Geto - Tajni Život Grada (1995)

Steinadler

Poznat
Moderator
Poruka
8.718
Svjedočanstvo kulturno-socijalne obezglavljenosti koja se desila devedesetih...

Ovaj dokumentarac na žalost nastao iz tragedije i drame koja nas nije zaobišla bi definitivno trebalo uvesti u škole, u knjige istorije, knjige sociologije, psihologije... ali to će ipak doći nešto kasnije, jer tragedija još traje !!! Nevjerovatno ali istinito...

Kakva država, takva muzika... rekoše neki...

Ovo je takođe svjedočanstvo propasti jedne generacije koja je imala svoju opravdanu vrijednost i bila mejnstrim, a sada je zakopana! Silom prilika... veliki znak pitanja je postavljen iznad našeg naroda u pogledu mentaliteta i socijalnog života, kulture, patriotizma, morala... ko treba da misli o tome? Pojedinci ili svi? Je li nam to zadatak ili ne? Gde je solidarnost, bunt?

Svi su ovde nezadovoljni, razloga je milion, trenutni "loš standard" bi bio naziv koji obuhvata sve ispod, od mejnstrima "muzike", preko političara i njihovog odnosa prema odgovornošću i poslu koji obavljaju, tajkuna, pa do male plate, robovlasničkog odnosa privatnika prema radnicima, države prema građanima, nepravda, laži itd. Sva ta sranja čine čovijeka da tone u depresiju, anksioznost itd. opravdano. Mi živimo u robovlasničkoj demokratiji, oksimoronski ali istinito kao u pjesmi ramba amadeusa "oksimoron", to je vrijeme koje živimo sada !

Opravdano jeste. Uvijek sam razmišljao o new age psihologiji, psihologiji pozitivnih misli i razlici između naše zemlje i zemlje velike Amerike gde je to počelo. Važi ovo za nas i te kako, ne treba se odricati toga, ali realno velika je razlika između njih i nas, jer su drugačije stvari koje nas vuku u bedak. mi smo sjebani kolektivno, dok su ameri pojedinačno.... Nama je potreban revolt, i promjena sistema! Ali sumnjam da ćemo šta promijeniti poznajući nas, magarci smo mi veoma izdržljivi, valjda su nas tucri istrenirali kroz vijekove pa nam sada ova oligarhija i ne pada toliko teško... rešenje smo našli u ćutanju i trpljenju ili ti adaptaciji na sranje, malo ko u gerilskoj uzaludnoj borbi nade, a oni pametniji uvidjevši uzaludnu borbu u emigraciji...

Upečatljiva slika 49:35

 
Cela Srbija ce uskoro biti jedan veliki geto bede,gladi i ocaja.Dok se oko nase zemlje,bije nevidljivi rat,izmedju zemalja zapadnog bloka i Rusije,ko ce da
nas odvuce u svoj "tabor",gradjani i seljaci ove zemlje,krepace u bedi.Ni Istok ni Zapad,uopste ne interesuje kako i dali uopste narod u ovoj zemlji moze da zivi.
Iznad Srbije se vodi nevidljivi rat,u kome mi ne ucestvujemo,ali cemo svojim kozama,platiti ceh,za kockarsku igru,koju velike sile,vode "za nase dobro".!!! U svemu tome,ucestvuju domaci tajkuni,koji kao strvinari,kruze oko nasih bednih plata i penzija
cekajuci da nas dokrajce,da nam popiju i ono malo krvi sto nam je jos ostalo.A kada se sve zavrsi,prici ce onima koji su
ostali pobednici,sluzeci svojim bogatstvom pobednike.
 
Poslednja izmena:

Back
Top