Препоруке за куповину возила

2005 Alfa Romeo 159 1.9jtdm 3.300 € HITNO!
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11046911/alfa-romeo-159-19jtdm

e3f792d05a6f-1920x1080.jpg
 
Cena homokinetičkog zgloba oko 4000 dinara, zamena oko 1500 dinara, centriranje trapa 1500 dinara. Ukupno 7000 dinara daleko manje nego kada se kupuje od ljigavog preprodavca polovnjaka kod koga je isti takav primerak nauljen i ispoliran skuplji i do 2500 evra. Trudim se da stavim pristojne automobile od vlasnika ali ponekad bude i neki pristojan sa pristojnom cenom od ljigavog preprodavca.

U suštini ovde treba da se vidi realna cena auta i da se ne dozvoli ljigavom preprodavcu da zaradi na kupcu više od 500 evra što je jedna doktorska plata u Srbiji.
 
Cena homokinetičkog zgloba oko 4000 dinara, zamena oko 1500 dinara, centriranje trapa 1500 dinara. Ukupno 7000 dinara daleko manje nego kada se kupuje od ljigavog preprodavca polovnjaka kod koga je isti takav primerak nauljen i ispoliran skuplji i do 2500 evra. Trudim se da stavim pristojne automobile od vlasnika ali ponekad bude i neki pristojan sa pristojnom cenom od ljigavog preprodavca.

U suštini ovde treba da se vidi realna cena auta i da se ne dozvoli ljigavom preprodavcu da zaradi na kupcu više od 500 evra što je jedna doktorska plata u Srbiji.
Imas samo jedan problem koji te zestoko jebucka.
Nikako da okacis oglas takovg identicnog automobila posto je preko a da bude valjan ili bar u stanju kao taj sto je kod nas na oglasu.
E tu nikako da nam ostvaris svoje tvrdnje tacnim jer takva kola ne postoje preko za te pare.
Ej a zamisli kad ljigavi preprodavac proda 6 komada mesecno po tih tvojih 500€? Jel to i dalje doktorska plata?
Smanji dozivljaj jer pricice su ti smesne i lazne.:lol:
 
Naravno da je prešlo boga oca, zato postoje novi automobili sa par kilometara pređenih u krugu fabrike, do parkinga, dok se popeo na šlep ili voz pa do salona. Sve ostalo tj kupovina polovnjaka je delikatan posao za stručnjake i vrsne poznavaoce automobila a to velika većina nije. Dal je bolje kupovati auto od privatnog lica po mogućnosti prvog vlasnika ili od ljigavog preprodavca spremnog na sve i svašta samo da se domogne profita? Mislite o tome.
 
Drugar juče zove za jedan reno kad mu preprodavac kaže da je auto trenutno neispravan, čekaju se delovi remontuje krajnice spona letvu i još ponešto, kaže može da dođe i pogleda auto. Znači masovno preprodavci remontuju sve i svšta, jjebali bi se za 5 dinara hahaha :lol:

Mislio sam da je davno iza nas ostalo ono vreme punjenje amortizera i lepljenje pločica ali eto, preprodavci punom parom tako krpe krševe iz uvoza. Ko kupuje auto od preprodavca nek mu je bog u pomoći!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Bio veceras do jednog majstora, lakirera, covek planirao da kupi auto .... Gledao, obilazio ove najjeftinije, jer mu tako odgovara, rad ga prakticno ne kosta nista, samo delovi i materijal, i kaze da su to takvi krsevi, da se ni njemu ne isplati da kupi tako nesto. Neki automobili na slikama izgladaju odlicno, kao novi, kaze da upali, muva bravu, nece nikako da uhvati, upali nekako, ono dimi, lupa, uzas ....

Na kraju nasao jednu Alfu 156, uhvatila je korozija, njemu odgovara :D, mehanicki ispravna, odrzavana u ovlascenom servisu, ima racune, itd. ali nije vozena dve godine .... Kupio za male pare i u slobodno vreme je sredjuje.
 
Ja danas bio da gledam jedan auto, ono je strašno koliko fotografija može da prevari čoveka, sasvim drugi auto uživo, još preko telefona radio mali-veliki servis itd a on nema ništa napisano, matori slepac, počeo da bulazi, misli ja sam šaran, nisu mi jasni, pišu u oglasima ko nov a on ni n od novog, ja mu pokažem moj auto i kažem sede ovo je nov ko nov auto a on ko ovca bleji svaka čast nekim prodavcima ali od ovakvih slepaca ja ne znam koja to grupa ljudi kupuje auto, ej čoveče neko je izdvojio taj novac ko zna kakvom mukom, dno dna.
 
E pa zato ljudi koji dodju kod mene zateknu pravo stanje kakvo je i opisano preko telefona a plus sto ja saljem i slike najsitnijih detalja na zahtev kupca.
Pa zato danas postoje Viber i WhatsApp jer slike se preko njih brzinski posalju.
Danas je bio potencijalni kupac za Civic kome sam sve rekao sta sam radio na autu i sve detaljno opisao i kad je dosao svom drugaru je samo potvrdjivao da sam mu sve preneo do tancina i sad cekam da dobije pare za svoj auto koji je prodao i da dodje do mene da bi mozda i trgovali jer je uvideo u startu da ga nisam mazao kao vecina nego sam prijavio sve mane i vrline automobila.
E otud nema za mene nigde nijednog loseg posta jer ja prodajem prave automobile a ne te NOVE,NOVE na koje se neki loze misleci da ako je neko rekao da je NOV da je onda i auto natprosecan. Dovoljno je da nazovete prodavca i uslovite ga da vam plati 50€ za put i vreme i ako pristane onda cete verovatno i zateci dobar auto a ako ne onda to nije ono sto je stavio u opis.
Ja u neke svoje oglase stavljam da placam i 100€ ukoliko se ispostavi da auto bude drugaciji nego sto sam opisao.
Dali to mozda govori o tome da ja mozda imam dobre primerke kad smem tako nesto da kazem?:per:
Pa naravno jer ja ne radim sa krsinama niti ih usminkam kako to rade neki i kod mene nema opranog motora ni na jednom automobilu jer sasvim je normalno da motor posle 150-200k km bude masnjikav a kamoli sa jos vise km pa ko trazi da bude potpuno suv neka onda ode i kupi opran motor koji je i bas zato opran jer je bio usvinjen a ubrzo ce posle kupovine to opet biti jer da je bio cist i korektan ne bi se ni prao. Isto tako i dubinsko pranje je radjeno zato sto se moralo raditi a to govori da je enterijer bio prljav i zapusten dok se morao tako sredjivati. E pa toga kod mene nema jer ja sam radim i nemam usisivac za dubinsko pranje jer i nemam potrebu da svoja kola dubinski perem jer uzimam pristojna kola koja nisu zapustena.
Mnogo se zeznu na slikama kako su kola i polirana a ja ih poliram samo kad moram jer poliranje stanjuje lak i nije dobro za auto a pogotovo kad se neko dohvati masine za poliranje pa ne zna da radi pa pregori lak koji ce ubrzo poceti da se ljuspa.
Zato vcam je moja savet da prvo pitate prodavc dali je motor opran i dali je radjeno dubinsko pranje.
Znajte da na danasnju skromniju zaradu svakako ne ide u prilog sto se mora dati jos tih 50-60€ za to sredjivanje a kad se daje onda znajte da se daje da bi vama kupcima upala ta cistoca u oci i da vam pomogne da lakse kupite auto a bolja verzija je da kupite solidan auto pa da ga vi dodatno operete jer to vam je ista prica kao sa prvom bojom gde je ponekad bolje da ima poneka greba i cesa a da je vi kasnije sanirate ali bar znate sta ste radili a ne auto ofarban a vi ne znate sta je bilo ispod pre toga.
 
Mozda i jeste tako ali mozda i neko nec taj jaki motor sa 140ks i da placa registraciju 10000 dinara vise a mozda i ne voli plin jer se zna da u Hondi plin nije bas u prijateljskim odnosima sa motorom.
Takodje ,kako je uradio homologaciju ako mu plin nije atestiran?
Znaci da je verovatno nije uradio a zasto ako je sve u redu s autom?
I na kraj krajeva,presao auto 160k km a ima plin a moja presla 187k a nema plin?
Aha.
U svakom slucaju ova ce se mozda prodati pre nego moja ali koliko takvih ima?
Ona je jedna a kupaca mnogo vise i onda ce na red doci moja.
Jel tako?:per:
 
Mozda i jeste tako ali mozda i neko nec taj jaki motor sa 140ks i da placa registraciju 10000 dinara vise a mozda i ne voli plin jer se zna da u Hondi plin nije bas u prijateljskim odnosima sa motorom.
Takodje ,kako je uradio homologaciju ako mu plin nije atestiran?
Znaci da je verovatno nije uradio a zasto ako je sve u redu s autom?
I na kraj krajeva,presao auto 160k km a ima plin a moja presla 187k a nema plin?
Aha.
U svakom slucaju ova ce se mozda prodati pre nego moja ali koliko takvih ima?
Ona je jedna a kupaca mnogo vise i onda ce na red doci moja.
Jel tako?:per:

na mojoj hondi plin vec sestu godinu i dalje sve radi super... A ti i dalje drvis...
 
E otud nema za mene nigde nijednog loseg posta jer ja prodajem prave automobile a ne te NOVE,NOVE na koje se neki loze misleci da ako je neko rekao da je NOV da je onda i auto natprosecan.

E, ovo i ja mogu da potvrdim.
Vec osam godina pratim forume o automobilim ai ni na jednom se ne moze naci negativan komentar na racun Duletovih vozila, niti od strane kupaca niti od strane onih koji su dosli da gledaju njegov auto.
Stavise, prilican broj ljudi je navelo da im je Dule bio od pomoci prilikom izbora automobila kada su bili u Novom Sadu.
I ja sam jednom bio kod coveka i gledao neki Grand Scenic koji je imao pre par godina (1.5 dci, 2008. godiste), a i putem foruma sam pokupio podosta dobrih saveta od njega.
Ovo ne pricam zato sto ja imam neki poseban interes da branim Duleta, niti zato sto je on majka Tereza, vec radi istine.
Covek se bavi prodajom automobila, hvali svoju robu i svojoj ponudi ima vise nego korektne primerke kada se gleda odnos cena-stanje-kilometraza.
Znacajno iznad proseka ponude.
I u odnosu na druge trgovce, mnogo vise je prisutan na forumima.
Prosto, tako je.
 
Dule remont nije loš jedino što ljudima uzme 1000-2000 evra više nego što vozilo realno vredi a tu niko neće baš javno da se hvali da ga je neko opelješio :lol:
Izremontuje auto, ispolira, naulji, opere motor kiselinom - to je ono što prosečan primat traži u srbiji.

- - - - - - - - - -

Aha.
U svakom slucaju ova ce se mozda prodati pre nego moja ali koliko takvih ima?
Ona je jedna a kupaca mnogo vise i onda ce na red doci moja.
Jel tako?:per:
Aha pa ćeš da je prodaješ ko onog boru godinu dana.
 

Back
Top