"KOJI BRE OSMI MART?"

U našoj porodici svi kuvamo i otimamo se (koji su ćiku) za pravljenje klope,svi peglaju,
usisavaju,brišu prašinu i ostalo-veca nam nešto kao poslovođa...:mrgreen:
Poslovođu-vecu svi smo zatrpali poklonima juče,ali i ćere i baku...Posle klope,svako pere svoj
tanjir,a šerpe,lonce od kuvanja -ko je bio kuvar...Ja recimo najbolje kuvam,mada to svi u porodici tvrde...
Žao mi je-ipak ja...:mrgreen:
A ova što je pisala-jadna,baš kao i većina...
U mojoj ulici ima dosta porodica sličnih našoj...S onim ostacima srednjeg veka se ne družimo-pedala!
 
Tema je malo kontraverzna, stoga bih vas zamolio da disktujete smireno i bez vredjanja.

Procitah ovaj tekst:
http://besnopile.rs/koji-bre-osmi-m...-poruku-muskarcima-koja-je-zapalila-internet/

Gde je jedna zena iznela svoje poprilicno negativno misljenje o muskarcima i osmom martu.



Ovo je samo delic, ali u sustini poenta je zene = roba, muskarci bog i batine, zene = seks nama muskarcima.

Ima li istine u ovom tekstu i koliko, slazete li se sa misljenjem ove osobe, i zasto da ili ne?

Jos jednom, znam da je tema kontraverzna i da ce biti jakih misljenja za i protiv, ali bih vas zamolio da smireno i bez vredjanja diskutujete.
paaaa daaaw 1 cvet i iskupili smo se za sve pogresne izbore koje su napravile:heart:
 
Komentar moje prijateljice: „E, hvala Bogu pa prođe i taj Osmi mart!“
Komentar mog druga: „Dobro je što je pao u nedelju, pa se nisam mnogo istrošio.“
Osmi mart JESTE značajan istorijski datum. Ali se, kao praznik, izlizao, komercijalizovao, vulgarizovao ... i postao Dan licemerja. Čim sam juče u mojoj ulici videla kako jedna politička stranka prolaznicama deli karanfile, bilo mi žao karanfila.
Meni stigao sms: „Srećan ti Osmi putnik“, a da nisam odmah uočila da nešto ne štima.
Za 9.mart sam sebi kupila prvi zumbul.
 
U našoj porodici svi kuvamo i otimamo se (koji su ćiku) za pravljenje klope,svi peglaju,
usisavaju,brišu prašinu i ostalo-veca nam nešto kao poslovođa...:mrgreen:
Poslovođu-vecu svi smo zatrpali poklonima juče,ali i ćere i baku...Posle klope,svako pere svoj
tanjir,a šerpe,lonce od kuvanja -ko je bio kuvar...Ja recimo najbolje kuvam,mada to svi u porodici tvrde...
Žao mi je-ipak ja...:mrgreen:
A ova što je pisala-jadna,baš kao i većina...
U mojoj ulici ima dosta porodica sličnih našoj...S onim ostacima srednjeg veka se ne družimo-pedala!

moderni brakovi koji prave unisex decu - pedala
ne podržavamo gej paradu, nemamo razumevanja, ostajemo verni tradiciji
ne treba nam američko *****
 
8 mart je glupost od praznika.

Prvo zato sto zene u Evropi, u koju Srbija spada nisu vise ugnjetavane i diskriminisane u 90 % situacija.

Jeste desi se ponekad, ali za razliku od zena u Saudi Arabiji ili Sudanu zivot vam je predivan.

Drugo zato sto je danas najvaznija klasna diksriminacija a ne polna. Tako ima i zena i muskaraca koji su jednakiji od svojih sapatnika po genitalijama jer su pripadnici vise klase. Svako insistiranje na polnoj diksriminaciji maze oci kad je u pitanju klasna.

Tekst sam vec prokomentarisao, tesko je djubre. Pominju se mnogi stereotipi. Ono sto meni najvise zapada za oko jeste provlacenje lajtmotiva "zena je zrtva". Po ovom tekstu zena uopste nema svoje ja. Muskarci je teraju da bude lepa, da se atraktivno oblaci, da se uda, da pere, pegla, kuva itd. Cista glupost.

Niko prosecnu srpsku zenu ne tera da radi bilo sta protiv svoje volje. Jeste, mozda ima pritiska da budu lepe, uspesne itd. ali to je vise pritisak od strane drugih zena nego od strane muskaraca. Niko sigurno ne tera devojke da se oblace atraktivno, sa dekolteima, stiklama od 20 cm i ostalim skalamerijama. Sve je to sopstven izbor.

I moram se sloziti sa Borkom, smrdi brate ovaj tekst na jeftin pokusaj da se portalu poveca promet. koliko je uspeo procenite sami
 
Poslednja izmena:
8 mart je glupost od praznika.

Prvo zato sto zene u Evropi, u koju Srbija spada nisu vise ugnjetavane i diskriminisane u 90 % situacija.

Jeste desi se ponekad, ali za razliku od zena u Saudi Arabiji ili Sudanu zivot vam je predivan.

Drugo zato sto je danas najvaznija klasna diksriminacija a ne polna. Tako ima i zena i muskaraca koji su jednakiji od svojih sapatnika po genitalijama jer su pripadnici vise klase. Svako insistiranje na polnoj diksriminaciji maze oci kad je u pitanju klasna.

Tekst sam vec prokomentarisao, tesko je djubre. Pominju se mnogi stereotipi. Ono sto meni najvise zapada za oko jeste provlacenje lajtmotiva "zena je zrtva". Po ovom tekstu zena uopste nema svoje ja. Muskarci je teraju da bude lepa, da se atraktivno oblaci, da se uda, da pere, pegla, kuva itd. Cista glupost.

Niko prosecnu srpsku zenu ne tera da radi bilo sta protiv svoje volje. Jeste, mozda ima pritiska da budu lepe, uspesne itd. ali to je vise pritisak od strane drugih zena nego od strane muskaraca. Niko sigurno ne tera devojke da se oblace atraktivno, sa dekolteima, stiklama od 20 cm i ostalim skalamerijama. Sve je to sopstven izbor.

I moram se sloziti sa Borkom, smrdi brate ovaj tekst na jeftin pokusaj da se portalu poveca promet. koliko je uspeo procenite sami

a kad ne bi bilo muskaraca onda bi ona bila ruzna, zarozana, neopreana, poguzvana..znaci bljuc
 
Neko pomenu crnce, to je slican problem koji neki od njih imaju. Vide sebe kao nekog koga belci ugnjetavaju i onda ceo zivot glumi zrtvu.

Najlakse je sedeti i kukati kako ti neki imaginarni autoritet (muskarac, belac itd.) ne da da zivis i tera te na nesto.

Добро си рекао за класне а не полне разлике. То је суштина, све остало је небитно.
 
Neko pomenu crnce, to je slican problem koji neki od njih imaju. Vide sebe kao nekog koga belci ugnjetavaju i onda ceo zivot glumi zrtvu.

Najlakse je sedeti i kukati kako ti neki imaginarni autoritet (muskarac, belac itd.) ne da da zivis i tera te na nesto.

sad si me podsetio - kao kad je pre par godina za rome ostavljen izvestan broj mesta na univerzitetu, a od roma studenata ni traga
za to vreme, neromi se jadni polomise od ucenja i polaganja prijemnog i stresa sta da rade kad budu prvi ispod crte, a bez sredstava su za samofinansiranje studija
 

Back
Top