Препоруке за куповину возила

Ja pricam o samom motoru, ne znam sta su oni tamo pisali. Dakle ako je 1.6 kao u Meganu 2, a trebalo bi da je potpuno isti, sa izgubljenih nekoliko ks zbog ekologije, motor je dosta elastican, vuce u bilo kojoj brzini iz niskih obrtaja, ali je nekako spor, npr. Alfa 1.6 ne vuce iz niskih obrtaja nikako, ali zato cim predje 3500 lepi, za razliku od Megana, s tim sto Megane trosi manje i na kraju je manje vise ista brzina, jer Megane u samom startu bolje povuce. Jedina mana na tom motoru je varijabilna remenica, ne znam da li je noviji motor ima, trebalo bi.

Za problematicne delove vaze bobine, ali taj auto je kod mene presao oko 80k km za 4 god. I nisam imao taj problem. Jos uvek su sve fabricke.

Stariji podnosi plin odlicno, u taksiju, Megane, Scenic, obicno je taj 1.6 motor.

Za Clio ne znam, nisam se vozio ni u jednom ni u drugom, pa ne mogu da dam poredjenje. Mogu da pricam samo o motoru.
 
Naravno da je neverovatno redji pored odlicnih Dci motora koji idu dosta bolje i manje trose.
Motor je dobar ali u gradu trosi 9-10l za razliku od 1,5Dci koji u gradu trosi do 6L a pritom zbog turbine ide bolje ,a pogotovo u niskim obrtajima, i vrti manje obrtaja pa zna da bude i tisi na otvorenom.

Koliko je lako/moguce proveriti stanje DPF-a, EGR-a i dizni u slucaju dizela? Da li dijagnostika(OBD) tu moze biti od pomoci?
 
Naravno da je neverovatno redji pored odlicnih Dci motora koji idu dosta bolje i manje trose.
Motor je dobar ali u gradu trosi 9-10l za razliku od 1,5Dci koji u gradu trosi do 6L a pritom zbog turbine ide bolje ,a pogotovo u niskim obrtajima, i vrti manje obrtaja pa zna da bude i tisi na otvorenom.

meni ni jedan od tih dizel prdavaca (1.4hdi, 1.5, itd nije trosio ispod 7.5
 
Pa kad spadas u kategoriju ljudi koji ne znaju sta je ispod haube.
Ako vozis mali motor onda se prilagodis njegovim mogucnostima a ne da ga stiskas i cepas kao da je 2500 ccm.
Tako je meni 500L benzinac 1,4 trosio po gradu 7L a mnogi se zale kako im trosi 10L.
Isto kao i 1,2 HTP motor koji nekom trosi bas malo a nekom suce gorivo.
Pa zemljace vozis 1200 ccm i ne moze on da ide kao 2000 ccm koliko god ti to zeleo i mislio da ako si kupio auto da on mora da ide kao i svaki drugi.
Ista je prica i na autoputu gde te male dizele eglate 150 km/h i onda se cudite sto trose.
Evo primera sa motocikom gde sam nedavno voziuo jedan od 600 ccm a koji je bio na 100 km/h na 6000 obrtaja dok je drugi motocikl od 1000 ccm priistoj brzini bio na 3200 obrtaja. I koji se vise muci?
DPF i dizne se mogu proveriti preko dijagnostike dok EGR ne moze.
 
Pa kad spadas u kategoriju ljudi koji ne znaju sta je ispod haube.
Ako vozis mali motor onda se prilagodis njegovim mogucnostima a ne da ga stiskas i cepas kao da je 2500 ccm.
Tako je meni 500L benzinac 1,4 trosio po gradu 7L a mnogi se zale kako im trosi 10L.
Isto kao i 1,2 HTP motor koji nekom trosi bas malo a nekom suce gorivo.
Pa zemljace vozis 1200 ccm i ne moze on da ide kao 2000 ccm koliko god ti to zeleo i mislio da ako si kupio auto da on mora da ide kao i svaki drugi.
Ista je prica i na autoputu gde te male dizele eglate 150 km/h i onda se cudite sto trose.
Evo primera sa motocikom gde sam nedavno voziuo jedan od 600 ccm a koji je bio na 100 km/h na 6000 obrtaja dok je drugi motocikl od 1000 ccm priistoj brzini bio na 3200 obrtaja. I koji se vise muci?
DPF i dizne se mogu proveriti preko dijagnostike dok EGR ne moze.

u pravu si, za voznju dizela 1.4-5 treba fakultetska diploma :))
nikad ne prelazim 70 na sat u gradu, znaci nikad, ni na tranzitnim putevima...saltam oko 2000rpm, ne dajem jak gas, ne kocim naglo...
mozda u ns moze tako, posto ima dosta finih pravaca, ali kod nas je nesredjen saobracaj, guzve su, a i ljudi ne umiju da voze,...
 
1,5Dci u gradu tesko preko 6L a 1,4HDI je meni znao da ide u gradu i do 7L ali na otvorenom pri nekoj brzini od 100-110 km su to enormno mali potrosaci i znaju da potrose i manje od 4L a opet to sve zavisi od toga koliko je natovaren i koliko se osoba vozi u njemu.
@Docta
Ne gusi se nista nego ima skoro duplo manje obrtaja a potrosnja je slicna.
Taj 600 ccm na 150 km/h je na 8000 obrtaja i to je vec solidna buka dok hiljadarka vrti tek nesto jace od 4000 obrtaja.
Potrosnja opet slicna a cak moze da se desi da hiljadarka na toj brzini manje potrosi.
 
1.6 benzin, prvo nije turbo, znaci manje snage, veca potrosnja i sporije ide, drugo, obicno su sa siromasnijom opremom, da ne kazem osnovnom i trece, Reno bas i nije na ceni. Motor, ako je kao stari, iz Megane 2, a trebalo bi da jeste, nema nikakav problem, odlican je, prilicno izdrzljiv.

Ja bih dodao da taj 1.6 atmo Renoov benzinac ide kao mrtav konj, a troši kao mladi pastuv...

- - - - - - - - - -

Pa kad spadas u kategoriju ljudi koji ne znaju sta je ispod haube.
Ako vozis mali motor onda se prilagodis njegovim mogucnostima a ne da ga stiskas i cepas kao da je 2500 ccm.
Tako je meni 500L benzinac 1,4 trosio po gradu 7L a mnogi se zale kako im trosi 10L.
Isto kao i 1,2 HTP motor koji nekom trosi bas malo a nekom suce gorivo.
Pa zemljace vozis 1200 ccm i ne moze on da ide kao 2000 ccm koliko god ti to zeleo i mislio da ako si kupio auto da on mora da ide kao i svaki drugi.
Ista je prica i na autoputu gde te male dizele eglate 150 km/h i onda se cudite sto trose.
Evo primera sa motocikom gde sam nedavno voziuo jedan od 600 ccm a koji je bio na 100 km/h na 6000 obrtaja dok je drugi motocikl od 1000 ccm priistoj brzini bio na 3200 obrtaja. I koji se vise muci?
DPF i dizne se mogu proveriti preko dijagnostike dok EGR ne moze.

To sam i ja čuo za 1.4 u 500L.
Kako si ga vozio? Na kojim obrtaija menjao brzine?
 
Sta mislite o kupovini vozila starosti do 2 godina na lizing/kredit sa oko 70% ucesca? Da li znate ko nudi ovakve uslove osim ''Porsche Inter Auto S''? Da li u ponudi ovih kuca a i inace takvih polovnjaka starosti do dve godine cena pada oko pocetka sajma automobila(kada je novi automobil sa oko recimo 12000 snizen na 10000, njihove cene tada ne deluju dovoljno konkurentno a nisam pratio stanje na trziste prethodnih godina)?
 
Fiat Bravo 1,4 16V 2008 :heart:

17.jpg
 
До Копаоника и назад мерено од чепа до чепа потрошња чирокија око 12 литара . Плина.

Што дође у парама ко 6 литара дизела одприлике

To je ekstra potrosnja za taj auto ne znam koji je motor u pitanju... jel si uspeo da preteknes ikog :-) ili si bas stedljivo vozio da vidis koliko mozes da spustis...
 
To je ekstra potrosnja za taj auto ne znam koji je motor u pitanju... jel si uspeo da preteknes ikog :-) ili si bas stedljivo vozio da vidis koliko mozes da spustis...

vozio sam normalno , uobicajeno. Uopste nisam vozio stedljivo, nego sam ga pre polaska napunio do kraja, i onda kad sam se vracao rekoh ajde da sipam jos jednom do kraja da vidim cisto koliko je potrosio. Jos ja imam tezu nogu na gasu. Motor je 4.7L

I ispade potrosnja od 12 litara na 100 km.

I ja sam se iznenadio... Zimi trosi vise sto je i razumljivo sto zbog hladnoce sto zbog klizavijeg puta usled snega....

- - - - - - - - - -

kojom brzinom?
i ja sa 80 na otvorenom putu imam potrosnju 5.5...6 litara.

pa brzina oko 80....

Uzbrdo i po krivinama manje na pravcima do 100 na sat. Ali prosek kazi tu oko 70-80 . Jer to je opasan put pun uspona i krivina. Ne moze brze a da se ne ugrozi bezbednost.
 
taj 1.9 ti je jedino sto koliko toliko valja kod te VW/Audi propale grupe.

Jer oni za razliku od 2.0 nemaju taj izrazeni problem sa crkavanjem uljne pumpe, tj lancanika, sto dovodi do totalne havarije turbine i motora.

brate tihi kad te citam pitam se kako nemacke kompanije posluju kad im se sve kvari malo posto ubacis kljuc u bravu..zaista nekad nemas osecaj koliko preterujes...

moj prvi auto je bio nemac star 12 godina i vozio sam ga do njegovog punoletstva.. jedan kvar na njemu nisam imao a kao pocetnik vozac i drndao sam ga samo tako....

- - - - - - - - - -

Ajmo drugari, treba mi majstor za VW/Audi u Kragujevcu. Gledao sam a4 1.9 tdi juce pa bi hteo da mi ga pregleda majstor komplet da ga podigne na dizalicu, pre nego sto odlucim sta dalje. Javite molim vas ako neko zna nekog

 

Back
Top