Atlantida
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Atlantida

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Atlantida

Veciti disident, B. i njegova davno napisana
    " Atlantida " . Napisan za sva vremena, neprolazan . Pa ako Atlantida i nije postojala kako mnogi tvrde, posle citanja ovog romana zelecete da verujete da jeste.

Btw. " ... Kolumbo nikad ne bi pronasao Ameriku da nije trazio Atlantidu...".

Aktivan član
    Učlanjen
    23.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR RRRR!!!!!!

TA KNJIGA JE BILA MOCNO ORUZJE JEDNOJ DEVOJCI DA MI MAZNE DECKA!!!!!!!!!!!!!

to je sve sto imam da kazem na zadatu temu :wink:

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Nisam siguran na koju si "Atlantidu" mislila ali ako je u pitanju Pekiceva onda mogu da kazem da je to zaista sjajan roman. Po meni se on kroz pricu o "robotima" i ljudima bavi nekim veoma bitnim pitanjima danasnjice. Ako nisi mislila na to obavezno procitaj ovaj roman MNOGO JE DOBAR!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Atlantida

Jesam, mislila sam upravo na Pekicevu Atlantidu.U medjuvremenu procitala, a iz biblioteke su me pojurili da je sto pre vratim. Zamisli, ljudi su poceli da se grabe za knjige i to dobre, kvalitetne, neobicnog zanra.

Obećava
    Učlanjen
    15.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

8)

Obećava
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Atlantidu sam imao pod rukom ali je nisam stigao procitati jer sam spremao ispite,ali sam Pekicev "Virus" procitao i odusevio me.Ako imate priliku,procitajte!

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano virus ?= besnilo

Pravo da ti kažem nisam čuo da je Pekić napisao "Virus". Možda si mislio na "Besnilo". Slažem se s tobom, nije loša knjiga ali je po meni Atlantida daleko bolja 8) Uostalom sve je stvar ukusa...
    E da u "Besnilu" mi se veoma svidela ideja o super-imunitetu koji je teorijski zaista moguće stvoriti ali ne na onako ludački način kao što je to Stadler pokušavao nego modifikovanjem genetskog koda. To nam je bio jedan od argumenata ZA genetski inženjering na debati iz biologije :wink:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Atlantida

Tina,
    ako se resis da citas Pekica, to ce trajati dugo, jer je u pitanju pisac koji je jedinstven kako po zanru, tako i po zacudjujucem poznavanju istorije i filozofije. / Nije ni cudo, Pekic je studirao eksperimentalnu psihologiju na Filozofiji/. Cesto tezak za pracenje, jer trazi dobro ponavanje istorije i religija, ali je kao prasak sa svojim idejama.
    "Atlantida" nije klasican roman, nazivaju ga eposom. Ukratko, govori o pretpostavci postojanja ili nepostojanja legendarne , potonule Atlantide, polazeci od Starih Grka, Platona / koji ju je izgleda naprasno potopio/ , smestajuci je u razlicite lokalitete, koje zatim vesto prikazuje i dovodi u medjusobnu vezu. Ima tu i konkretne radnje, roman pocinje putovanjem jednog putnika / zaboravila ime/ na brodu Mayflower, koji isplovljava za Ameriku, i tada pocinje dogadjanje.

Sta se meni dopalo? Ideja da covek ima potrebu za Rajem, koji je po nama Hriscanima / necu sad o Starom i Novom zavetu/ bio u Edenu. Bio pa ga vise nema.No nismo samo mi imali "svoj " Raj. I druge civilizaciju su ga zamisljale.I svuda je nestajao. Tako je i Atlantida potopljena.

Obećava
    Učlanjen
    11.10.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: virus ?= besnilo

Citat Original postavio Guru
    Pravo da ti kažem nisam čuo da je Pekić napisao "Virus". Možda si mislio na "Besnilo". Slažem se s tobom, nije loša knjiga ali je po meni Atlantida daleko bolja 8) Uostalom sve je stvar ukusa...
    E da u "Besnilu" mi se veoma svidela ideja o super-imunitetu koji je teorijski zaista moguće stvoriti ali ne na onako ludački način kao što je to Stadler pokušavao nego modifikovanjem genetskog koda. To nam je bio jedan od argumenata ZA genetski inženjering na debati iz biologije :wink:
    Ma besnilo,nego sta..........
    Hvala na ispravci........

Buduća legenda Lacibg (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    372
    Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se