Covek tuzi EPS zbog reprograma duga neplatisama struje

Poruka
19.457
Sve je vise ljudi kojima je pun. k toga da budu majmuni i uredno placaju obaveze i na kraju neplatise dobiju debeo popust na dug i reprogram duga.
Mislim da je covek potpuno u pravu. Tim pre sto ima dosta ljudi koji zive tesko a ipak izmiruju svoje obaveze.

''Došlo se do „revolucionarnog" rešenja da se podvuče crta i ponudi brojnim dužnicima da preferencijalno isplate dugovanja. Onima koji bi platili bar 60 odsto odjednom, obećan je otpis glavnice, čak do 40 odsto.



Ovakav reprogram hvaljen je kao „poslednja povoljnost za dužnike" i da će ubuduće u centru pažnje biti redovne platiše. Što ono kažu: nećemo više, majke mi!

Ja spadam u postotak stanovništva koji nije imao dug. Nakon slične ujdurme sa Infostanom i naplatom zastarelih dugovanja koju nam je priredila bivša gradska vlast, ovog puta sam pokušao da reagujem.

Napisao sam reklamaciju – protest EPS-u u kojoj sam između ostalog napisao da se kao redovni platiša osećam kao „magarac" što savesno plaćam struju jer se dužnicima nudi otpust dela glavnice.



Skenirana reklamacija

Pošto na ovaj vapaj debila koji plaća uredno račune, naravno, nije odgovoreno, odlučio sam da se, naoružan skromnim pravnim znanjem i, pristrasno ocenjujući, zdravom logikom, obratim najbliže nadležnom organu – Komisiji za zaštitu konkurencije. Učinilo mi se da EPS kao monopolista na neki način zloupotrebljava svoju poziciju favorizujući jedne korisnike svojih usluga na račun drugih. Smatrao sam da je to nametanje nejednakih i nepravičnih uslova poslovanja.

Ni na ovoj adresi nisam imao većeg uspeha. Ipak dobio sam odgovor u zakonskom roku.

„Otpust duga se po prirodi stvari odnosi samo na naplatu neizmirenog potraživanja....Kod pružanja usluge-isporuke električne energije primenjuju se isti uslovi plaćanja....Iz navedenog proizlazi da se u jednom slučaju radi o pružanju usluge električne energije a u drugom slučaju o naplati neizmirenih potraživanja. Da li je EPS mogao da izbegne nagomilavanje nezmirenih obaveza, odnosno da ne donese Odluku o reprogramu starog nije pitanje koje je u vezi sa politikom zaštite konkurencije", navedeno je između ostalog u odgovoru.''

http://www.vice.com/rs/read/tuiu-eps-ako-dobijem-100000-lajkova
 
Па да, ал' да је ЕПС кренуо да наплаћује потраживања од дужника, онда бисте пљували ЕПС и извршитеље јер се иживљавају над јадним народом који нема ни леба да једе.


А кад би вам неко на то скренуо пажњу, онда бисте инсиситрали на томе да закон не треба да се примењује према свима исто, него прво треба да се применује над онима који вам нису јадни и нису вам симпатични или на оне, који по вашем миљшењу имају више, и тако, да се увек селективно примењује закон.


Јбг...има она лепа приповетка "Свету се не може угодити".
 
Ја мислим да би мени после пар хиљада дуга одмах искључили струју, тако да ми се не би исплатило да се млатим са репрограмом, то је за лупеже који имају везу па им не искључе струју ни пошто направе пар стотина хиљада динара дуга... Њима се то исплати, а то ти је "сиротиња" типа Брена, Боба, престолонаследник итд..
Нису Шиптари из Бујановца будале што не плаћају, будале смо ми који плаћамо..
 
Ovo je normalno u drzavi Srbiji,onaj ko krade i duguje bude nagradjen a onaj ko ispunjava obaveze bude budala.

Sve cesce se to desava. Prvo pretplata, sad struja. I redovne platise na kraju sve to plate djuture, ne odu ti dugovi negde u vazduh. :)

- - - - - - - - - -

Телеком је доскочио неплатишама - Два неплаћена рачуна = искључен телефон.

АУТОМАТСКИ!

Tako i treba. Podrzavam.
 
Сви прескачу једноставно питање - КАКО неко са просечном платом може да плати инфостан,струју, телефон, порез....и да преживи?

хајде да узмемо неки просек...Породица са двоје деце...укупна примања око 65.000 (не раде у државним фирмама)
Инфостан 7500
Телефон 1000
Струја 4000
порез (квартални) 4000
Вртић 5000 (рачунамо једно дете)
Превоз до посла и школе (приватник ретко плаћа маркицу) за родитеље + једно дете - 5000
Мобилни (да кажемо да један родитељ плаћа) - 500
Кабловска 1500
...
дакле минимум 27.000 месечно

дакле четворочланој породици остаје 38.000 за живот што че рећи нештомање од 300 динара дневно по члану домаћинства....А у то треба уклопити и храну и хигијену и одећу и обућу.


КАКО???

П.С. ванредни трошкови - култура, лекови, образовање, рођендани....нису урачунати
 
Poslednja izmena:
Па да, ал' да је ЕПС кренуо да наплаћује потраживања од дужника, онда бисте пљували ЕПС и извршитеље јер се иживљавају над јадним народом који нема ни леба да једе.


А кад би вам неко на то скренуо пажњу, онда бисте инсиситрали на томе да закон не треба да се примењује према свима исто, него прво треба да се применује над онима који вам нису јадни и нису вам симпатични или на оне, који по вашем миљшењу имају више, и тако, да се увек селективно примењује закон.


Јбг...има она лепа приповетка "Свету се не може угодити".

Nemoj molim te o kombinacijama eps-a. Siroka tema.

- - - - - - - - - -

Сви прескачу једноставно питање - КАКО неко са просечном платом може да плати инфостан,струју, телефон, порез....и да преживи?

Prezivi, prezivi a neko potrosi pa mu posle rade reprogram. Sirotinja bre redovno placa i placa koliko moze! Zna se ko duguje!
 
Сви прескачу једноставно питање - КАКО неко са просечном платом може да плати инфостан,струју, телефон, порез....и да преживи?

Ne radi se o tome ko moze a ko ne moze. Prosto-to sto radi EPS je diskriminacija potrosaca. Da li bi se ti slozio sa tim da svi odlazimo u prodavnicu sa potvrdom o visini primanja , na kasi pokazemo isto i onda ti na primer platis hleb 40 dinara a neko sa manjim primanjima 15?
 
Телеком је доскочио неплатишама - Два неплаћена рачуна = искључен телефон.

АУТОМАТСКИ!

Па да, ал' Телеком има модерну технологију и из централе на дугме искључе телефон. А ЕПС не жели да уведе дигитална бројила већ она праисторијска где мора читава армија ЕПСових радника да их очитава и опслужује, па је искључење струје прилично опасна авантура за обе уговорне стране а често и трећа страна може да настрада.
 
Ne radi se o tome ko moze a ko ne moze. Prosto-to sto radi EPS je diskriminacija potrosaca. Da li bi se ti slozio sa tim da svi odlazimo u prodavnicu sa potvrdom o visini primanja , na kasi pokazemo isto i onda ti na primer platis hleb 40 dinara a neko sa manjim primanjima 15?

Upravo. Samo sto sirotinja i placa i to principu jedan mesec platim struju a sledeci infostan pa tako ukrug. Najvece neplatise su firme i bogatasi.
 
Па да, ал' Телеком има модерну технологију и из централе на дугме искључе телефон. А ЕПС не жели да уведе дигитална бројила већ она праисторијска где мора читава армија ЕПСових радника да их очитава и опслужује, па је искључење струје прилично опасна авантура за обе уговорне стране а често и трећа страна може да настрада.

Mala prepravka - da moze citava armija SNS-ovih flajerista i plakatista da ih ocitava. Ocitavanje se sada vrsi preko SNS agencija za zaposljavanje i omladinskih zadruga, radnici EPS gotovo da vise i ne ocitavaju struju.
 
Па да, ал' Телеком има модерну технологију и из централе на дугме искључе телефон. А ЕПС не жели да уведе дигитална бројила већ она праисторијска где мора читава армија ЕПСових радника да их очитава и опслужује, па је искључење струје прилично опасна авантура за обе уговорне стране а често и трећа страна може да настрада.

Парче пластике (личи на штипаљку за веш) у склопку.
То је напредна технологија. Видео својим очима.

- - - - - - - - - -

Ne radi se o tome ko moze a ko ne moze. Prosto-to sto radi EPS je diskriminacija potrosaca. Da li bi se ti slozio sa tim da svi odlazimo u prodavnicu sa potvrdom o visini primanja , na kasi pokazemo isto i onda ti na primer platis hleb 40 dinara a neko sa manjim primanjima 15?

Како неко нешто да плати када једноставно не зарађује довољно да би преживео?


П.С.

зашто цигани немају такве прблеме?
Зашто им се толерише крађа струје + добијају лову од државе?
 
To je normalna stvar u drustvima sa komunistickim mentalitetom.

Tako je bilo i u komunisticko vreme- 20 % crkavaju na poslu, a 80% njih lade jajca, pa posle kada odu u penziju pricaju svojim unucima kako su oni bili vredni radnici.


Komunizam je zlo.


Upravo. 20 odsto crkava na salteru al te 30 godina tapsu po ramenu kako 'treba da cutis jer imas, hvala Bogu drzavni posao'. A 80 odsto igra igrice po kancelarijama. Efektivan rad je majka mara.
 
Парче пластике (личи на штипаљку за веш) у склопку.
То је напредна технологија. Видео својим очима.

- - - - - - - - - -



Како неко нешто да плати када једноставно не зарађује довољно да би преживео?


П.С.

зашто цигани немају такве прблеме?
Зашто им се толерише крађа струје + добијају лову од државе?

Ja sam te pitao da li bi se ti licno slozio sa gore pomenutim predlogom. Lik ispred tebe na kasi plati hleb 15 a ti 40 dinara. Da li bi?
 
Upravo. 20 odsto crkava na salteru al te 30 godina tapsu po ramenu kako 'treba da cutis jer imas, hvala Bogu drzavni posao'. A 80 odsto igra igrice po kancelarijama. Efektivan rad je majka mara.

Ко је крив што "ефективан рад" није обезбеђен?

Држава. наравно.


Бирократију треба смањити за 75% (рачунам ту и шалтеруше и посланике и политичке управе одборе и шофере по "институцијама"...)
Али шта радити са 500-600.000 нових незапослених на улици?


Пустити их да крепају?
 
To je normalna stvar u drustvima sa komunistickim mentalitetom.

Tako je bilo i u komunisticko vreme- 20 % crkavaju na poslu, a 80% njih lade jajca, pa posle kada odu u penziju pricaju svojim unucima kako su oni bili vredni radnici.


Komunizam je zlo.

privatizujte sve,zanimljivo je sa psiholoskog aspekta kad se neko stavi dobrovoljno u ulogu roba-potrosaca
 
Ja sam te pitao da li bi se ti licno slozio sa gore pomenutim predlogom. Lik ispred tebe na kasi plati hleb 15 a ti 40 dinara. Da li bi?

Не.
Али да би се постигло какво такво преживљавање народа неопходно је да СВЕ државне институције имају плату у висини реалног просека (без икаквих бонуса, поклона,награда...) + натерати приватнике да исплате барем тај просек.

А ти ми ниси одговорио
"Како неко нешто да плати када једноставно не зарађује довољно да би преживео?"
 
mene samo zanima kako neko moze da nakupi toliki neplaceni dug?
moj poslovni prostor je na drugom ulazu, ali u istoj zgradi u kojoj je i stambeni deo i imamo isti broj zgrade
nekoliko puta se desilo da je moj racun ostavljen na njihovim postanksim sanducicima i da nije placen do 20. u mesecu
svaki put bi mi stigla opomena..jedno sam bila u situaciji da nam ni opomena nije dostavljena nego je dosla ekipa da isece struju..tad sam ih zamolila zbog problema sa dostavom racuna, da i racun salju na kucnu adresu kako bi mi stizali redovno
sustina je da je ekipa iz edb dosla posle samo jednog neplacenpg racuna da isece struju, a od tog 20. kada je trebao racun da bude placen nije proslo vise od dvadesetak dana
znaci, nema sanse da se sastave dva meseca koriscenja struje ukoliko se prethodni mesec ne plati
ko je onda taj ko velikim duznicima isporucje struju iako oni svoje obaveze za potrosenu struju nisu platili, pa se racun nagomila do nebulozne cifre?
mislim, tako bih onda i ja mogla kao miskovic i brena da budem najuspesniji privrednik - samo zaradjujem bez rashoda..super..
 

Back
Top