Ja sam dobar/dobra momak/devojka, a niko me nece

ja to ne mogu da naucim
mislim ili imas ili nemas
Skoro sve može da se nauči . Problem je što mi sebe ubjedimo da nešto ne možemo .
Sjećam se kad sam radio na jednom bijednom radnom mjestu . Nije bilo bijedno što se tiče posla nego je bila bijedna plata .
I ukaže mi se šansa da radim kao konobar . Osnovna plata je bila duplo veća nego na mjestu gdje sam do tada radio .
Da mi je neko prije toga rekao da navedem pedest zanimanja za koja vjerujem da sam sposoban sigurno medju njima
ne bi bilo ugostiteljstvo . Pošto sam bio priteran uza zid riješio sam da se i u tome oprobam pa kako ispadne .
Za nekoliko godina sam postao jedan od najboljih konobara u okolini . Time sam sam sebe demantovao a bogami i postao
puno samopouzdaniji nego do tada .
 
Moze se skontati ali i za to je potrebno neko vreme , upoznavanja , kontakt itd. Znam jednu devojku koja je izuzetna lepotica i jedna od retkih koja ima izgled tog kalibra a da joj pare nisu prioritet. Ona je sve redom muskarce u klubovima, kaficima koji su joj prilazili na prvu loptu nogirala da bi dala sansu liku koga je prvo povrsno poznavala, sasvim prosecan inace, osrednjeg materijalnog statusa i malo po malo nakon nekog perioda upoznavanja dala mu sansu iako je sigurno imala deset puta bolje prilike ali u direktnom prilasku.

Skontala da je nasla idealnog papucara koji ce gde ona okom tu on skokom, a takvo zadovoljstvo ni novac ne moze pruziti :mrgreen:
Salu na stranu ... Mozda joj se svidja njegovo ophodjenje prema njoj i oseca se zadovoljno u tom odnosu a to je isto jako bitna stavka.
 
Aman covece ne pricam o tome.
Sta mene briga ko kako zivi?
Licno mislim da ti koji skacu iz veze u vezu su uplaseni i komplikuju sebi dodatno zivot. Sta fali ako se raskantas sa nekim da budes sam? Idealan period da porazmislis o sebi, svojim ocekivanjima itd.
Ne nego histericno mora se pronaci rezerva odmah.
To je zivot nesposobnih ljudi, parazitiraju na racun drugih ... Ok je ako obe strane pristaju, ali obicno se lose zavrsi jer niko ne voli nesposobnjakovice da ih crpi neki duzi period.
Obicno je tu obostran interes i traje dok crpe jedno drugo.

Odkud ti to da u braku mora covek nuzno da izgubi sebe? Ako biras kvalitetnu osobu to se nece desiti.
Cinjenica je da ima sve vise losijih brakova ali ima i uspesnih i srecnih istina u manjini.
Tako da ipak ima neke nade.

Okej malo sam promasio da ti odgovorim, rasejanost i moja greska.
Slazem se da ne treba skakati iz veze u vezu, ali to opet povecava neko samotnjastvo, a na temi koju je postavila jedna forumasica o tome da li treba biti u vezi iako "to nije to" mnogi su joj savetovali da treba.
To kako ko uskace je opet njegova licna mera i ukus. Licno, meni nije problem da budem sam vec mi je problem da budem vezi.:confused:

Sto se braka tice ja tako gledam na brakove kao na gubljenje sebe i to je moj LICNI stav. Za mene definitivno nema nade.:sad2:
 
Nije tu suština biti sposoban ili ne, već biti lider, ne znam za vas, ali ja ne poštujem tipa koji se drži ženi za suknju... Majci, devojci, kome god. Ako nema stav, kičmu... To ne znači da se tu žena ništa ne pita i da je on sirovina, kao što rekoh, ali ako je muško a nema kičmu, nema muda (da kažem narodski), od toga nema ništa.

Ne moram ja da glumatam supermena, ne želim ja da joj lečim frustracije, ali svakako da će se osećati pored mene sigurno, u svakom smislu. Ali to ne znači ni da će ona sve četiri u vis i ne zanima je ništa...

Rob si sterotipa. Sta znaci imati muda - metaforicki? Da se pobije sa deset likova koji ce u najmanju ruku da mu otvore lobanju kako bi dokazao dragoj kako nije bezkicmenjak?
Ljudi olako barataju tim pojmovima.
 
Skontala da je nasla idealnog papucara koji ce gde ona okom tu on skokom, a takvo zadovoljstvo ni novac ne moze pruziti :mrgreen:
Salu na stranu ... Mozda joj se svidja njegovo ophodjenje prema njoj i oseca se zadovoljno u tom odnosu a to je isto jako bitna stavka.

Nije uopšte problem ako je neko papučar . Nekoj ženi će takav biti idealan . Ja papučare ne potcjenjujem mada nisam takav .
Da sam žena prije bih izabrao papučara nego fašistu jer papučari ne lome kosti .
Najbitnije je da muškarci i žene realno procijene kakve im osobe odgovaraju i da traže takve . Prije toga moramo realno
procijeniti sebe a to je najteže .
 
meni je to otprilike kao u sexu - ne volim ako je "pristojan". ;)

Pa tako nekako.
Jedno je pristojnost kada nekoj zeni koja ti se svidja, ti lepo i pristojno otvoris vrata, dzentlmenski, sta vec, a drugo je kada joj otvoris vrata uz osmeh, a tim osmehom, pogledom, komentarom joj pokazes da ti se svidja ono sto vidis, tj. da je gledas kao zenu.

Mozda je to nekim zenama nepristojno, posebno ako ne zele nista sa tim muskarcem, niti ih privlaci u bilo kom smislu, ali je tu signal daleko jasniji.
Mislim da bas zato jer je tako neki signal direktniji, jasniji, njihova ponuda, tj. oni mogu biti odbijeni, stoga se drze one taktike dobrog momka, koji je fin i kulturan, jer tako bar ne rizikuju mnogo, a ona ce tu oko njih biti, tj. nece ih direktno odbiti, pa gaje nadu za nesto vise eventualno.
A da ce ona biti tu, da, hoce, ali ne doveka. :)
 
Nije uopšte problem ako je neko papučar . Nekoj ženi će takav biti idealan . Ja papučare ne potcjenjujem mada nisam takav .
Da sam žena prije bih izabrao papučara nego fašistu jer papučari ne lome kosti .
Najbitnije je da muškarci i žene realno procijene kakve im osobe odgovaraju i da traže takve . Prije toga moramo realno
procijeniti sebe a to je najteže .

Upravo, nagrdise papucare ko da su od kuge pravljeni. Iole normalan ce pre birati ( hipoteticki je samo taj izbor) papucara nego nekog kvazi baju da joj zagorcava zivot på zavrsi zajedno hapilly ever after u crnoj hronici. Jer samo imbecili sanjaju da od fasiste ce biti tretirani na specijalan nacin posto su supruznici.
 
ako ona ne voli dobrog,nego skota,znaci da je i ona skot.
ili kad kaze "a jaoo pa nemogu ja biti s njim,previse je dobar za menee..."
pa sta treba,da te j*be u centru grada na ulici,neznam... :dontunderstand:
sto je najgore sad,maldje klinke su stvarno pocele da misle da je normalno da ih momak bije i u tom su fazonu!

''mene je moj decko tukao i pre nego sto je to postalo moderno hihihi"
 
Poslednja izmena:
Znate onaj scenario (koji mislim da je cesci kod muskaraca), gde momak upozna devojku (ili devojka momka). Momak je tu za nju, oseca nesto prema njoj, pokazuje joj paznju, provodi vreme sa njom, upoznaje je, slusa je, (na neki nacin joj stavlja do znanja da je zainteresovan za nju) klasika, i onda ona zavrsi sa nekim drugim, a ovaj ostane kao ogorceni prijatelj (digne ruke i ode). U sustini, jedna osoba na neki nacin pokazuje zainteresovanost, paznju, naklonost, i ocekuje da druga strana zeli tj. oseca isto, ali ne.

E sad, mene zanima sta je tu u pitanju, jesu li tu u pitanju signali previse "mlaki", pa druga strana to ne protumaci ili je svesna signala ali ne oseca nesto vise (ne privlaci je) pa ne moze ni da uzvrati?
Siguran sam da su muskarci imali ovakav scenario sa zenama, a mene zanima iskustvo zena, da li se njima nekada svidjao neko, i ona sve lepo i milo oko njega, ocekuju da ce on uraditi nesto, kad onda on zavrsi sa nekom drugom zenom? :besna:
Ili, da li je neko mozda hteo sa vama nesto vise, a vi to niste znale, ili sta znale ali niste mogle da uzvratite istom merom jer vas ne privlaci ili sta vec?

Meni ovo deluje kao relativno cest scenario, jer proteze se cesto kako zene vole kretene a muskarci kucke (da li je istina ili ne, u komentarima diskutujte), pa mozda je tu u pitanju, ogorceni i razocareni ljudi jer niko na njihovu dobrotu, i fine (mlake) signale nije reagovao, cenio, uzvratio.

Može neko da bude dobar, ali nesiguran, i eto...
 
ako ona ne voli dobrog,nego skota,znaci da je i ona skot.
ili kad kaze "a jaoo pa nemogu ja biti s njim,previse je dobar za menee..."
pa sta treba,da te j*be u centru grada na ulici,neznam... :dontunderstand:

Meni to "previse dobar za mene" znaci dosadan, nezanimljiv, ne pali me.
Znam ja tako par devojaka, dobrice neke, ni ruznu rec da cujes od njih, blage, tihe, sve korektno i fino sa njima.

Daleko od toga da nisu dobre osobe, ali za mene kome je svaka 10-a rec psovka i kome su masni vicevi humor, mislim da bi takva jadna pala na pedu uz gromoglasno "ju boze, koja budala".
E sad, ako je to samo neka stidljivost kod njih,a nisu one neke cvecke i andjelcici, onda tu nema problema, jer ipak treba se i znati ponasati u javnosti. Mozda da ona bude i dobra i tiha, stidljiva, sta vec, ali mora da zna da me i na neki drugi nacin privuce.

''mene je moj decko tukao i pre nego sto je to postalo moderno'' hihihi

Hipsteri :roll:
 
Znate onaj scenario (koji mislim da je cesci kod muskaraca), gde momak upozna devojku (ili devojka momka). Momak je tu za nju, oseca nesto prema njoj, pokazuje joj paznju, provodi vreme sa njom, upoznaje je, slusa je, (na neki nacin joj stavlja do znanja da je zainteresovan za nju) klasika, i onda ona zavrsi sa nekim drugim, a ovaj ostane kao ogorceni prijatelj (digne ruke i ode). U sustini, jedna osoba na neki nacin pokazuje zainteresovanost, paznju, naklonost, i ocekuje da druga strana zeli tj. oseca isto, ali ne.

E sad, mene zanima sta je tu u pitanju, jesu li tu u pitanju signali previse "mlaki", pa druga strana to ne protumaci ili je svesna signala ali ne oseca nesto vise (ne privlaci je) pa ne moze ni da uzvrati?
Siguran sam da su muskarci imali ovakav scenario sa zenama, a mene zanima iskustvo zena, da li se njima nekada svidjao neko, i ona sve lepo i milo oko njega, ocekuju da ce on uraditi nesto, kad onda on zavrsi sa nekom drugom zenom? :besna:
Ili, da li je neko mozda hteo sa vama nesto vise, a vi to niste znale, ili sta znale ali niste mogle da uzvratite istom merom jer vas ne privlaci ili sta vec?

Meni ovo deluje kao relativno cest scenario, jer proteze se cesto kako zene vole kretene a muskarci kucke (da li je istina ili ne, u komentarima diskutujte), pa mozda je tu u pitanju, ogorceni i razocareni ljudi jer niko na njihovu dobrotu, i fine (mlake) signale nije reagovao, cenio, uzvratio.

Evo ja sam dobar momak/devojka i nijedna me nece
A ne volim kucke.Bas suprotno,volim one fine,njanjave,povucene.
 
Rob si sterotipa. Sta znaci imati muda - metaforicki? Da se pobije sa deset likova koji ce u najmanju ruku da mu otvore lobanju kako bi dokazao dragoj kako nije bezkicmenjak?
Ljudi olako barataju tim pojmovima.

Ja bih pre rekao da si ti rob stereotipa. Nigde nisam pomenuo da treba da se pobije sa njih deset zato što ga je neko pogledao. Već da ima hrabrosti da vodi, odlučuje, preuzme odgovornost, zaštiti je i verbalno ali i fizički ako treba, što od prijatelja, što od neprijatelja. Itd, itd. A ako treba i da se pobije sa njih 10, to što ih je 10 ne znači da ne može da dohvati minimum dvojicu, trojicu, posle toga sam zaštitiš glavu. :)

Uostalom, ne znam zašto ti ovo objašnjavam uopšte, nije baš da ćemo piti kafu, ni da mi je bitno nečije mišljenje, kao ni vama moje. :)
 
Skoro sve može da se nauči . Problem je što mi sebe ubjedimo da nešto ne možemo .
Sjećam se kad sam radio na jednom bijednom radnom mjestu . Nije bilo bijedno što se tiče posla nego je bila bijedna plata .
I ukaže mi se šansa da radim kao konobar . Osnovna plata je bila duplo veća nego na mjestu gdje sam do tada radio .
Da mi je neko prije toga rekao da navedem pedest zanimanja za koja vjerujem da sam sposoban sigurno medju njima
ne bi bilo ugostiteljstvo . Pošto sam bio priteran uza zid riješio sam da se i u tome oprobam pa kako ispadne .
Za nekoliko godina sam postao jedan od najboljih konobara u okolini . Time sam sam sebe demantovao a bogami i postao
puno samopouzdaniji nego do tada .

ne znam, al mislim da brkas sad babe i zabe
mislim lakse mi je da ukradnem gazdu, nego da ukradnem poljubac devojci
tako ja nekako rezonujem
mislim naucis svasta u zivotu za nesto imas talenat za nesto nemas
al kad ti kleciju kolena kad se zbunis neznas da beknes vise a kamoli nesto drugo
 
Što? Jel ne umeš da im priđeš ili šta?

Ne,nego verovatno Christopher nema nesto kesa da bi vas finansirao na svakom tu puta izlasku,jer danas nije nista za dzabe,pobogu gde ce da vas vodi da se setate po ovakvom jos uvek hladnom i zimskom vremenu.Skoro sve vi danas ocekujete taj tu puta materijalni aspekt kod momka-muskaraca a sa druge strane serete o nekom feminizmu i nekoj nezavisnosti i stavljate to na drustveni piedestal danas,kako ste u fazonu bolji pol od muskog,na kraju se svodi da zavisite od muskaraca u svakom pogledu,pogotovo finansijskog -materijalnog,kontradiktornost na kub.

- - - - - - - - - -


Evo ja sam dobar momak/devojka i nijedna me nece
A ne volim kucke.Bas suprotno,volim one fine,njanjave,povucene.

Tebra jedino da palis odavde,ako mozes,ja ozbiljno planiram posle faksa, otislo sve ovde u k.... odavno,jbg.
 
Ne,nego verovatno Christopher nema nesto kesa da bi vas finansirao na svakom tu puta izlasku,jer danas nije nista za dzabe,pobogu gde ce da vas vodi da se setate po ovakvom jos uvek hladnom i zimskom vremenu.Skoro sve vi danas ocekujete taj tu puta materijalni aspekt kod momka-muskaraca a sa druge strane serete o nekom feminizmu i nekoj nezavisnosti i stavljate to na drustveni piedestal danas,kako ste u fazonu bolji pol od muskog,na kraju se svodi da zavisite od muskaraca u svakom pogledu,pogotovo finansijskog i materijalnog,kontradiktornost na kub.

Ma, šta se ti sada istresaš na meni, koji ti je? :confused:

Žene neće da budu sa nesposobnjakovićima i sisama, pomirite se sa tim više, smorili ste. I može da pali gde god hoće, svugde je tako.
 
Ma, šta se ti sada istresaš na meni, koji ti je? :confused:

Žene neće da budu sa nesposobnjakovićima i sisama, pomirite se sa tim više, smorili ste. I može da pali gde god hoće, svugde je tako.

Haha a vi ste sposobne u piiii,ne znate kafu da skuvate,spavate sa sminkom, ne znate osnovne stvari u zivotu, ne radite nista a ocekujete NESTO GRANDE u zivotu,bar vecina vas,koji ste vi bakalarke k....,sta ste vi,kraljice,madam Pompadur,princezice?Jesi li cula za svetsku ekonomsku krizu,da je opsta besparica,da nije lako naci bilo kakav posao danas, da milioni ljudi sirom sveta ostaju bez posla zbog isplainirane vestacke svetske ekonomske krize,mojne da seres,malo same zaradite finansijske resurse,mojne da parazitirate i ocekujete od drugih da vam pruzi lagodan zivot,ETENDIDO.Budite stvarno nezavisne i emancipovane kao sto se zalazete a vas nepotizam i zenski sovinizam pricajte nekom drugom.Ne istresam se,vec govorim ISTINU a ISTINA boli.
 
Poslednja izmena:

Back
Top