nemusti jezik

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.126
svi smo culi za neke izraze, fraze, nazive za koje svi znamo sta su.. sta znace, potpuno ih razumemo ali ih je tesko objasniti..prevesti..pa ajmo malo da se zabavimo i razgibamo vijuge i kreativnost..kako bi opisali neke reci.

prva za pocetak...kerefeka :)
 
svi smo culi za neke izraze, fraze, nazive za koje svi znamo sta su.. sta znace, potpuno ih razumemo ali ih je tesko objasniti..prevesti..pa ajmo malo da se zabavimo i razgibamo vijuge i kreativnost..kako bi opisali neke reci.

prva za pocetak...kerefeka :)

"Немој да ми купујеш те керефеке, купи нешто паметно!"

Дакле - глупост, некаква шарена а безвредна ствар.
 
ja često koristim reč polusvet, pošto u njemu gravitiram a vidim i jedan korisnik je upotrebio...e sad...imam neko mišljenje šta ta reč znači al nisam siguran...a mrzi me da guglam pa bi bilo lepo da se vi pozabavite njome i prosvetlite me, bar kad koristim nešto da znam šta znači
 
da li taj iraz ima vise veze sa mentalnim stanjem ili sa onim cime se neko bavi?
Ne, nema nikakve veze sa mentalnim stanjem ili sa profesijom coveka.
Kerefeke su kada nekome nadodje da se pravi cirkuzant, a to su obicno ljudi u pubertetu, ali i zene u klimaksu.
Znaci neko besmisleno izmotavanje, situacije kada covek hoce da se pravi vazan pa lupeta i izigrava glupog avgusta.
 
Ne, nema nikakve veze sa mentalnim stanjem ili sa profesijom coveka.
Kerefeke su kada nekome nadodje da se pravi cirkuzant, a to su obicno ljudi u pubertetu, ali i zene u klimaksu.
Znaci neko besmisleno izmotavanje, situacije kada covek hoce da se pravi vazan pa lupeta i izigrava glupog avgusta.

ne.. ovo je bilo price o polusvetu :)

hvala za opis kerefeke :)
mozes i ti da stavis neku zanimljivu rec ako je znas :)
 
Ne, nema nikakve veze sa mentalnim stanjem ili sa profesijom coveka.
Kerefeke su kada nekome nadodje da se pravi cirkuzant, a to su obicno ljudi u pubertetu, ali i zene u klimaksu.
Znaci neko besmisleno izmotavanje, situacije kada covek hoce da se pravi vazan pa lupeta i izigrava glupog avgusta.

ti si snajka sastavila dve dileme u jednu
 

Back
Top