavanje zeleznice je potrebna velika radna snaga, mehanizacija im olaksava ali ne u toj meri kao kod puteva.

Ranije su imali i popuste za kupljene karte, vecinu su ukinuli.

Mislim da u zeleznicama nije problem radna snaga vec nestrucno rukovodstvo, njih treba otpustiti a ne skretnicara ili masinovodju kome su povereni zivoti ljudi u vozu.
najveci problem je nepostojeca industrija.Industrijske zemlje imaju razvijenu zeleznicu bas zbog transporta robe.Da postoji potreba za transportom robe nasla bi se sredstva za modernizaciju,sve je to povezano
 
Sjajno ce oni to reorganizovati.

MMF- sediste u Vasingtonu
Svetska banka - sediste u Vasingtonu

Da shebu to jos malo pa ce onda dati povoljne kredite za oporavak.

a rekonstrukciju povede firma iz Vašingtona makar preko evropskih ogranaka
što plaćamo od MMF kredita, tako da nama ostaje dug i kamata

meni to zvuči skroz pošteno
:D

- - - - - - - - - -

cenzus prošli ne prošli
u svakoj vladi dobro došli:

DJELIĆ - Vojvoda od Finansija
UDOVIČKI - Teta od Prosperiteta
DINKIĆ - The Mozag


MISLITE O NJIMA A JOŠ VIŠE O SEBI :rtfm:
 
Pa mislim, šta god da ima, 18 hiljada je svakako malo nerealno
nije da se razumem u vozove, al daj nekom privatniku firmu i on bi broj radnika u najmanju ruku prepolovio, za srpske uslove, a rekao bih i više od toga.

i posle posluje pozitivno a nasi se cude

naravno da ce da posluje pozitivno kad placa one koji rade a mastiljare svede na jednocifrenu brojku
 
najveci problem je nepostojeca industrija.Industrijske zemlje imaju razvijenu zeleznicu bas zbog transporta robe.Da postoji potreba za transportom robe nasla bi se sredstva za modernizaciju,sve je to povezano

A ako nema dobre infrastrukture nema ni razvoja industrije. Kako vozila iz Zastave stizu do kupaca sa druge strane okeana. Bilo bi najjeftinije vozom do luke pa onda na brod. Koliko takvih fabrika nasa zeleznica moze da opsluzi?
 
Umesto zapošljavanje - OTPUŠTANJE !!!

Reorganizacija, upošljavanje partijskih lezilebonja - lopate u ruke pa na prugu ....

Taman posla .... Demokrate, spsovci i naprednjaci da rade - oni samo rukovode ....
Otkaze će dobijati sitna boranija, kondukteri, pružni radnici, mehaničari, čistačice i majstori iz radionica ....

Prosto mi je neprijatno koliko nam je dobro !!!!
 
Poslednja izmena:
Umesto zapošljavanje - OTPUŠTANJE !!!

Reorganizacija, upošljavanje partijskih lezilebonja - lopate u ruke pa na prugu ....

Taman posla .... Demokrate, spsovci i naprednjaci da rade - oni samo rukovode ....
Otkaze će dobijati sitna boranija, kondukteri, pružni radnici, mehaničari, čistačice i majstori iz radionica ....

Prosto mi je neprijatno koliko nam je dobro !!!!

ma ni po jada što je otpuštanje nego što je prodavanje na štetu

dugove firmi prebace na narod, MMF kredite prebace na narod...

odoše oni na kraju...

osta narod

i taj momenat kad dodje kome šta da lomiš?

- - - - - - - - - -

a armija puvala sa zinutim anusom se trti da bude pri deljenju MMF premije
to se jel "prijateljski daje" za "saradnju"
 

Back
Top