Televizija, ljudi i koliko nas ta televizija zaglupljuje?

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Ako malo pogledate ove strane kanale, Discovery, Animal Planet, ili The Learning Channel sta vidite? Dvoje u gologuzih u dzungli, pa neki opet gologuz u dzungli sam, emisije o vanzemaljcima, natprirodnim pojavama, a da ne pominjem Learning Channel i njihov "dokumentarac" o coporu gojaznih brdjana i njihovom nacinu zivota na jugu Amerike.

Manje-vise gluposti koje vredjaju inteligenciju ljudi, sve emisije udaraju na neke tabue, gledaju da ostvare sok efekat, mada ruku na srce, nadje se po koja dobra i pametna emsija, tipa pre par meseci bio je Cosmos sa Neil deGrasse Tyson-om sto je za svaku pohvalu. :super:

A to su eto "ozbiljni" kanali sa ozbiljnim sadrzajem, da ne pominjem ove "zabavne" kanale. A tek domaca televizija, kic, rijaliti i ispiranje mozga.
Pa dame i gospodo, da li nas je TV toliko zaglupeo ili smo mi i sami kao ljudi, bez ukusa, kritickog stava i trazimo samo sok vrednosti i jeftinu zabavu, jer to je jedino sto nam drzi paznju?

Zasto gledati dokumentarac o istoriji, revoluciji u Rusiji, naucnim dostignucima, kada je tu jeftina zabava?
Evo slucam skoro, poceo je rijaliti "Parovi" i prema nekom istrazivanju 90% (ili 99% :eek: ne secam se) ce gledati tu "emisiju". A kako cujem, glavni akteri su opet osobe koje izazivaju sok efekat, starlete i ostali "cenjeni ljudi" drustva, pa pitam se, sta je to sa nama kao ljudima? Jesmo li glupi, da li nas nista drugo ne zanima, i od kada i zasto nam je dobra zabava dve silikonske "lepotice" i njihove afere?

Jesmo li toliko nisko pali? Jesmo li toliko bez ukusa (da ne kazem glupi) da ne trazimo nesto bolje, kvalitetnije? Kakvo je to ljudsko drustvo kada 90-99% (zarad diskusije, pretpostavimo da je ova brojka tacna) ljudi zeli, smatra dobrom zabavom, necim zanimljivi takve emisije?

I ne, nije problem samo kod nas, problem je globalnih razmera, jer svugde postoji neki Pink, neki MTV, rijaliti i sl.
 
Discovery је sranje, preterali su sa onim emisijama tipa aukcije, preprodaja automobila i ima bar 5 emisija o zatucanim ljudima sa aljaske koji navodno zive starim nacinom zivota a voze motorne sanke i atv. Petkom bude zanimljiv program o kosmosu koji me interesuje ali tu govore naucnici koji su se pretvorili u teoreticare zavere dakle govore o necemu za sta ne postoji ni jedan dokaz.
Animal Planet- Kad god gledam vidim samo neke mlade naucnike koji muce one slonove pod izgovorom da im pomazu. Bude mi zao zivotinja jer ovi ih uspavljuju svakih nekoliko dana i onda eksperimentisu na njima i obucavaju buduce veterinare. To je veliki stres za zivotinje dok ovi koji se time bave dobijaju masnu lovu od raznih fondova. Sto se zaglupljivanja tice tu je neprevazidjen covek kornjaca.
Od svih tih kanala najbolja mi je nacionalna geografija
 
Pa sve te emisije se snimaju samo sa ciljem da se sto vise gledaju, a sadrzaj postaje skroz nebitan. E sad zasto su emisije kao sto su rijalitiji svih tipova ili goli u dzungli toliko gledane ni meni ne ulazi u glavu. Valjda ljudi vole da gledaju sve takve ekscentricne gluposti. I ja se tako nekad uhvatim da gledam neku takvu emisiju, ili na TLC-u one kuvarske emisije, sta god, i bas se zapitam sta me privlaci kod ovih emisije, i ne mogu sebi da odgovorim. Znaci gledam nesto, osecam nekakvo zadovoljstvo dok gledam, a smatram ga za poslednju glupost. Za reklame da ne pocinjemo...
 
Poslednja izmena:
Ako malo pogledate ove strane kanale, Discovery, Animal Planet, ili The Learning Channel sta vidite? Dvoje u gologuzih u dzungli, pa neki opet gologuz u dzungli sam, emisije o vanzemaljcima, natprirodnim pojavama, a da ne pominjem Learning Channel i njihov "dokumentarac" o coporu gojaznih brdjana i njihovom nacinu zivota na jugu Amerike.

Manje-vise gluposti koje vredjaju inteligenciju ljudi, sve emisije udaraju na neke tabue, gledaju da ostvare sok efekat, mada ruku na srce, nadje se po koja dobra i pametna emsija, tipa pre par meseci bio je Cosmos sa Neil deGrasse Tyson-om sto je za svaku pohvalu. :super:

A to su eto "ozbiljni" kanali sa ozbiljnim sadrzajem, da ne pominjem ove "zabavne" kanale. A tek domaca televizija, kic, rijaliti i ispiranje mozga.
Pa dame i gospodo, da li nas je TV toliko zaglupeo ili smo mi i sami kao ljudi, bez ukusa, kritickog stava i trazimo samo sok vrednosti i jeftinu zabavu, jer to je jedino sto nam drzi paznju?

Zasto gledati dokumentarac o istoriji, revoluciji u Rusiji, naucnim dostignucima, kada je tu jeftina zabava?
Evo slucam skoro, poceo je rijaliti "Parovi" i prema nekom istrazivanju 90% (ili 99% :eek: ne secam se) ce gledati tu "emisiju". A kako cujem, glavni akteri su opet osobe koje izazivaju sok efekat, starlete i ostali "cenjeni ljudi" drustva, pa pitam se, sta je to sa nama kao ljudima? Jesmo li glupi, da li nas nista drugo ne zanima, i od kada i zasto nam je dobra zabava dve silikonske "lepotice" i njihove afere?

Jesmo li toliko nisko pali? Jesmo li toliko bez ukusa (da ne kazem glupi) da ne trazimo nesto bolje, kvalitetnije? Kakvo je to ljudsko drustvo kada 90-99% (zarad diskusije, pretpostavimo da je ova brojka tacna) ljudi zeli, smatra dobrom zabavom, necim zanimljivi takve emisije?

I ne, nije problem samo kod nas, problem je globalnih razmera, jer svugde postoji neki Pink, neki MTV, rijaliti i sl.

no no to!
 
Sto bi stranci rekli "guilty pleasure". :)
Ja tako u gostima kod nekih gledam te emisije, i obicno su automobili, gologuzani i sl. i pitam se, sta je ovo?
I pre je bilo tih prirodnjackih emisija, tipa:

558434-steve-irwin1.jpg


Da ne gresim dusu, nadje se i neka ok emisija, tu i tamo ozbiljnija, ali vecinom je nesto sto privlaci paznju ljudima.
A i sta deluje zanimljivije prosecnom coveku - dvoje golih kako prezivljavaju u dzungli bez hrane i vode ili emisija o bolestima srednjeg veka?

Ovi goli, pa i to je nekom zanimljivo mozda, a onda ona pitanja, "da li ce se snaci, izdrzati" verovatno to daje neku dozu neizvesnosti i tera ljude da gledaju to. A mozda nekada i ljudi hoce laganu zabavu, pustis mozak na ispasu i gledas Honey Bubu kako se valja u blatu sa roditeljima.

Za divno cudo, mislim da su reklame bolje nego na domacoj televiziji, koliko sam ja video obicno su o emisijama koje ce biti i sl. Nema Bonux-a, Merix-a, Lav piva, africke sljive i sl.
 
Ako malo pogledate ove strane kanale, Discovery, Animal Planet, ili The Learning Channel sta vidite? Dvoje u gologuzih u dzungli, pa neki opet gologuz u dzungli sam, emisije o vanzemaljcima, natprirodnim pojavama, a da ne pominjem Learning Channel i njihov "dokumentarac" o coporu gojaznih brdjana i njihovom nacinu zivota na jugu Amerike.

Manje-vise gluposti koje vredjaju inteligenciju ljudi, sve emisije udaraju na neke tabue, gledaju da ostvare sok efekat, mada ruku na srce, nadje se po koja dobra i pametna emsija, tipa pre par meseci bio je Cosmos sa Neil deGrasse Tyson-om sto je za svaku pohvalu. :super:

A to su eto "ozbiljni" kanali sa ozbiljnim sadrzajem, da ne pominjem ove "zabavne" kanale. A tek domaca televizija, kic, rijaliti i ispiranje mozga.
Pa dame i gospodo, da li nas je TV toliko zaglupeo ili smo mi i sami kao ljudi, bez ukusa, kritickog stava i trazimo samo sok vrednosti i jeftinu zabavu, jer to je jedino sto nam drzi paznju?

Zasto gledati dokumentarac o istoriji, revoluciji u Rusiji, naucnim dostignucima, kada je tu jeftina zabava?
Evo slucam skoro, poceo je rijaliti "Parovi" i prema nekom istrazivanju 90% (ili 99% :eek: ne secam se) ce gledati tu "emisiju". A kako cujem, glavni akteri su opet osobe koje izazivaju sok efekat, starlete i ostali "cenjeni ljudi" drustva, pa pitam se, sta je to sa nama kao ljudima? Jesmo li glupi, da li nas nista drugo ne zanima, i od kada i zasto nam je dobra zabava dve silikonske "lepotice" i njihove afere?

Jesmo li toliko nisko pali? Jesmo li toliko bez ukusa (da ne kazem glupi) da ne trazimo nesto bolje, kvalitetnije? Kakvo je to ljudsko drustvo kada 90-99% (zarad diskusije, pretpostavimo da je ova brojka tacna) ljudi zeli, smatra dobrom zabavom, necim zanimljivi takve emisije?

I ne, nije problem samo kod nas, problem je globalnih razmera, jer svugde postoji neki Pink, neki MTV, rijaliti i sl.

hleba i igara i ovce se ne bune...rimska formula;)
inace samokontrola i odricanje je tesko kad ti vec oduzimaju,a internet i tv su najjeftinija zabava...

- - - - - - - - - -

Sto bi stranci rekli "guilty pleasure". :)
Ja tako u gostima kod nekih gledam te emisije, i obicno su automobili, gologuzani i sl. i pitam se, sta je ovo?
I pre je bilo tih prirodnjackih emisija, tipa:

558434-steve-irwin1.jpg


Da ne gresim dusu, nadje se i neka ok emisija, tu i tamo ozbiljnija, ali vecinom je nesto sto privlaci paznju ljudima.
A i sta deluje zanimljivije prosecnom coveku - dvoje golih kako prezivljavaju u dzungli bez hrane i vode ili emisija o bolestima srednjeg veka?

Ovi goli, pa i to je nekom zanimljivo mozda, a onda ona pitanja, "da li ce se snaci, izdrzati" verovatno to daje neku dozu neizvesnosti i tera ljude da gledaju to. A mozda nekada i ljudi hoce laganu zabavu, pustis mozak na ispasu i gledas Honey Bubu kako se valja u blatu sa roditeljima.

Za divno cudo, mislim da su reklame bolje nego na domacoj televiziji, koliko sam ja video obicno su o emisijama koje ce biti i sl. Nema Bonux-a, Merix-a, Lav piva, africke sljive i sl.

meni drugarica davno pricala kako potraznja odredjuje kupovinu,i tu smo se svadjali,jer ja smatram da nam se namece potraznja,i da moze i drugacije,ti da na kanalima nemas ovo sve,tj da idu kulturne emisije,da zavod za kulturu i kontrolu medija radi svoj posao,da vlada radi svoj posao,i utice na pozitivan razvoj pojedinca,zabranjuje emisije odredjenog sadrzaja bila bi to dr prica...
ja na ljude gledam kao na decu a na drzavukao na majku,samo je ova majka prodala svoju decu za parce stranog kolaca..

- - - - - - - - - -

moze ljudima dase nametne bilo sta,te i sadrzaj zanimljivog i obrazovanog tipa,al to nije u skladu sa vladajucom politikom jer bi onda ljudipoceli da misle...
 
Pa da definitivno se nadje i neka dobra emisija, samo su sve redje. Recimo bio je jedan dokumentarac odlican, snimali su kao o teskocama koje ovaj danasnji sistem zivljenja donosi. Zove se Surviving progress, evo ovde ima da se gleda:

Secam se i ja Stiva Irivina, bog da mu dusu prosti, gledao sam ga dosta ko klinac :)

A za reklame, po diskaveriju i tim slicnim kanalima reklamiraju samo svoje emisije, to je ok sasvim, ali imaju i oni verovatno reklame slicne ovim nasim. Znaci glupe su na milion nacina..
 
I u Nemackoj ima MTV, Discovery, TLC i slicni sa istim emisijama.
Sad zaista ne znam kako je tamo, mozda je mentalitet drugaciji pa se zgrozavaju jeftinom zabavom kao sto je "goli u dzungli" ili kako se vec zove, mada siguran sam da ima i onih koji takve emisije gledaju.

de je ta golotinja?
na kom kanalu?

- - - - - - - - - -

TLC se bavi promocijom bluda,razvrata, nemorala i naravno LGBT-A

redovno prati i uporedjuj da li si još uvek iznad toga...
to je pravo merilo jer dok ne vidiš ne znaš o čemu je reč
a kad vidiš onda znaš dali jesi ili nisi
samo nastavi sa svakodnevnom analizom
 
meni drugarica davno pricala kako potraznja odredjuje kupovinu,i tu smo se svadjali,jer ja smatram da nam se namece potraznja,i da moze i drugacije,ti da na kanalima nemas ovo sve,tj da idu kulturne emisije,da zavod za kulturu i kontrolu medija radi svoj posao,da vlada radi svoj posao,i utice na pozitivan razvoj pojedinca,zabranjuje emisije odredjenog sadrzaja bila bi to dr prica...
ja na ljude gledam kao na decu a na drzavukao na majku,samo je ova majka prodala svoju decu za parce stranog kolaca..

- - - - - - - - - -

moze ljudima dase nametne bilo sta,te i sadrzaj zanimljivog i obrazovanog tipa,al to nije u skladu sa vladajucom politikom jer bi onda ljudipoceli da misle...

Izbora uvek ima, ugasis TV i mirna glava. :)

Nekako nisam pristalica cenzure, jer danas kazemo rijaliti utice na truljenje mozga, sutra moze se reci da to radi South Park ili ko vec.

Ne znam, zaista sumnjam da ce neki doktor nauka, knjizevnik, intelektualac reci sebi "vidi, 21h, gasi predavanje o Africi, prebaci na Parove, zanima me da li je Stanija pokazala sesi Mimi Oro i sta joj je ona rekla".
Jednostavno, ljudi treba da znaju bolje, promena dolazi iz glave, da kazu sebi, "ovo je lose, glupo, vulgarno, necu ni minut da trosim na ovu glupost". Ali avaj, mi zivimo u zemlji gde se glupost velica na velika vrata, gde su Mimi, Stanija i muskarci slicnog kalibra uzori.

Mi smo kao drustvo krivi. Namecu oni godinama vec taj sund, pa ljudi ne gledaju. Da Ceca ili tako neka licnost tog kalibra ucestvuje u Parovima, koliko ljudi bi pohitalo da gleda? Milioni. :rida:.
To pokazuje sta je nama kao ljudima zanimljivo i sta zelimo.
 
Televizija zaglupljuje samo one koji su već glupi . Samo glup čovjek gleda emisiju koja ga nervira .
Emisije o teorijama zavjere , vanzemaljcima i sl. ne gledam jer su obične gluposti u koje ne može vjerovati
niko ko ima imalo mozga . Neko voli baš to - na volju im .
Volim gledati dokumentarne emisije o velikim bitkama iz prvog i drugog svjetskog rata .
Volim gledati dokumentarce o jedva poznatim plemenima u brazilskoj džungli i Andima .
Imam TOTAL TV sa nekih 150 kanala i meni više nego dovoljno .
Domaće kanale ne pratim . Ne treba mi da gledam emisije gdje učestvuje Vučić pa da se onda nerviram
zbog toga šta je dotični gospodin rekao . Neka on priča šta hoće i neka ga gleda ko hoće . Meni ne treba .
 
Televizija zaglupljuje samo one koji su već glupi . Samo glup čovjek gleda emisiju koja ga nervira .
Emisije o teorijama zavjere , vanzemaljcima i sl. ne gledam jer su obične gluposti u koje ne može vjerovati
niko ko ima imalo mozga . Neko voli baš to - na volju im .
Volim gledati dokumentarne emisije o velikim bitkama iz prvog i drugog svjetskog rata .
Volim gledati dokumentarce o jedva poznatim plemenima u brazilskoj džungli i Andima .
.

ama bas
 
Ako malo pogledate ove strane kanale, Discovery, Animal Planet, ili The Learning Channel sta vidite? Dvoje u gologuzih u dzungli, pa neki opet gologuz u dzungli sam, emisije o vanzemaljcima, natprirodnim pojavama, a da ne pominjem Learning Channel i njihov "dokumentarac" o coporu gojaznih brdjana i njihovom nacinu zivota na jugu Amerike.

Manje-vise gluposti koje vredjaju inteligenciju ljudi, sve emisije udaraju na neke tabue, gledaju da ostvare sok efekat, mada ruku na srce, nadje se po koja dobra i pametna emsija, tipa pre par meseci bio je Cosmos sa Neil deGrasse Tyson-om sto je za svaku pohvalu. :super:

A to su eto "ozbiljni" kanali sa ozbiljnim sadrzajem, da ne pominjem ove "zabavne" kanale. A tek domaca televizija, kic, rijaliti i ispiranje mozga.
Pa dame i gospodo, da li nas je TV toliko zaglupeo ili smo mi i sami kao ljudi, bez ukusa, kritickog stava i trazimo samo sok vrednosti i jeftinu zabavu, jer to je jedino sto nam drzi paznju?

Zasto gledati dokumentarac o istoriji, revoluciji u Rusiji, naucnim dostignucima, kada je tu jeftina zabava?
Evo slucam skoro, poceo je rijaliti "Parovi" i prema nekom istrazivanju 90% (ili 99% :eek: ne secam se) ce gledati tu "emisiju". A kako cujem, glavni akteri su opet osobe koje izazivaju sok efekat, starlete i ostali "cenjeni ljudi" drustva, pa pitam se, sta je to sa nama kao ljudima? Jesmo li glupi, da li nas nista drugo ne zanima, i od kada i zasto nam je dobra zabava dve silikonske "lepotice" i njihove afere?

Jesmo li toliko nisko pali? Jesmo li toliko bez ukusa (da ne kazem glupi) da ne trazimo nesto bolje, kvalitetnije? Kakvo je to ljudsko drustvo kada 90-99% (zarad diskusije, pretpostavimo da je ova brojka tacna) ljudi zeli, smatra dobrom zabavom, necim zanimljivi takve emisije?

I ne, nije problem samo kod nas, problem je globalnih razmera, jer svugde postoji neki Pink, neki MTV, rijaliti i sl.

Мој отац (на жалост покојни већ 19 година) увек је говорио, уместо "телевизија" - "глуповизија".

Тај термин остао је у породици и до данас.
Имамо телевизор у кући, али га мало гледамо...
У ствари, те две задње деценије задржали смо га више по инерцији, и што је моја мајка (на жалост такође преминула прошле године, у 91.) ипак повремено гледала неке серије, а волела је и да прати остале програмске садржаје, од тих "научно-полуларних" емисија, до политике, као особа "старог кова", читала је новине и пратила све то преко тв...

Истина је да је раније ипак телевизија имала и неке корисне и паметне улоге, баш путем тих озбиљних емисија.

Међутим, читав свет је, глобално, ушао у кризу - то је криза капитализма, те су тако и емисије, и општи ниво озбиљности постали, и стално су све нижи и нижи.

Иначе, ако већ ниси склон заглупљивању, ни телевизија не може да те заглупи.

Једноставно - не гледаш је...

Данас, генерално, више не треба веровати медијима, или бити врло опрезан за вести...
 
Ako malo pogledate ove strane kanale, Discovery, Animal Planet, ili The Learning Channel sta vidite? Dvoje u gologuzih u dzungli, pa neki opet gologuz u dzungli sam, emisije o vanzemaljcima, natprirodnim pojavama, a da ne pominjem Learning Channel i njihov "dokumentarac" o coporu gojaznih brdjana i njihovom nacinu zivota na jugu Amerike.

Manje-vise gluposti koje vredjaju inteligenciju ljudi, sve emisije udaraju na neke tabue, gledaju da ostvare sok efekat, mada ruku na srce, nadje se po koja dobra i pametna emsija, tipa pre par meseci bio je Cosmos sa Neil deGrasse Tyson-om sto je za svaku pohvalu. :super:

A to su eto "ozbiljni" kanali sa ozbiljnim sadrzajem, da ne pominjem ove "zabavne" kanale. A tek domaca televizija, kic, rijaliti i ispiranje mozga.
Pa dame i gospodo, da li nas je TV toliko zaglupeo ili smo mi i sami kao ljudi, bez ukusa, kritickog stava i trazimo samo sok vrednosti i jeftinu zabavu, jer to je jedino sto nam drzi paznju?

Zasto gledati dokumentarac o istoriji, revoluciji u Rusiji, naucnim dostignucima, kada je tu jeftina zabava?
Evo slucam skoro, poceo je rijaliti "Parovi" i prema nekom istrazivanju 90% (ili 99% :eek: ne secam se) ce gledati tu "emisiju". A kako cujem, glavni akteri su opet osobe koje izazivaju sok efekat, starlete i ostali "cenjeni ljudi" drustva, pa pitam se, sta je to sa nama kao ljudima? Jesmo li glupi, da li nas nista drugo ne zanima, i od kada i zasto nam je dobra zabava dve silikonske "lepotice" i njihove afere?

Jesmo li toliko nisko pali? Jesmo li toliko bez ukusa (da ne kazem glupi) da ne trazimo nesto bolje, kvalitetnije? Kakvo je to ljudsko drustvo kada 90-99% (zarad diskusije, pretpostavimo da je ova brojka tacna) ljudi zeli, smatra dobrom zabavom, necim zanimljivi takve emisije?

I ne, nije problem samo kod nas, problem je globalnih razmera, jer svugde postoji neki Pink, neki MTV, rijaliti i sl.

large.jpg


Danas je na ceni jedino trač, a ne možeš da tračariš o nečemu što je dobro i kvalitetno. Mediji plasiraju šok-vesti, a narod guta čudi se i tračari. Tračari se o "farmi", tračari se o "starletama", tračariće se o "Parovima". Tračari se koja se ženska u selu skinula gola, samo što se selo malo povećalo.
 
E sad, da li zaglupljuju ili je narod po prirodi zaglupljen(nezainteresovan)... u mojoj kuci se nikada preterano nisu gledali dokumentarci a ja sam uvek voleo to da gledam. Mnogo puta sam u gostima ili na poslu primetio da ljude to ne zanima preterano... taman se udubis da vidis sta ce da bude dalje, kad ono neki pametnjakovic promeni kanal. Televizije pustaju ono sto narod trazi.
 

Back
Top