Pomoc oko antibiotika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

blizance

Ističe se
Poruka
2.391
Dete mi je bilo jako bolesno,virus,grip,kasalj,temperatura 39,6 i tesko se skidala.Lezala je skoro tri nedelje bez snage i sa jakim bolovima u misicima.Prvih nedelju dana nije dobila nista od lekova osim za skidanje temperature.Preporuceni su cajevi,mirovanje ali kako je stanje bilo tek malo bolje dr joj je dala neke antibiotike ali sam ja potpuno zaboravila koje.Bila sam uplasena i zabrinuta i samo sam cekala dan da joj bude bolje.Tako sam bacila kutiju i potpuno smela s uma sa sam joj davala.Secam se samo da su bili zelene boje i da sam joj ih davala na dvanaest sati i da ih je bilo samo sest komada u pakovanju.Ima li neko ideju koje su ovo tablete,antibiotici?
 
Dete mi je bilo jako bolesno,virus,grip,kasalj,temperatura 39,6 i tesko se skidala.Lezala je skoro tri nedelje bez snage i sa jakim bolovima u misicima.Prvih nedelju dana nije dobila nista od lekova osim za skidanje temperature.Preporuceni su cajevi,mirovanje ali kako je stanje bilo tek malo bolje dr joj je dala neke antibiotike ali sam ja potpuno zaboravila koje.Bila sam uplasena i zabrinuta i samo sam cekala dan da joj bude bolje.Tako sam bacila kutiju i potpuno smela s uma sa sam joj davala.Secam se samo da su bili zelene boje i da sam joj ih davala na dvanaest sati i da ih je bilo samo sest komada u pakovanju.Ima li neko ideju koje su ovo tablete,antibiotici?

antibiotici nemaju nikakvog efekta na virus. samo vitamini, cajevi i mirovanje. eventualno nesto za oralnu rehidrataciju (nadoknada elektrolita koji se gube znojenjem, povracanje, dijarejom.

- - - - - - - - - -

antibiotici nemaju nikakvog efekta na virus. samo vitamini, cajevi i mirovanje. eventualno nesto za oralnu rehidrataciju (nadoknada elektrolita koji se gube znojenjem, povracanje, dijarejom.

a vrlo je moguce da je dr iz nekog razloga prepisala dovicin kapsule. (po opisu koji ste dali)
 
Ne mozes tako "na svoju ruku" da dajes doze koje ti odgovaraju. Ako ti nije prepisala 2 kutiije, mozda je bolje da ides kod nje i pitas je.

Na kraju, kod virusa antribiotici ne igraju ulogu (ako je zaista virus samo).
 
Ne mozes tako "na svoju ruku" da dajes doze koje ti odgovaraju. Ako ti nije prepisala 2 kutiije, mozda je bolje da ides kod nje i pitas je.

Na kraju, kod virusa antribiotici ne igraju ulogu (ako je zaista virus samo).

moguce je da je zbog pada imuniteta usled virusa doslo do sekundarne infekcije gornjih diajnih puteva... zato je dr dala antibiotik

dovicin- 5 u pakovanju
hemomicin - 6
 
Poslednja izmena:
moguce je da je zbog pada imuniteta usled virusa doslo do sekundarne infekcije gornjih diajnih puteva... zato je dr dala antibiotik

dovicin- 5 u pakovanju
hemomicin - 6

Ma znam da je u pitanju ili Dovicin (ako su samo zelene) ili Hemomicin (ako su zeleno-bele), to je jasno, i znam da Dovicin cak cesto ide po 2 kutije, ali to je trebalo da prepise doktorka, ovo mi je malo sumnjivo.

Prepisala jednu, a drugu nije?

Ako je i tako, mozda je imala razlga, zato je bolje da ide kod te iste doktorke.
 
Poslednja izmena:
Ma znam da je u pitanju ili Dovicin ili Hemomicin, to je jasno, i znam da Dovicin cak cesto ide po 2 kutije, ali to je trebalo da prepise doktorka, ovo mi je malo sumnjivo.

Prepisala jednu, a drugu nije?

Ako je i tako, mozda je imala razlga, zato je bolje da ide kod te iste doktorke.

Prepisuje se jedna i onda ide kontrola. pa tek onda druga. jer pacijenti izbegavaju kontrole a to je nacin da se uteraju u red :)

izbrgavaju kontrole i posle se bolest vrati...
 
Zavisi za sta. I bas zato treba se obratiti doktoru, a ne na svoju ruku davati doze lekova, narocito posto je dete u pitanju.

Nismo se dobro razumeli.Antibiotik je prepisao doktor i to samo jednu kutiju u kojoj je bilo sest komada.Dete je islo na kontrolu i bilo je bolje.Nemam nameru,niti sam ikada davala detetu lekove na svoju ruku osim onih narodnih,tipa sirupa od bokvice,belog sleza...Zelela bih da se prisetim naziva leka tek da znam sta je dete pilo jer sam kutiju bacila a naziv zaboravila.Milim da je bio Hemomicin ako ih je bilo 6 u pakovanju i jednobojno zelene boje.Uvek mogu svratiti do doktora da proverim ali eto...bitno da je dete dobro ja inace dobro pamtim ono sto joj dajem da jede i pije.Ovog puta sam zakazala u pamcenju.:dash:
 
Nismo se dobro razumeli.Antibiotik je prepisao doktor i to samo jednu kutiju u kojoj je bilo sest komada.Dete je islo na kontrolu i bilo je bolje.Nemam nameru,niti sam ikada davala detetu lekove na svoju ruku osim onih narodnih,tipa sirupa od bokvice,belog sleza...Zelela bih da se prisetim naziva leka tek da znam sta je dete pilo jer sam kutiju bacila a naziv zaboravila.Milim da je bio Hemomicin ako ih je bilo 6 u pakovanju i jednobojno zelene boje.Uvek mogu svratiti do doktora da proverim ali eto...bitno da je dete dobro ja inace dobro pamtim ono sto joj dajem da jede i pije.Ovog puta sam zakazala u pamcenju.:dash:
Pa imamo temu Alchajmer;)
 
Nismo se dobro razumeli.Antibiotik je prepisao doktor i to samo jednu kutiju u kojoj je bilo sest komada.Dete je islo na kontrolu i bilo je bolje.Nemam nameru,niti sam ikada davala detetu lekove na svoju ruku osim onih narodnih,tipa sirupa od bokvice,belog sleza...Zelela bih da se prisetim naziva leka tek da znam sta je dete pilo jer sam kutiju bacila a naziv zaboravila.Milim da je bio Hemomicin ako ih je bilo 6 u pakovanju i jednobojno zelene boje.Uvek mogu svratiti do doktora da proverim ali eto...bitno da je dete dobro ja inace dobro pamtim ono sto joj dajem da jede i pije.Ovog puta sam zakazala u pamcenju.:dash:

Pa dobro, verovatno je bio Dovicin (ako su skroz jednobojne, mada nisam sigurna i za Hemomicin, mozda je i on), ali to ne menja na stvari jer u svakom slucaju ne smes i ne bi trebalo da ga dajes detetu bez konsultacije lekara ni neki drugi put.

P.S. Drago mi je da je sve u redu. :ok: :) Pozdrav.

I jeste, moja greska, i Hemomicin je cisto zeleni,odavno sam ga pila pa sam zaboravila.
 
Poslednja izmena:
Na kraju, kod virusa antribiotici ne igraju ulogu (ako je zaista virus samo).

Česti su slučajevi gde se klinička slika primarne virusne infekcije (gripa) zakomlikuje te grip predje u sekundarnu bakterijsku infekciju; Sećam se da je moj otac svojim starijim pacijentima (kojima je prilično slab imunitet) često prepisivao antibiotik jer im se uglavnom javljala sekundarna bakt. infekcija i odlazilo im je na pluća i za čas dodje do upale.

Najbitnije je da se dete oporavilo a ja samo glasno preslisavam sebe kao savesna mama koji to antibiotik bese.:D

Najverovatnije ovaj:
13043.jpg
 
Dete mi je bilo jako bolesno,virus,grip,kasalj,temperatura 39,6 i tesko se skidala.Lezala je skoro tri nedelje bez snage i sa jakim bolovima u misicima.Prvih nedelju dana nije dobila nista od lekova osim za skidanje temperature.Preporuceni su cajevi,mirovanje ali kako je stanje bilo tek malo bolje dr joj je dala neke antibiotike ali sam ja potpuno zaboravila koje.Bila sam uplasena i zabrinuta i samo sam cekala dan da joj bude bolje.Tako sam bacila kutiju i potpuno smela s uma sa sam joj davala.Secam se samo da su bili zelene boje i da sam joj ih davala na dvanaest sati i da ih je bilo samo sest komada u pakovanju.Ima li neko ideju koje su ovo tablete,antibiotici?
ako su bile tamno zelene male kapsule onda je doksiciklin

ako su vukle ipak ne plavo-zelenu boju kao tirkiz onda je hemomicin

- - - - - - - - - -

a zasto pitas?

- - - - - - - - - -

Nismo se dobro razumeli.Antibiotik je prepisao doktor i to samo jednu kutiju u kojoj je bilo sest komada.Dete je islo na kontrolu i bilo je bolje.Nemam nameru,niti sam ikada davala detetu lekove na svoju ruku osim onih narodnih,tipa sirupa od bokvice,belog sleza...Zelela bih da se prisetim naziva leka tek da znam sta je dete pilo jer sam kutiju bacila a naziv zaboravila.Milim da je bio Hemomicin ako ih je bilo 6 u pakovanju i jednobojno zelene boje.Uvek mogu svratiti do doktora da proverim ali eto...bitno da je dete dobro ja inace dobro pamtim ono sto joj dajem da jede i pije.Ovog puta sam zakazala u pamcenju.:dash:

ako je bas 6 kom bilo u tabli i u to si sigurna onda je hemomicin....al one su plavkaste

- - - - - - - - - -

Jesttt vala!!!:rumenko::zcepanje:ooodoh tamo dok jos nisam zaboravila

- - - - - - - - - -

Salu na stranu,evo upravo nadjoh sliku kutije na netu...bio je Hemomicin 6komada,bela kutija sa narandzastim sarama a lekici tirkizne boje.Hvala na pomoci.

kasnim
super
problem resen
 
Česti su slučajevi gde se klinička slika primarne virusne infekcije (gripa) zakomlikuje te grip predje u sekundarnu bakterijsku infekciju; Sećam se da je moj otac svojim starijim pacijentima (kojima je prilično slab imunitet) često prepisivao antibiotik jer im se uglavnom javljala sekundarna bakt. infekcija i odlazilo im je na pluća i za čas dodje do upale.



Najverovatnije ovaj:
13043.jpg

Jeste,to je to!!!
Verujem da je i nas lekar bas kao i tvoj tata imao predosecaj da ce se nesto iskomplikovati pa je dao antibiotik.Podsvesno sam to i prizeljkivala jer posle 5-6 dana, slabog oporavka i jacanja kaslja od kog je dete bolelo svako rebro to je i bilo za ocekivati.Nije moguce bas uvek izleciti se od gripa bez antibiotika.Oprezna sam u tom pogledu ali kad se mora,mora se.Ovog puta sam bila samo jako zabrinuta zbog mediske pratnje oko gripa i onoga sto sam videla na svom detetu.Odatle i ova rasejanost da zaboravim sta mu je prepisano i sta mu je naravno pomoglo.Hvala Bogu...dobro se zavrsilo i posle punih 20dana pita kad ce moci da radi fizicko koje obozava.:ok:

- - - - - - - - - -

ako su bile tamno zelene male kapsule onda je doksiciklin

ako su vukle ipak ne plavo-zelenu boju kao tirkiz onda je hemomicin

- - - - - - - - - -

a zasto pitas?

- - - - - - - - - -



ako je bas 6 kom bilo u tabli i u to si sigurna onda je hemomicin....al one su plavkaste

- - - - - - - - - -



kasnim
super
problem resen

Jeste,hvala ti na pomoci i pozitivnim zeljama.Pozdrav i sve najbolje!:ok:

- - - - - - - - - -

Dobro da dete nisi "lečila" homeopatijom...

Drzim se smo misljenja i saveta proverenog i dokazanog pedijatra sa kojim imam odlicnu saradnju.
 
Dete mi je bilo jako bolesno,virus,grip,kasalj,temperatura 39,6 i tesko se skidala.Lezala je skoro tri nedelje bez snage i sa jakim bolovima u misicima.Prvih nedelju dana nije dobila nista od lekova osim za skidanje temperature.Preporuceni su cajevi,mirovanje ali kako je stanje bilo tek malo bolje dr joj je dala neke antibiotike ali sam ja potpuno zaboravila koje.Bila sam uplasena i zabrinuta i samo sam cekala dan da joj bude bolje.Tako sam bacila kutiju i potpuno smela s uma sa sam joj davala.Secam se samo da su bili zelene boje i da sam joj ih davala na dvanaest sati i da ih je bilo samo sest komada u pakovanju.Ima li neko ideju koje su ovo tablete,antibiotici?

Džaba ste davali antibiotike, virusi ne reaguju na antibiotike, osim ako nije mešano sa bakterijskom. Ja sam mislila da ovo i vrapci na grani znaju, ali izgleda da ne..

A rekla bih da joj je dan Hemomicin. Ako idu na 12 sati, jeste Hemomicin, jer se on pije tako.
 
Jeste,to je to!!!
Verujem da je i nas lekar bas kao i tvoj tata imao predosecaj da ce se nesto iskomplikovati pa je dao antibiotik.Podsvesno sam to i prizeljkivala jer posle 5-6 dana, slabog oporavka i jacanja kaslja od kog je dete bolelo svako rebro to je i bilo za ocekivati.Nije moguce bas uvek izleciti se od gripa bez antibiotika.Oprezna sam u tom pogledu ali kad se mora,mora se.Ovog puta sam bila samo jako zabrinuta zbog mediske pratnje oko gripa i onoga sto sam videla na svom detetu.Odatle i ova rasejanost da zaboravim sta mu je prepisano i sta mu je naravno pomoglo.Hvala Bogu...dobro se zavrsilo i posle punih 20dana pita kad ce moci da radi fizicko koje obozava.:ok:

- - - - - - - - - -



Jeste,hvala ti na pomoci i pozitivnim zeljama.Pozdrav i sve najbolje!:ok:

- - - - - - - - - -



Drzim se smo misljenja i saveta proverenog i dokazanog pedijatra sa kojim imam odlicnu saradnju.


tema se zakljucava
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top