Da li je moguće promeniti osećanja prema deci ?
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Da li je moguće promeniti osećanja prema deci ?

Početnik
    Učlanjen
    14.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Da li je moguće promeniti osećanja prema deci ?

Imam jedan problem koji me strašno pritiska, pokušaću da ukratko opišem situaciju u kojoj se nalazim...

Sa ženom imam dva deteta...
    Po drugi put je zatrudnela nedugo pošto smo dobili prvo dete, i tokom tog perioda sam imao velike probleme da iskontrolišem svoje porive - tolike da na kraju nisam uspeo, imao sam tajnu kombinaciju na par meseci.
    Godinama kasnije, hvatam sebe kako ne volim podjednako oba deteta, ovo drugo me previše podseća na sopstvenu slabost, i mislim da to postaje jasno svima ostalima...

Zahvalan sam na bilo kakvom konstruktivnom savetu, da li je i kako je moguće promeniti intenzitet emocija prema deci ?

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    809

Podrazumevano Re: Da li je moguće promeniti osećanja prema deci ?

ko te terao da napraviš to drugo dete?

Poznat Vaske (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    823

Deca se vole podjednako. Ako to nije tako, onda imaš neki ozbiljan problem. Može neko dete biti naprednije od drugog, ali nesme biti neravnopravnosti u tvojoj ljubavi prema oba deteta

Buduća legenda Regina Mills (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1632

Sex moze da se ima i ako je zena trudna. Ljubavnica uopste nije bila potrebna, samo si nasao izgovor da svrljas sa strane. To sto si imao kombinaciju, znaci da nesto nije bilo u redu u komunikaciji izmedju tebe i zene, dete nema veze sa tim.

Ti treba prvo neke stvari da resis sam sa sobom, pa sa svojom zenom.

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2635

To se događa ako imaš neke sumnje da si otac !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2635

Citat Original postavio Regina Mills Pogledaj poruku
    Sex moze da se ima i ako je zena trudna. Ljubavnica uopste nije bila potrebna, samo si nasao izgovor da svrljas sa strane. To sto si imao kombinaciju, znaci da nesto nije bilo u redu u komunikaciji izmedju tebe i zene, dete nema veze sa tim.

Ti treba prvo neke stvari da resis sam sa sobom, pa sa svojom zenom.
    To ne treba biti ni u kakvoj korelaciji !
    Može na emotivne promene u odnosu na ženu, ne i na decu.
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Početnik
    Učlanjen
    13.02.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slozila bi se sa Reginom i još bi dodala , zenu mozes voljeti ili ne, mozeš švrljati i okolo, to je do tebe al djeca se vole bezuslovno i bez razlike. Potrazi ti nekog dobrog psihologa pa vidi s njim koji ti je. Ako si normalan i ako si otac djetetu onda ga ne mozes prestat voljeti ni zbog čega

Buduća legenda Regina Mills (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1632

Citat Original postavio Grof Vronski Pogledaj poruku
    To ne treba biti ni u kakvoj korelaciji !
    Može na emotivne promene u odnosu na ženu, ne i na decu.
    To sam i rekla.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Dadyly Pogledaj poruku
    Slozila bi se sa Reginom i još bi dodala , zenu mozes voljeti ili ne, mozeš švrljati i okolo, to je do tebe al djeca se vole bezuslovno i bez razlike. Potrazi ti nekog dobrog psihologa pa vidi s njim koji ti je. Ako si normalan i ako si otac djetetu onda ga ne mozes prestat voljeti ni zbog čega
    Naravno, decu volis bezuslovno.

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    483

Citat Original postavio Bad daddy Pogledaj poruku
    Imam jedan problem koji me strašno pritiska, pokušaću da ukratko opišem situaciju u kojoj se nalazim...

Po drugi put je zatrudnela nedugo pošto smo dobili prvo dete, i tokom tog perioda sam imao velike probleme da iskontrolišem svoje porive - tolike da na kraju nisam uspeo, imao sam tajnu kombinaciju na par meseci.
    Godinama kasnije, hvatam sebe kako ne volim podjednako oba deteta, ovo drugo me previše podseća na sopstvenu slabost, i mislim da to postaje jasno svima ostalima...

Zahvalan sam na bilo kakvom konstruktivnom savetu, da li je i kako je moguće promeniti intenzitet emocija prema deci ?
    Kako se meri kolicina ljubavi? Kod mene je ovako, ili volim nekog ili ga ne volim, tj ravnodusna sam. Ne mozes vise ili manje voleti....Intezitet emocija, sta ti je to?
    A dete je pre svega ODGOVORNOST i BRIGA, pobogu ljudi zavole i usvojeno dete.
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6077

Citat Original postavio Vaske Pogledaj poruku
    Deca se vole podjednako. Ako to nije tako, onda imaš neki ozbiljan problem. Može neko dete biti naprednije od drugog, ali nesme biti neravnopravnosti u tvojoj ljubavi prema oba deteta
    nije tacno,baba i deda su imali 6oro i tacno se vidi koga vise vole i na koga su slabi
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat Golub (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2006.
    Pol
    muški
    Duša u Košutnjaku, srce na Adi, sreću se u sredini - na Banovom brdu
    Reputaciona moć
    173

Citat Original postavio Bad daddy;30047560d

Sam si napisao, nemaš ti problem sa detetom, nego sa sobom i sa svojim odnosom prema varanju žene.
    Jeste tvoja ljubav prema ženi za svaku pohvalu i mislim da svaka forumašica koja ovo čita misli "e da mi je jedan takav što ga grize savest kad prca sa strane", ali budimo realni - koji ti je bre andrak? Šta si ti, verski fanatik, amiš? Zveknuo si nešto sa strane zato što nisi mogao (ili hteo) sa trudnom ženom da imaš sex i šta je tu problem? Tišti te što si nemoralan, što si je slagao? Pa sad treba sopstvenom detetu ni krivom ni dužnom da upropastiš život?
    Probaj da razmišljaš kao normalan muškarac - to što si uradio ni izbliza nije tako strašno kao što ti vidiš. Ebo si sa strane, bilo ti je lepo. Došao si kući i tvojoj ženi i detetu pružio ljubav koja im je trebala - njima je dakle bilo lepo. Da nisi ebo sa strane bio bi u kući nadrndan, pravio bi probleme i sebi i porodici, nikom ne bi bilo lepo. Znači i tvoja prevarena žena je imala koristi od tvoje prevare. Utuvi to sebi u glavu i sledeći put kad pogledaš tvoje mladje dete seti se kako ti je bilo lepo dok si torbao onu drugu tetu, seti se kako je zbog toga svima bilo lepo, pa malo i fantaziraj - kako bi bilo lepo da napravite trojku, ti i tvoja žena sa tom koju si sa strane...
    I mani se lažnog morala i priča o vernosti - ništa se loše nije desilo.
    bolje golub na vrani nego vrabac u ruci

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    659

Ime:  a7c92986d4387aba97f873b45ba3be334cbf6cecde29a188ebb414dc5b8096d3.jpg
Pregleda: 25
Veličina:  30,4 KB

Domaćin Vita Jela (avatar)
    Učlanjen
    25.03.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    199

Priznaj zeni da si je varao i resices problem...

Aktivan član nikodija (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio Vita Jela Pogledaj poruku
    Pa vjerovatno bi trazila razvod a onda bi mogao da trazi druge do besvjesti...

Meni su inace te price trudna zena nema sex-a smjesne, suprug i ja smo imali odnose do poslednjeg dana trudnoce, sa prvim i bukvalno tog dana kada sam se i porodila
    Naravno da kako beba raste nisu sve poze prijatne ali ako ima zelje ima i nacin .

A sto se djece tice pa ja u toku dana jedno 50 puta promjenim miljenika... u zavisnosti kako se ponasju... volim ih obojicu vise od sebe ali nekada je jednom potrebna veca paznja ili pomoc nego drugom... procjenjuije se od situacije do situacije... ne moze se sve izmjeriti... kada je jedan prehladjen vecinu vremena gledam u njega to ne znaci da drugog maje volim ali mu u tom trenutku nisam toliko potrebna a neko bi to protumacio da ga ne volim jednako.

Iskusan
    Učlanjen
    08.07.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

napravi josh par komada, chisto zarad komparacije
    shiccc dzomberu

Aktivan član authorite (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Auuuuu iznapadoste coveka, sve sami sveci ovde. Covek ima hrabrosti da otvoreno iznese svoje emocije iako se njima ne ponosi. To sto si prevario zenu, zadrzi za sebe, nikad joj nemoj reci ni u ludilu. Za ova osecanja prema detetu ces morati da potrazis profi pomoc i zbog sebe i zbog deteta.
    "The further a society drifts from the truth the more it will hate those that speak it".
    earthlings.com

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1005

Не говори жени да си је преварио и види да прељубу више никад не поновиш.

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    570

posle ebanja nema kajanja...nagriza te laganje, nije dete krivo....pravac kod psihologa....
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Elita kanarinka (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    483

Al ce stvoriti drugi....
    "Doktori su ljudi koji propisuju lijekove o kojima znaju malo, da bi liječili bolesti o kojima znaju još manje, u ljudskim bićima o kojima ne znaju ništa. " – Voltaire

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1611

Што би признао кад она ни не слути?

Тако ће само да збаци одговорност са себе на њу - она ће бити та која ће да одлучује шта даље, уместо да он настави да живи са грешком коју је починио и схвати грижу савести као последицу коју мора да сноси.

Таман посла да јој било шта призна непитан. То би био врхунски себичлук!

- - - - - - - - - -

Секс у трудноћи не доживљава ни свака жена исто, ни сваки мушкарац.

Има жена којима не прија ни близак додир у тим тренуцима. Није мали број жена које сам упознала с таквом причом, као ни мушкараца који су ми се пожалили на то док су им супруге биле у другом стању.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Početnik
    Učlanjen
    12.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Idi na razgovor kod nekog psihoterapeuta da probas da otkrijes dublje motive svojih postupaka.

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

*tebe dete podseca na twoj greh,na laz i tajnu,i zato ga twoja dusa izbegawa.
    *sta god radio wodi se dobrobiti deteta
    *niko ti owde ne moze pomoci kao dobar psidza,posebno jer mi tek powrsno imamo uwid u twoje mentalno zdrawlje.znaci:
    1.obavezno idi kod psihologa
    2.ako on ne uspe da ti resi problem msm da ces biti suocen sa 2 izbora:
    1.)ili da ziwis sa kriwicom koja ce swakako wremenom splasnuti ali do tada ce obuhwatiti detinjsto mladjeg
    tj ono ce odrastati sa stawom da nije dowoljno dobro za ljubaw tate,+bilion dr problema znaci bice osteceno na neki nacin(opet owo swe zawisi od stepena twoje kriwice)
    2.)ili da stawis dete ispred swog braka,tj nj mentalno zdrawlje.
    to moze dowesti do 2 sit:
    1.idealne da ti zena oprosti a da ti powratis zdraw odnos sa detetom(posto pretp.da posle priznanja ne bi reflektowao swoju kriwicu i teskobu na mladjeg klinca)
    2.da raskinete al opet i to moze ostawiti trag na oba deteta,ili ne.

znaci owde ima mnogo faktora s kojim publika nije upozata zato put pod noge i prawac psiholog

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rookie24 Pogledaj poruku
    Idi na razgovor kod nekog psihoterapeuta da probas da otkrijes dublje motive svojih postupaka.
    dublji motiw je sto ga dete podseca da je uradio nesto lose,a da njega nema lakse bi zaborawio.tako je to kad neko uradi nesto u neskladu sa swojim moralnim normama i onda ne moze da prihwati swoju losu stranu.da se pomiri sa tim i ostawi proslost iza sebe

Acting_Me nije na forumu
    My friend, it seems quite odd, but you are the show you've paid for.
    Ističe se Acting_Me (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio weeeeeeGIRL Pogledaj poruku
    *tebe dete podseca na twoj greh,na laz i tajnu,i zato ga twoja dusa izbegawa.
    *sta god radio wodi se dobrobiti deteta
    *niko ti owde ne moze pomoci kao dobar psidza,posebno jer mi tek powrsno imamo uwid u twoje mentalno zdrawlje.znaci:
    1.obavezno idi kod psihologa
    2.ako on ne uspe da ti resi problem msm da ces biti suocen sa 2 izbora:
    1.)ili da ziwis sa kriwicom koja ce swakako wremenom splasnuti ali do tada ce obuhwatiti detinjsto mladjeg
    tj ono ce odrastati sa stawom da nije dowoljno dobro za ljubaw tate,+bilion dr problema znaci bice osteceno na neki nacin(opet owo swe zawisi od stepena twoje kriwice)
    2.)ili da stawis dete ispred swog braka,tj nj mentalno zdrawlje.
    to moze dowesti do 2 sit:
    1.idealne da ti zena oprosti a da ti powratis zdraw odnos sa detetom(posto pretp.da posle priznanja ne bi reflektowao swoju kriwicu i teskobu na mladjeg klinca)
    2.da raskinete al opet i to moze ostawiti trag na oba deteta,ili ne.

znaci owde ima mnogo faktora s kojim publika nije upozata zato put pod noge i prawac psiholog
    Krenuh da citam, jer je post obecavao ali ovo W me unisti.
    So what's your diag-nonsense?

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Acting_Me Pogledaj poruku
    Krenuh da citam, jer je post obecavao ali ovo W me unisti.
    ljudi se celice kroz izazove

Slične teme

1. ''Koktel'' osećanja
    Autor Sokolica_M u forumu Romantika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 08.10.2010., 23:20
  2. Nelogična osećanja i reakcije
    Autor Sokolica_M u forumu Arhiva
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.10.2007., 21:49
  3. Osećanja...
    Autor sibirska u forumu Ljubav i seks