ego strah i promene

gost 189815

Iskusan
Poruka
5.826
nego jel wam se desilo nekad da dodjete u stadujum kad morate da se unistite(promenite dobar deo sebe)da se ne bi unistili?i kako je was ego reagowao?i kako prihwatiti strah a ne dozwoliti da was obuzme?ewo malo mog trabunjanja,ako treba pojasnicu kasnije(ili ne:lol:)
 
Mudroscu, spoznajom.

Moja omiljena definicija mudrosti je da je mudrost stepen spoznaje istine.

Kada spoznas istinu nemas straha, jer strah uvek dolazi od nepoznatog i neizvesnosti.

Strah je otac svake gluposti.

- - - - - - - - - -

Konkretno ako zelis bolje da procenjujes ljude na primer postoji strucna literatura iz psihologije, a mozda cak i trening programi i verovatno to koriste u na primer MUP-u itd. itd.

- - - - - - - - - -

nego jel wam se desilo nekad da dodjete u stadujum kad morate da se unistite(promenite dobar deo sebe)da se ne bi unistili?i kako je was ego reagowao?
Ovaj prvi deo bih nazvao ODRASTANJEM.;)
 
ja saswim lepo procenjujem ljude to mi nije problem.
a sta ako je jedan od mnogobrojnih strahowa taj da ce nas slomiti i da to ne bi izdrzali,au jbt. koliko cvilim..:rolleyes:
znam ja swe odgowore na swoja pitanja owde bi to bilo ko ne riskira taj ne dobija,bla bla bla,al nikad nisam imala muda,dzaba mi swa pamet sweta..
drugi,treci problem ma mrzi me da pisem..kasnije cu..
 
ja saswim lepo procenjujem ljude to mi nije problem.
a sta ako je jedan od mnogobrojnih strahowa taj da ce nas slomiti i da to ne bi izdrzali,au jbt. koliko cvilim..:rolleyes:
znam ja swe odgowore na swoja pitanja owde bi to bilo ko ne riskira taj ne dobija,bla bla bla,al nikad nisam imala muda,dzaba mi swa pamet sweta..
drugi,treci problem ma mrzi me da pisem..kasnije cu..
Poznato mi je i to. Ne znam i sam sam pao na tom testu.
 
inace hari mislim da je strah dobar u odredjenoj meri,al ne u mojoj..

Strah je deo zivota. Emocija.
Samo psihopate nemaju emocije.

- - - - - - - - - -

inace hari mislim da je strah dobar u odredjenoj meri,al ne u mojoj..

Inace, moja drugarica je kompletna suprostnost od tebe. Dosla u BG iz unutrasnjosti i bila je sva u fazonu da se druzi sto vise itd.
I primila je u kucu devojku koju je tek upoznala za koju se kasnije ispostavilo da je lecena od narkomanije i to heroina i one kombinacije koriscenja bromazepama i rakije koja daje slican efekat koriscenju heroina.:roll:
I to bas posrnula dok je bila kod nje i promenila 5 tipova za 15 dana. Ma Beograd je pun narkomana.
 
Poslednja izmena:
a ono sto naziwas odrastanjem,tj ta promena,uwek sam imala strah da ako izwrsim tu tranziciju,da cu izgubiti deo swoje weselosti i postati mracan tip ko wecina,a meni je osmeh i tralala staw uwek bio spas od negatiwnosti,i kad ima ruznog ja se trudim da widim najbolje,sto je super biti takaw u šlj momenima zivota,al opet ako si stalo takav i ne pustas strah u srce,stwaras awerziju ka istom, sto wodi tome da ne zelis da razmisljas o losem,jer ti je strepnja posle swega u zivotu 'najdraza emocija',al ako ne dozwoliš sebi strah prestajes da se boris,i neminowno na kraju gubis.gubis onu lepu buducnost jer se plasis,jer si budala koju wuce proslost a mózda je swe to samo izgowor za kukawicluk..
 
a ono sto naziwas odrastanjem,tj ta promena,uwek sam imala strah da ako izwrsim tu tranziciju,da cu izgubiti deo swoje weselosti i postati mracan tip ko wecina,a meni je osmeh i tralala staw uwek bio spas od negatiwnosti,i kad ima ruznog ja se trudim da widim najbolje,sto je super biti takaw u šlj momenima zivota,al opet ako si stalo takav i ne pustas strah u srce,stwaras awerziju ka istom, sto wodi tome da ne zelis da razmisljas o losem,jer ti je strepnja posle swega u zivotu 'najdraza emocija',al ako ne dozwoliš sebi strah prestajes da se boris,i neminowno na kraju gubis.gubis onu lepu buducnost jer se plasis,jer si budala koju wuce proslost a mózda je swe to samo izgowor za kukawicluk..

Pa imam i ja osmeh/humor i moj tralala stav, ali to ne znaci da treba da stavim glavu u pesak i ne prihvatam realnost onakvu kakva je.
Ja sam se uvek mnogo vise plasio toga budem bespomocan i nesposoban da se staram o sebi i izborim sa potencijalnim zivotnim problemima, izazovima i nedacama.
Zbog toga sam i zeleo da spoznam istinu i realanost onakvu kakva je, a ne da zabijam glavu u pesak.
A koliko vidim i ti sve stalno analiziras i razmisljas tako da nisi taj tip.
Nije bitno videti NAJBOLJE VEC VIDETI ISTINU, a sam stvoriti NAJBOLJE.
Priznati cak i neki poraz ne znaci postati mracan, vec priznati realnost i traziti resenje za dolazak ka NAJBOLJEM.



Da, ako ne dozvolis strah i potisnes isti to smanjuje motivaciju za rad i poboljsavanje, zar ne?
Ima istine, ali coveka pre ili kasnije nesto mora da pokrene. Najgore je kada su to neke zivotne nesrece.:(
 
Strah je deo zivota. Emocija.
Samo psihopate nemaju emocije.

- - - - - - - - - -



Inace, moja drugarica je kompletna suprostnost od tebe. Dosla u BG iz unutrasnjosti i bila je sva u fazonu da se druzi sto vise itd.
I primila je u kucu devojku koju je tek upoznala za koju se kasnije ispostavilo da je lecena od narkomanije i to heroina i one kombinacije koriscenja bromazepama i rakije koja daje slican efekat koriscenju heroina.:roll:
I to bas posrnula dok je bila kod nje i promenila 5 tipova za 15 dana. Ma Beograd je pun narkomana.

ne walja preteriwati ni na jednoj strani.ja saw uwek bila suwise odgoworna,i ko mala sam bila takwa,ne do mi bog da uradim nesto lose moj ego bi izwrsio harikiri:lol:
 
Na primer, imam poznanika koji je zbog tuce nekog njegovog drugara dobio krivicnu prijavu ucestvovanja u tuci i valjda izgubio vozacku dozvolu na 6 meseci tako nesto i ne znam kako sada to ide, ali ako je i on krivicno osudjen onda na primer ne moze da se zaposli u drzavnoj administraciji i mozda moze imati probleme ako bude trebao da dobije radnu dozvolu za rad u inostranstvu.

Takve drugove ne zelim ni blizu sebe.
 
e hari malo mi odmices od teme al ti je ona ranija poruka bila :thumbup:
nego dodatni a la problemo je kad si u periodu a la ne wolim sebe(iako si narcis u dusiXd),pa onda biti surowo iskren prema sebi znaci oduzeti ono malo ljubawi sto ti je ostalo,kombinujmo to sa mojim kukawiclukom i dobicemo recept za sawreni haos,moju malenkost,weliko JA ispred welike prowalije,gde cak ni cokolada ne pomazeXD:lol:
 
e hari malo mi odmices od teme al ti je ona ranija poruka bila :thumbup:
nego dodatni a la problemo je kad si u periodu a la ne wolim sebe(iako si narcis u dusiXd),pa onda biti surowo iskren prema sebi znaci oduzeti ono malo ljubawi sto ti je ostalo,kombinujmo to sa mojim kukawiclukom i dobicemo recept za sawreni haos,moju malenkost,weliko JA ispred welike prowalije,gde cak ni cokolada ne pomazeXD:lol:

Emotivna nestabilnost.:kafa:
Nikad ne treba mrzeti sebe vec neke svoje postupke i neodgovornost, nedisciplinu.
Zasto ti toliko volis da se gubis u bajkama?
Zar nemas dovoljno duhovitosti da se zezas i u realnosti ovakvoj kakva je?
Zasto je realnost toliko sumorna?
 
Emotivna nestabilnost.:kafa:
Nikad ne treba mrzeti sebe vec neke svoje postupke i neodgovornost, nedisciplinu.

ne mrzim ja sebe ali swe sto jesam mi nije dowoljno ako mogu da budem bolja werzija sebe,a to nisam jer nemam dowoljno energije i snage,ili su to samo izgowori za lenjost il sta god dr..
a inace mi smo nasi postupci ne mozes to dwoje da odwojis..

Zasto ti toliko volis da se gubis u bajkama?
ne gubim se ja u bajkama,wec blokiram negatiwnost smehom..
znam ko je kakaw,to dobro znam al ne zelim da upijam to znanje,da ga utisnem duboko u dusu,jer bi to oruzilo secanja i sadasnjost,ljude koje wolim jer zelim da ziwim u nekoj iluziji,nekoj mojoj werziji normalnog zivota,gde su woljeni wise stabilni,radosni i odgoworni...zelim da ih cinim wise takwim tako sto cu ih nasmejati..al to nekad suwise okupira i trosi wreme,to moje kako ce ko da se oseca,i kako da predwidim i sprecim katastrofu:)i tako isprawljam kriwe drine,a mozda to i delom radim ne samo da bih sebi rekla e imala sam lepu prorslost wec jer i ne zelim da nastawim dalje,da je napustim.a ni da priznam sebi da nemam super moci,da ne mogu da iskontrolisem swaku situaciju i promenim swe na bolje..
jbt koliko serem..


Zar nemas dovoljno duhovitosti da se zezas i u realnosti ovakvoj kakva je?
pa to i radim al preterujem sa tralala sistemom

Zasto je realnost toliko sumorna?
zato sto su ljudi manje ono sto bi trebalo,a wise ono sto ne bi,zato sto sam i ja manje,a mogu wise,zbog samoljublja,zato sto bi u reali morala da priznam sebi da nemam nikakwu moc,zbog mnogo toga al najwise jer umanjuje moju srecu powecawajuci rizik i strah,zbog ljubawi..
 
Poslednja izmena:
ne mrzim ja sebe ali swe sto jesam mi nije dowoljno ako mogu da budem bolja werzija sebe,a to nisam jer nemam dowoljno energije i snage,ili su to samo izgowori za lenjost il sta god dr.
Ne znam. Disciplinuj se ako ne zelis krize. Nije lako, znam, ali nema druge.
ne gubim se ja u bajkama,wec blokiram negatiwnost smehom..
znam ko je kakaw,to dobro znam al ne zelim da upijam to znanje,da ga utisnem duboko u dusu,jer bi to oruzilo secanja i sadasnjost,ljude koje wolim jer zelim da ziwim u nekoj iluziji,nekoj mojoj werziji normalnog zivota,gde su woljeni wise stabilni,radosni i odgoworni...zelim da ih cinim wise takwim tako sto cu ih nasmejati..al to nekad suwise okupira i trosi wreme,to moje kako ce ko da se oseca,i kako da predwidim i sprecim katastrofui tako isprawljam kriwe drine,a mozda to i delom radim ne samo da bih sebi rekla e imala sam lepu prorslost wec jer i ne zelim da nastawim dalje,da je napustim.a ni da priznam sebi da nemam super moci,da ne mogu da iskontrolisem swaku situaciju i promenim swe na bolje..
jbt koliko serem..
Meni ovo izgleda da se mnogo plasis problema, a ne znam zasto. Zivot je resavanje problema, i to je zrelost. Ako ne resis probleme moras nauciti da zivis sa njima, a to nije dobra varijanta.
Ne seres, pazi sta ti kazem.
zato sto su ljudi manje ono sto bi trebalo,a wise ono sto ne bi,zato sto sam i ja manje,a mogu wise,zbog samoljublja,zato sto bi u reali morala da priznam sebi da nemam nikakwu moc,zbog mnogo toga al najwise jer umanjuje moju srecu powecawajuci rizik i strah,zbog ljubawi..
Sama si priznala istinu sebi fakticki. Gde je sada problem?:lol:

Ako nemas moc, stvori je. Evo neko se izbori za stipendiju u inostranstvu. Eto, to je moc.
 
Poslednja izmena:
da al sinko ja znam swu istinu,ja samo odbijam da joj pruzim duzno joj wreme,i da je utisnem u sebe..
tebe kriwim sto seruckam u 1h,cisto da znas:lol:
Nije problem da krivis mene, ali ti valjda znas zasto si ovde ;) ili bar osecas to.:per:
Pa ako dugo znas tu istinu, a sudeci po tebi cini mi se da znas kako se do sada ta kasa nije skuvala?:confused:
Mislim, do kada mozes sebe da zayebavas?:dontunderstand::lol:
znati i osecati nesto nije isto..
Do kada?:dontunderstand:
Odbijaces istinu od sebe i kada budes ovakva? Meni to skoro izgleda kao recept za neke psihoze?!:eek:
250px-Snowwhite-creencaps.com-8944.jpg
 
Nije problem da krivis mene, ali ti valjda znas zasto si ovde ;) ili bar osecas to.:per:
Pa ako dugo znas tu istinu, a sudeci po tebi cini mi se da znas kako se do sada ta kasa nije skuvala?:confused:
Mislim, do kada mozes sebe da zayebavas?:dontunderstand::lol:

Do kada?:dontunderstand:
Odbijaces istinu od sebe i kada budes ovakva? Meni to skoro izgleda kao recept za neke psihoze?!:eek:
250px-Snowwhite-creencaps.com-8944.jpg

A šta je istina od koje beži?
:confused:
 
nego jel wam se desilo nekad da dodjete u stadujum kad morate da se unistite(promenite dobar deo sebe)da se ne bi unistili?i kako je was ego reagowao?i kako prihwatiti strah a ne dozwoliti da was obuzme?ewo malo mog trabunjanja,ako treba pojasnicu kasnije(ili ne:lol:)


Ja zamišljam ego kao zloću, koji me samo sputava i ogranicava.
Strah je iz neznanja, a ja sam ga se oslobodio kad sam promenio prvu lošu crtu kod sebe. Našao vezu u detinjstvu sa tim što sam radio, shvatio da ne želim takav biti i promenio.
Ne treba da gledaš na promenu kao na uništenje, bolje bi bilo reći "apdejtuješ se". Ne gubiš sebe, postaješ bolja.
 

Back
Top