"KOJI BRE OSMI MART?"

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Tema je malo kontraverzna, stoga bih vas zamolio da disktujete smireno i bez vredjanja.

Procitah ovaj tekst:
http://besnopile.rs/koji-bre-osmi-mart-srpkinja-napisala-poruku-muskarcima-koja-je-zapalila-internet/

Gde je jedna zena iznela svoje poprilicno negativno misljenje o muskarcima i osmom martu.

Misliš da su kita cveća i isfolirana čestitka “od srca” zamena za ceo život ispunjen ponižavanjem i ugnjetavanjem?

Ovo je samo delic, ali u sustini poenta je zene = roba, muskarci bog i batine, zene = seks nama muskarcima.

Ima li istine u ovom tekstu i koliko, slazete li se sa misljenjem ove osobe, i zasto da ili ne?

Jos jednom, znam da je tema kontraverzna i da ce biti jakih misljenja za i protiv, ali bih vas zamolio da smireno i bez vredjanja diskutujete.
 
naravno da ima...sve to oko osmog marta je u većini slučajeva proseravanje obično...budi cele godina onakav kakav si osmog marta, a ne samo osmog marta, pa mi se onda javi
a pošto od toga nema ništa onda ne serri, ne foliraj se i nemoj da očekuješ od nje da bude drugačija nego što je inače

- - - - - - - - - -

mada kad bolje razmislim ženama bi se muškarci brzo zgadili da su svaki dan ko osmog marta što su
bolje nešto manje od toga...štaznam...upola recimo
 
Zeznuta tema.
Ova žena možda ima puno pravo za takvo mišljenje, ali generalno u mojoj okolini žene su ravnopravne sa muškarcima
čak postoji i pozitivna diskriminacija, tipa da žena ne radi neke teške fizičke poslove itd.
 
A vidi se da ste sa LJiS-a dosli, odmah se uhvatili za "minut i po" :mrgreen:.
Salu na stranu, nevezano za taj minut i po, ima tu i drugih delova teksta koji skrecu paznju, tipa vaspitanju zene (tj. devojcica) "budi lepa, poslusna", a ima i onih mama koje kazu "dobro se udaj".
 
Ако је често овакав надрк, није ни чудо да овако пролази у животу.

Постоји много начина да неког одбијеш, да му кажеш да се не слажеш, да ти се нешто не свиђа...

Ако говори овим тоном са људима, мислим да ни са женама нема много среће.
 
A vidi se da ste sa LJiS-a dosli, odmah se uhvatili za "minut i po" :mrgreen:.
Salu na stranu, nevezano za taj minut i po, ima tu i drugih delova teksta koji skrecu paznju, tipa vaspitanju zene (tj. devojcica) "budi lepa, poslusna", a ima i onih mama koje kazu "dobro se udaj".

Ceo tekst odise isfrustriranoscu - porodicom u kojoj je odrasla, muzem za koga se udala, kome je kuvala, peglala i prala i koji ju je posle prevario sa klinkom i naravno ebacima koji traju minut i po :lol:

Al osim roditelja sve ostalo je sama birala.i umesto da pogleda malo sebe u ogledalu i zapita se kakve je to glupe izbore pravila, lakse je osuti paljbu po muskom nepravednom drustvu.
 
Tema je malo kontraverzna, stoga bih vas zamolio da disktujete smireno i bez vredjanja.

Procitah ovaj tekst:
http://besnopile.rs/koji-bre-osmi-mart-srpkinja-napisala-poruku-muskarcima-koja-je-zapalila-internet/

Gde je jedna zena iznela svoje poprilicno negativno misljenje o muskarcima i osmom martu.



Ovo je samo delic, ali u sustini poenta je zene = roba, muskarci bog i batine, zene = seks nama muskarcima.

Ima li istine u ovom tekstu i koliko, slazete li se sa misljenjem ove osobe, i zasto da ili ne?

Jos jednom, znam da je tema kontraverzna i da ce biti jakih misljenja za i protiv, ali bih vas zamolio da smireno i bez vredjanja diskutujete.

ne mogu ni da se slozim ni da se ne slozim.
cini mi se da je ta osoba pisala o sebi. ... oseca se ugnjetavano 364 dana... :(
ja se ne osecam. osecam se potpuno slobodnom. ne smeta mi da mi neko cestita 8. mart. ne smeta mi ni ako mi ne cestita...
znam da ce sad pola foruma pomisliti da sam luda, ali mene su uvek odusevljavali muskarci koji zeni za osmi mart kupe tiganj, na primer :lol: ili sah, odnosno sahovsku tablu i ako zena nikad u zivotu ni figure nije poredjala. nema veze, zna se kome ce koristiti... :rotf:
 
Tema je malo kontraverzna, stoga bih vas zamolio da disktujete smireno i bez vredjanja.

Procitah ovaj tekst:
http://besnopile.rs/koji-bre-osmi-mart-srpkinja-napisala-poruku-muskarcima-koja-je-zapalila-internet/

Gde je jedna zena iznela svoje poprilicno negativno misljenje o muskarcima i osmom martu.



Ovo je samo delic, ali u sustini poenta je zene = roba, muskarci bog i batine, zene = seks nama muskarcima.

Ima li istine u ovom tekstu i koliko, slazete li se sa misljenjem ove osobe, i zasto da ili ne?

Jos jednom, znam da je tema kontraverzna i da ce biti jakih misljenja za i protiv, ali bih vas zamolio da smireno i bez vredjanja diskutujete.

Klara Cetkin je krajem 19. i pocetkom 20.veka povela tu borbu za ravnopravnost zena u drustvu,sto je tada i bilo potrebno.U sadasnje vreme su zene dobile veliko pravo u odnosu na to vreme,ali jos uvek postoji problem ugnjetavanja zenskog pola.Sada su zene ravnopravne u svim domenima zivota,ali se bar ja tako mislim u danasnje vreme dogadjaju vece strahote nad zenama nego sto je to nekada bilo.
 
još jedna u tolikom nizu zamena teza, silikoni su muška izmišljotina za objektivizovanje žena, štikle instrument podjarmljivanja, šminka podmukao način da im se kaže da su ružne, estetska hirurgija sredstvo za potiskivanje 'mislećih' 'pametnih' 'emancipovanih' 'inteligentnih' žena koje ne žele da se 'spuštaju na te nivoe' u građane drugog reda i nabijanje im kompleksa, pravo da rade i da se školuju de fakto porobljavanje a sad evo i osmi mart nekakvo izrugivanje 'potlačenim' 'jadnim' ženama... tako je to kad ti isperu mozak da si ugnjeten (iako realno nisi, ili bar nisi od strane onih na koje te huškaju) onda i ne možeš drugačije nego da svet posmatraš kroz prizmu svoje zablude...

tako i crnce u americi u zadnje vreme besomučno pokušavaju da ubede da su robovi i da im je bolje bilo u africi dok su jeli jedni druge i bežali od lavova i ostalog zverinja, a povremeno i roknu ponekog uz publicitet čisto da ne bude sumnje u ropstvo

a ljudima nije teško da sve to progutaju, osećaju da ih neko tovari samo što ne kapiraju da ih tovari upravo onaj ko ih zavađa
 
još jedna u tolikom nizu zamena teza, silikoni su muška izmišljotina za objektivizovanje žena, štikle instrument podjarmljivanja, šminka podmukao način da im se kaže da su ružne, estetska hirurgija sredstvo za potiskivanje 'mislećih' 'pametnih' 'emancipovanih' 'inteligentnih' žena koje ne žele da se 'spuštaju na te nivoe' u građane drugog reda i nabijanje im kompleksa, pravo da rade i da se školuju de fakto porobljavanje a sad evo i osmi mart nekakvo izrugivanje 'potlačenim' 'jadnim' ženama... tako je to kad ti isperu mozak da si ugnjeten (iako realno nisi, ili bar nisi od strane onih na koje te huškaju) onda i ne možeš drugačije nego da svet posmatraš kroz prizmu svoje zablude...

tako i crnce u americi u zadnje vreme besomučno pokušavaju da ubede da su robovi i da im je bolje bilo u africi dok su jeli jedni druge i bežali od lavova i ostalog zverinja, a povremeno i roknu ponekog uz publicitet čisto da ne bude sumnje u ropstvo

a ljudima nije teško da sve to progutaju, osećaju da ih neko tovari samo što ne kapiraju da ih tovari upravo onaj ko ih zavađa

a one sirote mutave pa potrčale ko Srbija u tranziciju...
 
ne slažem se...
ne slažem se, iako nisam čitao tekst, zbog toga što ja ne mislim da su žene roba,
odnosno jesu, ali samo onoliko koliko dostojanstva u sebi imaju...
dakle mimi oro je roba...
jelena karleusa je roba...
stanija, rumenka i ostale su roba...

slobodan čovek (pa makar to bila i žena) ne može biti roba...
 
ne slažem se...
ne slažem se, iako nisam čitao tekst, zbog toga što ja ne mislim da su žene roba,
odnosno jesu, ali samo onoliko koliko dostojanstva u sebi imaju...
dakle mimi oro je roba...
jelena karleusa je roba...
stanija, rumenka i ostale su roba...

slobodan čovek (pa makar to bila i žena) ne može biti roba...

Е, са овим задњим - макар била и жена- укакио си ствар :evil:
 
Е, са овим задњим - макар била и жена- укакио си ствар :evil:

pa nisam ja kriv takva je dihotomija...
čovek kao biće može biti muško i žensko....
drugi član dihotomije je nečovek...
a napisao sam to - makar bila i žena - jer sam kao primere naveo žene, pa da ne bude da diskriminišem žene...
iako mi to verovatno neće mnogo pomoći, jer ima onih koji ne znaju, onih koji neće da razumeju i onih koji bi voleli ali ne mogu da razumeju...
 
Tema je malo kontraverzna, stoga bih vas zamolio da disktujete smireno i bez vredjanja.

Procitah ovaj tekst:
http://besnopile.rs/koji-bre-osmi-mart-srpkinja-napisala-poruku-muskarcima-koja-je-zapalila-internet/

Gde je jedna zena iznela svoje poprilicno negativno misljenje o muskarcima i osmom martu.



Ovo je samo delic, ali u sustini poenta je zene = roba, muskarci bog i batine, zene = seks nama muskarcima.

Ima li istine u ovom tekstu i koliko, slazete li se sa misljenjem ove osobe, i zasto da ili ne?

Jos jednom, znam da je tema kontraverzna i da ce biti jakih misljenja za i protiv, ali bih vas zamolio da smireno i bez vredjanja diskutujete.

Tekst je koncentrovana frustracija :aha:

Nemam 8. mart u kalendaru praznika, i smatram da svaki dan treba biti "8. mart", ali ovi agresivni, feministički textovi su takodje extremna krajnost i bolji su laksativ od bilo kakve hemije!
 
pa nisam ja kriv takva je dihotomija...
čovek kao biće može biti muško i žensko....
drugi član dihotomije je nečovek...
a napisao sam to - makar bila i žena - jer sam kao primere naveo žene, pa da ne bude da diskriminišem žene...

Не, кад си написао макар била и жена, звучало је као - макар био и улични шугави пас :sad2:

Људе можеш делити на слободне и неслободне, али ако их делиш на мушкарце и жене...

Што би рекла Библија - човечица :lol:
 
Не, кад си написао макар била и жена, звучало је као - макар био и улични шугави пас :sad2:

Људе можеш делити на слободне и неслободне, али ако их делиш на мушкарце и жене...

Што би рекла Библија - човечица :lol:

moram priznati da tako zvuči, to sam morao tako da napišem,
baš zbog ovih što se štrecaju...:lol:
msm, da ne bude da neću da provociram...:lol:
msm takva je tema...ja inače ne bi...
 

Back
Top