Njemacko pravo

Dadyly

Početnik
Poruka
48
Evo mene ljudi ponovo. Pobjegla sam od psihopata i evo me sad u Njemačkoj . Ja nemam problem ostati ovde sa bebom jer beba ima njemački pasoš. Problem je moja 12 godišnja kći za koju neznam kako da je dovedem k sebi. Rekli su mi kad budem imala stalni posao i stan da je mogu uzeti k sebi. To moze potrajati. Da li neko moze da mi da neki savjet, ukoliko je neko vec prošao kroz nesto slično ili ako ste čuli sličnu priču. Jedna mi je advokatica rekla uzmi je sa sobom i jednosavno niko je ne moze razdvojit od majke zato sto je msloljetna. Sad opet nisam sigurna. Znači svaki savjet i iskustvo dobro ce mi doći. Hvala svima unapred
 
ne mogu tane podatke da ti dam, nekad kad sam ja dosao ovde pre 28 g. si mogo ispod 16 da dovodis decu i morali da ti daju boravak za dete ako ti imas neogranicen

mozda je advokat u pravu, sumnjam da ce 12 dete neko da odvoji od majke
 
Hvala Leon. I ja kad razmislim ima mo logike jer ja sam djevojčici jedini zakonski staratelj. Ja sam dobila boravak na osnovu male kćeri koja je njemački drzavljanin sl još ne radim, zato se bojim da mi ne vrate ovu veliku u Bosnu. Znamo da teškog srcs daju socijalnu pomoć
 
ma samo napred, ne verujem da ce ti vratiti mislim nema zakona, ko ce dete da ti vrati?

samo hrabro, nemacka je slaba po tom pitanju
drzi dete uz tebe
 
Poslednja izmena:
Da maher sud je dodjelio kćer meni da joj ja budem staratelj. Brine me sto ovdje u Njemačkoj ni jedna sluzba nece da mi kaze , uredu dovedi djete imaš pravo. Jedna nasa advokatica mi je rekla kako namjerno nece da mi dozvole jer bi to znacilo jos jedno djete na njihovu socijalu posto ja jos ne radim. Ona kaze dovedi djete i prijavi je i nesme je niko vratit kad je vec tu. Zato sam htjela da cujem jos misljenja. Tesko mi je da odlucim. Ako je sad dovedem izgubit ce u Bosni skolsku godinu a ako je i odavde vrate onda mora bezveze ponavljati razred.
 
Dobro ajde onda sacekaj da zavrsi skolsku

u svakom slucaju izgleda da je advokatica u pravu zato ti ne daju pravu informaciju, al ako je tvoje pravo da je dovedes, ti je dovedi i onda ces videti dalje.

- - - - - - - - - -

mislim kakav je tvoj status ovde, nemas posla al kakav je boravni status?
 
možda je bolje da izgubi razred, taman će imati dovoljno vremena da nauči nemački i da se prilagodi novoj sredini...
zavisi i od toga sa kim i u kakvim uslovima živi u Bosni...
to su stvari koje sama moraš da odlučiš...
a što se njihove službe tiče, naravno da neće da ti kažu...
ne trebaju im stranci na socijali...realno...
 
Zna ona njemacki bila je vec integrirana u Švicarskoj skoli pa sam je onda silom prilika morala vratit u Bosnu jer je moj muz zlostavljao,za to imam papire od policije. Mozda pomognu ti papiri. Niste citali moj predhodni post " kako pobjeci od psihopate". Ja sam vjencana u Cirihu i imala sam B vizu tamo. Muz je njemac i tako i njegovo djete. Ja sam pobjegla iz Švice za njemacku i samo zahvaljujuci maloj sto je njemica ostala sam ovdje.
 
ausweis (ausvajs)
sto ne nadjes posao, naravno da ce ti praviti probleme ako ne radis, ako nemas dovoljnu kvadraturu stana, to su valjda standardne torture koje stranci prolaze
 
e pa onda u redu...
čitao nešto jesam, ali nisam mogao da ispratim celu priču, jer bi te pitao prostu stvar: zašto si se udavala za nekog ko te maltretira...
al da ne širimo priču bezveze, dobro je što mala zna nemački...
 
citali smo al nam nije poznato bilo da si zivela u svajcarskoj niti znamo da ti 12 g. cerka ima vizu
kako ces je dovesti ako nema vizu a zivi u boosni?
ako ima svajcarsku vizu onda ces moci ili?
 
Pa maher nije me matletirao u početku niti sam znala da ce u buducnosti. U pocetku je bio super, onda mu pocelo smetati to moje djete i svaki dan je bilo sve gore dok nas nije jednog dana poceo tuci. Tad sam vec bila rodila njegovu kćer i nije bilo baš lako vratit se nazad. Ja sam u Švicarskoj imala B vizu, to je dozvola boravka na 5 godina. U slučaju razvoda gubim sva prava i nazad u Bosnu. Kćer koju sam vratila u Bosnu je izgubila tu Švicarsku dozvolu. On mi je obecao da cu slati novac i da cu je često obilaziti i boraviti sa njom samo da se ne rastajem. Medjutim nista od toga nije ispunio i poceo je i mene tuci kad god bi pitala da posjetim svoje djete ili da joj nesto pošaljem. Odigro je svu tu igru samo da se rijesi mog djeteta. Onda sam ja posle jedne tuče pobjegla u njemacku i evo sad sam u toj situaciji.
 
Najbolje da nadjes posao sto pre, a cerka nek zavrsi razred u Bosni to je jos par meseci pa taman dok se ti sredis (posao, stan) da ona dodje i krene u sledeci razred. Misli na sebe i decu i samo napred.
 
Možeš da dovedeš dete, to sam siguran iako nisam advokat.
Nemačke službe ti to neće reći zato što ne moraju da ti kažu, savetovanje nije njihov posao.
Tvoj slučaj spada pod "Ausländerrecht", deo "Familiennachzug", a u okviru toga pod "Kindesnachzug". Potraži tamo gde živiš nemačkog advokata koji je specijalizovan za porodično pravo i pravo stranaca (Ausländera).

Moj savet: Traži kurs jezika, nauči da govoriš i počni da radiš, onda nećeš imati nikakvih problema. Država plaća te kurseve strancima koji imaju dozvolu boravka. Uradi to odmah, nemoj da čekaš.
 
Hvala Golube, čini se da si jako upućen iako kao sto kazes nisi advokat. Zaista mi puno znači da čujem sto više mišljenja. Moram naci način da se ponovo spojimo. Mala je u pubertetu i veoma je osjetljiva. Moram joj dokazati da mi je njena budućnost jako vazna i da je volim kao i prije ovog kaosa u našem zivotu. Propatila je puno zahvaljujući mojoj lošoj procjeni. Nadam se da ce me jednog dana razumit da sam i ja samo čovjek koji grješi al sam spremna boriti se i ispravit koliko se moze. Hvala još jednom od srca.
 
Da maher sud je dodjelio kćer meni da joj ja budem staratelj. Brine me sto ovdje u Njemačkoj ni jedna sluzba nece da mi kaze , uredu dovedi djete imaš pravo. Jedna nasa advokatica mi je rekla kako namjerno nece da mi dozvole jer bi to znacilo jos jedno djete na njihovu socijalu posto ja jos ne radim. Ona kaze dovedi djete i prijavi je i nesme je niko vratit kad je vec tu. Zato sam htjela da cujem jos misljenja. Tesko mi je da odlucim. Ako je sad dovedem izgubit ce u Bosni skolsku godinu a ako je i odavde vrate onda mora bezveze ponavljati razred.

ja ne znam da li njen otac iako si ti staratelj ima prawo da trazi da dete ostane u zemlji zbog poseciwanja itd,da ne ispadne da si kidnapowala dete.al to swe zawisi od tipa starateljstwa ako si ti iskljuciwi staratej a on nema nikakwa prawa,onda možes da je izvedes iz zemlje,a za ostalo mislim da je twoj adwokat uprawu,al se konsultuj sa jos nekim,imas i sajtowe za besplatnu prawnu pomoc i kod nas i u nemackoj;)
 
Hey GIRL
Uspjela sam pronaći neke naše sajtove al oni se uglavnom ne bave njemačkim pravom a njemački mi je daleko ispod perfektnog tako da na njemačkom nemogu bas reći u detalj šta me mori . Hvala ti na savjetu. Pozz
 

Back
Top