ВУЧИЋЕВ ДЕЛИВЕРИ ЈУНИТ: 15.људи у 5 тимова подносиће ми извештаје сваки дан...

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Za bolje funkcionisanje vlade

VUČIĆEV DELIVERI JUNIT: 15 ljudi u 5 timova podnosiće mi izveštaje svaki dan


Politika 09:04, 10.03.2015.

Njihov zadatak biće da pokrenu sve poluge sistema kako bi što pre bili realizovani najvažniji državni projekti
Foto: Dado Đilas
BEOGRAD - Formiranje stručnih timova u okviru Vlade Srbije, po sistemu "deliveri junit", već daje određene rezultate, izjavio je premijer Aleksandar Vučić.

"Formiranje ovih timova ima veze sa funkcionisanjem i isporučivanjem rezultata u određenim sferama društvenog života. Već sada je prisutna neuporedivo veća odgovornost u pojedinim ministarstvima", ukazao je Vučić.
Prema njegovim rečima, članovi ovih timova nemaju nikakvu političku funkciju.
"Oni će raditi samo pri mom kabinetu i izveštavati me na dnevnom nivou, ili najmanje jednom u dva dana, o tome kako napreduju ključni projekti koje smo izdvojili", rekao je premijer. List piše da će 15 ljudi raditi u pet timova formiranih pri Vučićevom kabinetu po sistemu "deliveri junit" (u prevodu - "jedinica za isporuku").
Prema dokumentu u koji je list imao uvid, reč je o timovima za direktna ulaganja, restrukturiranje velikih državnih sistema, reformu državne uprave, insfrastrukturu, kao i za poljoprivredu. Njihov zadatak biće da pokrenu sve poluge sistema kako bi što pre bili realizovani najvažniji državni projekti, navodi list i dodaje da će, pored direktora, svaki tim imati još dva zaposlena - starijeg službenika i analitičara.
Prema izvoru lista, zasad su tri tima dobila direktore. Na čelu jedinice za infrastrukturu biće Igor Lončarević, na čelu tima za poljoprivredu Dragan Glamočić, a tim za restrukturiranje velikih državnih sistema vodiće Srđan Kuprešanin. Rad svih timova koordiniraće jedan čovek koji svakodnevno podnosi izveštaje premijeru, navodi list i dodaje da isti izvor demantuje medijske napise da će rukovodilac "deliveri junita" biti čovek Tonija Blera, bivšeg britanskog premijera koji je i autor ovog projekta.
"Dakle, direktori timova će dnevno praviti kratke izveštaje o tome šta je urađeno u svakom projektu i to će dostavljati rukovodiocu 'deliveri junita', a on premijeru".
List, takođe, tvrdi da je novi način rada već naišao na žestok otpor unutar vlade. "Neki sumnjaju da su medijski napadi na račun ovakvog tempa rada naručeni iznutra, od onih kojima najmanje odgovara svakodnevno izveštavanje o rezultatima kakvo nameće model 'deliveri junita', jer im je jasno da neće moći da ispune zadatke", piše list.
(Tanjug/Politika)

********************************
:hahaha:..... фантастично..... јбт... па ово лудило нема краја.... па који сад "тимови" - значи ОПЕТ НЕКЕ "КОМИСИЈЕ", ОПЕТ НЕКИ ДИРЕКТОРИ, ОПЕТ НЕКЕ ПЛАЋЕНЕ ФУНКЦИЈЕ КОЈЕ ЋЕ ОВАЈ ДА ПОСТРОЈАВА И ДА СВАКОДНЕВНО ИЗНОСИ ИЗМИШЉЕНЕ И ЛАЖНЕ ЦИФРЕ И ПОДАТКЕ .... па ово је одвратно и уопште више и није ни смешно иако је још Бранислав Нушић у својим комедијама објашњавао да АКО НЕШТО НЕ ЖЕЛИШ ДА УРАДИШ - ОДМАХ ОБРАЗУЈ КОМИСИЈУ........
 
Poslednja izmena od moderatora:
:hahaha:..... фантастично..... јбт... па ово лудило нема краја.... па који сад "тимови" - значи ОПЕТ НЕКЕ "КОМИСИЈЕ", ОПЕТ НЕКИ ДИРЕКТОРИ, ОПЕТ НЕКЕ ПЛАЋЕНЕ ФУНКЦИЈЕ КОЈЕ ЋЕ ОВАЈ ДА ПОСТРОЈАВА И ДА СВАКОДНЕВНО ИЗНОСИ ИЗМИШЉЕНЕ И ЛАЖНЕ ЦИФРЕ И ПОДАТКЕ .... па ово је одвратно и уопште више и није ни смешно иако је још Бранислав Нушић у својим комедијама објашњавао да АКО НЕШТО НЕ ЖЕЛИШ ДА УРАДИШ - ОДМАХ ОБРАЗУЈ КОМИСИЈУ........

Знаш шта је најсмешније у овоме?

Што се оснивањем ових тимова заправо доказује да у влади не седе способни кадрови, већ ретарди којима је потребан тутор за строги надзор.

Оно што је поразно је да ће вође тих тимова заправо имати као на длану све информације о кључним одлукама по државу, тако да ће пусимаутови шефови у Бриселу и Вашингтону имати директан приступ свим поверљивим информацијама и актима.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Знаш шта је најсмешније у овоме?

Што се оснивањем ових тимова заправо доказује да у влади не седе способни кадрови, већ ретарди којима је потребан тутор за строги надзор.

Оно што је поразно је да ће вође тих тимова заправо имати као на длану све информације о кључним одлукама по државу, тако да ће пусимаутови шефови у Бриселу и Вашингтону имати директан приступ свим поверљивим информацијама и актима.

Upravo, narocito ovo prvo - ovo drugo doticnima serviraju vec decenijama, to nije bio nikad problem.

Voleo bih da vidim po kojim osnovama, na kojim radnim mestima i po kojoj sistematizaciji rade tih 15 ljudi. Naime, ne prima se u Vladu neko tek tako, mora da postoji predvidjeno radno mesto za tu funkciju. A ako vec postoje ta radna mesta, onda u cemu je uopste frka, da li ce da daju dnevne ili sedmicne izvestaje je cista tehnika i organizacija rada datih sluzbi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Podnositelji izvješća o izvješćima!:hahaha:

- - - - - - - - - -

Već zamišljam izveštaj.


Faza jedan: čišćenje Atlantskog okeana i odnošenje šuta u Indijski okean.


Faza dva: čišćenje Indijskog okeana i odnošenje šuta u Atlantski okean.
Potpuno i temeljito dislociranje pijeska iz Sahare u Aziju.
 
Treba da se ugledamo na Evropu i njihove institucije :lol:

novo_ministarstvo.jpg
 
Људиииииии........ ја се озбиљно бојим да овај човек није нормалан:

PREMIJER ZADOVOLJAN
Stručni timovi već dali rezultate
Autor: Tanjug | 10.03.2015 -




Formiranje stručnih timova u okviru Vlade Srbije, po sistemu "deliveri junit", već daje određene rezultate, izjavio je za današnju "Politiku" premijer Aleksandar Vučić.


1897892-vucic.jpg


Aleksandar Vučić | Foto: Profimedia



- Formiranje ovih timova ima veze sa funkcionisanjem i isporučivanjem rezultata u određenim sferama društvenog života. Već sada je prisutna neuporedivo veća odgovornost u pojedinim ministarstvima - ukazao je Vučić.

Prema njegovim rečima, članovi ovih timova nemaju nikakvu političku funkciju.

- Oni će raditi samo pri mom kabinetu i izveštavati me na dnevnom nivou, ili najmanje jednom u dva dana, o tome kako napreduju ključni projekti koje smo izdvojili - rekao je premijer.


"Politika" piše da će 15 ljudi raditi u pet timova formiranih pri Vučićevom kabinetu po sistemu "deliveri junit" (u prevodu - "jedinica za isporuku").


Prema dokumentu u koji je "Politika" imala uvid, reč je o timovima za direktna ulaganja, restrukturiranje velikih državnih sistema, reformu državne uprave, insfrastrukturu, kao i za poljoprivredu.


Njihov zadatak biće da pokrenu sve poluge sistema kako bi što pre bili realizovani najvažniji državni projekti, :dash::dash::dash:navodi list i dodaje da će, pored direktora, svaki tim imati još dva zaposlena - starijeg služvenika i analitičara.


Prema izvoru "Politike", zasad su tri tima dobila direktore. Na čelu jedinice za infrastrukturu biće Igor Lončarević, na čelu tima za poljoprivredu Dragan Glamočić, a tim za restrukturiranje velikih državnih sistema vodiiće Srđan Kuprešanin.:dash::dash::dash:


Rad svih timova koordiniraće jedan čovek koji svakodnevno podnosi izveštaje premijeru, navodi list i dodaje da isti izvor demantuje medijske napise da će rukovodilac "deliveri junita" biti čovek Tonija Blera, bivšeg britanskog premijera koji je i autor ovog projekta.


- Dakle, direktori timova će dnevno praviti kratke izvestaje o tome šta je uradjeno u svakom projektu i to će dostavljati rukovodiocu 'deliveri junita', a on premijeru - piše "Politika".

List, takodje, tvrdi da je novi način rada već naišao na žestok otpor unutar vlade.


- Neki sumnjaju da su medijski napadi na račun ovakvog tempa rada naručeni iznutra, od onih kojima najmanje odgovara svakodnevno izveštavanje o rezultatima kakvo nameće model 'deliveri junita', jer im je jasno da neće moći da ispune zadatke - piše "Politika".
 
IZVESTAJ:
Pa da pocnemo... Citam: Vojska Srbije. Zasto se ona smanjuje, i zasto se svodi na "Druzinu Pere Zdere"? Pa zato sto je MMF naredio. Treba platiti 7 milijardi ejra kamatica i minimalne glavnice. Budzet Srbije ne moze da trpi izdvajanja od 500 miliona ojra godisnje. Mora MMFu, nikakvoj Narodnoj Armiji!

Pa citam... Lagara iz Lagarda prodaje Telekom Srbije? Pa zasto Lagara iz Lagarda prodaje Telekom? Ko mu je dozvolio??? Pa Smaragd iz Smaragda. Da odrzi status, inace Bankrot moze da ga zadesi, da ga strefi nenadano... Kaze MMF.

I sada. Otkazan BGD na H20. Pa je li to moguce, drugovi dragi? Pa jeste moguce. Paritze iz Budzeta Srbije treba da budu izdvojene NE za uredjenje zemljista stare Zeleznicke Stanice, treba da budu odvojene za vracanje dugova? Za koga? Za Narod? Ne, prijatelji... Za MMF!

Pa kaze: Rekla namesnica Kori Koprivicki, pa ne treba zuriti sa losim vestima... Trice. Poskupljuje struja, pa ce i sve namirnice i prevoz, prehrambeni artikli, osnovne zivotne namirnice i taj rad. Pa kako to odjednom. Pa rekao dobronamerni Cika MMF. Mora da se vracaju dugovi, oni tricavi, sitnjicavi. Nekih 27+ milijardi ojra. Ojha!

I kazete vi, onako beslovesno hrabri: ma ko sisa MMF kad nije iz Nisa? Necemo da im vrcemo nista. A MMF onda iz druge ubaci u trecu... Pa pocnu nemiri na Jugu Srbije, u Sandzaku, NATO pocne da se rogusi... Lele!

I kazete, Srbija je Nezavisna?! Ima li Srbija i jednu jedinu nezavisnu dimenziju od one 4 poznate (Prostor i Vreme), pitam se ja?! A vi? :smeker:

_niemand_
 
krtica-vlada-790x525.jpg


Службена белешка са ознаком „строго.пов“ коју је фамозна „кртица“ из Владе проследила медијима.

Белешка, бре!

Вучић: Проглашавам седницу отвореном!

Стефановић: Премијер је прогласио седницу отвореном, молим за спонтани петнаестоминутни аплауз!!!

Вучић: Шта нам је на двеном реду?!

Кори Уд(в)орички: Ију, ја сам на мом окренула шољицу да ми Зорана гледа, рекох неки папир за бацање?..

Зорана Михајловић: Лаже, рекла сам јој да је предлог опоравка привреде зајебанција на који може да окрене шољу, дневни ред нисам помињала, Вучића ми!

Веља Илић: Ја ћу пола киле јагњетине, сифон белог и неку салату, нисам баш нешто гладан…

Вучић: Вељо, по стоти пут- не јеловник неко предлог дневног реда, бре!!! Јел ти опет остао у ресторану?!

Вулин: Није, ено му га у wц-у, оставио га у кабини, воли човек да чита док…

Стефановић: Зашто је утихнуо аплауз, зашто само ја стојим и тапшем, зашто још нико осим мене није узео Светог Алека за крсну славу, зашто Вулин тврди да Веља чита кад знамо да то није истина, осим ако није реч о етикети на флаши ракије?..

Вучић: Антићу, скини више тај шлем, аман, човече…

Антић: Не долази у обзир, бре! После оне леденице спавам с њим, а овако и кад дремам накртица терену делује као да сам се замислио, као радим нешто, смишљам како на две батерије од волт и по може читав град да се снабдева струјом?..

Вучић: Ајде, бре, да се уозбиљимо, а ти Небојша престани да плачеш и аплаудираш ми поред ува!!! Чега ћемо овог пута да се играмо, овај, хоћу да кажем: о којој ћемо горућој теми да расправљамо?!

Дачић: Ајмо опет масне фоте, мооооолим те, донео сам неко вино из Аргентине, имам празних флаша за кауције да попунимо буџет…

Тасовац: Ја нећу, прошли пут сам ја испао фота па сам морао да ћутим годину дана, а испало као да се не мешам у свој посао и не радим ништа! Ајде да погађамо колики ће евро бити до Нове године и зезамо Јоргованку телефоном…

Гашић: Нееееее, ајде опет да се играмо иде Расим око тебе- пази да те не огребе…

Селаковић: Председниче, председниче, Вербић ме шутира испод стола и зеза како сам адвокатска лутка на надувавање… Кажи му, кажи му…

Вучић: Вербићу, уозбиљи се да не пустим онај снимак на којем покушаваш да се сетиш чега си тачно министар!

Вербић: Па, сетио сам се на крају, кад су они проклети просветари звали и тражили састанак, или ће да штрајкују?! Шта ћу кад ми је на визитки писало: „Верба- министар за порибљавање олимпијских базена и негу бонсаи садница“?! Нисам знао да ми то ови Вељини одштампали на вашару у Гучи…

Стефановић: А, моооооолим Вас да се опет играмо Поароа, па ја као решим неки кобајаги случај, а ви после сазовете конференцију и саопштите како смо ухапсили још неког барона?!

Расим: Мислим да је време за паузу, стигли ћевапи из Пазара, не ваља да се хладе, после ћемо да се играмо, овај, радимо…

Лончар: Е, у пи.ду материну, а таман сам хтео да предложим да се играмо лекара, па ви као долазите да закажете операцију, питате пошто, ја кажем: „Срам вас било, здравље нема цену, ал’ свакако не вреди мање од хиљаду евра“…

Вучић: Хоћемо, бре, Златиборе, дај да смлатимо ове ћевапе док Зорана погледа Кори у шољицу, и скини тај стетоскоп, упада ми у лук…

Дачић: Ммммм, што је ово добро! Не знам да ли знате, али ћевап на турском значи Кале, што у преводу на српски значи: млевено месо на тврђави!

Вучић: И кажеш Ивице у Аргентини екстра, а?! Могао бих негде да запалим кад удари минус овде, а таман и да потпишем уговор за оних шест милијарди инвестиција Аргентине у српски танго…

Сви министри: хахахахаха… Ова вам је одлична, председниче! Боља од шеика и кинеских инвестиција, маме нам!

Вучић: Па, јесам ли визионар или не, мајку му?! Иво, ај’ после ручка „Миљацку“, докВуциц секретарица заврши извештај са седнице на којој смо се, видите, усагласили да реформе у Србији доносе феноменалне ефекте, стране инвестиције прскају са свих страна, стопа незапослености је мања од стопе криминала а криминала готово да нема, и пазите да ништа из ове просторије не доспе до ушију „кртице“!

Небојша, нисам мислио на те кртице, скини лисице јадној животињи, већ оне што нас друкају у јавност, а ми се убијамо од ћевапа, овај, реформи! Расиме, за следећу седницу још десет кила реформи и нек не штеде на луку, нема евроинтеграција без њега…

Михаило Меденица
 
Домановић већ искористи назив "Страдија", остаје и то, али ово је већ "Спрдија". Захтева се тест моралне и менталне ретардираности.

Не морају више ни да преписују за "докторате" - само нек буду такви какви јесу - сви су положили из прве.
 
Некада је шпијунажа свугде, па и на овим просторима била опасан посао, који је много коштао оне који су организовали шпијунску мрежу.

У "Спрдији" је сада то одличан и веома безбедан посао, све трошкове сноси земља домаћин.
 

Back
Top