Šta je nama naša borba dala

OcitiMazohista

Ističe se
Banovan
Poruka
2.531
Међународни дан жена или, колоквијално, Осми март, дан је посвећен женама и слави се сваке године 8. марта. Овај дан је настао као дан борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца.
Ипак, први национални Дан жена обележен је 28. фебруара 1909. у Сједињеним Америчким Државама након декларације коју је издала Социјалистичка партија Америке. Августа исте године организована је Међународна конференција жена социјалистичке Друге интернационале. Инспирисана америчким делањем поводом овог питања, Немица Луиз Циц предложила организовање Међународног дана жене.[1]
Како она није била у стању да своје идеје спроведе у дело, иницијативу за тај празник преузела је немачка феминисткиња и комунисткиња Клара Цеткин (1857—1933). Цеткинова се борила за права жена од 1889, а предлог је јавно изнела тог августа у народној кући, данас познатој као Унгдомсхусет. Прво обележавање дана било је 18. марта 1911. у Аустрији, Немачкој, Швајцарској и Данској, док су га обележиле многе демонстрације уз феминисткиње широм Европе. Овај празник је прихваћен у свим социјалистичким земљама након што је Александра Колонтај убедила Лењина да овај празник прихвати као државни. Ту праксу је преузела и послератна СССР и њене савезнице (укључујући и СФРЈ).[1][2]
Као међународни дан жена, осми март (по први пут тачно одређени датум), прихваћен је 1917. године.


Dakle, osećate li se vi kao DAMA ravnopravno?
Da li osećate isti društveni tretman, očekivanja, poštovanje, ugled i ostvarivanje svih životnih aspekata kaon i bilo ko drugi da ne kažem muškarac?
Ima te li isti tretman i zaradu na poslu kao vaše kolege s benim viisuljkom i smežuranom kožurinom u gažama?
Jeste doživele enkad diskriminaciju?
Vređa li vas ova parada karanfila i ružnih džidža bidža i parfema šcvercovanih iz Rumunije ili vam imponuje?
 
Ne vređa me; ljudi generalno prave paradu i kič od svega što mogu, pa zašto ne bi i od 8. marta, pogotovo ako se od kiča može zaraditi.
Sa druge strane, ni ne ushićuje me, no to ne znači da ga smatram bespotrebnim - iako svi udišemo isti vazduh i gazimo istu zemlju, kao što kaže dajv, sve donedavno nisu postojala ista prava.
Ako obeležavanje 8. marta predstavlja podsećanje društva na borbu društva za prava žena koja su im bila uskraćena samo zato što su žene, ja sam za.
 
Ne vređa me; ljudi generalno prave paradu i kič od svega što mogu, pa zašto ne bi i od 8. marta, pogotovo ako se od kiča može zaraditi.
Sa druge strane, ni ne ushićuje me, no to ne znači da ga smatram bespotrebnim - iako svi udišemo isti vazduh i gazimo istu zemlju, kao što kaže dajv, sve donedavno nisu postojala ista prava.
Ako obeležavanje 8. marta predstavlja podsećanje društva na borbu društva za prava žena koja su im bila uskraćena samo zato što su žene, ja sam za.

Slazem se. :ok:
 
Међународни дан жена или, колоквијално, Осми март, дан је посвећен женама и слави се сваке године 8. марта. Овај дан је настао као дан борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца.
Ипак, први национални Дан жена обележен је 28. фебруара 1909. у Сједињеним Америчким Државама након декларације коју је издала Социјалистичка партија Америке. Августа исте године организована је Међународна конференција жена социјалистичке Друге интернационале. Инспирисана америчким делањем поводом овог питања, Немица Луиз Циц предложила организовање Међународног дана жене.[1]
Како она није била у стању да своје идеје спроведе у дело, иницијативу за тај празник преузела је немачка феминисткиња и комунисткиња Клара Цеткин (1857—1933). Цеткинова се борила за права жена од 1889, а предлог је јавно изнела тог августа у народној кући, данас познатој као Унгдомсхусет. Прво обележавање дана било је 18. марта 1911. у Аустрији, Немачкој, Швајцарској и Данској, док су га обележиле многе демонстрације уз феминисткиње широм Европе. Овај празник је прихваћен у свим социјалистичким земљама након што је Александра Колонтај убедила Лењина да овај празник прихвати као државни. Ту праксу је преузела и послератна СССР и њене савезнице (укључујући и СФРЈ).[1][2]
Као међународни дан жена, осми март (по први пут тачно одређени датум), прихваћен је 1917. године.


Dakle, osećate li se vi kao DAMA ravnopravno?
Da li osećate isti društveni tretman, očekivanja, poštovanje, ugled i ostvarivanje svih životnih aspekata kaon i bilo ko drugi da ne kažem muškarac?
Ima te li isti tretman i zaradu na poslu kao vaše kolege s benim viisuljkom i smežuranom kožurinom u gažama?
Jeste doživele enkad diskriminaciju?
Vređa li vas ova parada karanfila i ružnih džidža bidža i parfema šcvercovanih iz Rumunije ili vam imponuje?
dama je postala musko da bi se osetila ravnopravnom,nista im vise paznja ne znaci i nema zenstvenosti
 
И онда се појави изјава Милоша Биковића :evil:

- Muškarci su svetu podarili gomilu stvari bez kojih danas ne bismo mogli da živimo… Metal, elektirčno kolo, cepanje atoma… Žene su svetu podarile… majčinski pogled, sestrinski zagrljaj i poljubac neveste… (i sarme) na kraju krajeva. Žene su svetu podarile muškarce. Hvala vam što ovaj svet činite lepšim mestom. Srećan praznik

http://www.pulsonline.rs/puls-pozna...kovica-zene-su-tu-da-radjaju-muskarci-da-rade


--------------------------------

Шта рећи осим - ћути дете, гледај своја посла и не трабуњај о стварима о којима не знаш ништа.
 

đole srećan praznik javi se da preuzmeš poklončić :)))

- - - - - - - - - -

И онда се појави изјава Милоша Биковића :evil:

- Muškarci su svetu podarili gomilu stvari bez kojih danas ne bismo mogli da živimo… Metal, elektirčno kolo, cepanje atoma… Žene su svetu podarile… majčinski pogled, sestrinski zagrljaj i poljubac neveste… (i sarme) na kraju krajeva. Žene su svetu podarile muškarce. Hvala vam što ovaj svet činite lepšim mestom. Srećan praznik

http://www.pulsonline.rs/puls-pozna...kovica-zene-su-tu-da-radjaju-muskarci-da-rade


--------------------------------

Шта рећи осим - ћути дете, гледај своја посла и не трабуњај о стварима о којима не знаш ништа.

:bljuc:
ovaj iovako nije kopčan u glavu
 
Ja sam svoj jedan dan provela u kuhinji...

sestro slatka, sve te razuemem :)

lepinjice-1.jpg
 
Kontam, 'vako....
mora da je prava stvar !?[

- Koliko puta sam doživela da ubicu koji, recimo, sekiro izmlatara po dvorištu vrišteći na sav glas o nekakvoj nepravdi čaršija maltene proizvede u heroja, dok moj slučaj niko i ne spominje – kaže Marija koja je svoju prvu žrtvu ubila kad je imala 24 godine koristeći precizne hirurške instrumente.

- Istranžirala sam ga, prevezla iz Smedereva do beogradske tvrđave i zakopala na dvanaest različitih mesta i ostavila poruku u kojoj sam jasno naglasila da je ubica žena. Očekivala sam da ću sutradan barem kod frizerke čuti o svom podvigu, ali ništa – frustrirana je Potićeva.

Marija tada menja pristup. Umesto bespomoćne žene koja prihvata svoju sudbinu, ona postaje aktivna na samousavršavanju i pored klasičnog obrazovanja iz autobiografija čuvenih žena serijskih ubica, studira i anatomiju čoveka kao i večernje kurseve mesarstva i promocije.

- Priznanje ipak nije došlo. Štaviše, stigle su samo uvrede. Najveću sam doživela nakon svog četvrtog ubistva kada su mediji, u onom minimalnom prostoru koji su mi posvetili, pisali kako je sigurno ubica muškarac koji pokuva da skrene pažnju sa sebe ostavljanjem ženskih tragova. Nakon sedmog ubistva, policija je priznala da je u zločin umešana ženska osoba, ali da je sigurno imala pomoć nekog muškarca – s nevericom nam priča Marija.
:sad2:
 
Au zeno kako ti to sve stignes... svaka ti cast...

Objasni kako se pravi !
Potanko, do u detalje....
Za nas muškarce.
Muške ruke da prave !
Imamo ograničen mozak za recepte.
Većina nas....

Kontam, 'vako....
Ako ti praviš svaki dan, kao zamenu za 'leb, mora da je prava stvar !?

pa nama se vise svidja od hleba
razlicita brasna idu..kad sta imamo
za ovu nedelju smo se snabdele sa svim brasnima - jecmeno, razeno, ovseno, spelta, od prosa,heljdino..sa lanom,susamom i oljustenim suncokretom
bice-hleb-1.jpg


za desetak lepinjica ide po saka od svakog brasna,(manje heljdinog) jedan prasak za pecvo, tri kasike maslinovog ulja, 2-3- kasike suncokreta, kaska prosa u zrnu..ja ubacim i origano ili neku drugu armaticnu travku
sve se to lepo izmesa i doda ili jedno kiselo mleko ili kisela voda
ostavite pola sata da teto odradi i posle pravite lepinjice
papir za pecenje pospite brasnom i prosom, na lepinjice pospit lan i susam i u rernu na pola sata na 250C
pecene stavite na resetku, ja ih samo podignem ukoso na plehu da se ne potpare dok se ne prohlade i onda ih ubacim u papirnu kesicu i tako cuvam dok ne pojedemo do kraja dana :)
 

Back
Top