Posao na Karibima

Marko20

Početnik
Poruka
20
Pozdrav,

Razmisljam da se preselim na Karibe i zapocnem biznis ( butik, turisticka agencija, kafic, galerija) - Jamajka ili Dominikanska Republika. Da li neko ima iskustva u pocinjanju biznisa na Karibima? Da li je potrebno odmah registrovati biznis? Sta se desava sa porezima?
Koje ostrvo preporucujete?
Da li je neko ziveo i zapoceo posao na Jamajci, koja me vise interesuje?
 
Marko20:
interesuju me i cene kuca ( iznajmljivanje) na Jamajci i zivot na tom ostrvu. Ne poznajem nikog ko je posetio Jamajku. I cene automobila.

Opet samo kratko javljanje jer nemam mnogo vremena, ......ne znam kako ces resiti papire jer je Jamajka clanica Komonvelta, tj. pod Britanskom je jurisdikcijom, bice veoma tesko uci tamo a jos pogotovu krenuti neki biznis i srediti stalne papire. To treba da proveris.
Ali ne bih ti preporucio uopste da razmisljas o Jamajci, javio sam ti se i na forumu o Dominikani, ....ja jesam po prirodi avanturista ali ovo je ipak prevelika avantura, ne znas jos kakvi su Jamajcani, uhh.......da te bog sacuva.
 
Bas mi je potrebna avantura. Probacu.
Cuo sam da u Dominikanskoj Republici nije potrebno registrovati biznis, provlacis se prvih sest meseci. Verovatno je slicno na Jamajci.
Planiram prvo da se zaposlim, dnevno da radim par sati. Ne zbog novca, ne mislim da je jednostavno pronaci dobro placeni posao, vec da ne bih upadao u oci. Znas vec pricu, verovatno mnogi stranci dolaze i svima objavljuju da bi investirali...... Probacu prvi mesec da budem u senci (palme), da prikupim sto vise informacija.
Vec sama pomisao na plaze, muziku, gomilu novih poznanstava i neobicnih prica...zvuci dovoljno. A novac...Bitan je, cak presudan da li cu ostati - ali ne za pocetak.
Hvala na odgovoru. Procitao sam tvoje vidjenje Dominikanske Republike - odlicne informacije.
 
Marko20:
Bas mi je potrebna avantura. Probacu.
Cuo sam da u Dominikanskoj Republici nije potrebno registrovati biznis, provlacis se prvih sest meseci. Verovatno je slicno na Jamajci.
Planiram prvo da se zaposlim, dnevno da radim par sati. Ne zbog novca, ne mislim da je jednostavno pronaci dobro placeni posao, vec da ne bih upadao u oci. Znas vec pricu, verovatno mnogi stranci dolaze i svima objavljuju da bi investirali...... Probacu prvi mesec da budem u senci (palme), da prikupim sto vise informacija.
Vec sama pomisao na plaze, muziku, gomilu novih poznanstava i neobicnih prica...zvuci dovoljno. A novac...Bitan je, cak presudan da li cu ostati - ali ne za pocetak.
Hvala na odgovoru. Procitao sam tvoje vidjenje Dominikanske Republike - odlicne informacije.

Mozes ti da se provlacis i 6 godina ako hoces to nije problem, znam neke ljude u DR koji rade privatan biznis i vise od 10 godina a nisu platili ni pesosa poreza ali negde to mora da se plati, ima ko ce doci po harac , ne brini.

Ne znam da li si mislio da radis u DR ili Jamajci? Rekoh ti, Jamajku zaboravi, sta ces tamo da radis? A za biznis, hmm.......ono sto ti rekoh za avanturu camcem po Amazonu u forumu o Dominikani...... e sad, sto se tice Jamajke, verovatno bih radije plivao Amazonom punim kajmana nego ziveo i radio bilo sta na Jamajci.
 
marko junace neka ti je sa srecom. Mislim da smo ja i ti jednom davno chatovali i bas si mi rekao da planiras da prodas stan i odes na jamajku sa dva druga ili tako nesto. Mozda sam i pomesao. E vdi sada o dominikani, za porez ti je lako. Nikako nije lako za carinu, uzasno im je stroga. Moj drug je dobio neka vina iz bugarske i to desetak flasa za probu i desetak tegli ajvara isto da ponudi za prodaju kao probu. trazili su mu carinu oko 1000$ tj ne moze! Mislim da shvatas sta hocu da ti kazem, stranac si, bez ikakvih veza ovde, tesko da ce ti dati da bilo sta radis i budes konkurencija dominikancima. Firmu isto tako mozes da otvoris bez da pravis rezidenciju, potrebno ti je samo par kopija pasosa tvojih drugaova (mogu i da nisu ovde) i tri kopije rezidencije(licne karte) dominikanaca i oko 600$ i mozes racunati da imas firmu. E sada sta ces ti sa firmom stvarno ne znam. Bez uvrede ali ja poprilicno znam o pravljenju para, ziveo sam po evropi, u srbiji isto tako, evo sada ovde. Mogu da kazem da sam i napravio dosta para, ali eto ovde sam pet meseci i sinulo mi je par ideja ali ih je jako tesko realizovati. Eto toliko, ako te jos nesto zanima pitaj, rado cu ti reci moje vidjenje i moje misljenje. Mislim ovde se meni svidja zivot, moze se i raditi. Tj mogu da se zaposlim ilir adim da imam dovoljno da zivim. Ali o nekom pravljenju para bar prvih dve godine ako ne i malo vise nema ni govora. Moras da upoznas mnogo ljudi, propricas super spanski, i tek onda da kazemo da mozes da pravis pare. I to samo uz poznanstva koja si stekao (naravno samo beli dominikanci) bezi od nasih sto dalje! pozdrav
 
Pozdrav svima,

Zanimljiva tema, i ja bih zeleo da se informisem.
Zeleo bi da se preselim i da radim na karibima pa me interesuje ima liko da se vec tamo stacionirao i da radi a da mu treba jedan ili vise ljudi koji su posteni, radni i mogu da doprinesu u mnogim poslovima?
Pozdrav
 
Ako je jos neko voljan da mi odgovori na ovu temu. Za mesec dana putujem na Maltu da radim ali kad se zavrsi sezona volela bih da predjem na Karibe. Jel ima neko ko bi mi dao savet ili smernice sta da radim i kako da nadjem posao na Karibima? Hvala unapred.
 

Back
Top