KAD SE JAKE ŽENE ZALJUBE

curlers.gif

jau jau
aj je nisam čitala mislila sam da je drugačija
otvorih jednu strancu u Platou dok čekah kumu
i videh "Jaka žena ne gubi glavu i ne provodi dane u čekanju njegovog poziva" :P
kad ono...
iskreno, SVI modeli su mi poznati (sem prvog, on je ddelimićno, jer kad sam skapirala šta radim - pobegla sam sama od sebe takve ju ju! :lol: ovo bežanej nekako naj-ok! )
posle je trebalo dugo da dozovolim nekom da me razmazi :D
a...poslle svih tih beganja i borbi, negde usput odrasteš:
blush-anim-cl.gif
 
teardrop:
Betty i ja smo malo razgovarale na ovu temu, a tekst koji sledi je prepričana jedna lepa knjiga.
Jaka žena je u svakom pogledu emancipovana. Samostalna je, poseduje razvijenu ličnost, voli svoj poziv i voli da radi. Kada ima porodicu sebe ne vidi samo kao domaćicu već kao porodičnog menadžera. Svoj život drži čvrsto u svojim rukama.
Kada se zaljubi, ne drži više ništa pod kontrolom. Zaljubljuje se u mačo tipove, čeka na NJEGOV poziv, više je ništa ne interesuje osim NJEGA, a uprkos tome se protiv njega bori ili prekida vezu naprečac. Zašto?
U jakoj ženi postoji i nesvesna figura iz senke, SLABA DEVOJKA, koja želi sve ono što jaka žena sebi ne dopušta: da pokaže slabost, da se na nekog oslanja, da bude princeza u nevolji, da bude mažena i pažena... Osim slabe devojke, u jakoj ženi se nalazi još jedna figura, a to je unutrašnja slika muškarca, koji za mnoge žene ima lik MAČOSUPERMENA, čiji je stav prema ženama patrijarhalan. Ta unutrašnja slika muškarca se formira tokom njenog odrastanja i bazirana je na likovima prvih muškaraca sa kojima se jaka žena sretala kao devojčica, tako da često ima očeve osobine.
Unutrašnja slika muškarca utiče na to u koga će se jaka žena zaljubiti i takav čovek je magnetski privlači, iako je to suprotan tip od onoga koji odgovara emancipovanoj ženi. Kad se zaljubi, jaka žena projektuje svoju unutrašnju sliku muškarca na realnog čoveka, koji u odredjenoj meri odgovara njenoj unutarnjoj slici. Istina je da jaka žena ne podnosi ovakve MAČOSUPERMENE, ali je taj tip neodoljiv za njenu SLABU DEVOJKU, koja "preuzima komandu", pa jaku ženu više ne prepoznajete. Ona postaje spremna na romantiku i predavanje, svijanje gnezda i kućevnost, povredivost i suze. Kad kontrolu preuzme unutarnji tradicionalni par, odnos izmedju jake žene i ljubljenog čoveka se dalje može odigravati na više načina...
VARIJANTA ŽRTVE
Nestaje jaka žena, slaba unutarnja devojka preuzima kontrolu, i muškarac se prvo pita šta se sa jakom ženom dogodilo jer se ova "nova" lepi za njega, ne podnosi da bude sama ni trenutak, samo o njemu vodi računa i ne može da živi bez njega. Onda on odlazi da traži drugu jaku ženu, a nju muči pomisao da kad nekom muškarcu pokaže svoju ljubav biva razočarana.
VARIJANTA BEŽANJA
Jaka žena dobro zna šta se dogadja kad kontrolu preuzme njen unutarnji tradicionalni par, i zato ne dopušta da postane zavisna od muškarca koga voli. Pre nego što dodje do najgoreg, ona okončava vezu, iako ni sama sebi ne ume da objasni zašto je to uradila.
VARIJANTA BORBE
U ovoj varijanti, jaka žena zadržava bistru glavu, a slaba unutarnja devojka ne uspeva da preuzme kompletnu kontrolu nad dogadjajima. Nerado posmatra u sebi javljanje potrebe za predavanjem, potčinjavanjem, pažnjom, koje su reakcija slabe devojke sa ciljem da supermena digne u nebesa. Jaka žena nije svesna da su ove nove pomisli posledica reagovanja slabe devojke, već veruje da je muškarac na to prisiljava. Tad se menja slika koju jaka žena projektuje na muškarca, i on se pretvara u pretećeg, koji čini zlo, napasnik je i prisiljava je na... Muškarac biva satanizovan, a jaka žena se pretvara u TIGRICU. Umesto supermena i slabe devojke, na scenu stupaju ĐAVO i TIGRICA, a muškarac više ništa ne razume. Dalji razvoj dogadjaja zavisi u najvećoj meri od temperamenta muškarca. Ukoliko odabere POTČINJAVANJE, postaje dosadan jakoj ženi i ona ga ostavlja. Može biti prestražen od razjarenosti tigrice i odabrati BEŽANJE, a samim tim je i veza okončana. Neki muškarci odabiraju BORBU, a to su svadje do fizičkog razračunavanja, koje takodje dovode vezu do kraja.
MEŠOVITA VARIJANTA
Jaka žena se nalazi u vrtlogu osećanja, jer se haotično smenjuju verzije žrtve, bežanja i borbe.
Prepoznajete li se? Ima li ovde nečega što vam može koristiti? Šta mislite o svemu ovome?
Nemojmo mešati babe i žabe. Šta ćemo da radimo sa jakom ženom koja se odljubi i pojavi se ponovo jaka žena kao dominantna. I muškarci postaju mace kada se zaljube. Jake žene privlače slabe muškarce, mislim psihički, i upravo kada njena stvorena iluzija o jakoj i samostalnoj ženi popusti u naletu zaljubljenosti, jer misli da je srela tatu, On je više ne prepoznaje, prija oboma jer su mace, ona se odljubila, i vidi slabića, takvog ne podnosi i odbacuje, a on se ponovo njoj divi i pljuje je što ga ostavlja.
Jaka žena je bre ona koja postiže mnogo toga i ne remeti ravnotežu među polovima. Nije jaka žena što je postala muško zamalo. Šta vam u ostalom smeta da imate nekog zaštitinika, neko ko ćre vam pomoći, kao da vam život nije već dovoljno težak.
Budite uvek jake, ljupke, nasmejane, ne nosite pantalone, ne galamite, pomalo krhke, nesigurne, dobro kuvajte, volite dom, i sve će vam ići po loju.
 
Betty:
đorđe, ti imaš problem sa tatom? Samo reci, svojim ili njenim?
šta bre ne galamite :lol:
odnosno, što nesigurne?
Ja nemam problema sa tatom jer više nije među živima!
Nemoj te da galamite, u smislu da se nederete i histerišete bez veće potrebe
Nesigurne, mislim makar na foliranje, jer ne mislim da ste stalno nesigurne i dosadne, već da ne izigravate Ramba, koji sve može i sve zna i nema prepreka.
 
Vratimo se na temu.
...
Prvo, vazno je reci sledece :
istina je da su zene bile u kuhinji i spavacoj sobi - vekovima. u jednom ogranicenom i zassticenom svetu. dok su muskarci vodili "veliki svet" svet van kuce... onda je dosla emancipacija. zene su iskoracile iz kuhinje. muskaraci su rekli : "OK" - i otvoren je lanac velikih restorana... stim sto smo pomislili da ce, izlaskom iz kuhinje nase zene postati bolje u spavacoj sobi... hehehe.... no to se nije dogodilo... zene su (po narodnoj poslovici "pustis petla na prag, on hoce u sobu") odlucile da im nije mesto ni u spavacoj sobi... nego u upravnom odboru i u bageru i u politici...pa su jos istupile sa stavom - da je muskarcu mesto u spavacoj sobi... ali samo kad je ona raspolozena... To hoce "emancipovana" zena.
I to to vam je sad njen jasan, definisan, precizan i nesumnjiv stav. ...
...iz koga je, naravno, proistekao sukob sa muskarcima.
...
jer imamo sukob interesa. Oko dominacije.
 
Interesantno je koliko su zene u stanju da razviju mali milion teorija o tome kakve su u ljubavi, kakvi su im partneri u ljubavi, da analiziraju, tipiziraju, objasnjavaju, traze neke uzroke, posledice... A muskarci - lepo je to, kratko i jasno opisao lik u knjizi - He's just not that into you.
 
Dakle:

NJEN DNEVNIK:

- Juce je odvezao mene i moju drugaricu u kupovinu... sedeo je u kolima i slusao radio. Bio je sarmantan i nasmejan... pomalo naopet... Nas dve smo se zadrzale oko dva sata u kupovini...
Kad smo se vratile bio je utucen i depresivan. Celim putem nije progovorio ni rec.
... stigli smo u stan i seli na kauc... on je cutao... uzeo je novine i citao ih u tisini... ja sam otisla da spremim veceru... on je ustao i bez reci postavio sto... mogla sam da vidim da nesto nije u redu... vecerali smo u tisini... on je oprao sudove... i dalje nije progovorio ni rec... zapalio je cigaretu posedeo malo u tisini, ustao, promrmljao nesto i poljubio me u celo... otisao je u sobu.
... On me ne voli... nesto nije u redu... sta sam uradila? ... zasto je takav prema meni...?
... Otisla sam u sobu kod njega... lezao je i gledao u plafon... i dalje je cutao... poljubila sam ga... on mi je uzvratio... ajde bar to da funkcionise... vodili smo ljubav... bilo je divno...
kasnije... on lezi i pusi u tisini... mazi mi kosu jednom rukom... odsutan je... mogu to da osetim...
...
Ujutru...
.... ustao je bez reci, istusirao se, popio kafu, i otisao na posao.... Ponovo je nesto promrmljo i poljubio me u celo... nasa veza je u krizi... on me ne voli... ovo je postalo navika... moj zivot je u fazi raspada... padam u depresiju... nasa veza se gasi.


NJEGOV DNEVNIK...

Zvezda je juce izgubila 2:1... Popizdeo sam...
Nocas sam spavao sa devojkom... Hvala joj sto postoji.
 
commodore:
Dakle:

NJEN DNEVNIK:

- Juce je odvezao mene i moju drugaricu u kupovinu... sedeo je u kolima i slusao radio. Bio je sarmantan i nasmejan... pomalo naopet... Nas dve smo se zadrzale oko dva sata u kupovini...
Kad smo se vratile bio je utucen i depresivan. Celim putem nije progovorio ni rec.
... stigli smo u stan i seli na kauc... on je cutao... uzeo je novine i citao ih u tisini... ja sam otisla da spremim veceru... on je ustao i bez reci postavio sto... mogla sam da vidim da nesto nije u redu... vecerali smo u tisini... on je oprao sudove... i dalje nije progovorio ni rec... zapalio je cigaretu posedeo malo u tisini, ustao, promrmljao nesto i poljubio me u celo... otisao je u sobu.
... On me ne voli... nesto nije u redu... sta sam uradila? ... zasto je takav prema meni...?
... Otisla sam u sobu kod njega... lezao je i gledao u plafon... i dalje je cutao... poljubila sam ga... on mi je uzvratio... ajde bar to da funkcionise... vodili smo ljubav... bilo je divno...
kasnije... on lezi i pusi u tisini... mazi mi kosu jednom rukom... odsutan je... mogu to da osetim...
...
Ujutru...
.... ustao je bez reci, istusirao se, popio kafu, i otisao na posao.... Ponovo je nesto promrmljo i poljubio me u celo... nasa veza je u krizi... on me ne voli... ovo je postalo navika... moj zivot je u fazi raspada... padam u depresiju... nasa veza se gasi.


NJEGOV DNEVNIK...

Zvezda je juce izgubila 2:1... Popizdeo sam...
Nocas sam spavao sa devojkom... Hvala joj sto postoji.


Eeee zato ponekad pozelim da sam musko, zivot bi mi bio prilicno nekomplikovan :)
 
ma ne zakomplikujemo
valjda je NAJNORMALNIJE za žene da kad im se učini da nešto nije kako treba
pitaju
"šta ti je?" "nešto se desilo?" "što si neraspoložen?"
NIJE NORMALNO da razvijaju film uglavi u svojoj tišini - to rade muškarci i paćenici
jau jau
curlers.gif
 
jau jau
curlers.gif

neću više :D


mislim da ne treba izigravati brižnu veštičicu, to ionako ne ide.
Valjda kod mene pali jer nisam inače preterano brižna :roll:
(pitam to kad preteram s internetom u toku vikenda, a on se ućuti)

sreća za one koji ne žive zajedno: kad te smori, odeš kući pa se ne javljaš neko vreme, ideš po kafanama, piješ, flertuješ i ostalo...
 
Pa cela ova "teorija" samu sebe raskrinkava i pokazuje kako je "JAKA ZENA" u stvari nakalemljena tvorevina.
Jaka zena postoji, ali ovde opisana je za mene pre isfrustrirana emotivno, jer ne zna sta hoce.
U stvari ovde svi termini imaju pogresno znacenje.
Iskreno, da moram da razamisljam na ovaj nacin (a la Ruska), bolela bi me glava svaki dan.
 
divlja u srcu:
Pa cela ova "teorija" samu sebe raskrinkava i pokazuje kako je "JAKA ZENA" u stvari nakalemljena tvorevina.
Jaka zena postoji, ali ovde opisana je za mene pre isfrustrirana emotivno, jer ne zna sta hoce.
U stvari ovde svi termini imaju pogresno znacenje.
Iskreno, da moram da razamisljam na ovaj nacin (a la Ruska), bolela bi me glava svaki dan.
You are angle (Mislo sam anđeo)
 
generalno problem kod zena je sto preteruju u svemu sto istripuju....muskarac zeli i jaku zenu i devojcicu i briznu devojku i sex masinu i druga/tj drugaricu, tj druga u zenskom telu, mislim zbog druzenja.......ali swe podjednako sve paterne ponasanja
 
izabelala:
zato sam i stavila onaj osmeh
nema ništa loše u selektivnom odbacivanju racia
izgubiti se u drugoj osobi, zaboraviti na sebe i postati dvojina
to je divnoo
gotovo prosvetljujuće iskustvo

Eto zasto si No 1... :-D
pa x mesta prazno...
... dvojinu su stari sloveni imali u recniku...
i kada kazem "ja" ja kazem "mi"
i kada mislim o sebi, u stvari mislim o nama...
... Ljubaaaaaaaav... (ekv)
 

Back
Top