Odnosi u porodici : otac je bolji sa cerkom, a majka sa sinom ?

Nije istina. Predrasude.

Slaganje zavisi od karaktera, ponasanja, pogleda na svet i naravno uzrasta i zrelosti . Tako je u svim medjuljudskim odnosima pa i odnosima roditelja i dece. Lepo je to sto se najcesce roditelji i deca vole cak i kad se ne slazu najbolje.
Kcerke dobijaju zastitu od oceva ali dobijaju je i sinovi, sinovi primaju majcinu ljubav ali i kcerke isto tako, zasto bi jednima bilo vaznije nego drugima?
 
Da li ocevi imaju bolji odnos sa cerkama, tj majke sa sinovima ?:think:

Sto se mene tice 100% tacno, sa majkom sam se vjecito glozila.. sto puta u danu se preporjecimo .. a tata ... je osoba koja ce ti dozvoliti da odes na mjesec ako ga argumentima ubjedis da je to ispravno i da tebi to znaci... Moje sestre i ja smo uvjek vise bile vezane za tatu nego za mamu...

Sada imam dva sina i to su moje maze... sa ocem imaju savim drugi odnos, nekao grublji... kao neki jarani... stariji je mnogo njezno djete pa mu takav odnos bas ne prija tako da je stalno uz mene, mladji je vise na supruga i oni se bas razumiju u tim muskim igrama tipa ko je jaci, neko rvanje, vriska cika... :) ali opet vise trci meni.
Suprug se cesto zeza da bi trebali roditi jednu djevojcicu da ima neko i njega da voli :D
 
Da li ocevi imaju bolji odnos sa cerkama, tj majke sa sinovima ?:think:

Ne, i baš retko čujem da se neko sa očevima bolje slaže. U tim slučajevima, to su uglavnom bili očevi-neutralci, kako ih ja zovem - dok ih je majka vaspitavala i izigravala policajca, on je bio dobar drugar i spoljni momak, koji se s vremena na vreme seti da ima i porodicu.
 
Генерализација.

Ја сам се лично увек боље разумела и слагала са мајком.

Kod mene isti slucaj.
Nisam imala neke probleme sa tatom, ali sa mamom sam uvek mogla da se ispricam, bolje me je razumela, "osecala"kad mi je potrebna, mogla sve da joj poverim i da se ispricam sa njom.Znala je na neki njoj svojstven nacin da me saslusa, savetuje, utesi, nasmeje.
 
Kod mene isti slucaj.
Nisam imala neke probleme sa tatom, ali sa mamom sam uvek mogla da se ispricam, bolje me je razumela, "osecala"kad mi je potrebna, mogla sve da joj poverim i da se ispricam sa njom.Znala je na neki njoj svojstven nacin da me saslusa, savetuje, utesi, nasmeje.

Ма, ово су ти они класичне приче Едип и Електра.

То нам се намеће од малих ногу.

Али, ето, код мене није упалило.

А и код других то ретко примећујем.
 
Ма, ово су ти они класичне приче Едип и Електра.

То нам се намеће од малих ногу.

Али, ето, код мене није упалило.

А и код других то ретко примећујем.
Otprilike, tj psihologija kvazinauka na koju se loži intelektualna sirotinja.
 

Back
Top