Plasenje naroda preko medija u vezi tehnickih pregleda
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Plasenje naroda preko medija u vezi tehnickih pregleda

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    237

Podrazumevano Plasenje naroda preko medija u vezi tehnickih pregleda

Pretnja narodu da ce po novom zakonu tehnicki pregled biti rigorozan nije nesto cudno.
    Nije cudno ni to sto je procena da pola vozila ne bi ispunilo tehnicke zahteve.

Ali ono sto je cudno , bio slusalac Europljanin ili Balkanac je sledeca izjava....

Pojedina vozila ce biti odbijena na tehnickom pregledu bez prava da ponovo izadju na tehnicki pregled!!!!!

E to je bas u funkciji zastrasivanja a i sirenja mita i korupcije i velike vlasti malih bogova na tehnickim pregledima...
    Nisam cuo da postoji zakon koji zabranjuje ponovo izlazenje vozila na tehnicki pregled, cak i kad je vozilo autorsko, tj cekic, testerica tehnika....postoje pravila i zahtevi koje to vozilo mora da ispuni...

Zaslužan član
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3871

Podrazumevano Re: Plasenje naroda preko medija u vezi tehnickih pregleda

ne znam za ostale zemlje EU, ali u Grčkoj su svim vlasnicima starih vozila, starijim od šta znam recimo 1990 godišta dali neki rok tipa šta znam od šest meseci i hiljadu evra da unovče krša i da dodaju te pare koje im je država dala, da kupe euro 3 vozilo...
    a ovde pominju vidim neke zabrane, nećeš moći da registruješ auto i sl...pa jel bi ja hteo da vozim auto iz 1986 ? odakle mi pare za nešto iz 2005
    mukami

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2146

Odakle vam ove informacije gde ste to gledali?

Poznat Dule 021 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

KAd sam prosli mesec isao sa drugarom da kupi kola za oko 500-600€ slogirao sam se sta se sve vozi po nasim putevima!!!
    PA to su bikvalno bombe na putu gde je pitanje vremena kad ce sta da otpadne u voznji.
    Apsolutno podrzavam uklanjanje takvih automobila sa nasih ulica jer predstavljaju opasnost za ostale ucesnike u saobracaju.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

prika, narod nema za bolje. Kapiram šta pričaš, al mislim da je do sada alkohol i brza vožnja ubica. Vrlo nizak % jer su automobili loši.
    Nije to kao na zapadu, busevi svuda, vozovi itd. Ja bez auta ne bih mogao ovde nikako, čak iako je voz ili bus na svakih par minuta.

botr nije na forumu
    Tolerancija mi nije jaca strana, svi drugi grese, a ja sam bez mana!
    Domaćin botr (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Ja nemam nista protiv starih vozila, ali imam protiv neispravnih, i neispravna ne treba da prodju tehnicki pregled. Pre neki dan vidim Yuga, lik ladno nema kocnice, nego koci rucnom i takav krs ne sme da prodje tehnicki, a opet, ne mozes da ocekujes da ispravan auto kosta 400-500 evra, koliko god da je star, samo dva amortizera cine 10% vrednosti tog auta, a gde su kocnice i ostali delovi?! 700-800 evra je realnija cifra za mator auto, ali da je koliko-toliko ispravan.
    R.I.P. Righty, lost but never forgotten

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6079

ne sad ko ima odltajmere 100 god stare ugradjivace im eu6 motor pajseri jedni
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Ја возим стар ауто, а о њему бринем као о малом детету. Никад ми на памет није пало да мувам око техничког, чак напротив, тражим да добро погледају све. То да се нема па се вози крш који може да убије и тебе и другог, то је кретенизам, јер ако ти се не дај боже нешто деси, схватиш да здравље нема цену.
    А прича да ће поновни излазак на технички преглед бити забрањен је тешки идиотизам, човек дође на технички, види да му нешто не ваља што није знао, оде, поправи, појави се поново, и ако је све у реду, прође, то је ваљда нормално, чак и у овој ненормалној земљи.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    ne sad ko ima odltajmere 100 god stare ugradjivace im eu6 motor pajseri jedni
    Мој стари кадет на плину има 0, нешто на тесту издувних гасова, а дозвољнео је 10 пута више.
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Poznat Dule 021 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Citat Original postavio megafavor Pogledaj poruku
    prika, narod nema za bolje. Kapiram šta pričaš, al mislim da je do sada alkohol i brza vožnja ubica. Vrlo nizak % jer su automobili loši.
    Nije to kao na zapadu, busevi svuda, vozovi itd. Ja bez auta ne bih mogao ovde nikako, čak iako je voz ili bus na svakih par minuta.
    E pa vidi kako je prosao drugar sa lepim 405 MI16 kad je krenuo da pretice sleper i samo odjednom ,kaze,podigao mu se zadnji desni kraj a ustvari mu je otpao prednji levi tocak i tom prilikom je udario u auto iz suprotnog smera koji je vozio covek a sa njim je bila i mala cerkica. Totalka na oba auta a srecom pa niko nije poginuo mada je ovaj drugi vozac isao na sivenje.Tocak nije otpao zato sto ovaj nije vodio racuna o autu nego je glavcina napukla od starosti i videlo se na odvaljenom delu da to datira od ranije gde je oksidirala pukotina a ovo novo se sijalo. Zamor materijala je tu hteli mi to ili ne.
    Evo kako je to izgledalo a ja sam licno slikao sa starim telefonom ali sasvim dovoljno da se vidi sta se desi kad vozis krs i zato kazem da takve ne treba pustati na tehnickom jer ugrozavaju prvo tudji a onda i sopstveni zivot.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

dule, znaš li ti koliko oldtajmera ima? I sve ih puštaju na tehničkom, jer dobro koče i ispravni na trapovima, signalizacija radi. Niko ne može da im zabrani da voze zbog zamora materijala. A oni su tek zamoreni. Niko im ne priča da menjaju glavčine, osovine, sve živo šta trpi konstantno opterećenje.

Ako je tu bilo oksidiranog unutra, znači da je napuklo pri jačem udarcu i posle nekog vremena puklo (posle par godina). Kao onomad onaj avion kad se srušio. Istragom su otkrili nanomilimetarsku pukotinu, koja se deceniju i po širila po malo i na kraju ode rep aviona i 200 duša se odbilo od patosa na gore. Doduše oni zli ošli dole.

Kapiraš? Nema toga da se ispituju svi delovi i koji su napukli da se zameni. A nema ni toga da se na osnovu zamora materijala auto izbaci iz saobraćaja. Posebno na tom pežou, gde je očigledno bio neki udarac koji je iscrtao buduću pukotinu.

Može se desiti i sa novom mečkom w222 da zvizneš negde u rupu ili kamen i opsuješ majku putarsku, a kasnije posle 5 godina ta pukotina eskalirala u lom materijala i ode kotač, a sa njim i ti.

Poznat Dule 021 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    169

Ne pricam o oldtajmerima koji su u mnogo boljem stanju nego ovo sto se prdaje za 400-500€.
    Ti da vidis ovo odmah bi promenio pricu i podrzao moju. To su rupe u patosu da maltene kao Fred Kremenko vozis kola.
    Odem da vidim jednog Kadeta i kad sam se sagnuo da vidim patos a ono jedno 30-tak fleka varene jedna preko druge.
    Pogledam jednog Yuga a ono ispod suvozacevih nogu rupcaga i krenem sa sprdnjom da objasnjavam drugaru cemu to sluzi.
    Trepne sa rupama kroz koje pacovi mogu da prodju,kriva kola koja idu ukoso a pravo,tockovi stoje kao da je auto natovaren sa 500kg a prazan je....
    O tome ja govorim. Ovaj 405 od drugara je bio nov auto za ove krseve pa eto sta mu se desilo a sta ocekivati od ovih prozracnih.

botr nije na forumu
    Domaćin botr (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Ne moze za 400-500 evra da se kupi auto i slus! Samo registracija je skoro pola cene, plinski uredjaj jos toliko, ako je sve regularno, sta onda da ocekujes od ostatka?! Bez 700-800 evra ne mozes da kupis nista, a da malo vredi, a i pitanje je u kakvom je stanju taj od 700-800 evra.

Moderator đavolčić (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    636

Uopšte nije stvar u starosti automobila. Ako vlasnik ne vodi računa o održavanju i auto starosti 6-7 godina može biti krš. Jednostavno treba poštovati makar minimalne standarde koje auto mora da ispunjava da bi bilo registrovano. Automobili koji ih ne ispunjavaju ne smiju biti registrovana ni po kakvu cijenu.
    Poslednji put ažurirao/la đavolčić : 12.03.2015. u 18:10

botr nije na forumu
    Domaćin botr (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Dobar auto ne moze da se kupi za male pare, koliko god taj auto bio star.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2146

Citat Original postavio botr Pogledaj poruku
    Dobar auto ne moze da se kupi za male pare, koliko god taj auto bio star.
    upravo tako

Aktivan član
    Učlanjen
    03.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Dule 021 Pogledaj poruku
    Ne pricam o oldtajmerima koji su u mnogo boljem stanju nego ovo sto se prdaje za 400-500€.
    Ti da vidis ovo odmah bi promenio pricu i podrzao moju. To su rupe u patosu da maltene kao Fred Kremenko vozis kola.
    Odem da vidim jednog Kadeta i kad sam se sagnuo da vidim patos a ono jedno 30-tak fleka varene jedna preko druge.
    Pogledam jednog Yuga a ono ispod suvozacevih nogu rupcaga i krenem sa sprdnjom da objasnjavam drugaru cemu to sluzi.
    Trepne sa rupama kroz koje pacovi mogu da prodju,kriva kola koja idu ukoso a pravo,tockovi stoje kao da je auto natovaren sa 500kg a prazan je....
    O tome ja govorim. Ovaj 405 od drugara je bio nov auto za ove krseve pa eto sta mu se desilo a sta ocekivati od ovih prozracnih.
    Mislio sam da pričaš za sva vozila starija od 15-20 godina.
    To je drugo. Imaš jugića da mu propadneš kroz pod, a imaš i koji su dobri.

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Кадети имају проблем што зарђа спој виљушке за каросерију, па се у вожњи само одједном ражаби, помере се виљушке, трап рашири, полуосовине испадну из лежишта и ауто стане.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Кадети имају проблем што зарђа спој виљушке за каросерију, па се у вожњи само одједном ражаби, помере се виљушке, трап рашири, полуосовине испадну из лежишта и ауто стане.
    Ispriča horor u jednoj rečenici

Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    783

Citat Original postavio megafavor Pogledaj poruku
    Ispriča horor u jednoj rečenici
    Има тих прича по нету:

http://www.opelclub.rs/forum/showthread.php?9141-Ispala-poluosovina-iz-menjaca-(Kadett-E)&

Domaćin
    Učlanjen
    08.06.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

E pa vidi kako je prosao drugar sa lepim 405 MI16 kad je krenuo da pretice sleper i samo odjednom ,kaze,podigao mu se zadnji desni kraj a ustvari mu je otpao prednji levi tocak i tom prilikom je udario u auto iz suprotnog smera koji je vozio covek a sa njim je bila i mala cerkica. Totalka na oba auta a srecom pa niko nije poginuo mada je ovaj drugi vozac isao na sivenje.Tocak nije otpao zato sto ovaj nije vodio racuna o autu nego je glavcina napukla od starosti i videlo se na odvaljenom delu da to datira od ranije gde je oksidirala pukotina a ovo novo se sijalo. Zamor materijala je tu hteli mi to ili ne.
    Evo kako je to izgledalo a ja sam licno slikao sa starim telefonom ali sasvim dovoljno da se vidi sta se desi kad vozis krs i zato kazem da takve ne treba pustati na tehnickom jer ugrozavaju prvo tudji a onda i sopstveni zivot.

Lelelelleleel

Slične teme

1. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 03.12.2012., 00:09
  2. Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 01.09.2011., 21:17
  3. Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 26.02.2006., 17:51
  4. Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.12.2003., 09:24
  5. pomoc u vezi sagem
    Autor duci u forumu Mobilni telefoni i navigacija