Atlantida

Milena_9

Primećen član
Poruka
501
Veciti disident, B. i njegova davno napisana
" Atlantida " . Napisan za sva vremena, neprolazan . Pa ako Atlantida i nije postojala kako mnogi tvrde, posle citanja ovog romana zelecete da verujete da jeste.

Btw. " ... Kolumbo nikad ne bi pronasao Ameriku da nije trazio Atlantidu...".
 
Nisam siguran na koju si "Atlantidu" mislila ali ako je u pitanju Pekiceva onda mogu da kazem da je to zaista sjajan roman. Po meni se on kroz pricu o "robotima" i ljudima bavi nekim veoma bitnim pitanjima danasnjice. Ako nisi mislila na to obavezno procitaj ovaj roman MNOGO JE DOBAR!!!
 
Jesam, mislila sam upravo na Pekicevu Atlantidu.U medjuvremenu procitala, a iz biblioteke su me pojurili da je sto pre vratim. Zamisli, ljudi su poceli da se grabe za knjige i to dobre, kvalitetne, neobicnog zanra.
 
Pravo da ti kažem nisam čuo da je Pekić napisao "Virus". Možda si mislio na "Besnilo". Slažem se s tobom, nije loša knjiga ali je po meni Atlantida daleko bolja 8) Uostalom sve je stvar ukusa...
E da u "Besnilu" mi se veoma svidela ideja o super-imunitetu koji je teorijski zaista moguće stvoriti ali ne na onako ludački način kao što je to Stadler pokušavao nego modifikovanjem genetskog koda. To nam je bio jedan od argumenata ZA genetski inženjering na debati iz biologije :wink:
 
Tina,
ako se resis da citas Pekica, to ce trajati dugo, jer je u pitanju pisac koji je jedinstven kako po zanru, tako i po zacudjujucem poznavanju istorije i filozofije. / Nije ni cudo, Pekic je studirao eksperimentalnu psihologiju na Filozofiji/. Cesto tezak za pracenje, jer trazi dobro ponavanje istorije i religija, ali je kao prasak sa svojim idejama.
"Atlantida" nije klasican roman, nazivaju ga eposom. Ukratko, govori o pretpostavci postojanja ili nepostojanja legendarne , potonule Atlantide, polazeci od Starih Grka, Platona / koji ju je izgleda naprasno potopio/ , smestajuci je u razlicite lokalitete, koje zatim vesto prikazuje i dovodi u medjusobnu vezu. Ima tu i konkretne radnje, roman pocinje putovanjem jednog putnika / zaboravila ime/ na brodu Mayflower, koji isplovljava za Ameriku, i tada pocinje dogadjanje.

Sta se meni dopalo? Ideja da covek ima potrebu za Rajem, koji je po nama Hriscanima / necu sad o Starom i Novom zavetu/ bio u Edenu. Bio pa ga vise nema.No nismo samo mi imali "svoj " Raj. I druge civilizaciju su ga zamisljale.I svuda je nestajao. Tako je i Atlantida potopljena.
 
Guru:
Pravo da ti kažem nisam čuo da je Pekić napisao "Virus". Možda si mislio na "Besnilo". Slažem se s tobom, nije loša knjiga ali je po meni Atlantida daleko bolja 8) Uostalom sve je stvar ukusa...
E da u "Besnilu" mi se veoma svidela ideja o super-imunitetu koji je teorijski zaista moguće stvoriti ali ne na onako ludački način kao što je to Stadler pokušavao nego modifikovanjem genetskog koda. To nam je bio jedan od argumenata ZA genetski inženjering na debati iz biologije :wink:

Ma besnilo,nego sta..........
Hvala na ispravci........
 

Back
Top