Šta je s dva temeljna oslonca srpskog društva, Crkvom i Vojskom???

ustanik

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
444
Nisu li to Srbima dosad bile alfa i omega njihova postojanja?
Šta je danas s te dvije institucije???
Je li počinjeno nasilje nad njima, il' su se dobrovoljno odale promiskuitetu???
Vojska očijuka s NATOom,
Crkva s Vatikanom!!!

Nažalost to je faktičko stanje, naroda i te dvije institucije u Srbiji, nije izraz vređanja bilo koga,
to je tema apsolutno po pravilima foruma postavljena i nema razloga za cenzuru!!!
 
Poslednja izmena:
Nisu li to Srbima dosad bile alfa i omega njihova postojanja?
Šta je danas s te dvije institucije???
Je li počinjeno nasilje nad njima, il' su se dobrovoljno odale promiskuitetu???
Vojska očijuka s NATOom,
Crkva s Vatikanom!!!


Nažalost to je faktičko stanje, naroda i te dvije institucije u Srbiji, nije izraz vređanja bilo koga,
to je tema apsolutno po pravilima foruma postavljena i nema razloga za cenzuru!!!

Не брини се - изнендићете се реакцијом...........:cool:
 
Ako ovo prvo i ima neke veze tamo do zavrsetka WW2, danas blage veze sa vezom nema.

A ovo drugo je pomahnitalo uvek i svuda.

Srbija je to sto jeste jer je prihvatila zapadnu civilizaciju, i njene vrednosti; kako naucne, tako i moralne, gde se sloboda pojedinca stavlja visoko na pijadestal.


To veze sa vojskom i Crkvom nema.

Jbala vas vojska, a posebno Crkva.

Da šta znaš ne bi civilizaciji dava evropsko poreklo!:D
To o Slobodi, Srbima samo kretenčina analno na svjet pristigla, može govoriti!!!
Naravno. zato i jesmo tu đe jesmo,
nakotilo se toga što ne zna ni čemu mu koja rupa na sopstvenom tjelu služi, ...
a mudroserine prosipa na angro!
!!

- - - - - - - - - -

Не брини се - изнендићете се реакцијом...........:cool:

Od koga, .....matere ti!!!:per::per::per:
Jedino ako u negativnom smislu misliš!
 
Војска је уништена и оно мало што је остало је под контролом окупатора. Нове млађе генерације мушкараца су војно неспособне, па је у будућем рату може свака сврака позобати.

Врх СПЦ је духовно пропао. То је страшно чиме се они баве, а чиме се не баве(а требало би).
Под Турцима је школски систем(у градовима, наравно) био под контролом Турака. То је био исламски школски систем. Народ тада, уз велику и пресудну помоћ цркве, углавном није прихватао да се школује у турским школама да се потурчи и не отуђи(да не прихвати један други духовни концепт-систем вредности). Манастири су били основне, средње школе и српски универзитети, лечилишта. Тако је очуван идентитет народа и хришћански систем вредности, хришћанска вера и нада у ослобођење ради обнове српске хришћанске државе. Ослобођење је дошло, али је хришћанска држава више никада није обновљена. Масони су , преко Обреновића, донели први секуларни(од Бога одвојени) устав и тиме ударили темеље будућег пропадања и одвајања народа од Бога.

Данас, кад је Србија, поново, под окупацијом, СПЦ нема исти улогу, исту жељу, исти рад и настојања коју је имала у ондашњим генерацијама под Турцима. Данашње школе су поново под окуапцијом и то МНОГО ГОРОМ И ОПАСНИЈОМ него што је била турска. Турци су учили Исламу у својим школама, поред писмености на турском језику. А, данашњи, опет окупациони, масонски школски систем, учи ноторном сатанизму на крајње перфидне начине користећи разне псеудо-научне методе у природним наукама и фалсификате и политичке доктрине антихришћанских окупатора у друштвеним наукама.
Све то даје резултат да је свака нова генерација морално све гора и све мање блиска Православљу и познавању Истине, као и оспособљености за брак и породицу.
Е, сад би био задатак Цркве да ради на отварању својих школа да се народ тотално не уништи. Да му окупатор у потпуности "не промени свест", како воле да кажу окупациони представници.

Турци су имали јањичарске кампове и школе за децу у тим капповима у којима су нашу децу претварали у лојалне слуге окупатору, а непријатеље свом роду и Православљу.
Данас постоје ЕУропски јањичарски кампови и то је антихришћански, еуроспки школски систем где се младе генерације уче масонском систему вредновања и погледа на живот. Резултати су сваким даном све видљивији. Колико су способне такве младе генерације за самосталан живот? Где су им породице, где су им деца? Нема... онеспособљени, ненаучени... упропаштени духовно, научени на европско ропство које им се промовише као успех у животу. И онда се таквим , новим, духовним јањичарима даје да гласају. Научени погрешно бираће погрешно, односно бираће онако како су учени и у складу с тим су и власт и резултати који су све гори у сваком погледу, јер немају знања.

СПЦ је данас заказала да спашава, односно да подучава неуке. Нема своје школе као некада, јер манастири то више нису и не могу да буду, а своје школе као антитеза масонским(државним) не ђели да отвара. Зашто? Зато што нема бриге о човеку, него о материји. Главна ствар, у врху СПЦ, је данас материјализам и у складу са тим - екуменизам. Каква им је вера, таква су им дела. А, "по делима(плодовима) њиховим познаћемо их". Слаби су ти плодови, јалови, невидљиви, бескорисни.

Велики је отпад и у врху Цркве и у врху државне власти. Последице јесу катастрофалне и биће много још горе. Како се ради, тако се пролази. Увек је тако.
 
Poslednja izmena:
Crkva služi da razdvoji Srbe od ne-Srba tako što niko nije Srbin ko nije kršten u pravoslavnoj bogomolji a s druge strane i za međusobni obračun unijata i kontra-unijata.

Vojska služi za paradiranje Putinu ne bi li onaj poslao neki besplatni akumulator za našu flotu Migova. Omiljeno oružje - praćka.

I to temelji srbskog društva ??? :eek: :dash:

Mnogo si plitak. Srpska crkva je postojala mnogo pre moderne srpske države i njena uloga se nikad nije svodila samo na jednu delatnost. Slično kao što istorija ne počinje sa Vučićem na vlasti (budući da je Vučić kao opozicija potpuno drugačija ličnost). Delimično je tačno za grešku crkve pri razdvajanju srpskog nacionalnog korpusa svođenjem na pravoslavlje, ali opet, najumnijim pripadnicima drugih vera to nije smetalo da se smatraju Srbima, a stoka je bila i ostala stoka, sa ili bez delovanja SPC. Ovakvu vojsku, smanjenu i razoružanu, ne bih baš da komentarišem, s tim što ni sad ne sumnjam u njenu srčanost i borbenu spremnost. E sad, ako temelji društva nisu SPC i VS, mogao bi neko da navede šta jeste? U obzir dolazi i opcija da srpsko društvo više ne postoji, nego da se radi o nedefinisanoj masi jajara i hohštaplera...
 
Mnogo si plitak. Srpska crkva je postojala mnogo pre moderne srpske države i njena uloga se nikad nije svodila samo na jednu delatnost. Slično kao što istorija ne počinje sa Vučićem na vlasti (budući da je Vučić kao opozicija potpuno drugačija ličnost). Delimično je tačno za grešku crkve pri razdvajanju srpskog nacionalnog korpusa svođenjem na pravoslavlje, ali opet, najumnijim pripadnicima drugih vera to nije smetalo da se smatraju Srbima, a stoka je bila i ostala stoka, sa ili bez delovanja SPC. Ovakvu vojsku, smanjenu i razoružanu, ne bih baš da komentarišem, s tim što ni sad ne sumnjam u njenu srčanost i borbenu spremnost. E sad, ako temelji društva nisu SPC i VS, mogao bi neko da navede šta jeste? U obzir dolazi i opcija da srpsko društvo više ne postoji, nego da se radi o nedefinisanoj masi jajara i hohštaplera...

Kako neko ne-plitak može uopšte da pita šta je temelj srbskog društva ? Pa osnovno je da narod ima dobru ekonomsku pozadinu da može da živi, da kupi ili proizvede hranu, da se obuče, školuje sebe i potomke. Da kad se razboli može da ide kod lekara ( pravih, obrazovanih) a ne da ide u crkvu da se moli za zdravlje, da mu pop obeća mesto kod Boga jer se krstio u njegovoj prćiji. Da mu država ima para da finansira vojsku i oružje, da ima prijatelje u okruženju koji neće da mu terorišu državu.

Na gladan stomak ne ide kultura i tradicija. Vera može, ali to je linija manjeg otpora, čekaš čudo umesto da potegneš motiku ...
 
Kako neko ne-plitak može uopšte da pita šta je temelj srbskog društva ? Pa osnovno je da narod ima dobru ekonomsku pozadinu da može da živi, da kupi ili proizvede hranu, da se obuče, školuje sebe i potomke. Da kad se razboli može da ide kod lekara ( pravih, obrazovanih) a ne da ide u crkvu da se moli za zdravlje, da mu pop obeća mesto kod Boga jer se krstio u njegovoj prćiji. Da mu država ima para da finansira vojsku i oružje, da ima prijatelje u okruženju koji neće da mu terorišu državu.

Na gladan stomak ne ide kultura i tradicija. Vera može, ali to je linija manjeg otpora, čekaš čudo umesto da potegneš motiku ...

Vera nema veze sa ekonomskim stanjem (osim kod pojedinih muslimana u negativnom smislu), a i ekonomija nije jedna institucija, nego splet raznih uslova i okolnosti. Što će reći, kupovna moć nije uzrok (to jest temelj), nego posledica, i malo je neumesno kriviti crkvu ili vojsku za nešto na šta one ne mogu da utiču skoro pa nikako...
 
Vera nema veze sa ekonomskim stanjem (osim kod pojedinih muslimana u negativnom smislu), a i ekonomija nije jedna institucija, nego splet raznih uslova i okolnosti. Što će reći, kupovna moć nije uzrok (to jest temelj), nego posledica, i malo je neumesno kriviti crkvu ili vojsku za nešto na šta one ne mogu da utiču skoro pa nikako...

Zaokret SPC od "istrage poturica" je jedan od najstrašnijih grešaka po srbski nacion. Koliko je do tada imala sabirnu ulogu i očuvanje entiteta toliko je upropastila stvar nakon odluke u čistim verskim krvnim zrncima ... Obzirom da to i dalje traje SPC nema prava da sebe smatra temeljom, bar s moje tačke gledišta.
 
Војска је скоро уништена, а Црква се нахерила... Но, и таква Црква у сваком случају остаје главни ослонац. Једина институција која обухвата целокупан народ.

ovo je neko novo naucno tumacenje!?

bas me zanima odakle je ovo
 
Crkva je odavno na meti i puna je agenata koji rade na njenom rusenju, objasnjavali su mi ljudi iz crkve. Menjaju se liturgije, pravila koja su vekovima vazila, drugim recima crkva se deformise.
Ja apsolutno sumnjam da je i onaj Pahomije agent ubacen upravo sa ciljem da diskredituje crkvu, jer mi sve lici na nacin na koji oni rade.
Tako da je SPC u velikom problemu i opasnosti.

Sto se tice vojske, zna se njena uloga u drzavi i drustvu. Ne znam sta smeta nekima ovde da Srbija ima jaku vojsku, sta USA moze a mi ne? Pa i Nemacka ponovo pravi vojsku, evo dali i Siptarima na KiM, a mi ne treba da je imamo? Kao da nismo ratovali u dva svetska rata, plus smo i u ovom trecem prvi dobili po nosu? Pokazano i dokazano - imas jaku vojsku, ne diraju te. Ne znam kakvo je stanje u Vojsci trenutno, ali pretpostavicu kao i u Crkvi i svuda - podeljeno, gde mislim da su vojaci prilicno sludjeni jer vise se ne zna ni ko je s kim ni protiv koga. Meni bi, licno, da sam u Vojsci, jako smetalo ovo zblizavanje sa NATO paktom, narocito u sklopu najnovijih dogadjaja u svetu (Sirija, Ukrajina...).

Medjutim, nisu problem samo Crkva i vojska, vec i narod koji je postao potpuno letargican, izgleda da mu treba zesca samarcina da se trgne. Svi nesto sitno kalkulisu i stede 5 dinara a gube 500 EUR, tako ja vidim situaciju, ali izgleda ljudi to ili ne vide ili se plase da ne izgube i tih 5 dinara. Sto je potpuno pogresno.
 
Kako neko ne-plitak može uopšte da pita šta je temelj srbskog društva ? Pa osnovno je da narod ima dobru ekonomsku pozadinu da može da živi, da kupi ili proizvede hranu, da se obuče, školuje sebe i potomke. Da kad se razboli može da ide kod lekara ( pravih, obrazovanih) a ne da ide u crkvu da se moli za zdravlje, da mu pop obeća mesto kod Boga jer se krstio u njegovoj prćiji. Da mu država ima para da finansira vojsku i oružje, da ima prijatelje u okruženju koji neće da mu terorišu državu.

Na gladan stomak ne ide kultura i tradicija. Vera može, ali to je linija manjeg otpora, čekaš čudo umesto da potegneš motiku ...

Vidiš. tovne junice, tovni pilići Brojleri i ostala marva na uzgoju, nikakve probleme s ishranom, uslovno rečeno ekonomijom, nema!!!
To im je stvorenjem predodređeno, nemaju svjest o sebi, niti svom postanju!!!
Njima ko i Globalistima, smisao postojanja nije u smislenosti dobra ovog života, jer svjesti te nemaju, ....
njima nije ni data stvorenjem, a Globalisti su se je odrekli, otpali!!!!!!
Ajde što nije njjima postanjem data svjest o sebi, životinje su!!!
Čudi me gomila vas koji se nesvjesno odriču ljudske svjesti o smislenosti dobra života, a bez te svjesti otpadanje, put ka poživotinjenju je otvoren!!!
 
Poslednja izmena:
Vidiš. tovne junice, tovni pilići Brojleri i ostala marva na uzgoju, nikakve probleme s ishranom, uslovno rečeno ekonomijom, nema!!!
To im je stvorenjem predodređeno, nemaju svjest o sebi, niti svom postanju!!!
Njima ko i Globalistima, smisao postojanja nije u smislenosti dobra ovog života, jer svjesti te nemaju, ....
njima nije ni data stvorenjem, a Globalisti su se je odrekli, otpali!!!!!!
Ajde što nije njjima postanjem data svjest o sebi, životinje su!!!
Čudi me gomila vas koji se nesvjesno odriču svjesti o smislenosti dobra života, a bez te svjesti otpadanje, put ka poživotinjenju je otvoren!!!

Lepo je što si ti dosegao smisao postojanja ... što ti je jasno gde je šta i zašto kao i tvoja uloga u tome. Verujem da ti zavidi veći deo čovečanstva koji ima problema sa smilom postojanja. Kad nema boljih odgovora uzmeš bibliju i sve ti pukne pred očima ... Nekima ni to nije dovoljno. A i te neke je Bog takvima napravio, verovatno s razlogom koji samo on zna.
 
Lepo je što si ti dosegao smisao postojanja ... što ti je jasno gde je šta i zašto kao i tvoja uloga u tome. Verujem da ti zavidi veći deo čovečanstva koji ima sam tebi sa smilom postojanja. Kad nema boljih odgovora uzmeš bibliju i sve ti pukne pred očima ... Nekima ni to nije dovoljno. A i te neke je Bog takvima napravio, verovatno s razlogom koji samo on zna.

Bibliju posegao nisam, .....nit sam nekom majku partizansku, što se tako brecaš???
Kakve veze ima svjet ljudska isključivo s Biblijom, .....obrazuj se malo pa se javi,
ne pada mi na pamet sa tim nivoom debatujem!!!
 

Back
Top