Da li nas je komunizam naucio da ne cenimo sebe?

bankai

Domaćin
Banovan
Poruka
3.639
Evo ovako razmisljam,ako svi narodi umeju da misle o sebi,kako stvoriti nesto,mi upravo idemo suprotno tj nasi politicari,da li je to ostatak jugoslovenke politike i uopste relikta komunizma,gde su srbi jedini morali da daju drugima,a drugi samo da uzmu bez da daju,da li smo na taj nacin sami sebe upropastili i da li ima nekog leka tome,ovo navodim jer me trgla jedna vest,sta vi mislite o tome,i dokle ce to sve kod nas trajati?

Da li bi bilo dobro za pocetak raskrstiti sa jugoslavijom,srusiti kucu cveca,reci narodu da smo pogresili sta?
 
Јесте... Домановић и Нушић, били "Југословени", и комунисти, све у 16...

Рајс је оно се обраћао својевремено "комунистима"...

Та, идите већ више, с вашим површним, неозбиљним приступима...

Ко је вама некима крив, што никад нисте били уистину национално свесни Срби?

Сад сте нашли да лечите властите слабости и фрустрације...
 
Prosto neverovatno da se po zenskoj glavi vrzmaju ovakva razmisljanja.

Ima li tu mesta za recepte, cipele, izbor za naj-uloske, sminku, Vladu Georgijeva, strikanje&heklanje... ili se sve svodi razmisljanja o drustveno-ekonomskim posledicama komunizma?
Није ту проблем "мушке" или "женске", већ залудне и површне главе...
 
Prosto neverovatno da se po zenskoj glavi vrzmaju ovakva razmisljanja.

Ima li tu mesta za recepte, cipele, izbor za naj-uloske, sminku, Vladu Georgijeva, strikanje&heklanje... ili se sve svodi razmisljanja o drustveno-ekonomskim posledicama komunizma?

Жене се пале на Дракчета и Радашина, какав црни Владо Георгијев.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Јесте... Домановић и Нушић, били "Југословени", и комунисти, све у 16...

Рајс је оно се обраћао својевремено "комунистима"...

Та, идите већ више, с вашим површним, неозбиљним приступима...

Ко је вама некима крив, што никад нисте били уистину национално свесни Срби?

Сад сте нашли да лечите властите слабости и фрустрације...

Ne vredi objašnjavati. Ovde se gotovo ništa nije menjalo u poslednjih 200 godina, jedino je baš za vreme socijalizma divljaštvo koje sada vidimo bilo delimično potisnuto... kakva ironija...
 
Prosto neverovatno da se po zenskoj glavi vrzmaju ovakva razmisljanja.

Ima li tu mesta za recepte, cipele, izbor za naj-uloske, sminku, Vladu Georgijeva, strikanje&heklanje... ili se sve svodi razmisljanja o drustveno-ekonomskim posledicama komunizma?

Ради сео свесности као таквој,ево ста ме погодило,то је да се српкиње продају шиптарима,и сад не гледају ни на шта друго осим на зараду,затим онај аплауз усташкој химни,онда релативизација нас као народа,препуштање целог нашег народа,не бига наше власти да се нешто промени,просто све то и још много тога,питам се да ли би било другачије да смо били другачији?
 
Јесте... Домановић и Нушић, били "Југословени", и комунисти, све у 16...

Рајс је оно се обраћао својевремено "комунистима"...

Та, идите већ више, с вашим површним, неозбиљним приступима...

Ко је вама некима крив, што никад нисте били уистину национално свесни Срби?

Сад сте нашли да лечите властите слабости и фрустрације...

Милунка,пошто се тако представљас да ли знас како су дочекивани српски борци који су преживели 1.светски рат?

Да ли знаш како је та наша хероина прошла,или те баш брига?
 
Ne vredi objašnjavati. Ovde se gotovo ništa nije menjalo u poslednjih 200 godina, jedino je baš za vreme socijalizma divljaštvo koje sada vidimo bilo delimično potisnuto... kakva ironija...

Da,gde su svi bili mediokriteti,pa eto zato se to i raspalo jer nije moglo da traje,prosto bas iz razloga koje ja ovde pitam.Ne postoji nigde tako budalast primer kakva je bila ta Jugoslavija.

- - - - - - - - - -

Srbo, ti si dobar covek i veliki ljubitelj zena. Mozes li da izadjes u susret ovoj gospodjici/gospodji i skrenes joj misli na lepsu stranu zivota?

Srba i ja smo u nekim poslovnim poduhvatima.:lol:
 
Evo ovako razmisljam,ako svi narodi umeju da misle o sebi,kako stvoriti nesto,mi upravo idemo suprotno tj nasi politicari,da li je to ostatak jugoslovenke politike i uopste relikta komunizma,gde su srbi jedini morali da daju drugima,a drugi samo da uzmu bez da daju,da li smo na taj nacin sami sebe upropastili i da li ima nekog leka tome,ovo navodim jer me trgla jedna vest,sta vi mislite o tome,i dokle ce to sve kod nas trajati?

Da li bi bilo dobro za pocetak raskrstiti sa jugoslavijom,srusiti kucu cveca,reci narodu da smo pogresili sta?


Ova konstatacija ti uopste nije tacna. Ako uzmemo u obzir da 90% drzava i populacije na svetu zivi na rubu siromastva, umire od gladi i bolesti, kako onda moze da se govori o tome da oni svi misle o sebi, samo mi ne. Pogresno je okrivljivati komunizam za sve nedace srpske, jer pre komunizma je bio kralj, pre kralja Turci i poturice i sve tako. Svi se se menjali i smenjivali, ali su ostale svetske sile koje su od pamtiveka porobljavale i izrabljivale sve narode sveta. Ne mozemo sanirati posledicu dok ne istrebimo uzrok problema.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Da,gde su svi bili mediokriteti,pa eto zato se to i raspalo jer nije moglo da traje,prosto bas iz razloga koje ja ovde pitam.Ne postoji nigde tako budalast primer kakva je bila ta Jugoslavija.

- - - - - - - - - -



Srba i ja smo u nekim poslovnim poduhvatima.:lol:

Али се нисмо помакли ни корак од идеје, а пролеће долази.

Ако си вољна да сарађујеш, има да се покнаћимо од пара, биће добро и мени и теби. Наравно, потребно је прво проверити дали испуњаваш логистичке услове за имблементацију тог пројекта, иначе цела прича пада у воду.
 


Ova konstatacija ti uopste nije tacna. Ako uzmemo u obzir da 90% drzava i populacije na svetu zivi na rubu siromastva, umire od gladi i bolesti, kako onda moze da se govori o tome da oni svi misle o sebi, samo mi ne. Pogresno je okrivljivati komunizam za sve nedace srpske, jer pre komunizma je bio kralj, pre kralja Turci i poturice i sve tako. Svi se se menjali i smenjivali, ali su ostale svetske sile koje su od pamtiveka porobljavale i izrabljivale sve narode sveta. Ne mozemo sanirati posledicu dok ne istrebimo uzrok problema.

Dobro,sta hoces da kazes,ne kapiram te uopste?Ovde nije problem siromastvo,dakle jeste,nego to sto ne postoji jasna strategija kuda mi treba da idemo,nikako da se negde zaustavimo,gradimo kucu bez temelja,zato stalno negde klizimo,a i vidis imas te drzave kojesu siromasne,npr Etiopija,pa pogledaj oni su jako religiozni,a uspeli su da poprave stanje u svojoj zemlji,uspeli su da srede problem sa muslimanima,a gde smo mi?

- - - - - - - - - -

Али се нисмо помакли ни корак од идеје, а пролеће долази.

Ако си вољна да сарађујеш, има да се покнаћимо од пара, биће добро и мени и теби. Наравно, потребно је прво проверити дали испуњаваш логистичке услове за имблементацију тог пројекта, иначе цела прича пада у воду.

Tek sam na pocetku,ali imam te u planu.;)
 
Da,gde su svi bili mediokriteti,pa eto zato se to i raspalo jer nije moglo da traje,prosto bas iz razloga koje ja ovde pitam.Ne postoji nigde tako budalast primer kakva je bila ta Jugoslavija.

- - - - - - - - - -



Srba i ja smo u nekim poslovnim poduhvatima.:lol:

Srbi nisu nikad bili pismeniji nego za vreme socijalizma, nikada sitiji, nikada jači i nikada nezavisniji od dolaska na Balkan kao plaćenička vojska do dana današnjeg.
 
Kako mozemo biti nezavisniji,ako tada nismo imali svoju drzavu,tj nacionalnu.Sve to pada u vodu,jer sada sve moramo izpocetka,i opet nigde nismo dogurali.

Kad su to Srbi imali svoju nacionalnu državu? U onom periodu kad smo bili sluge Beča ili onom drugom kad smo bili sluge Londona? Ili možda neka srednjevekovna nacija koja se pojavila 700 godina pre svih ostalih?
 

Back
Top