Kakvi bi vi bili da imate vlas'?

kolko ti dosta?

  • ne bi krao, sve bih dao narodu

  • u skladu sa propisi i predvidjeni procenti

  • Kuća na sprat, džip i milionče dva i dosta

  • Sve što odštampao Topčider

  • prijavljujem temu jer me autor navodi na grešne misli kojih se i ovako jedva suzdržavam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Forumaš Veličanstveni

Elita
Banovan
Poruka
15.221
Vidimo da puno forumaša kritikuje lopovluk.
Neko kritikuje lopovluk generalno ali zaobilazi svoju stranku praktično
Neko kritikuje svačiji lopovluk ali opet ne vidi sebe šta radi u životu i kojim metodama se služi

Pošto je trenutno hit biti u milosti MMF-a i svaki zajam radosno javiti na TV kao USPEH
jer zar nije uspeh kada dobijete vlast za koju ste se borili zbog MMF-a pa još dobijete i proviziju?

Narod ko narod što čuje i vidi to on i radi.
Tako onomad rekli narodu na TV da česmovača i nije baš nešto odma nestade sva flaširana voda to veče.
Dakle ipak razmišljamo isto, pa kad mislimo isto ajmo i da glasamo...
 
Poslednja izmena:
Samo da dodatno objasnim stavku "sve što odštampao Topčider"
pored dinara, ova štamparija štampa i strane valute, pa lične karte i pasoše
sad vidite šta ćete sa pasošima i ličnim kartama

Ti sve vidis kroz $$$, ocigledno je iz ponudjenih opcija. A moj motiv da budem na vlasti bio bi iskljucivo da stanje uredim, da uvedem red i da se onda sklonim jer biti vlast je izuzetno dosadno i zametno.
A kada se sistem jednom uredi, onda se u njemu lepo zivi i mozes da se posvetis onom u cemu si dobar, a da vlast prepustis onima koje to zanima.
 
Ti sve vidis kroz $$$, ocigledno je iz ponudjenih opcija. A moj motiv da budem na vlasti bio bi iskljucivo da stanje uredim, da uvedem red i da se onda sklonim jer biti vlast je izuzetno dosadno i zametno.
A kada se sistem jednom uredi, onda se u njemu lepo zivi i mozes da se posvetis onom u cemu si dobar, a da vlast prepustis onima koje to zanima.

Sad ja kriv jel?

- - - - - - - - - -

i nema te ni na jednoj temi o silnim Badžama Poštejačinama koje rodila majka
nego baš čekao ko uzkurac ja da otvorim temu da meni držiš sveću...

- - - - - - - - - -

:ljutko:
 
Политике и власти се хватају само животно неостварене особе,
они који нису могли да се нађу ни у једној другој области,
пословно неуспешни,
којима је остала политика као нада да ће се преко опције којој су се приклонили домоћи власти и тако материјализовати своје неуспешне покушаје у животу
 
Ti sve vidis kroz $$$, ocigledno je iz ponudjenih opcija. A moj motiv da budem na vlasti bio bi iskljucivo da stanje uredim, da uvedem red i da se onda sklonim jer biti vlast je izuzetno dosadno i zametno.
A kada se sistem jednom uredi, onda se u njemu lepo zivi i mozes da se posvetis onom u cemu si dobar, a da vlast prepustis onima koje to zanima.

Makar to bio i golf u maloj krsni...tako nekako i ja razmišljam.

- - - - - - - - - -

Политике и власти се хватају само животно неостварене особе,
они који нису могли да се нађу ни у једној другој области,
пословно неуспешни,
којима је остала политика као нада да ће се преко опције којој су се приклонили домоћи власти и тако материјализовати своје неуспешне покушаје у животу

Ti uozbiljio .

Dodala bih da se identični fataju i stranaka, postaju sranačke vojnikuše/ci i sami svesni da ni za šta nisu pa legaj da te gaze tu bar neka kinta može i da padne .
 
Политике и власти се хватају само животно неостварене особе,
они који нису могли да се нађу ни у једној другој области,
пословно неуспешни,
којима је остала политика као нада да ће се преко опције којој су се приклонили домоћи власти и тако материјализовати своје неуспешне покушаје у животу

Mozda kod nas, u zapadnom svetu to su ljudi iz porodica itekako uglednih i ostvarenih, bar bili. Pogledaj Kenedijeve. Doduse, nekad je tako bilo i kod nas, pre 100 godina.
 
Формиро би јак тим, од заиста најспособнијих и најталентованијих људи у земљи, они би радили посо а ја би се дружијо са уметницима, будалама и особењацима свакојаке врсте.
 
Политике и власти се хватају само животно неостварене особе,
они који нису могли да се нађу ни у једној другој области,
пословно неуспешни,
којима је остала политика као нада да ће се преко опције којој су се приклонили домоћи власти и тако материјализовати своје неуспешне покушаје у животу

kad im kažeš da su kompleks odmah skaču kako nisu nego si ti
pa ti i zaboraviš šta si rekao a oni ti se svete kad god stignu...
nagoni su čudo i unutrašnji strahovi i nezadovoljstva
 
Ne bih uzeo nista. Sta zaradim, zaradim.
Uveo bih surovu kontrolu medju birokratijom, drzavne firme ne bi vise bile drzavne, ostalo bi tek par stvari tipa zdravstvo, vojska, policija i skolstvo zakljucno sa srednjim. Dao bih imovinu Penzionom fondu tako da sam isplacuje cele penzije (a ne pola, kao sada). Sve ostalo - dovidjenja.
Uveo bih potpunu elektronsku evidenciju stanovnistva. Da ne bude samo ovo sto sada imamo, ime, prezime i osnovno, nego bi se uvela i pretraga ko je kome sta, tako da cim iskoce clanovi porodice u nekoj od drzavnih institucija - da se dogovore ko ce da ostane, jer ce da ostane samo jedan. Ako se ne dogovore, bice najureni svi za mesec dana. Pun bre biro za zaposljavanje, ima ko ce.
Racunam da bi za 5 godina ljudi prestali da odlaze odavde, posto bi pravi ljudi dosli na prava mesta.
 
Mozda kod nas, u zapadnom svetu to su ljudi iz porodica itekako uglednih i ostvarenih, bar bili. Pogledaj Kenedijeve. Doduse, nekad je tako bilo i kod nas, pre 100 godina.

Пре бих рекао да у бананистанима са демократијом у свом фетусном облику, попут Спрдије на власти су они које сам описао у претходном посту, док у земљама које су на вишем степену друштвеног развоја (попут поменуте у твом посту) где је демократија у млађем адолесцентном добу су само временом успели да усаврше начине како да прикрију идентичне појаве
 
Пре бих рекао да у бананистанима са демократијом у свом фетусном облику, попут Спрдије на власти су они које сам описао у претходном посту, док у земљама које су на вишем степену друштвеног развоја (попут поменуте у твом посту) где је демократија у млађем адолесцентном добу су само временом успели да усаврше начине како да прикрију идентичне појаве

:D odličan...maznuću ti ovo za internu upotrebu ...ako mi zatreba još.
 
A kakvi bi bili "kada sidjemo sa vlasti" ?
Skepticni , zlovoljni , zlonamerni , kriticarski raspolozeni prema svima ili svakom ko je nasledio neke nase "privilegije na postenje" , cepidlake na cetri dela , ali ne svoja , vec zna se - njihova( onih "posle nas" ) ...?!
:think:
 
Tito-JFK.jpg
 
Jel na recima ili na delima?
Mnogo dramatanja cujemo - a rezultate ne vidimo, nigde.

Na delima, naravno, i to onim uperenim ka oporezivanju najbogatijih, kriminalno stecenoj imovini i njihovom oporezivanju, ali bila bih blaza prema stanovnistvu koje nema tj. prosecnom.

Takodje bih bila stroza po pitanju otpustanja radnika iz javnih preduzeca i drzavne administracije.

I u ponekim medjunarodnim pitanjima tj. regionalnim.

Пре бих рекао да у бананистанима са демократијом у свом фетусном облику, попут Спрдије на власти су они које сам описао у претходном посту, док у земљама које су на вишем степену друштвеног развоја (попут поменуте у твом посту) где је демократија у млађем адолесцентном добу су само временом успели да усаврше начине како да прикрију идентичне појаве

Pa ko onda po tebi zivi u razvijenoj demokratiji (ako je Amerika u adolescenskom dobu)? Ima li takve zemlje?
 

Back
Top