Počinje prodaja stanova Beograda na vodi

Normalni ljudi nemaju pare ni za običan stan u svom kraju. Normalni ljudi nemaju čak ni posao :D

važe i pare od monopola... :hahaha:

9959_blicstrip2357.jpg
 
Realno bi trebali da sacekaju sa prodajom do kraja. Da izgrade sve kako treba i kad se vidi kako je ispalo onda da krenu sa prodajom. Na taj nacin bi drzava mogla vise da zaradi tj da proda za vecu cenu nego ovako u 'izgradnji' postoji odredjena vrsta rizika.

Licno mislim da bi u izgradnji cena ovih stanova (zbog rizika) trebala da bude 3000 eura po kvadratu do 8000 eura po kvadratu za penthouse. Izgradjeni stanovi bi trebalo da kostaju 5000 eura do 10000 eura po kvadratu.

Nadam se da ce ovo biti uspesan projekat i da ce biti uradjeno ovog puta kako treba. Odmah u startu uvesti "odrzavanje zgrade" i naplacivati od 300 do 600 eura mesecno samo za odrzavanje zgrade a ne da nam budu zgrade oronule zato sto ljudi nece da placaju za odrzavanje zgrada. Napraviti od ovoga primer svima ostalima a onda i za ostale uvesti da moraju da placaju 150-400e za odrzavanje zgrade mesecno.
 
Prodaja stanova u prvim stambenim kulama Beograda na vodi počeće sledeće nedelje, najavio je u Kanu gradonačelnik srpske prestoniceSiniša Mali.
Pa sad...Možda da pitamo Sinišu Malog je li on to lično prodaje,Grad Beograd,neka njegova ili več čija firma...
Interesantno je da ni jedan pojedinačni projekat nije ni na početku,a kamo li da se zna neki od investitora...
Evo ,ja mogu da menjam moj stan na Mesecu za konformniji u BG na vodi...:manikir:
 
Pa sad...Možda da pitamo Sinišu Malog je li on to lično prodaje,Grad Beograd,neka njegova ili več čija firma...
Interesantno je da ni jedan pojedinačni projekat nije ni na početku,a kamo li da se zna neki od investitora...
Evo ,ja mogu da menjam moj stan na Mesecu za konformniji u BG na vodi...:manikir:

Dogovorite se sa Sinišom možda ipak napravite neki poso.
 
Zna li ko koja ustanova vodi evidenciju u Srbiji o vlasnistvu nad nekretninama.Stanovima
Kod nas u RS notar je duzan da provjeri da je sve cisto da stan nije vec prodan itd Obicno zove telefonom katastar nekretnina.Da li se to radi i u Srbiji

Postoji li mogucnost kad naprimer kupujes stan da te neko prevari ili proda 5 puta isti stan itd
 

Dobra ideja ali ne primaju oni svasta tamo.

Zna li ko koja ustanova vodi evidenciju u Srbiji o vlasnistvu nad nekretninama.Stanovima
Kod nas u RS notar je duzan da provjeri da je sve cisto da stan nije vec prodan itd Obicno zove telefonom katastar nekretnina.Da li se to radi i u Srbiji

Postoji li mogucnost kad naprimer kupujes stan da te neko prevari ili proda 5 puta isti stan itd

Postoji jer ni ovi u katastru nisu najazurniji sto se tice podataka.
 
Zasto su tako skupi stanovi kod nas to mi stvarno nije jasno.Evo sad sam gledao jedan americki sajt za prodaju nekretnina za 100 hiljada dolara sto je negde oko 90 hiljada eura po danasnjem kursu se moze kupit ljep stan ili kuca na Floridi,naprimer Majami.

Zar nije logocno da su kod ns stanovi 3 ili 4 puta jeftniji zbog svega sto nam se desava,ekonomske propasti,haosa,pravne nesigurnosti,samanjenje populacije itd
 

Back
Top