Starter kulture za pravljenje s i r a

siju i miju

Poznat
Poruka
8.280
Htela bih da napravim neki malo drugačiji sir po ukusu ,izgledu i boji
drugačiji od našeg klasičnog "belog sira" koga ima na pijaci i koji se dobija od sirila :)

To sam prevazišla,nego ne znam da li to ima u slobodnoj prodaji,maloprodaji,starter kulture i kako da dodjem do njih ?

Da li prodaju u Srbiji ? Beogradu ?
Trebale bi mi suve materije.
 
Hm... jedini starter koji mi u ovom trenutku pada na pamet je onaj iz recepta za tijesto za picu sa kuhari.com . (A recept za sir dobih od jedne gospodje u bolnici. Lokalni. Dok Nikola radi s gotovim sirilom (srbijanska proizvodnja) i meni se ukus tog sira dopao, pa sam to u par navrata bila komentarisala).
 
Poslednja izmena:
Hm... jedini starter koji mi u ovom trenutku pada na pamet je onaj iz recepta za tijesto za picu sa kuhari.com . (A recept za sir dobih od jedne gospodje u bolnici.)
Nije to,ali hvala ti :)

Ja bih baš volela da napravim feta sir ( kao što ga prave ovi iz somborske mlekare) ,a znam sigurno da se ne pravi od sirila maja,
već ga kupuju u Danskoj ili Fr,Nemačkoj ,medjutim,nikako ne znam da li je moguće doći do suvih materija te kulture.

A baš bi bila faca da u domaćoj radinosti pravim feta sir :D :D :D ili edamer,gaudu,mimolet,čedar,,garoču,maon,,buraturikotu,taledju .... :D

Mislim da je sve to nemoguće,ali moora da postoji neka rupa iz mlekara ili ne znam čega,koga :D
 

Back
Top