Koncepti postojanja nakon smrti nereligijske prirode

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Kako bi ste vi to definisali? I da li je uopste moguce?
Ako je svako od nas jedinka, materija koja ce umreti i sve sto je prezivela i prozivela nestaje sta se desava sa tom materijom nakon toga u egzistencijalnom smislu?Postoji li komponenta naseg bica koja u nekoj formi nastavlja da postoji?
Po meni, a ovo su sve naravno spekulacija, ako postoji ona je depersonalizovana nasih secanja i naseg bica u celini.Nesto su se toga i kroz religiju dotakli filozofi tipa Buda kroz nishtavilo i ispraznost.Jer religije generalno (pa i Budizam kroz reinkarnaciju) posmatraju stvari naglavacke zbog zivotinjskog egzistencijalnog straha coveka-sve pokusavaju prezervaciju trivijalnosti osobenosti i na tome insistiraju kao dogma a priori postojanja dushe.

Moze li time svako od nas biti upravo suprotno-antropomorfizacija jedne te iste stvari kojoj materija (mozak, cula, hemija) daje iluziju "osobenosti""?Smrt bi na taj nacin posmatrana bila samo vracanje "celini".

Alternativa je naravno da ne postoji nista sem crnila i nepostojanja u bilo kom obliku...kvantne vibracije i ako postoje ali bz ikakve konekcije u bilo kom smislu sem puke materijalisticko-hronoloske sa nekadasnjim zivim organizmom kojeg su bile deo.
A mozda je celo pitanje deplasirano jer materija postoji ovako il onako pre i posle naseg postojanja kao individue i ona sama je ta komponenta, pa je pitanje vise ima li u njoj u celini elemenata onog sto karakterisemo kao "bice" ili ne ili nesto sasvim deseto.


Samo plz nemoj opet tone texta o cakrama visim ravnima reptilima I sl religijske gluposti.
 
Sve vise verujem u nacin da ce smrt moci da se izbegne u buducnosti.

Prvo, u jedan specijalni kompjuter koji tek treba da bude pronadjen, treba ubaciti sve svoje podatke: od najvaznijih do najbezazlenijih...

kao i slike koje smo snimili celog zivota. Bas SVE!


Kompjuter se stalno dopunjuje sve do smrti i sa svim bioloskim podacima, bolestima, lekovima koje koristimo i td.

Nakon smrti se bira TELO koje se razvija in vitro iz jedne celije naseg organizma koja je ranije uzeta...(majcinska celija)

Danas se na da se od samo jedne celije moze regenerisdati ceo organizam sa genetskim kodom...


Onda, lagano iz kompjutera PREBACUJU NAUCNICI NASE PODATKE u mozak novonastalog bica koje jos nema svoje "ja"..

U jednom monetu nase "ja" ce, kada kompjuter ubaci miliona nasih podataka - preci u SVOJ NOVI, MLADI ORGANIZAM!...


Milslite da je to fantazija?

Prer samo 100 godina su tako verovali da je fantazija da ce ljudi u istom monetu moci da se kontaktiraju sa svih kontinenata, kako mi to UPRAVO SAD cinimo...;)
 
Poslednja izmena:
Sve vise verujem u nacin da ce smrt moci da se izbegne u buducnosti.

Prvo, u jedan specijalni kompjuter koji tek treba da bude pronadjen, treba ubaciti sve svoje podatke: od najvaznijih do najbezazlenijih...

kao i slike koje smo snimili celog zivota. Bas SVE!


Kompjuter se stalno dopunjuje sve do smrti i sa svim bioloskim podacima, bolestima, lekovima koje koristimo i td.

Nakon smrti se bira TELO koje se razvija in vitro iz jedne celije naseg organizma koja je ranije uzeta...(majcinska celija)

Danas se na da se od samo jedne celije moze regenerisdati ceo organizam sa genetskim kodom...


Onda, lagano iz kompjutera PREBACUJU NAUCNICI NASE PODATKE u mozak novonastalog bica koje jos nema svoje "ja"..

U jednom monetu nase "ja" ce, kada kompjuter ubaci miliona nasih podataka - preci u SVOJ NOVI, MLADI ORGANIZAM!...


Milslite da je to fantazija?

Prer samo 100 godina su tako verovali da je fantazija da ce ljudi u istom momentu moci da se kontaktiraju sa svih kontinenata, kako mi to UPRAVO SAD cinimo...;)
:ok: ................

- - - - - - - - - -

Sećanja koja se prenose kao modalnost!
 
***** je hard, lakše je verovati da ćeš biti neki anđeo, saibaba ili šta već hoćeš nego da će da ti padne sistem, crvi pojedu hardver i ćao-papa.

Ova recenica je tipicna za vecinu ljudi kada razmisljaju o smrti. To je ono sto kao svoju konkluziju o tome izvode i stari i mladi. Stari ljudi koji su se priblizili smrti na jedan korak, kada ih pitamo sta mislite o zivotu posle.. po pravilu dobijamo odgovor da nema niceg . Telo nestaje ..to oni vide. I kraj

Veoma je lako razmisljati tako "ocigledno". To skoro nije ni razmisljanje vec ,tako da kazem, zveranje oko sebe.
Materjalista zvera .... razmilsljanje mu je veliki problem. Njegov mozak je zamenila epruveta i retorta. Medjutim problem je i smrt i kako sada da on dodje do odgovora na to pitanje. Pa kako...lako! Tako sto ce i dalje zverati oko sebe i u epruvete. Dakle, telo umire, pojedu ga crvi. Kraj... nema!
Eto to je "rezon" prostog sirovog razuma ili vecine koja ne ume da razmislja, a koja je sebe nasla u jednom apsurdnom sistemu pogleda na svet...materijaliizmu i pozitivizmu.
Ali neka njih, nego jos gori su ovi koji vide da je taj stav skoro pa debilan, ali ni oni nisu u stanju da misljenjem spoznaju istinu, vec su i oni vezani za apsurd" Svet objekata je realan" ali im intucija kaze nesto drugo.
Tako imamo vernika ..koji pokusava da naucnim metodama obori naucne konkluzije. Sto je odvratno gledati i citati.

U beskonačnom prostoru bezbrojne svetleće lopte, i oko svake kruži dvanaestak manjih osvetljenih lopti, užarenih iznutra i pokrivenih tvrdom, hladnom korom, na kojoj je sloj plesni proizveo živa i stvaralačka bića: to je empirijska istina, realnost, svet. Pa ipak, biću koje misli nije ugodno da stoji na jednoj od tih bezbrojnih lopti što slobodno lebde u bezgraničnom prostoru, a da ne zna ni otkuda su one ni kud idu, i da bude samo jedno od nebrojenih bića koja se tiskaju, komešaju i zlopate, stalno i brzo nastajući i nestajući u bespočetnom i beskonačnom vremenu.

Ali najzad se filozofija novijeg doba, pogotovo zahvaljujući radovima Berklija i Kanta, dosetila da je, ipak, sav svet samo psihicki fenomen i da je povezan s tako važnim, mnogobrojnim i različitim subjektivnim uslovima da njegova tobožnja apsolutna realnost iščezava prepuštajući mesto jednom sasvim drugačijem poretku sveta, poretku koji leži u osnovi tog fenomena, drugim recima: koji se odnosi prema njemu kao stvar po sebi prema pukoj pojavi. Ili drugacije receno „Svet je moja predstava"

Artur Sopenhauer

Ова открића филозофије постављају човека на сасвим другачијиу основу са које посматра живот и свет и самим тим отварају му се сасвим дугачији закључци који се тичу смрти.

А онима којима се ништа од тога не пробија у главу остаје да гледају и да из тог гледања изведу "ингениозан" закључак да је овај штап у води преломљен.

PB051800w.jpg


Али они који уз то укључе и мишљење схватиће да ствари нису тако једноставне као што их видимо и да је истина нешто сасвим друго.
 
Kako bi ste vi to definisali? I da li je uopste moguce?
Ako je svako od nas jedinka, materija koja ce umreti i sve sto je prezivela i prozivela nestaje sta se desava sa tom materijom nakon toga u egzistencijalnom smislu?Postoji li komponenta naseg bica koja u nekoj formi nastavlja da postoji?
Po meni, a ovo su sve naravno spekulacija, ako postoji ona je depersonalizovana nasih secanja i naseg bica u celini.Nesto su se toga i kroz religiju dotakli filozofi tipa Buda kroz nishtavilo i ispraznost.Jer religije generalno (pa i Budizam kroz reinkarnaciju) posmatraju stvari naglavacke zbog zivotinjskog egzistencijalnog straha coveka-sve pokusavaju prezervaciju trivijalnosti osobenosti i na tome insistiraju kao dogma a priori postojanja dushe.

Moze li time svako od nas biti upravo suprotno-antropomorfizacija jedne te iste stvari kojoj materija (mozak, cula, hemija) daje iluziju "osobenosti""?Smrt bi na taj nacin posmatrana bila samo vracanje "celini".

Alternativa je naravno da ne postoji nista sem crnila i nepostojanja u bilo kom obliku...kvantne vibracije i ako postoje ali bz ikakve konekcije u bilo kom smislu sem puke materijalisticko-hronoloske sa nekadasnjim zivim organizmom kojeg su bile deo.
A mozda je celo pitanje deplasirano jer materija postoji ovako il onako pre i posle naseg postojanja kao individue i ona sama je ta komponenta, pa je pitanje vise ima li u njoj u celini elemenata onog sto karakterisemo kao "bice" ili ne ili nesto sasvim deseto.


Samo plz nemoj opet tone texta o cakrama visim ravnima reptilima I sl religijske gluposti.




drugar, jesi se to sinoć uplašio zemljotresa pa počeo da razmišljaš o životu i smrti :lol:
aj ne mlati se sa ovim njuejdž budalaštinama, Isus je put, istina i život.
 
drugar, jesi se to sinoć uplašio zemljotresa pa počeo da razmišljaš o životu i smrti :lol:
aj ne mlati se sa ovim njuejdž budalaštinama, Isus je put, istina i život.

Ево га још један са његовим милостивим пројектованим ауторитетом на небу. Са господаром његовим.

Ја бих вам да имам неку власт забранио испољавање ваших религизносих уверења јавно. Молите се лепо као скрушени рабови свом милостивом љубезном, у четири зида а не да тим инфатилностима и наивностима машате пред људима који умеју да мисле.
 
Ево га још један са његовим милостивим пројектованим ауторитетом на небу. Са господаром његовим.

Ја бих вам да имам неку власт забранио испољавање ваших религизносих уверења јавно. Молите се лепо као скрушени рабови свом милостивом љубезном, у четири зида а не да тим инфатилностима и наивностима машате пред људима који умеју да мисле.


pa dobro ozi ako umeš da misliš onda razmisli dobro još koji put, nije naodmet. pa jel tako?

uzgred budi rečeno, korelativnost subjekta i objekta je što se tebe tiče apsolutno u domenu transcedentnog tako da mi nije baš najjasnije kakvim tačno... mišljenjem (da iskoristim tvoje reči)... si došao do tolike uverenosti u to što ovde zastupaš i na čemu se najvećim delom temelji tvoja filozofija, ali dobro... svakom svoje.
 
Sve ce biti mnogo jasnije kada se utvrdi ko je taj "JA" u coveku, njegov EGO......

Taj koji nam kaze: "Sada cu JA uciniti ovo ili necu uciniti...Begacu ili cu se boriti....Volecu ili mrzeti...!"

KO JE TAJ koji TO ODLUCI?

Nase iskustvo?

Skup podataka?

Da li je to celo telo?

Da li je samo mozak?

Da nije pola mozga? U kojoj polovini je nase "JA"?

Da li je to samo skup "glavnih", komandnih celija?

Da li je to samo JEDNA CELIJA u kojoj se krije nase "JA"?


Kada nam to bude jasno - sve ce biti mnogo lakse po pitanju besmrtnosti.

Dakle, tragamo za EGOM.....
 
Sve ce biti mnogo jasnije kada se utvrdi ko je taj "JA" u coveku, njegov EGO......

Taj koji nam kaze: "Sada cu JA uciniti ovo ili necu uciniti...Begacu ili cu se boriti....Volecu ili mrzeti...!"

KO JE TAJ koji TO ODLUCI?

Nase iskustvo?

Skup podataka?

Da li je to celo telo?

Da li je samo mozak?

Da nije pola mozga? U kojoj polovini je nase "JA"?

Da li je to samo skup "glavnih", komandnih celija?

Da li je to samo JEDNA CELIJA u kojoj se krije nase "JA"?


Kada nam to bude jasno - sve ce biti mnogo lakse po pitanju besmrtnosti.

Dakle, tragamo za EGOM.....
Tu si našo da filozofiraš...:evil::hahaha:
 
Sve ce biti mnogo jasnije kada se utvrdi ko je taj "JA" u coveku, njegov EGO......

Taj koji nam kaze: "Sada cu JA uciniti ovo ili necu uciniti...Begacu ili cu se boriti....Volecu ili mrzeti...!"

KO JE TAJ koji TO ODLUCI?

Nase iskustvo?

Skup podataka?

Da li je to celo telo?

Da li je samo mozak?

Da nije pola mozga? U kojoj polovini je nase "JA"?

Da li je to samo skup "glavnih", komandnih celija?

Da li je to samo JEDNA CELIJA u kojoj se krije nase "JA"?


Kada nam to bude jasno - sve ce biti mnogo lakse po pitanju besmrtnosti.

Dakle, tragamo za EGOM.....

ti tražiš mesto u telu čoveka u kome je smešteno njegovo Ja.
ako shvatimo da je glavni pokretač u čoveku energija i da bez energije nema života, onda verovatno tražimo mesto gde se ta energija skuplja i odakle se dalje daje za upotrebu organima za njihovo funkcionisanje.

na istoku to mesto zovu "hara", nalazi se u stomaku, a japanci kada vrše sepuko (ritualno samoubistvo) oni vrše hara kiri, to jest presecaju haru - energetsko čvorište.
indijci pevaju hare krišna, hare hare, dodeljujući tom energetskom centru božansku vrednost.
u trudnoj ženi se na tom mestu dete oživljava, to jest, embrio prima neophodnu energiju za svoj razvoj.
dakle, tvoje pravo Ja je u tvom stomaku.
 
ti tražiš mesto u telu čoveka u kome je smešteno njegovo Ja.
ako shvatimo da je glavni pokretač u čoveku energija i da bez energije nema života, onda verovatno tražimo mesto gde se ta energija skuplja i odakle se dalje daje za upotrebu organima za njihovo funkcionisanje.

na istoku to mesto zovu "hara", nalazi se u stomaku, a japanci kada vrše sepuko (ritualno samoubistvo) oni vrše hara kiri, to jest presecaju haru - energetsko čvorište.
indijci pevaju hare krišna, hare hare, dodeljujući tom energetskom centru božansku vrednost.
u trudnoj ženi se na tom mestu dete oživljava, to jest, embrio prima neophodnu energiju za svoj razvoj.
dakle, tvoje pravo Ja je u tvom stomaku.

Кажеш ЈА је у стомаку. Jeл ти није пало на памет да је стомак заједно са свим осталим сликама које зовеш "реалност" наспрам ЈА као његова представа. Да ЈА није предмет који би негде био. Да се ЈА не сазнаје већ све што се сазнаје јесте наспрам ЈА.

Ono sto sve saznaje a ni od koga nije saznato jeste subjekt. On je po tome nosilac sveta, opsti, uvek pretpostaavljeni uslov svih
pojava, svakog objekta, jer samo za subjekat jeste sve sto uopste jeste.

Шопенхауер

Ништа , јел тако? У ово гледате бело. Зато, хајде да нађемо место где је ЈА.

Као лик који тражи наочаре несвестан да су му на носу. Тако ви тражите ЈА свуда око себе несвесни да је ЈА управо оно што опажа те слике које зовете реалност и међу којима га тражите.
 
Кажеш ЈА је у стомаку. Jeл ти није пало на памет да је стомак заједно са свим осталим сликама које зовеш "реалност" наспрам ЈА као његова представа. Да ЈА није предмет који би негде био. Да се ЈА не сазнаје већ све што се сазнаје јесте наспрам ЈА.



Ништа , јел тако? У ово гледате бело. Зато, хајде да нађемо место где је ЈА.

Као лик који тражи наочаре несвестан да су му на носу. Тако ви тражите ЈА свуда око себе несвесни да је ЈА управо оно што опажа те слике које зовете реалност и међу којима га тражите.

nije mi palo na pamet, nije ni tebi, čak ni šopenhaueru to nije palo na pamet jer je uzeo tu teoriju od hindusa koji su za tu tvoju predstavu o kojoj govoriš imali ime - maja.
samo što ja ne govorim o lažnom Ja koji se stvara identifikacijom sa životom, ja govorim o stvarnom Ja, o energiji koja omogućuje funkcionisanje ovog našeg bića, a to nije predstava.
 
nije mi palo na pamet, nije ni tebi, čak ni šopenhaueru to nije palo na pamet jer je uzeo tu teoriju od hindusa koji su za tu tvoju predstavu o kojoj govoriš imali ime - maja.
samo što ja ne govorim o lažnom Ja koji se stvara identifikacijom sa životom, ja govorim o stvarnom Ja, o energiji koja omogućuje funkcionisanje ovog našeg bića, a to nije predstava.

A ti si energija? Nemas nista "ljudsko, suvise ljudsko"? Po cemu se to tvoje ja razlikuje od njegovog kada evo i ti i ljubo i svi ostali (izuzev kreptomana i nereja) koristite to ja na neki ko zna kakav fiktivan nacin, potpuno odeljen od svih nama poznatih pojmova?
 
A ti si energija? Nemas nista "ljudsko, suvise ljudsko"? Po cemu se to tvoje ja razlikuje od njegovog kada evo i ti i ljubo i svi ostali (izuzev kreptomana i nereja) koristite to ja na neki ko zna kakav fiktivan nacin, potpuno odeljen od svih nama poznatih pojmova?

ne razlikuje se moje Ja od tvoga Ja, može samo da se razlikuje način na koji tu energiju biće koristi.
ako je troši na umne egzibicije nastale aktivnošću čula, onda mu malo energije ostaje za svesno delovanje.
 
ne razlikuje se moje Ja od tvoga Ja, može samo da se razlikuje način na koji tu energiju biće koristi.
ako je troši na umne egzibicije nastale aktivnošću čula, onda mu malo energije ostaje za svesno delovanje.

Ovo u prevodu znaci duh je nedeljiv i dobar, materija stvara dualnost i zla je. Verovatno do toga dolazis pomocu iskustva meditacije ali sa tim ne mogu naravno da se slozim iz mnogo razloga...zapravo govorite isto, i tvoje objasnjenje je hinduisticko, samo se sporite oko boljeg objasnjenja.
 
Moje "ja" sam zaboravio na mom misaonom brdu-ovde sam došao peške da vam kažem da to vaše "ja"
možete samo jedan drugom da vidite kako se koprca kad ga malo uštinete...:mrgreen:
Osim "Ja" ne možete videti ni svoje oko,ni svoj mozak,ni unutrašnje organe,pa ni ispod kože...
Rendgen ,ultrazvuk,magnetna,EEG,EKG i ostale skalamerije poput fotoaparata i ogledala služe
za posmatranje raznih vidova "ja"! A koje je do poslenje vlasi kose i nokta na palcu leve noge...:mrgreen:
 

Back
Top