Николић би победио Дачића на изборима

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Nikolic-bi-pobedio-Dacica-na-izborima.sr.html

Николић би победио Дачића на изборима
Испитани грађани не верују у медијске натписе о „постојећем” сукобу председника и премијера, а општи утисак је да они раде сложно

f9eb17373e4e10d6bcf476f9b608126e.jpg

Када би данас били одржани председнички избори, актуелни председник Србије Томислав Николић би добио убедљиво највећи број гласова. Њега би, како показује истраживање агенције „Медијум Галуп”, на гласачком листићу заокружило 28 одсто бирача. Другопласирани је Ивица Дачић, са подршком од 10 одсто, док је на трећем месту Александар Вучић, који би, према овом истраживању, на председничким изборима добио 5,3 одсто гласова. Међутим, како напомињу у овој агенцији, Вучићево име се спонтано наметнуло јер су сами испитаници њега предлагали као кандидата за председничке изборе. У агенцији кажу и да су председнику Николићу натпросечно наклоњени средњи и нижи социјални слојеви, те да је 47 одсто испитаника рекло да је веома или претежно задовољно радом председника Србије.

У анкети која је рађена од 24. до 30 јануара на узорку од 1.218 испитаника са територије Србије без Косова, 4,5 одсто се изјаснило да би на председничким изборима гласало за Бориса Тадића, 3,8 одсто за Вука Јеремића, док је Бојан Пајтић добио подршку 2,1 одсто испитаника.

Када се говорило о перцепцији односа председника Томислава Николића и премијера Александра Вучића, анкетирани грађани у највећој мери не верују у медијске натписе о њиховом „постојећем” сукобу. Општи утисак је да они раде сложно и да се не разилазе у ставовима, да су као отац и син, као учитељ и ученик.



Складан однос Томислава Николића и Александра Вучића ствара позитиван утисак код грађана. Ако бирач има утисак да постоји сукоб између председника републике и председника владе, то се лоше одражава и по једног и по другог, утврдили су истраживачи „Медијум Галупа”.

Када је реч о рејтинзима политичких странака, ту се резултати овог истраживања углавном поклапају са подацима који су већ раније бележени. Наиме, подршка Српској напредној странци је 48,7 одсто међу опредељеним бирачима, док је тај проценат у целокупном узорку испитаника нешто нижи и износи 38,3 одсто. За Социјалистичку партију Србије међу опредељеним гласачима је њих 6,4 одсто, а међу свим испитаницима они су на ивици цензуса и, како показује истраживање, добили би пет одсто гласова. Коалиција СПС–ПУПС–ЈС би, кажу у агенцији, добила 8,5 одсто гласова. Остатак гласова, како објашњавају, расипа се на 13 партија, од којих ниједна не би прешла цензус. Међу њима су Тадићева Социјалдемократска странка, Српска радикална странка, Демократска странка, Двери, Нова Србија, ЛДП...
da262de11d3785c5fb6bd01cd64a9ad5.jpg

Бирачи у Србији, кажу у агенцији, већином су за приступање ЕУ, али су већином и против признавања Косова. Када би морали да бирају између признања косовске независности и ЕУ, већина (66 одсто) би се определила за заустављање европских интеграција.
bc0c60354b91408b444aa90bad08e1dd.jpg

Јавност у Србији је, показује истраживање, потпуно подељена када је реч о томе да ли земља иде у добром или погрешном смеру. Јер, 44 одсто сматра да је тај смер погрешан, а идентичан проценат оцењује да Србија иде у добром правцу.

Већина грађана (52 одсто) изјаснила се да је за улазак земље у ЕУ, док се уласку противи 26 одсто. На питање како би се изјаснили ако би се данас одржавао референдум за улазак Србије у НАТО, 55 одсто је рекло да би заокружило негативан одговор, а 13 одсто позитиван. Не би гласало 22 одсто бирача, а девет одсто није сигурно који би одговор дали.



--------------------------------------------------------

Грађани не верују таблоидима

Када је реч о медијима, највећи број анкетираних, показује ово истраживање, има поверења у РТС, „Политику”, „Вечерње новости” и Радио С, а нешто мање у ТВ Прва.

Најмање поверења имају у „Ало”, „Информер”, „Курир” и донекле у ТВ Пинк и „Блиц”. Већина има лоше мишљење о таблоидима, у које, кажу у агенцији, по многим мерилима спада и „Блиц”, те се сразмерно томе и не верује оваквој врсти новина.

Ј. Ц.
објављено: 05.03.2015.

...........

Da li mene ovo oci varaju ili bi za A. Vucica ako bi se kandidovao za predsednika glasalo 5.3 posto?
 
Ne varaju te oci, njega dozivljavaju kao premijera. Ne znam ni zasto su ga stavili na listu. Vidim i da Seselja nema. Takodje nije jasno zasto je Nova Srbija stavljena posebno kad je u koaliciji s Vucicem. Da nisu mozda ispitivaci imali info da ce Velja odleteti iz vlade? I ja sam tako nesto predvideo na drugoj temi.
 
Poslednja izmena:
Ne varaju te oci, njega dozivljavaju kao premijera. Ne znam ni zasto su njega stavili na listu. Vidim i da Seselja nema. Takodje nije jasno zasto je Nova Srbija stavljena posebno kad je u koaliciji s Vucicem. Da nisu mozda ispitivaci imali info da ce Velja odleteti iz vlade? I ja sam tako nesto predvideo na drugoj temi.
Ali pazi foru. Ispitanici i samo glasaci. Kakvo je ovo zamajqvanje. Ocigledno da je SNS u padu. Ovo 5.3 mislim da im je promaklo.
 
koliko vidim oko 44% je neodlucno i ne bi glasalo ni za koga ili bi za nekog drugog koga nema na listi ponudjenih
to je prava slika glasaca u srbiji
svi ostali su partijske pristalice i simpaziteri koji bi zbog dobijenih beneficija od srtanke za koju su glasali, glasali ponovo iako se sa politikom koju zastupa ne slazu uopste
treba da se promeni zakon i da nema presipanja glasova
a pre toga da se u zakon uvede stavka da za svaku izgovorenu laz u predizbornoj kamanji, ukoliko se ne realizuje kao plan - izabrani snosi kompletnu krivicnu odgovornost
i pre toga da se ukine diplomatski imunitet svima
pa da vidimo ko ce onda i sa kakvim lazima da se kandiduje
klasicna laz i obmana svih stanovnika jedne drzave
 
Ne varaju te oci, njega dozivljavaju kao premijera. Ne znam ni zasto su njega stavili na listu. Vidim i da Seselja nema. Takodje nije jasno zasto je Nova Srbija stavljena posebno kad je u koaliciji s Vucicem. Da nisu mozda ispitivaci imali info da ce Velja odleteti iz vlade? I ja sam tako nesto predvideo na drugoj temi.
Samo prisustvo tog coveka diskreditue i Vucica i vladu u startu...
 
Слажем се да је предсједник икебана...
И не само Србије, већ и Шведске, Америке, Француске...
Али, требало би бар да ћути ако је необразован.
Бар је лако примати у посјету разне фрајле и господу.
Што каже лик из једног филма:
шта каже, шта каже? ма не'ам појма, само вићи јес,јес!!!
 
Слажем се да је предсједник икебана...
И не само Србије, већ и Шведске, Америке, Француске...
Али, требало би бар да ћути ако је необразован.
Бар је лако примати у посјету разне фрајле и господу.
Што каже лик из једног филма:
шта каже, шта каже? ма не'ам појма, само вићи јес,јес!!!

Па ћутао би он да је свестан тога, али диплома каже да је образован :lol:
 
Ja cenim da od ovih trenutnih, Dačica bi pobedio na izborima.

hahahhaha mozda u izboru za mistera foliranja
od spsovskog radikalca koji je kao ministar hebao kevu svima i vikao iz sveg grla - niko nece moci da otme kosovo, zemlju koja je sastavni deo srbije!!! je za par meseci postao doplomatska nevaspitana ljiga koja nije naucila ni osnovni protokol, pa putina lupa po ledjima kao da su zajedno ovce cuvali, a merkelovoj balavi ruku dok peva miljacku i za to vreme uspesno blamira srbiju
znaci bljuc :bljuc:
mene je sramota ovakvog predsednika, kome je malo sto nije za tu funkciju a zaposeo je fotelju, nego i od dragice hoce da napravi drugu zaklinu onazis o trosku srpskih penzionera..pa gospodja seta kreacije trendi kreatora, al je zaboravila pre toga da izvuce praziluk koji joj viri iz dupeta
sto kaze nusic - komifo
znaci bljuc na kvadrat
 
da je takmičenje u krkanluku, tu bi velja i ivica bili svetski prvaci...
ovako, u potezanju, toma ima mnogo iskustva, msm sam pece svoju rakiju,
ne znam jel moze neko da ga prestigne, al znam da ivica trenira intenzivno i to godinama...
a sto se tice precednickih izbora...ne znam ko bi (normalan) izasao da glasa za bilo koga...

pa ide mu od ruke taj trening- sve jemasniji i masniji
mora da je to od depresije na nervnoj bazi
 

Back
Top