Beograd - grad koji je nekada bio Beograd

Čini mi se da je još Duško Radović rekao - onaj koji se jutros rodio u Beogradu već je uspio u životu .
Ne vjerujem da se puno toga promijenilo . Potomci nekadašnjih dodjoša pljuju po sadašnjim dodjošima
a za dvadeset godina će ti pljuvani biti pljuvači i tako jovo nanovo .
Inače , jedan od simbola Beograda Duško Radović nije rodjen u Beogradu nego u Nišu .
 
J.be mi se za Beograd!!!!

pa koji ces moj na pdf BEOGRAD?

vajdu ga bre

- - - - - - - - - -

Čini mi se da je još Duško Radović rekao - onaj koji se jutros rodio u Beogradu već je uspio u životu .
Ne vjerujem da se puno toga promijenilo . Potomci nekadašnjih dodjoša pljuju po sadašnjim dodjošima
a za dvadeset godina će ti pljuvani biti pljuvači i tako jovo nanovo .
Inače , jedan od simbola Beograda Duško Radović nije rodjen u Beogradu nego u Nišu .

nije poenta gde si rodjen pa si dosao u Beograd bitno je kao si se asimilirao!
da li si doneo plodnu zemlju na cipelama ili vnago...nazalost mnogi su doneli vnago i ono najgore u sebi kako se nikada ne ponasaju tamo odakle su...zalosno

lepo je ziveti u Beogradu sa sve drugacijim ljudima oko sebe jer ta razlicitos nas spaja
 
procitao sam prvu recenicu i shvatio da je tekst jos uvek jedan od onih "mi beogradjani gospoda ostali su seljaci"..
Takvi ljudi su srpdnja citave nacije
Текстове тог типа углавном (99%) пишу они који су дошли у Београд из мањих средина па им је то начин да "одскоче" од својих дојучерашњих комшија, другова, родбине. У Србији се долазак у Београд и боравак у Београду још увек сматра за статусни симбол. Тиме својим бившим "земљацима" хоће да покажу да су се издигли на друштвеној лествици и да су постигли нешто што они сматрају за успех. Углавном је то последица комплекса из детињства и дечаштва.

Само, томе није крив Београд, ни као апстрактан појам, ни као представник становника Београда, а најмање као представник Београђана, којих у Београду има око 6%.
Главног кривца треба тражити у тој ирационалној љубави према животу у Београду.
Београђанин није место рођења, него стање духа. Београђанин може да се роди и на Вршкој чуки и у Паризу и у Памбуковици и у Лондону.
 

Back
Top