Šta je ateizam za vas

OcitiMazohista

Ističe se
Banovan
Poruka
2.531
ateiste
i vernike

meni je nekako decidirano (pro)glašavanje ateistom i dokazivanje da bog ne postoji i da vera nema smisla
isto što i prihvatanje i tumačenje bilo koje religije

šta je ateizam za vas
stav, pokret, ubedjenje koje povlači odredjeni način života, filozofija, opravdanje, uteha, socijalni program...?
 
zasto ateizam uopste postoji? zasto se Bog jednostavno ne otkrije ljudima i ne dokaze im da zaista postoji? ovako, ako bi se Bog samo pojavio, svi bi poverovali u njega.problem je u tome da Bog ne zeli jedino da ubedi ljude u svoje postojanje. Bozija zelja za ljude je da oni poveruju u njega po veri i da prihvate njegov dar spasenja.
 
ateiste
i vernike

meni je nekako decidirano (pro)glašavanje ateistom i dokazivanje da bog ne postoji i da vera nema smisla
isto što i prihvatanje i tumačenje bilo koje religije

šta je ateizam za vas
stav, pokret, ubedjenje koje povlači odredjeni način života, filozofija, opravdanje, uteha, socijalni program...?

Ateizam je verovanje, tj. ubeđenje da nešto ne postoji. Da nije religije, ne bi bilo ni ateizma.
 
Ne bih se složio s tobom . Ateisti najčešće znaju o religiji više od vjernika .
To sam vidio i u realnom životu a i ovdje na forumu .
Bilo mi je komično kad je na "farmi " ( na pinku ) Era Ojdanić slavio slavu .
Bilo je baš onako pompezno . Pita ga Vendi šta zna o svecu kojeg slavi
a Era počeo da zamuckuje . Ispostavilo se da ne zna ništa .
 
zasto ateizam uopste postoji? zasto se Bog jednostavno ne otkrije ljudima i ne dokaze im da zaista postoji? ovako, ako bi se Bog samo pojavio, svi bi poverovali u njega.problem je u tome da Bog ne zeli jedino da ubedi ljude u svoje postojanje. Bozija zelja za ljude je da oni poveruju u njega po veri i da prihvate njegov dar spasenja.

Aha, znaci bog napravi coveka u cijoj je srzi radoznalost i zelja za otkrivanjem a onda postavi pravilo da taj isti covek mora da veruje u njega bez ikakvih dokaza :lol:
Za jednog boga, poprilicno je pokvaren
 
Ne bih se složio s tobom . Ateisti najčešće znaju o religiji više od vjernika .
To sam vidio i u realnom životu a i ovdje na forumu .
Bilo mi je komično kad je na "farmi " ( na pinku ) Era Ojdanić slavio slavu .
Bilo je baš onako pompezno . Pita ga Vendi šta zna o svecu kojeg slavi
a Era počeo da zamuckuje . Ispostavilo se da ne zna ništa .
Ne poistovecujem veru u Boga sa religijom.
I nema to veze sa onim sto znam, vec sa onim sto osecam i sto sam osetila mnogo puta u teskim situacijama.

Sto se tice pravoslavlja, religije, obicaja, svetaca, znam i vise nego dovoljno, ali to sa mojom verom nema veze. Pripadam pravoslavnoj veroispovesti i postujem sve obicaje i tradciju, ali moja vera je nesto sasvim licno, a ne institucionalno.

I naravno da ne moras da se slozis, svako ima licni dozivljaj!:ortaci2:
 
ateiste
i vernike

meni je nekako decidirano (pro)glašavanje ateistom i dokazivanje da bog ne postoji i da vera nema smisla
isto što i prihvatanje i tumačenje bilo koje religije

šta je ateizam za vas
stav, pokret, ubedjenje koje povlači odredjeni način života, filozofija, opravdanje, uteha, socijalni program...?
To je uglavnom uverenje da izmišljene stvari ne postoje. :kafa:
 
Ne poistovecujem veru u Boga sa religijom.
I nema to veze sa onim sto znam, vec sa onim sto osecam i sto sam osetila mnogo puta u teskim situacijama.

Sto se tice pravoslavlja, religije, obicaja, svetaca, znam i vise nego dovoljno, ali to sa mojom verom nema veze. Pripadam pravoslavnoj veroispovesti i postujem sve obicaje i tradciju, ali moja vera je nesto sasvim licno, a ne institucionalno.

I naravno da ne moras da se slozis, svako ima licni dozivljaj!:ortaci2:

Nemam ja šta da se složim ili ne složim .
Ti imaš pravo na svoje uvjerenje isto kao i ja na svoje .:pivce:
 
Ne bih se složio s tobom . Ateisti najčešće znaju o religiji više od vjernika .
To sam vidio i u realnom životu a i ovdje na forumu .
Bilo mi je komično kad je na "farmi " ( na pinku ) Era Ojdanić slavio slavu .
Bilo je baš onako pompezno . Pita ga Vendi šta zna o svecu kojeg slavi
a Era počeo da zamuckuje . Ispostavilo se da ne zna ništa .
Kao Sojis:Sveti TALALAJ
 
Атеизам је за мене бесмисао живота. Досадна празнина која нема никакву сврху.

Hajde onda svi da izaberemo najzanimljiviju pricu i da verujemo da je stvarnost, cisto da bi nam bilo zanimljivo.
Stvarnost ti ne duguje ni zanimljivost ni svrhu, stvarnost je onakva kakva jeste, ne onakva kakva zelis da bude.
 

Back
Top