"Drustvene" mreze

kaputo011

Zainteresovan član
Poruka
236
Svi smo svedoci da su, od kada su se pojavile drustvene mreze, ljudi dobili mogucnost uređivanja ličnog medija. Neretko nam prikazuju pink njihovih života. U želji za pohvalim, fejvom, lajkom, su u stanju uraditi i najbizarnija dela, poput veranja na zgradama i slikanjem selfia, skakanjem u prazan bazen, mucenja zivotinja... Dok postoje drugi koji traze sažaljenje i utehu (primer one žene što je slikala mrtvu majku u kovcegu i okacila na fb, raskid sa devojkom/momkom uz drinking vinjak and feeling disapointed.

Znam da je to nekakva potreba za pažnjom, ali šta budi tu želju za pažnjom. Nedostatak iste u rl-u? Ovo nisu pojedinacni slucajevi već ih je više nego ovih suprotnih.
Dakle zanima me ukratko, 'el sam ja lud, il oni? I koja je to dijagnoza?
 
podstaknut ovim sam zapoceo temu


1.jpg


2.jpg
 
Svi smo svedoci da su, od kada su se pojavile drustvene mreze, ljudi dobili mogucnost uređivanja ličnog medija. Neretko nam prikazuju pink njihovih života. U želji za pohvalim, fejvom, lajkom, su u stanju uraditi i najbizarnija dela, poput veranja na zgradama i slikanjem selfia, skakanjem u prazan bazen, mucenja zivotinja... Dok postoje drugi koji traze sažaljenje i utehu (primer one žene što je slikala mrtvu majku u kovcegu i okacila na fb, raskid sa devojkom/momkom uz drinking vinjak and feeling disapointed.

Znam da je to nekakva potreba za pažnjom, ali šta budi tu želju za pažnjom. Nedostatak iste u rl-u? Ovo nisu pojedinacni slucajevi već ih je više nego ovih suprotnih.
Dakle zanima me ukratko, 'el sam ja lud, il oni? I koja je to dijagnoza?

usamljenost i nedostatak samoljublja,koje raste sa svakim lajkom;)
dijagnoza je ego u extazi kada lajkic spazi:lol:

- - - - - - - - - -


dobro ovi prvi se mozda i zezaju al ga preterase,ovo dr je bolest...

- - - - - - - - - -

najvise potreba da se osete bitnim,i znacajnim,jer sto vise ljudi obraca paznju na tebe to se vise osecas vaznim...

- - - - - - - - - -


dobro da nije hastagovao ono bol tuga praznina:roll:
 
dakle društvene mreže su forsaž egzibicionizma kako si napisao
ali i voajerizma kako pokušavaš da sakrješ

željan si šokantnih besmislica kojima posvećuješ vreme i energiju kroz pripovedanje ostalima
sa druge strane visokotehnološko bacanje prašine u oči da skrenu na svaki način narodne misli

jeste da su egzibicionisti čudni
ali su voajeri daleko od poštenog sveta
 
usamljenost i nedostatak samoljublja,koje raste sa svakim lajkom;)
dijagnoza je ego u extazi kada lajkic spazi:lol:

- - - - - - - - - -



dobro ovi prvi se mozda i zezaju al ga preterase,ovo dr je bolest...

- - - - - - - - - -

najvise potreba da se osete bitnim,i znacajnim,jer sto vise ljudi obraca paznju na tebe to se vise osecas vaznim...

- - - - - - - - - -



dobro da nije hastagovao ono bol tuga praznina:roll:



Sviđa mi se dijagnoza, e ali je l samo moja skupina na fejsu takva? Je l primećiješ da je više ovakvih nego ovih "normalnih"? Mislim da fejzbuk moze biti koristan ali se pretvorio u licnu promociju i prodaju. I ne znam da li su gori ovi besmisleni zivoti koji to stavljaju ili ovi sto im dizu ego njuskajuci po njihovim ispraznim zivotima.

Da li će u budućnosti jedini način iskazivanja biti veličanje svog ispraznog života kroz društvene mreže. Imam neku srednjoškolku (familijarno) na fb i ne znam da li vam mogu opisati cime se ta DECA zanimaju.

Oke, nedostatak pažnje, ali da li je moguće da toliki broj ljudi nema dovoljno pažnje?
Ranije sam imao potrebu da ih ismevam ispod toga ali, this shit is getting real.... Očigledno da je Zuckerberg i njemu slični dokučio ljudski ego bolje nego mnogi iz te oblast.I zarađuje.
 
Sviđa mi se dijagnoza, e ali je l samo moja skupina na fejsu takva? Je l primećiješ da je više ovakvih nego ovih "normalnih"? Mislim da fejzbuk moze biti koristan ali se pretvorio u licnu promociju i prodaju. I ne znam da li su gori ovi besmisleni zivoti koji to stavljaju ili ovi sto im dizu ego njuskajuci po njihovim ispraznim zivotima.

Da li će u budućnosti jedini način iskazivanja biti veličanje svog ispraznog života kroz društvene mreže. Imam neku srednjoškolku (familijarno) na fb i ne znam da li vam mogu opisati cime se ta DECA zanimaju.

Oke, nedostatak pažnje, ali da li je moguće da toliki broj ljudi nema dovoljno pažnje?
Ranije sam imao potrebu da ih ismevam ispod toga ali, this shit is getting real.... Očigledno da je Zuckerberg i njemu slični dokučio ljudski ego bolje nego mnogi iz te oblast.I zarađuje.

imam 20 prijatelja na fejsu..nemam te probleme:P
 
kad je ljudima sve dozvoljeno i nema kontrole,onda vecina nije sposobna da se samo disciplinuje,a fejs je sasvim dobra stvar za postavljanje dijagnoze srbistanu;):lol:

- - - - - - - - - -

Sviđa mi se dijagnoza, e ali je l samo moja skupina na fejsu takva? Je l primećiješ da je više ovakvih nego ovih "normalnih"? Mislim da fejzbuk moze biti koristan ali se pretvorio u licnu promociju i prodaju. I ne znam da li su gori ovi besmisleni zivoti koji to stavljaju ili ovi sto im dizu ego njuskajuci po njihovim ispraznim zivotima.

Da li će u budućnosti jedini način iskazivanja biti veličanje svog ispraznog života kroz društvene mreže. Imam neku srednjoškolku (familijarno) na fb i ne znam da li vam mogu opisati cime se ta DECA zanimaju.

Oke, nedostatak pažnje, ali da li je moguće da toliki broj ljudi nema dovoljno pažnje?
Ranije sam imao potrebu da ih ismevam ispod toga ali, this shit is getting real.... Očigledno da je Zuckerberg i njemu slični dokučio ljudski ego bolje nego mnogi iz te oblast.I zarađuje.
ljudi su nezadovoljni sobom zbog:
1.nedostatka kesa
2.nedostatka ljubavi
3.neostvarenosti..ovo 3ce je najbitnije..
i kad imas minus na jednoj strani(ili povredjen ego,jer su nas ko male pumpali pricom da smo bogovi,ali nas nisu pumpali samodisciplinom)onda prirodno tezis da tu rupu popunis necim,makar to bila laz o tome da smo nekom ko nam lajkuje vazni....
 
dakle društvene mreže su forsaž egzibicionizma kako si napisao
ali i voajerizma kako pokušavaš da sakrješ

željan si šokantnih besmislica kojima posvećuješ vreme i energiju kroz pripovedanje ostalima
sa druge strane visokotehnološko bacanje prašine u oči da skrenu na svaki način narodne misli

jeste da su egzibicionisti čudni
ali su voajeri daleko od poštenog sveta

Ok. Tebi vidim je jasno. Samo mi objasni rec forsaz.
A to sto pokusavas da obesmislis temu, mislim da se mozemo sloziti oko toga da mozemo obesmisliti ceo ovaj forum i sve na njemu. Ali je to najlakse.
Pretpostavljam da ne citas novine, nisi na drustvenim mrezama, a mi smo voajeri iako nam je nametnuto nesto da gledamo.

Poenta teme i pitanje je pokusaj da razumem i iznađem ljudsko razmišljanje koje se u nedostatku pažnje se oseća živim u trenutku ozvaničavanja svoje srece ili muke.
Nisam novinar da jurim šokantne naslove i teme zarad raspredanja o tome. Ovde sam 5 godina i uglavnom pasivno, tek pre nekoliko dana provalih ove reputacije i cuda. Ne treba mi tema da bih se osetio zivim.
 
kad je ljudima sve dozvoljeno i nema kontrole,onda vecina nije sposobna da se samo disciplinuje,a fejs je sasvim dobra stvar za postavljanje dijagnoze srbistanu;):lol:

- - - - - - - - - -


ljudi su nezadovoljni sobom zbog:
1.nedostatka kesa
2.nedostatka ljubavi
3.neostvarenosti..ovo 3ce je najbitnije..
i kad imas minus na jednoj strani(ili povredjen ego,jer su nas ko male pumpali pricom da smo bogovi,ali nas nisu pumpali samodisciplinom)onda prirodno tezis da tu rupu popunis necim,makar to bila laz o tome da smo nekom ko nam lajkuje vazni....

Svi vi što maštate o sreći,
vas vodi put u velik' grad,
i niste prvi niti treći
o njoj mašta svak'

Jer svako potajno se nada
da nađe ostvarenje sna
al da l` to znaci i kraj jada - Bog to mili zna

serem vam se na fejsbuk film
 
kad je ljudima sve dozvoljeno i nema kontrole,onda vecina nije sposobna da se samo disciplinuje,a fejs je sasvim dobra stvar za postavljanje dijagnoze srbistanu;):lol:

- - - - - - - - - -


ljudi su nezadovoljni sobom zbog:
1.nedostatka kesa
2.nedostatka ljubavi
3.neostvarenosti..ovo 3ce je najbitnije..
i kad imas minus na jednoj strani(ili povredjen ego,jer su nas ko male pumpali pricom da smo bogovi,ali nas nisu pumpali samodisciplinom)onda prirodno tezis da tu rupu popunis necim,makar to bila laz o tome da smo nekom ko nam lajkuje vazni....


Opet isto.
Znaci vecina ljudi zivi u zacaranom krugu ili lazi?
Ok, kapiram poentu odrastanja i takvim egom, ali zar je moguce da ih je toliko nesrecnih i nezadovoljnih?
Koristim i ja, ali imam dosta nekih meni korisnih grupa, nekih vezanih za posao... Znaci ima po meni i neke dobre strane.
Instagram necu ni da pomenem.
Ok. Ne mogu da razumem samo zasto je bitan sam sebi u trenutku kad vidi notifikaciju. Hrani ego, ok. ali onda zivi u iluziji, zar ne? To mi nije jasno.
 
Opet isto.
Znaci vecina ljudi zivi u zacaranom krugu ili lazi?
Ok, kapiram poentu odrastanja i takvim egom, ali zar je moguce da ih je toliko nesrecnih i nezadovoljnih?
Koristim i ja, ali imam dosta nekih meni korisnih grupa, nekih vezanih za posao... Znaci ima po meni i neke dobre strane.
Instagram necu ni da pomenem.
Ok. Ne mogu da razumem samo zasto je bitan sam sebi u trenutku kad vidi notifikaciju. Hrani ego, ok. ali onda zivi u iluziji, zar ne? To mi nije jasno.

mada vidim oćeš samo sa forumaicama da pričaš pa se nanovo i nanovo iščudjavaš
o kakav je svet, o zar je moguće...

JESTE!
SVI EGOISTI SU LENJGUZI STVOROVI
toliko egoistični da sebe stavljaju mnogo visoko
a toliko lenji da urade i ono što im je ispred nosa

sreća se ne dobia
sreća se stiče

fejsbuk je bircuz za egoiste
a bircuz je lokacija onih koji su prokockali prošlost a nemaju budućnost

- - - - - - - - - -

medjutim,
pijanac se opije posle druge ili treće čašice a egoista posle prvog laskanja
 
Pa i forum ti jedna vrsta društvene mreže. Možda se i fejzbukovci pitaju zašto ti ovde tražiš pažnju. Doduše, ovde nije baš slikovito, ali nije da nema patologije.

Da ali pazi sad.
Ja ne radim do ponedeljka.
Moja je dosada trenutno uzrok ovom pisaniju i trazenju odgovora po forumu.
Ja neosporavam nijednu nedrustvenu mrezu, vec mislim da su ih ljudi pogresno iskoristili kao i vecinu drugih pronalazaka.
Verovatno da vecini ni pojam foruma nije najjasniji.
Ja nisam ovde da vidim sta si ti (ili bilo ko) jeo jutros, da li te je dragi ostavio i sa kojom, niti da vidim kako se bilo ko "filinguje" u "caffe izgubu" ....
Mislim da sam procitao ponesto pametno ovde, naucio svakako, razmenio misljenja sa nekim meni zanimljivim ljudima i ne bih mogao bas upotrebiti paralelu forum i fejzbuk.

Malo smo se udaljili, ne osporavam fejzbuk, već pokušavam da razumem ljudski um u trenutku kada njihov život ponovo zavredi.
 
mada vidim oćeš samo sa forumaicama da pričaš pa se nanovo i nanovo iščudjavaš
o kakav je svet, o zar je moguće...

JESTE!
SVI EGOISTI SU LENJGUZI STVOROVI
toliko egoistični da sebe stavljaju mnogo visoko
a toliko lenji da urade i ono što im je ispred nosa

sreća se ne dobia
sreća se stiče

fejsbuk je bircuz za egoiste
a bircuz je lokacija onih koji su prokockali prošlost a nemaju budućnost

- - - - - - - - - -

medjutim,
pijanac se opije posle druge ili treće čašice a egoista posle prvog laskanja

Lakse se razumem sa suprotnim polom nego sa muskim, ne zameri. a i weee mi ok sagovornik
Nije iščuđavanje, čitaj, TRUD DA SE RAZUME LJUDSKI UM.
Ne slažem se da je fejzbuk bircuz, neki su to tako shvatili, ok. Meni služi i za posao i za učenje.

Hajd mi definisi svoju potrebu da napisis 15.000 postova na ovom forumu? Kako se to naziva?

Ja nisam Kalimero da se iščuđavam kako svet ide dođavola, već pokušavam da razumem zašto. Ali kod tebe je crno-belo sve a kod mene to ne pije vodu.

- - - - - - - - - -

mjok ovaj došao da vaća forumašice na intelekt
riba se vaća na crvića


Eto ga. Da te ne nagazih slučajno? Ne brčnuh ruku u tvoj ribnjak? Jesi ti uspeo intelekt dokazati na 14.510 otkucanih poruka ili to traje duze? Da se ne zamaram do te cifre ako je neuspešno
 
Ja nisam ovde da vidim sta si ti (ili bilo ko) jeo jutros, da li te je dragi ostavio i sa kojom, niti da vidim kako se bilo ko "filinguje" u "caffe izgubu" ....

Mislim da sam procitao ponesto pametno ovde, naucio svakako, razmenio misljenja sa nekim meni zanimljivim ljudima i ne bih mogao bas upotrebiti paralelu forum i fejzbuk.

Da, ali nisu ni svi na fb-u takvi, a opet takvih može biti i ovde, jer se ljudi vremenom zbliže boreveći dugo na istoj mreži. Uostalom, i tamo i ovde sam biraš šta ćeš i koga da gledaš. Tako da, ova druga rečenica može da se primeni bilo gde, pre svega u zavisnosti od aktera, bez obzira na nemogućnost potpunog izvođenja paralele.
 
Da, ali nisu ni svi na fb-u takvi, a opet takvih može biti i ovde, jer se ljudi vremenom zbliže boreveći dugo na istoj mreži. Uostalom, i tamo i ovde sam biraš šta ćeš i koga da gledaš. Tako da, ova druga rečenica može da se primeni bilo gde, pre svega u zavisnosti od aktera, bez obzira na nemogućnost potpunog izvođenja paralele.

Slazemo se u svemu tome. Mozemo izabrati sve, najbolji je izbor sve ugasiti i izaci u setnju. ali i dalje ne razumem masovnu potrebnu hranjenja ega prikazujuci farmu svog zivota. Deca pre svega.
 
Opet isto.
Znaci vecina ljudi zivi u zacaranom krugu ili lazi?
Ok, kapiram poentu odrastanja i takvim egom, ali zar je moguce da ih je toliko nesrecnih i nezadovoljnih?
Koristim i ja, ali imam dosta nekih meni korisnih grupa, nekih vezanih za posao... Znaci ima po meni i neke dobre strane.
Instagram necu ni da pomenem.
Ok. Ne mogu da razumem samo zasto je bitan sam sebi u trenutku kad vidi notifikaciju. Hrani ego, ok. ali onda zivi u iluziji, zar ne? To mi nije jasno.

sve je ok pa i fejs ako se koristi normalno..
a ljudi su i te kako nesrecni,i otudjeni,i radije ce gutati laz ako to moze bar na tren da nadomesti prazninu.a ima i onih koji stwarno weruju u swe to..
 
Lakse se razumem sa suprotnim polom nego sa muskim, ne zameri. a i weee mi ok sagovornik
Nije iščuđavanje, čitaj, TRUD DA SE RAZUME LJUDSKI UM.
Ne slažem se da je fejzbuk bircuz, neki su to tako shvatili, ok. Meni služi i za posao i za učenje.

Hajd mi definisi svoju potrebu da napisis 15.000 postova na ovom forumu? Kako se to naziva?

Ja nisam Kalimero da se iščuđavam kako svet ide dođavola, već pokušavam da razumem zašto. Ali kod tebe je crno-belo sve a kod mene to ne pije vodu.

- - - - - - - - - -




Eto ga. Da te ne nagazih slučajno? Ne brčnuh ruku u tvoj ribnjak? Jesi ti uspeo intelekt dokazati na 14.510 otkucanih poruka ili to traje duze? Da se ne zamaram do te cifre ako je neuspešno

aj ti pogledaj ukupan tajming na svom mobilnom telefonu?
ona cifra koja ne može ni resetom da se sklanja...
znaš ono dolazni i odlazni razgovori
jel bilo koristi u parama ili u seksu ili da ga bacaš u kontejner?

Ko kaže da imam samo 15.000 poruka?
Znaš li ti koji mi je ovo nalog po redu?
Menjam naloge ko ti modele telefona
da budem fensi
eto to je potreba, da bidnem sipatičan da me svi volu
trenutno me volu par ženskih i jedan muški
ti probaj možda i tebi uspe
 
sve je ok pa i fejs ako se koristi normalno..
a ljudi su i te kako nesrecni,i otudjeni,i radije ce gutati laz ako to moze bar na tren da nadomesti prazninu.a ima i onih koji stwarno weruju u swe to..

a šta je normalno kod fejsbuka?
jel ono dok ga koristiš u okviru odobrenih megabajta provajdera pa je preterivanje kad moraš da doplatiš 300 kinti za novih 500 mega?

ili je normalno što se podleglo CIA propagandi zadiranja u privatnost koju knjiže stotine servera pa kad zatreba...
 
aj ti pogledaj ukupan tajming na svom mobilnom telefonu?
ona cifra koja ne može ni resetom da se sklanja...
znaš ono dolazni i odlazni razgovori
jel bilo koristi u parama ili u seksu ili da ga bacaš u kontejner?

Ko kaže da imam samo 15.000 poruka?
Znaš li ti koji mi je ovo nalog po redu?
Menjam naloge ko ti modele telefona
da budem fensi
eto to je potreba, da bidnem sipatičan da me svi volu
trenutno me volu par ženskih i jedan muški
ti probaj možda i tebi uspe

Vidis, ja sad tebe razumem i imam razumevanje za tvoje ponasanje.
 

Back
Top