PRETIO BOLNIČARKI U TIRŠOVOJ
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: PRETIO BOLNIČARKI U TIRŠOVOJ

Aktivan član
    Učlanjen
    09.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano PRETIO BOLNIČARKI U TIRŠOVOJ

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:538032-Aleksandar-Sapic-Dete-mi-je-bilo-kriticno-a-oni-me-drzali-15-minuta-na-prijemu

i mi smo bili pre koji dan u Tirsevoj, prosli smo isti tretman ali smo u startu govorili u otvor, ljudi koji su dosli posle nas su ulazili pre, izbegli smo incident na snimanju gde se roditelji htedose potuci ...
    sta vi mislite sta je bolje u datoj situaciji, pomirljivo slusati pravila i truditi se ne skretati paznju na sebe ili kao gosp. Aleksandar, uciniti sve da vase dete bude primljeno odmah?
    jeste li se vec svadjali sa zdravstvenim radnicima?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6077

Podrazumevano Re: PRETIO BOLNIČARKI U TIRŠOVOJ

ne do bog nikome, ja bi bombu bacio kad bi se necijim nemarom i nestrucnoscu desilo nesto,a ne kao na sudu trazimo pravdu a lekari ubice zasticeni
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    876

Те медицинске сестре тако умеју да те изведу из такта, да је то страшно.

За мене није проблем, и да сачекам.

Али, за дете бих их постројила тако да би стварно морала да интервенише полиција.

Небитно је што је ово Шапић, реаговао је као што би и сваки родитељ.
    Преко трња до звезда!

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5179

nisam za dete, ali jesam za rodjenu sestru
    polomila je nogu, stopalo joj se odvojilo od potkolenice
    bilo je dovoljno samo da se baci pogled i shvati u kakvom je ozbiljnom stanju
    sestru sam jedva dovezla i izvela iz automoblila i smestila na pokretna nosila koja su bila na parkingu
    trudila sam se, posto smo bile same da je sto manje treskam i pomeam da ne napravim jos vecu stetu
    medicinska sestra je izasla i krenula da vice zasto sam bacila carsav sa nosila na pod
    ja joj prvo lepo rekla da je carsav tu bio i da mi pomogne da sestru uvezem jer je u ozbiljna povreda
    kad je ona nastavila da praska za jebeni carsav, pocela sam da vicem iz sveg glasa
    toliko sam vikala da je izletelo ostalo osoblje napolje, izmedju ostalog i hirurg koji je bio u ambulanti
    u sekundi mu je pao pogled na sestrinu nogu i rekao - hitno uvezite zenu u ambulantu! posle cete da se prijavite!

neki ljudi su zalutali na pogresna radna mesta
    kad neko pogresi nesto oko nekog virmana, dokumenta..sve to moze da se popravi..
    kad pogresi oko bolesnog coveka, tu popravke nema

umesto sto sapica ispituju, po hitnom postupku drska medicniska sestra treeba da dobije otkaz
    trajni
    da nikad vise ne moze da radi u struci
    jer je ocigledno, da u skoli nista nije naucila
    cak ni najvazniju lekciju - da su lekari tu da spasavaju i da su tu zbog pacijenata, a ne pacijenti zbog njih.
    Kosmos kaze moze!

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    383

tu je jedan ogroman problem što se godinama vuče u našem zdravstvu:
    - letargija i oguglalost na sve
    - previše su se svega nagledali lekari i više su postali neosetljivi na tuđe patnje i boli , toliko im umiru ljudi pod rukama da kada bi se emocionalno otvorili svi bi posle par dana imali psihičke probleme sa zdravljem
    ne opravdam šapićevo ponašanje ali ga razumem , isto tako ne opravdavam ni ponašanje sestre ali je apsolutno razumem , ona je tu na udaru - prva , kakav bi se haos desio da je nema jer ona je ta koja radi bukvalno trijažu i održava red među pacijentima , šapić je umesto na dečiju kliniku trebao da ide u urgentno jer tamo idu hitni slučajevi a na kliniku idu oni koji mogu da čekaju na red.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio dive Pogledaj poruku
    nisam za dete, ali jesam za rodjenu sestru
    polomila je nogu, stopalo joj se odvojilo od potkolenice
    bilo je dovoljno samo da se baci pogled i shvati u kakvom je ozbiljnom stanju
    sestru sam jedva dovezla i izvela iz automoblila i smestila na pokretna nosila koja su bila na parkingu
    trudila sam se, posto smo bile same da je sto manje treskam i pomeam da ne napravim jos vecu stetu
    medicinska sestra je izasla i krenula da vice zasto sam bacila carsav sa nosila na pod
    ja joj prvo lepo rekla da je carsav tu bio i da mi pomogne da sestru uvezem jer je u ozbiljna povreda
    kad je ona nastavila da praska za jebeni carsav, pocela sam da vicem iz sveg glasa
    toliko sam vikala da je izletelo ostalo osoblje napolje, izmedju ostalog i hirurg koji je bio u ambulanti
    u sekundi mu je pao pogled na sestrinu nogu i rekao - hitno uvezite zenu u ambulantu! posle cete da se prijavite!

neki ljudi su zalutali na pogresna radna mesta
    kad neko pogresi nesto oko nekog virmana, dokumenta..sve to moze da se popravi..
    kad pogresi oko bolesnog coveka, tu popravke nema

umesto sto sapica ispituju, po hitnom postupku drska medicniska sestra treeba da dobije otkaz
    trajni
    da nikad vise ne moze da radi u struci
    jer je ocigledno, da u skoli nista nije naucila
    cak ni najvazniju lekciju - da su lekari tu da spasavaju i da su tu zbog pacijenata, a ne pacijenti zbog njih.
    i za tebe isti slučaj ideš sa povredom u urgentni centar a ne u ambulantu
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6077

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    - previše su se svega nagledali lekari i više su postali neosetljivi na tuđe patnje i boli , toliko im umiru ljudi pod rukama da kada bi se emocionalno otvorili svi bi posle par dana imali psihičke probleme sa zdravljem
    ne opravdam šapićevo ponašanje ali ga razumem , isto tako ne opravdavam ni ponašanje sestre ali je apsolutno razumem , ona je tu na udaru - prva , kakav bi se haos desio da je nema jer ona je ta koja radi bukvalno trijažu i održava red među pacijentima , šapić je umesto na dečiju kliniku trebao da ide u urgentno jer tamo idu hitni slučajevi a na kliniku idu oni koji mogu da čekaju na red.
    ma daj bre sta ima koj k da se razume, nek ide na kasu u maxi da radi da vidim jel joj tamo bolje ono moze svoj tempo da namece nema veze sto se napravio red,ne kapiras da u svakoj iebenoj rupi drustva niko ne radi odgovorno i strucno posao za koji se skolovao ili dosao preko veze,kad odes u urgentni reci ce ti da samo cetvrtkom rade pojedine intervencije i poslace te na banjicu,rentgen im ne radi dve godine,dobra im je ta praksa setkanja od jednog do drugog i prebacivanje odgovornosti dok se sam covek ne izleci ili obogalji
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Види види, па ко је правио овај систем и овакав систем до јуче, можда мој деда? Тај исти Шапић је до јуче био функционер на власти, а сад кад треба да куса то што је скувао, сад му нешто не ваља, па би да се обрачунава са шалтерским радницима.
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Moderator Zuji Zolja (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    350

- - - - - - - - - -

kako da ne?
    u urgentnom centru te prime odmah? mozda u seriji. ko je isao video je da se i tamo ceka red. letos sam videla trudnicu koja lezi na hodniku uc kcs i ceka da je neko primi.
    a u svakoj ambulanti ima i dr koji prima hitne slucajeve.
    med. sestra moze da kaze - pricaj u rupu, a ne moze da kaze korisnu info.
    strasno!
    medicinske sestre u celoj srbiji bi trebalo lepo protestirati da li su za taj posao koji rade. svaka cast nekima, ali to je izuzetno retko.
    i kako se dr. nikada toliko ne iznervira? stresniji posao je salteruse nego lekara???
    glas neznanca

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Citat Original postavio Zuji Zolja Pogledaj poruku
    kako da ne?
    u urgentnom centru te prime odmah? mozda u seriji. ko je isao video je da se i tamo ceka red. letos sam videla trudnicu koja lezi na hodniku uc kcs i ceka da je neko primi.
    a u svakoj ambulanti ima i dr koji prima hitne slucajeve.
    med. sestra moze da kaze - pricaj u rupu, a ne moze da kaze korisnu info.
    strasno!
    medicinske sestre u celoj srbiji bi trebalo lepo protestirati da li su za taj posao koji rade. svaka cast nekima, ali to je izuzetno retko.
    i kako se dr. nikada toliko ne iznervira? stresniji posao je salteruse nego lekara???
    Али Шапић је он бре, Шапић.

Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    350

pa sta ako je sapic?
    kad je tema ovde bas me briga ko je. zdravstvo u srbiji je takvo kakvo je, a ta papirologija ubija. i jos kad ljudi ne znaju svoj posao - eto katastrofe.
    ako je vazan sapic, onda postavi temu na delu foruma o politici.
    glas neznanca

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

pa sta ako je sapic?
    kad je tema ovde bas me briga ko je. zdravstvo u srbiji je takvo kakvo je, a ta papirologija ubija. i jos kad ljudi ne znaju svoj posao - eto katastrofe.
    Видиш да он мисли да је важан.

Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    350

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Видиш да он мисли да је важан.
    pa i jeste vazan. ima nekoliko osvojenih medalja. zar je to malo???
    ali to nije tema...
    glas neznanca

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

pa i jeste vazan. ima nekoliko osvojenih medalja. zar je to malo???
    ali to nije tema...
    Ма јес', сви остали ћемо да трпимо систем који је створио он и његови због његових медаља, а он ће функционише мимо тог система, и ако му се случајно деси да прође онако како обични људи пролазе сваког дана, то ће бити смак света.

Domaćin phenomenon (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio jelenced Pogledaj poruku
    http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:538032-Aleksandar-Sapic-Dete-mi-je-bilo-kriticno-a-oni-me-drzali-15-minuta-na-prijemu

i mi smo bili pre koji dan u Tirsevoj, prosli smo isti tretman ali smo u startu govorili u otvor, ljudi koji su dosli posle nas su ulazili pre, izbegli smo incident na snimanju gde se roditelji htedose potuci ...
    sta vi mislite sta je bolje u datoj situaciji, pomirljivo slusati pravila i truditi se ne skretati paznju na sebe ili kao gosp. Aleksandar, uciniti sve da vase dete bude primljeno odmah?
    jeste li se vec svadjali sa zdravstvenim radnicima?
    Yavisi od konkretne situacije da li ces da cekas ili ne. A na njima je da razlikuju te situacije. U ovom konkretnom slucaju dete je dozivelo fras, sto ynaci nesvesno stanje I prestanak disanja- jedno od najtraumaticnijih dozivljaja za roditelja, d apomisli da mu dete nije zivo. U toj situaciji je insistiranje na pricanju kroz rupu - totalni amaterizam I diletantizam doticne sestre. I ja bih je makla sa tog radnog mesta- odmah!

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    876

Види види, па ко је правио овај систем и овакав систем до јуче, можда мој деда? Тај исти Шапић је до јуче био функционер на власти, а сад кад треба да куса то што је скувао, сад му нешто не ваља, па би да се обрачунава са шалтерским радницима.
    Знала сам да ћете да попљујете зато што је Шапић у питању.

Ту медицинску сестру није запослио он, нити је било на њему да уређује здравствени систем.

Као грађанин, има сва права да виче кад му је дете у питању.

Да је одвео дете у приватну клинику било би: напљачкао се, има се може се, а наша деца нека скапавају по државним болницама.

- - - - - - - - - -

Ма јес', сви остали ћемо да трпимо систем који је створио он и његови због његових медаља, а он ће функционише мимо тог система, и ако му се случајно деси да прође онако како обични људи пролазе сваког дана, то ће бити смак света.
    И обични људи се буне.

Чак и бију, не само да прете.

Имаш то сваког дана по новинама.
    Преко трња до звезда!

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Citat Original postavio mina68 Pogledaj poruku
    Знала сам да ћете да попљујете зато што је Шапић у питању.

Ту медицинску сестру није запослио он, нити је било на њему да уређује здравствени систем.

Као грађанин, има сва права да виче кад му је дете у питању.

Да је одвео дете у приватну клинику било би: напљачкао се, има се може се, а наша деца нека скапавају по државним болницама.

И нема право да виче ни да прети, за претњу се добија кривична пријава. На шта иб личило кад би свако викао за све што му се не свиђа?

- - - - - - - - - -

И обични људи се буне.

Чак и бију, не само да прете.

Имаш то сваког дана по новинама.
    Бију, па зараде кривичну пријаву.
    Poslednji put ažurirao/la Vexy : 12.03.2015. u 19:45 Razlog: neprikladan rečnik

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    876

И нема право да виче ни да прети, за претњу се добија кривична пријава. На шта иб личило кад би свако викао за све што му се не свиђа?

- - - - - - - - - -

Бију, па зараде кривичну пријаву.
    А што да не вичем?

Треба дете да умре да би кокошка схватила да не мора да се прича у рупу?

И што се после сакрила ако је била у праву?

Што се тиче његових пајтоса, здр. систем нису успоставили они, само су га наследили, једина је кривица што нешто нису променили.
    Poslednji put ažurirao/la Vexy : 12.03.2015. u 19:46 Razlog: izmena citata
    Преко трња до звезда!

Poznat
    Učlanjen
    30.09.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    219

Šapić je u pravu. Bolničarka ili sestra bi trebalo da dobije otkaz i da se protiv nje podnese krivična prijava.
    Poslednji put ažurirao/la Vexy : 12.03.2015. u 19:46 Razlog: izbačen citat

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

А што да не вичем?

Треба дете да умре да би кокошка схватила да не мора да се прича у рупу?

И што се после сакрила ако је била у праву?

Што се тиче његових пајтоса, здр. систем нису успоставили они, само су га наследили, једина је кривица што нешто нису променили.
    Чуј што се сакрила, зато што зна да овде закони не важе, него да нам Шапићи кроје капу (и преграђују улице).
    Poslednji put ažurirao/la Vexy : 12.03.2015. u 19:47

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3009

u Srbiji kad ideš kod lekara, nažalost moraš dobro da se naoružaš...
    neko živcima, neko parama a najbolje je poneti dugu devetku,
    pa kad bilo ko počne da kenya, a svi tamo mnogo kenyaju,
    izvadiš pištolj i momentalno se svi nesporazumi rešavaju...
    svi postaju extremno ljubazni i radi da saslušaju o čemu se radi...da pomognu...da rade ono za šta dobijaju platu...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6077

ako obratite paznju na neke poslove koji imaju odnose sa ljudima videcete da postoje istrenirani sabloni ponasanja i ko papagaji nauceni samo ponavljaju jedno te isto,ako im se postavi pitanje koje odudara od sablona,videvsi da znas za jadac odma krece gospodine,pa pauza,bla bla truc bljuc,slepcine,u obrenovcu se srusio covek,umire ne dise gotov,i pazi kad smo imali pratnju neke privatne ambulante,koja nije znala sta da radi,oni su samo pozirali tu i reklamirali se govna jedna,i mi strucniji obicni smrtnici koji bi znali da pomognemo samo sto smo zavrsili prvu pomoc pri polaganju vozackog ili vojske,ona vice na nas da se udaljimo,od straha nestrucnosti,pandur pored nas isto tako jako glasno da otalja svoju duznost,da li ste videli sta se desilo,da li bi bili svedoci,kazem skloni mi se slepcino vidis da covek umire,sto ne pridjes da pomognes sta sad si naso da otaljavas svoj zapisnik,na 200m odatle je hitna bila,kojoj je trebalo 15min ambulantnim kolima da dodju do nas,i posle neko prica o izuzetcima
    Poslednji put ažurirao/la georgejune : 12.03.2015. u 10:55

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Мислим да свако од нас има слична искуства.

Buduća legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5179

- - - - - - - - - -

nisam isla u ambulantu, nego na ortopedsku kliniku
    pre toga sam sestru odvezla u urgentni i odmah su nas poslali na banjicu
    kad je izasao dr i video sestrinu nogu, pokusao je u ambulanti ortopedske da joj vrati stopalo na mesto, kad nije uspeo odmah je prepacio na hirurgiju..operisana je posle pola sata kao hitan slucaj
    njena noga je na prvi pogled odmah jasno pokazivala da se radi o ozbiljnoj povredi zbog koje neko moze da ostane dozivotni invalid
    med sestra koja je to videla, zaboravila je zbog cega prima platu
    vazniji joj je bio carsav koji je bio na podu, od pacijenta kome preti invaliditet
    Kosmos kaze moze!

Aktivan član
    Učlanjen
    09.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Те медицинске сестре тако умеју да те изведу из такта, да је то страшно.

За мене није проблем, и да сачекам.

Али, за дете бих их постројила тако да би стварно морала да интервенише полиција.

Небитно је што је ово Шапић, реаговао је као што би и сваки родитељ.
    to jeste, ali onda obican roditelj uvek malo nahebe od ustanove, pa traze i zasticen status sluzbenog lica

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio phenomenon Pogledaj poruku
    Yavisi od konkretne situacije da li ces da cekas ili ne. A na njima je da razlikuju te situacije. U ovom konkretnom slucaju dete je dozivelo fras, sto ynaci nesvesno stanje I prestanak disanja- jedno od najtraumaticnijih dozivljaja za roditelja, d apomisli da mu dete nije zivo. U toj situaciji je insistiranje na pricanju kroz rupu - totalni amaterizam I diletantizam doticne sestre. I ja bih je makla sa tog radnog mesta- odmah!
    kako ce da razlikuje situaciju ako je nema 15 min na salteru u jedinoj dezurnoj instituciji Bg-a za decu...
    gde dovode konstantno decu iz cele srbije

meni se zalila tehnicarka za rdg-a da radi samo jedan tehnicar u smeni i da smo u stvari imali srecu sto nije pozvana na operaciju posto bi smo tek onda uzaludno satima cekali....
    ovako su bile samo 2 saobracajke ...

- - - - - - - - - -

pa sta ako je sapic?
    meni je porazno bilo da mi je mamu spasla sestra, koja je ispravljala dr koji je konstatovao lake tel pov .... pa dr, ovo su teske tel povrede

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.10.2008., 20:54
  2. Uhapšen jer je pretio Dačiću smrću
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.07.2008., 03:30
  3. Mladić pretio da će se razneti bombom
    Autor IDI_DADA_AMIN u forumu Politika
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 17.07.2008., 21:57
  4. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 04.07.2008., 09:44
  5. Ldp sa Cedom pretio sa oruzjem studentima.
    Autor Srpsko Sarajevo u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.11.2006., 23:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •