Depresivni tipovi...

Jeste li bili nekad u vezi sa depresivnim partnerom i kako je to islo onako me zanima?

ma išlo je nikako..
obasipao je pažnjom,išao sa njom čitav dan da kupuje i isprobava kapute,ali uzalud,ne možeš takve ljude da usrećiš koliko god se trudio i ma šta god učinio..
pojedu te i ispiju energiju..
bila normalna jedino kad popije..
bila je ubjedljivo najsebičnije stvorenje koje sam upoznao,nije izuzetak,zapravo svi depresivci su neviđeni sebičnjaci,treba izbjegavati te đavole...
 
ma išlo je nikako..
obasipao je pažnjom,išao sa njom čitav dan da kupuje i isprobava kapute,ali uzalud,ne možeš takve ljude da usrećiš koliko god se trudio i ma šta god učinio..
pojedu te i ispiju energiju..
bila normalna jedino kad popije..
bila je ubjedljivo najsebičnije stvorenje koje sam upoznao,nije izuzetak,zapravo svi depresivci su neviđeni sebičnjaci,treba izbjegavati te đavole...
evo da ne pisem, sve ovako boldovano
 
Ne. Mislim da nikoga ne privlace depresivci, narocito muski. Vadite se iz tog stanja, ako ste mu skloni (ja sam od tih depresivnih pa razumem, ali budimo iskreni).

Depresivan covek je susta suprotnost onome sto muskarac treba da bude, tj energican i samopuveren i optimista.

Mislim da je ovo "treba da bude najveći problem", jer niko ništa ne treba da bude, neka ljudi budu ono što jesu. Mislim da se depresivnim ljudima samo još gore čini kad im kažu da je to najgore, da ih takve niko neće, da trebaju biti nešto što nisu.

Kao što i žene imaju komplekse jer im stalno govore da trebaju biti lepe, zgodne, ovakve, onakve.
 
Imao sam neka iskustva, i obicno su to nesigurne osobe i sto vise probas da im pomognes vise upadas u njihovu mrezu. I tada od te uplasene i nesigurne osobe postaju azdaje i lece frustracije.
I ja sam osoba malanholicnog temperamenta, pa me depresivni ljudi nekako umrtve jos vise.

Svakom moze da se desi da zapadne u neke mracne misli, ljudi smo na kraju krajeva, ali naucio sam na tezi nacin da ne mogu da nekom glumim psihologa. Mogu da posavetujem, da popricam, pruzim podrsku, ali da lecim i ispravljam probleme ne. Tako da ako mi neko mraci 5 dana nedeljno, svaki put, ne mogu, ubija me, i koliko god sebicno zvucalo, imam i ja svoje probleme i stvarno ne mogu da se nosim sa tudjima.

Kao sto rekoh, i ja imam izlete u te neke mracne vode, ali naucio sam sebe da koliko-toliko budem pozitivan, nasmejan, jer znam koliko ono depresivno i mracno ubija i gura druge ljude. Tesko je sa takvom osobom biti koja ne moze ni da se nasmeje, ni da se nasali niti bilo sta drugo.
Imam i ja mracnu stranu, sa kojom sam ruku pod ruku sto kazu :mrgreen: ali to ne znaci da ne mogu da se nasmejem, nasalim, budem pozitivan i vedar nekada. :)
 
]Mislim da je ovo "treba da bude najveći problem", jer niko ništa ne treba da bude, neka ljudi budu ono što jesu. [/B]Mislim da se depresivnim ljudima samo još gore čini kad im kažu da je to najgore, da ih takve niko neće, da trebaju biti nešto što nisu.

Kao što i žene imaju komplekse jer im stalno govore da trebaju biti lepe, zgodne, ovakve, onakve.
Nisam naglasila *ako zeli da bude pozeljan i dozivljavan onako kako muskarac treba da bude dozivljavan*.

Licno sam prilicno depresivna osoba i razumem problem, ali nije tema *kako pomagati depresivnim osobama* vec partnerstvo sa depresivnim osobama.
 
Nisam naglasila *ako zeli da bude pozeljan i dozivljavan onako kako muskarac treba da bude dozivljavan*.

Licno sam prilicno depresivna osoba i razumem problem, ali nije tema *kako pomagati depresivnim osobama* vec partnerstvo sa depresivnim osobama.

Čim si napisala "treba biti" ti si dala uslov kakav "treba biti" da bi bio poželjan, to je bar logično.

Dakle, ljudi, ništa ne trebate biti, budite to što jeste i volite sebe.
 
Pa i sama si depresivna, nešto ne verujem da si tom svom rekla "šta će ti ovakva?" :)

Ja samo to želim da kažem, a meni ne trebaju takvi ljudi, meni kao meni, ali ni sam nisam takav. :)
Ja jesam i znam koliko je to bzvz i da, pitala sam tog mog sta cu mu ovakva... :D
i znas sta, depresivan je i on, ali manje nego ja. Mozda zato i funkcionisemo dobro, inace verujem da bi neko ko je hiperaktivan imao ozbiljan problem sa nekim takvim.

trazite sebi slicne
 
Poslednja izmena:
Jeste li bili nekad u vezi sa depresivnim partnerom i kako je to islo onako me zanima?
pa onako...sa blago depresivnim. ne prija mi, jer mi vec dovoljno snage ide na to da se sama sa svojim mislima i brigama izborim da mi ne preostaje mnogo da se borim sa tudjim.
sa nekim ko je imao depresiju kao bolest, ne. ovo mislim na ono sto mi zovemo depresijom, tj letargija, melanholija sta god vec...
 

Back
Top