Stephen King knjige ili filmovi?

sem ako reditelj nije kjubrik..
ono je neka prrrrrrrrr knjiga (onaj zvuk kad spojis usne i duvas i proizvedes onaj prd zvuk).. samo sam nju procitao
ono da citas kad ne zelis da se naprezes nesto puno a da nije totalni bullshit

- - - - - - - - - -

prrrr knjiga u odnosu na film.. bolji je baj ej majl

Kjubrik je verovatno i jedini čovek koji je uspeo da stvori nešto ravnopravno nekom Kingovom delu kao The Shining.Čitajući taj roman stekao sam utisak da je King ipak daleko bolje predstavio istinsku stravu te priče od Kjubrika.King je uspeo da predstavi onaj stvarni užas, uništenog čoveka, bivšeg alkoholičara koi pokušava da započne novi život na pogrešnom mestu.Ono najfascinatnije je Kingov prikaz jednog drugog sveta, duhovnog sveta koji utiče na glavnog junaka i jeziv prikaz koliko je taj svet brutalno realan.
Ostale ekranizacije Kingovih dela su u odnosu na Kjubrikovu realizaciju, najblaže smeće.Eventualno Oluja veka može da se delimično uporedi po dobroj ekranizaciji .Ostalo mrka kapa.
Dopuna - i Bekstvo iz Šošenka i Zelena milja.Vidim u postu ispred mojeg.:lol:
 
Poslednja izmena:
Najveća kolizija između romana i filma kad je u pitanju King je neverovatno delo mašte It, koje me je zadivilo kad sam ga treći put pročitao.:lol: Tada sam uočio neke stvari koji su mi u prva dva čitanja promakle.King u tom romanu vodi čitaoca u neke neverovatne dimenzije postojanja, dočarao je ceo jedan mikrosvet ljudi - život u malom gradiću (u čemu je majstor - prikaz neke zajednice ), odrastanje grupe klinaca u tom ambijentu, fantastičan prikaz tog dela američke istorije.Svega toga nema u treš filmu pod istoimenim naslovom.
Jasno je da je Bukovski bio veliki hroničar svog vremena i svoje zemlje, ali to je i King, čak i bolji po mom mišljenju.I obojica su bili podjednako nemilosrdni u kritici.
Mislim da će ljudi shvatiti punu vrednost tog čoveka za jedno 20-30-40 godina.Trenutno se doživljava kao "horor pisac" a horor nije ozbiljan jelte.:lol:
 
Poslednja izmena:
Dobra je i "Zelena milja" kao i "Bekstvo iz Šošenka".

Nisam čitao nijednu od te dve knjige, ali ako je knjiga Bekstvo iz Šošenka dobra bar 70% kao film, lik je dostigao Zapise iz mrtvog doma, Dostojevskog.:lol: I ta dela verovatno spadaju u najbolje zatvorske priče svih vremena.Zelena milja mi se već manje sviđa, ima nekih infantilnih momenata koji kvare sveukupnu priču.
 
Poslednja izmena:
knjige...osim zelene milje, jer film je film dobar.

moja omiljena njegova knjiga je naravno TO :mrgreen: citala sam je vise puta u razmacima od par godina i mogla bih opet. dok sam bila mladja posle citanja knjige nikako mi se nije ulazilo u kupatilo i svuda sma ocekivala balone. :lol:

i moja omiljena mantra on stavi sake na oba uha, tvrdeci i dalje da vidi duha.
 
Svaki film ovog autora je bio pun pogodak.

Sasvim je drugačiji doživljaj čitatii knjigu.

Sa stanovišta produkcije, da.Donose lovu.Ali dovoljno je samo spomenuti šta su uradili od remek dela It, po mom mišljenju jednog od najdubljih romana Kinga u istoimenom filmu, pa onda Deca Kukuruza i slični treševi.
Nisu sve filmske adaptacije Kingovih dela kao Isijavanje, Zelena milja, Bekstvo iz Šošenka...
 
knjige...osim zelene milje, jer film je film dobar.

moja omiljena njegova knjiga je naravno TO :mrgreen: citala sam je vise puta u razmacima od par godina i mogla bih opet. dok sam bila mladja posle citanja knjige nikako mi se nije ulazilo u kupatilo i svuda sma ocekivala balone. :lol:

i moja omiljena mantra on stavi sake na oba uha, tvrdeci i dalje da vidi duha.

King je u jednom intervju rekao, ima nečeg jezivog u klovnovima, nikad nisam dopuštao da prilaze mojoj deci... :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top