5 razloga zbog kojih je Vuk Drašković uspeo u srpskoj politici

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
KRALJ TRGOVA: 5 razloga zbog kojih je Vuk Drašković uspeo u srpskoj politici

Evo zašto je lider Srpskog pokreta obnove nezamenjljiv faktor na stranačkoj sceni Srbije
vuk drašković, foto fonet
Foto: Fonet
Svako obeležavanje godišnjice demonstracija od 9. marta 1991. prilika je da se u centru pažnje nađe Vuk Drašković, jedna od najdominantnijih političkih figura novije srpske istorije. Lider Srpskog pokreta obnove na početku političke karijere, u ranim devedesetim, nazvan je "kraljem trgova".



U međuvremenu je izrastao u državnika, čiji je doprinos nemerljiv u izgradnji moderne i uspešne Srbije. Ovo je pet glavnih razloga zbog kojih je Vuk Drašković dugovečan i nezamenjljiv faktor na političkoj sceni naše države.

1. Politička doslednost


Od pojavljivanja na političkoj sceni Srbije, Vuk Drašković nikad nije menjao poliitku za koju se zalagao. Podjednako vatreno kao što je podržavao odlazak naših građana u okviru Srpske dobrovoljačke garde na ratišta u Hrvatskoj, veličao lik i delo đenerala Draže Mihailovića, nekoliko godina kasnije zagovarao je srpsku katarzu. Podjednako je, takođe, uživao da igra u Kozaračkom i u Užičkom kolu.
Sve vreme učestvovanja u političkom životu Srbije, a ime tome više od dve i po decenije, Drašković se verno držao istih koalicionih partnera i saveznika. Nikad ih nije menjao, a jedini izuzeci koji potvrđuju to pravilo su Vojislav Šešelj, Zoran Đinđić, Vesna Pešić, Slobodan Milošević, Vojislav Koštunica, Čedomir Jovanović, Boris Tadić i Aleksandar Vučić.


2. Demokratičnost u Srpskom pokretu obnove


Od osnivanja Srpskog pokreta obnove, Vuk Drašković je stalno insistirao na stranačkim izborima za predsednika stranke i svaki put pošteno na njima pobeđivao. Svaki put izbori su bili tesni jer su članovi bili stavljen pred težak izbor: Da li da glasaju za Vuka Draškovića ili za Vuka Draškovića. Iz pomenutih razloga, Srpskom pokretu obnove ne može se osporiti da je jedna od retkih partija koje su za skoro tri decenije postojanja promenile više lidera.
Tako je do prve polovine devedesetih na njenom čelu bio Vuk Drašković, koga je na toj funkciji nasledio Vuk Drašković. Potom se desila nova promena u vrhu SPO, pa je njegov predsednik postao Vuk Drašković, koji je na tom mestu do današnjeg dana.


3. Sačuvana i sve brojnija stranka



Članstvo Srpskog pokreta obnove iz godine u godinu se uvećavalo do te mere da je ta stranka jedna od najmnogobrojnih u Srbiji. Sve ostale manje partije doslovno se utrkuju da se priključe izbornoj listi koju predvodi Draškovićeva stranka.


4. Odsustvo sujete



Vuku Draškoviću možete pripisati sve, samo ne da je sujetan. Lider SPO uvek je svoju harizmu podređivao višem cilju, prepuštajuću drugima da se slikaju, gostuju po televizijama i drže blagoglagoljive govore na mitinzima.
Njegovu skromnost i odsustvo sebičnosti najbolje ilustruje situacija pred savezne izbore 2000. godine, kad je svesrdno ustupio Demokratskoj opoziciji Srbije da dobije najviše mandata na zajedničkoj listi. Tim više zato što SPO mogao da nastupi samostalno i na izborima počisti DOS i vladajuću Socijalističku partiju Srbije. Takođe, Vuk Drašković je mogao da do nogu potuče Vojislava Koštunicu i Slobodana Miloševića, što on nije hteo, već se podredio opštem interesu. Sve je mogao Vuk, samo nije hteo.

5. Odsustvo nepotizma u stranci


Svako ko je želeo da uspe u Srpskom pokretu obnove mogao je to da učini isključivo predanim radom i poštujući statutarne okvire stranke. Drugim rečima, neko samo zato što je rođak ili blizak sa Draškovićem nije mogao da zloupotrebi taj položaj, pogotovo kad je stranka bila na vlasti.
To se posebno odnosi na suprugu Vuka Draškovića - Danicu, koja nikad nije imala uticaja na donošenje stranačkih odluka, niti je imala posebne privilegije i dobro plaćene funkcije u upravnim odborima državni firmi. Draškovićevoj supruzi takođe se ne može pripisati ni da je u SPO pokušavala da progura svoje rođake i zemljake.


http://www.kurir.rs/vesti/politika/...-srpskoj-politici-to-sto-jeste-clanak-1700011
 
pa u ovoj selendri svako moze uspeti ko politicar kad tad dodje njegovih 5 min
Nije bas tako,nego smo mi takvi ljudi da volimo da popljujemo svakoga..Vuk voleli ga ili ne, ima harizmu koja je neophodna da bi ljudi posli za nekim,
kao sto su posli za njim u odredjenim,kriznim vremenima.Sad je drugo vreme...Njegovo je proslo ,ali treba postovati ljude koji su pokazali hrabrost.
 
nekome/vecini ova nasa kriza traje, pa traje pa traje i sve je gore

a nekom je ova nasa kriza donela lagodan zivot, bezbrizan, preliva, preliva, a bogami malo se i igra sa ljudskm sudbinama i egzistenijama, politicki raj i ekonomsko blagostanje bolje nnego u arapskim naftnim kraljevinama

onog devetog marta me je podsetio na vodju, od domanovica. ima dugu kosu i bradu, a vice kao da mu je sve jasno, mora da je mudar
 
Poslednja izmena:
Nije bas tako,nego smo mi takvi ljudi da volimo da popljujemo svakoga..Vuk voleli ga ili ne, ima harizmu koja je neophodna da bi ljudi posli za nekim,
kao sto su posli za njim u odredjenim,kriznim vremenima.Sad je drugo vreme...Njegovo je proslo ,ali treba postovati ljude koji su pokazali hrabrost.

Мислиш "поштовати" људе који су уновчили подршку коју су некада давно имали?
 
Подржавали су га и веровали му :
1. глупи
2. наивни
3. повозити
4. ортодоксне будалетине
5. жељни пара преко туђе грбаче

Prepoznajem se u 1,2 i 4 ...šta su to "povoziti" (red. br. 3) nemam pojma. Mada bih voleo da je ovaj post napisan 91,92,93,94..... a ne danas, danas svaka boodala zna ko je Vuk Drašković.
 
Evo zasto je Drasko Vuckovic uspeo u Po-li-ti-ci! :smeker:


:bye: :bye: :bye:

_niemand_

U svakoj normalnoj državi, ovakav se više nikada nigde pojavio ne bi, jer prosto nema novinara koji mu ovo i još gomilu toge ne bi na nos nabacio. U Srbistanu gde novinari ne postoje, a narod ima memoriju ispodprosečne kišne gliste su sva čuda moguća, pa tako i da juče 9.3.2015.g. (ili beše prekjuče) negde čujem da neko čita neko saopštenje SPO-a o nečemu...

- - - - - - - - - -

A ko je napisao taj tekst ? : Autor: EPK

I sad mi treba da komentarišemo budalaštine za koje ni sam autor nije želeo da se potpiše :think:

Onaj ko komentariše budalaštine je možda samo za nijansicu bolji od onog ko ih piše, ako je uopšte bolji. Jbt nikada mi nije bila jasna potreba da neko sa "nebeskih visina" prospe ovako šaku mudrosti po nedostojnicima i svoju intelektualnu supremaciju u vaskolikom forumskom okruženju dokaže :roll:
 
1. Zato sto radi za DB.
2. Zato sto radi za DB.
3. Zato sto radi za DB.
4. Zato sto radi za DB.
5. Zato sto radi za DB.

Ovo vam provereno tvrdim.

Можда некада...али шта ће ДБ-у данас та испушена муштикла?

Евентуално да разбије неки политички савез...мада му је последњи коалициони "партнер" био Вучко?
 
Meni nije jasno na osnovu čega je on to uspeo u politici .
Teška budala bio i ostao i sada neko pokušava da objasni kako je eto on uspeo .....šta je to uspeo osim da se predstavi kao najobičniji ološ i prevrtač ......ako je to uspeh šta je to onda neuspeh

Први се појавио на сцени... Имао је запаљиве говоре,био је другачији........ Људи су му у почетку веровали. Веровали да ће уклонити комунизам из Србије.

Каква превара!!!
 
Ово је главни разлог, све остало су празне приче:

11064855_858433200869159_2013069279712943518_n.jpg
 
Први се појавио на сцени... Имао је запаљиве говоре,био је другачији........ Људи су му у почетку веровали. Веровали да ће уклонити комунизам из Србије.

Каква превара!!!

Ma ko ga hebe, da je bar poslednji koji me u životu prevario. Njemu sam svoju glupost davno oprostio :lol:
 
Prepoznajem se u 1,2 i 4 ...šta su to "povoziti" (red. br. 3) nemam pojma. Mada bih voleo da je ovaj post napisan 91,92,93,94..... a ne danas, danas svaka boodala zna ko je Vuk Drašković.

Нажалост тада није постојао интернет али сам свим својим пријатељима тада потпуно до у танчине одсликао тадашњу опозицију да су скоро сви одмах знали шта ће се десити. Наравно сва дешавања после тога су потврдило моју причу. Пар њих, оних најтврдокорнијих, ми је недавно признало да су много грешили јер просто нису могли од гомиле шуме да виде дрво.
 
После њега, ни једном политичару нисам веровао.

какав преварант!!!

Признајем само оног политичара који је спреман на своју личну жртву и да се жртвује до краја зарад својих идеала.
Сви остали су најгори људски отпад који би ми сами требали физички да одстранимо али нажалост то још нисмо урадили и зато нам је овако.
 
Dana Drašković, supruga lidera SPO Vuka Draškovića, inače invalidski penzioner, i dalje kao član Upravnog odbora Naftne industrije Srbije prima mesečnu novčanu nadoknadu u visini od 5.000 evra.

- - - - - - - - - -

Признајем само оног политичара који је спреман на своју личну жртву и да се жртвује до краја зарад својих идеала.
Сви остали су најгори људски отпад који би ми сами требали физички да одстранимо али нажалост то још нисмо урадили и зато нам је овако.

Дакле...Нико после краља Петра првог.
 
U svakoj normalnoj državi, ovakav se više nikada nigde pojavio ne bi, jer prosto nema novinara koji mu ovo i još gomilu toge ne bi na nos nabacio. U Srbistanu gde novinari ne postoje, a narod ima memoriju ispodprosečne kišne gliste su sva čuda moguća, pa tako i da juče 9.3.2015.g. (ili beše prekjuče) negde čujem da neko čita neko saopštenje SPO-a o nečemu...

Svakako da ne bi. Tu je on za mene (iako je i onda u mojim ocima bio dno) zavrsio za sva vremena. :ok:
[1] Covek vodi partiju, a ne zna statut iste!
[2] Pa se jos i drsko raspravlja da zna, i ako je suocen sa nepobitnim dokazom da je napravio kobnu gresku!
[3] Onda hladno, kao da se nista nije desilo, NASTAVLJA da se raspravlja da bi ON dokazao da je u pravu!

E vidis, John-e, ja sam pre 5 godina poceo da odiebavam ljude u Srbiji kada pocnu da se ponasaju ovako... Srbe. Koje znam 30+ godina, sa kojima sam imao ceo zivot. Jer oni ti uzimaju energiju, a bezocno te lazu, kradu, varaju... Na emotivnoj osnovi, jer igraju na kartu "ogromnoj" prijateljstva i "poverenja" koje je gradjeno ceo zivot, i to je satro vrednije od svakih para!

INTERES je JEDINI motiv koji ih vodi... Gazice preko mrtvih, da bi ostvarili SVOJU korist. Takvog naroda je u Srbiji 95%. Cast izuzetcima (onih ostalih 5%). :whistling:

Njihova parola/moto: Nur liebe Ich Mich! :smeker:

_niemand_
 

Back
Top