Island odustaje od kandidature za člantsvo u EU

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Na Islandu je danas objavljeno da Rejkjavik odustaje od kandidature za člantsvo u Evropskoj uniji (EU) u skladu sa obećanjima koje je nova vlada evroskeptika obećala pre dve godine.
"Interesi Islanda su bolje zadovoljeni izvan Evropske unije", naveo je ministar spoljnih poslova Gunar Bragi Sveinson na svom sajtu.
Sa Islanda su naveli da žele da zadrže "bliske veze i saradnju sa EU" mada je vladina koalicija informisala predsednika Letonije koji predsedava EU i Evropsku komisiju o svojoj odluci da "ponište kandidaturu".
Island je prvi put podneo kandidaturu za članstvo u EU 2009. godini, kada je zemlja bila teško pogođena svetskom ekonomskom krizom i kada je islandska kruna izgubila skoro pola svoje vrednosti, pa je članstvo u evrozoni bilo atraktivno.
Ali teško pitanje kvota za ribolov bila je ključna prepreka za pridruživanje Uniji, iako pitanje nikada nije bilo deo zvaničnih pregovorima o pristupanju.
Istraživanja javnog mnjenja takođe su počeli da govore da Islanđana pokazuju sve veći otpor prema članstvu u EU.
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:538194-Island-odustaje-od-kandidature-za-clantsvo-u-EU
****************************
Вредело би да се проуче разлози одустајања. Можда има нешто што ми не видимо из превелике жеље да будемо део те Уније.
Колеба се Енглеска, Грчка, Мађарска, Чешка, ....... Изгледа има нечег трулог у тој ЕУ.
 
Pametno.
Dodati tome Norvešku. Švedsku i Dansku
koje to ne intereuje, kao i Švajarsku, šta ostaje?

Novi Reisch

Da ne pričamo o kaubojkom kretenizmu
da ih teraju da prave nekakvu EU vojsku
koju bu gurnuli na Rusiju.
Dvolični englezi su uvek bili protiv
ujedinjene i jake Evrope.

Švedska i Danska su dugogodišnje članice EU.
Danska od 1973., a Švedska od 1995. i ništa im ne fali.
Island ne želi pristup zbog ograničavanja ribolova koji im je glavna privredna grana i od kojeg živi.
Srbija nema tih briga.
 
Švedska i Danska su dugogodišnje članice EU.
Danska od 1973., a Švedska od 1995. i ništa im ne fali.
Island ne želi pristup zbog ograničavanja ribolova koji im je glavna privredna grana i od kojeg živi.
Srbija nema tih briga.
Aли би имала у аграру. Већ постоје ограничења у извозу меса, млека, ......а повећавају се квоте увоза, иако нисмо ушли у ЕУ.
 
Ma nema brige, ionako uvozimo pasulj iz Etiopije i Kirgistana, beli luk i kupus iz Kine a paradajz iz Spanije.
То због ЕУ нема алтернативу.

- - - - - - - - - -

Саће форумски Фридман да исече вене и искрвари на Теразијама .

- - - - - - - - - -

Švedska i Danska su dugogodišnje članice EU.
Danska od 1973., a Švedska od 1995. i ništa im ne fali.
Island ne želi pristup zbog ograničavanja ribolova koji im je glavna privredna grana i od kojeg živi.
Srbija nema tih briga.
Наравно, зато су шутнуле евро, а ускоро ће и ЕУ.
 
Паметна држава!

И још како су ПОХАПСИЛИ СВЕ БАНКАРЕ због малверзација.

Е, тако се то ради у ПРАВОЈ и НОРМАЛНОЈ земљи!
Да ебте, банкари су открили да су све субвенције запосленима и становништву кроз пензије, здравство, школство... штетне и комунистичке, а покривање њихових свињарија корисне и тако фридмановски цакане.
Што је најлуђе један број аутсајдера који никад у животу нису били запослени шире ту причу показујући да интелектуалне сиротиње не мањка!!!
 
Невероватно. Човек би помислио да тако далека мала земља са ограниченим природним ресурсима не би могла никако ни да опстане самостаано, а камоли постане богато друштво и економија без везивања за много јаче, кад оно супротно.

Са друге стране ми смо ресурсима богатија земља на доброј позицији у средишту континента и уместо да смо то што имамо претворили у здраво друштво богатих појединаца дозволили смо да нас направе инвалидима у сваком погледу неспособним за живот. За то смо криви ми што смо бирали да нас воде они који нису гледали интересе земље већ своје личне или као данас што нас води скуп корисних идиота који не уме ни да се потпише, а камоли да створи нешто вредно
 
Невероватно. Човек би помислио да тако далека мала земља са ограниченим природним ресурсима не би могла никако ни да опстане самостаано, а камоли постане богато друштво и економија без везивања за много јаче, кад оно супротно.

Са друге стране ми смо ресурсима богатија земља на доброј позицији у средишту континента и уместо да смо то што имамо претворили у здраво друштво богатих појединаца дозволили смо да нас направе инвалидима у сваком погледу неспособним за живот. За то смо криви ми што смо бирали да нас воде они који нису гледали интересе земље већ своје личне или као данас што нас води скуп корисних идиота који не уме ни да се потпише, а камоли да створи нешто вредно

Island uopste nije prirodno siromasna zemlja. Njihovo ribarstvo vredi vise nego sve "bogatstvo" koje mi kobajagi imamo.

Ali da se nisu jos za vreme drugog svetskog zestoko uvukli amerima u bulju, koji su onda upumpali ogroman novac u njih bili bi nerazvijeniji od nas.
 
Island uopste nije prirodno siromasna zemlja. Njihovo ribarstvo vredi vise nego sve "bogatstvo" koje mi kobajagi imamo.
Ali da se nisu jos za vreme drugog svetskog zestoko uvukli amerima u bulju, koji su onda upumpali ogroman novac u njih bili bi nerazvijeniji od nas.
Јашта, Исланд извезе рибе више од Канаде, а и још је у већој мери субарктичка вукоебина.:hahaha:
Иначе нису се увукли мериканцима у буљу, једноставно после окупације Данске, чији је део био Исланд у смислу унутрашње самоуправе и спољнополитичког протектората, од стране Немаца, 1940 Исланд су окупирале САД.
Нису се Исланђани питали ни колико црно под ноктом.
 
Island uopste nije prirodno siromasna zemlja. Njihovo ribarstvo vredi vise nego sve "bogatstvo" koje mi kobajagi imamo.

Ali da se nisu jos za vreme drugog svetskog zestoko uvukli amerima u bulju, koji su onda upumpali ogroman novac u njih bili bi nerazvijeniji od nas.

Можеш ли навести сем рибарства и геотермалних извора још неки природни ресурс ове земље?
 
Да, али важно је да схватите да је Исланд друштво из 23. миленијума које негује традицију Ентерпрајза. Као такви су напреднији од Уније Шпаније, Грчке и Италије, па не желе да се венчају са њима.

Међутим, за земље 3. света, као што је наша, унија са Шпанијом, Грчком и Италијом би била апгрејд, па се не можемо уздати у Норшевку, Исландску и Швајцарску логику.
 

Back
Top