Alchajmerova bolest,ili ne?

Necu, necu, i upravo sam to procitao i odlepio sam, i ...i .....i sta mi to trebalo pred spavanje.... I jedva cekam sutra popodne da mu izodgovaram, samo ne znam da li da mu kazem da "ne pada iver daleko od klade" i zavrsim sve, ili da iskoristim svih 10 000 karaktera sa Krste da mu detaljno izodgovaram za svaku glupost koju je napisao.

OMG. Ou mai faking gad !

:dash::dash::dash::dash::dash:

I on se zali na oca? Trebao bi otac da se zali na ovakvog sina. A 2015. godina eeeej. A kao ovi mladi obrazovani, imaju net, fakultete, izvore informacija.... Ajde njegov cale sa sela, neobrazovan, neuk, neinformisan, i ne zna covek i ne ume za bolje, a stigle ga i godine i ko zna koja bolest i poremecaj mu proradili.

Eeej a ovaj mi spominje vidovite Zorke koje su bile po zatvorima zbog obmanjivanjima ljudi, a kada joj u zatvoru psiholozi radili testove licnosti i merili IQ, saznali su da je to osoba blago ometena u razvoju. Eeej i ona takva uspela i ovoga da osisa. Cccc:roll::roll::roll::dontunderstand:

I da, naravno da je "pogodila sve" i da se to posle "desilo". To im je doktorat. To im je zanat. Da "pogadjaju" i upravo svi i tvrde da je svima "pogodila". Jer kad ne bi "pogadjala" ne bi imala ovce je l tako?
Samo jos da ovce shvate da to nije pogadjanje nego "pogadjanje".

Al sta da ocekujes od neukih ljudi jbt, das mu Rorsahovu mrlju a oni se projektuju u njoj do 101 i nazad. Eeej Zorka.... :roll::dash::evil:

A kako je onda znala da je los vozac,kad nikad nije s njim sela u auto?Moj otac je imao 13 sudara i cukanja za 7 godina !!!!! od 1993-2000 i + ga jednom udario auto,kao pesaka (doduse tu nije on bio kriv,oborila ga neka zena na pesackom).Rekla mu je doslovce "Ti nemas srece u saobracaju,cuvaj se.." - znaci odmah mu je dala dijagnozu.
Kako je znala za strinu u crnini sto lici na vesticu???I jos kaze "Sacekala te je i svojim si je kolima dovezo u kucu.A i rodjaka je sa tvoje strane!"-rekla je ocu.Kako je uopste znala da imamo nasa kola?A ta strina je jedina zena i to jos u crnini koju je on uopste i dovezao kolima kuci u proteklih godina.Ni pre ni posle moj cale nikakvu zenu nije dovezao kolima kuci.Kako je znala da je rodjaka sa caletove,a ne s kevine strane?
Ti kad udjes kod Zorke,nista ne pricas,samo sedis i slusas sta ona prica.Ajde objasni ti meni,kako je ona znala te dve stvari,a da moje roditelje nije ni poznavala,niti ih je pitala o njihovoj proslosti.Kako je uopste znala da smo tada bili podstanari,kad joj niko nista o tom nije pricao,a?
Al da ne skrenemo sa teme,da pustimo malo Zorku...Napomenuo sam vec jednom da cu caletova oba roditelja umrla od demencije i da su bili pogubljeni i kenjali po kuci - TO MENE BRINE! On jos nije toliko izlapeo,samo je zaboravan malo vise nego sto bi u tim godinama trebalo,pa se plasim da dodje za 10-ak godina i on u tu raspadnu fazu.TO JE ONO!
 
Ovo je van teme,samo za Bruslija:

Pazi,sto se tice vidovnjaka - verujem da zaista postoje ljudi koji sigurno mogu da ti procitaju proslost,za buducnost vec nisam 100% siguran (onda bi pogodili i sedmicu na lutriji,zar ne?).Ali pazi sad: ona baba-Vanga,ma koliko se mi njoj smejali,prorekla vise stvari a na jednu sam se i sam smejao i reko da je to nemoguce.A to je da ce do 2040 muslimani vladati Evropom i da ce biti vecinsko stanovnistvo u njoj.Sto posto sam,kao i mnogi,bio uveren da je to nemoguce - ali smo se svi "osvestili" kad smo videli ove izbeglice.Do juce ih niko nije spominjao,a sad postadose svetska tema broj 1! Svakog dana udje 5 do 10 hiljada u Evropu! I niko nije stariji od 40 godina.Sta mislis,koliko ce ih biti do 2040???Kako je krenulo,zavladace oni i mnogo pre i to ce biti toliko rapidno,da necemo znati sta nas je snaslo.
Drugo - rekla je da ce oko 2010 izbiti treci svetski rat!Zar mislis da ovo sad nije treci svetski rat,ili bar neka od njegovih uvodnih faza?Smeskali smo se mi i 1939 kad ga nije bilo na nasem pragu.Pa smo zato samo 2 godine docnije kukali u vatri,jer smo ga nespremni docekali!Ovo sto je sad u svetu je i te kako svetski rat,samo sto nije jos razbuktalo i stiglo do nas,pa ga ne osecamo.Onda kada budemo shvatili koliko je stvar ozbiljna - bice kasno.I ne budi tako siguran da i ovde vec za koju godinu,ako ne i za koji mesec,nece puske zapucati.Samo totalni idiot moze to ignorisati.Sta mislis,zasto su nam Tadic i kompanija istopili tenkove u Smederevu?A ovi danas nista nisu bolji.Nesto se sprema,a sad sta - videcemo.
Dakle ipak nesto postoji,nesto ima i ponesto od toga se i moze predvideti.Al ta zena je umrla jos pre 20 godina,otkud je ona mogla da zna za ovu invaziju arapa?
 
Poslednja izmena:
meni nisi odgovorio na poslednju poruku al nebitno..nebitne su i bana vange ako te ne ometaju u zivotu...ali msm da bi trebao stvarno da odes kod psihologa da izbacis sve iz sebe jer gomilas bes..i fali ti mir duse tj emotivna stabilnost...tako da na kraju tvoja tema je zapravo vise zelja da se izjadas i to je super ako pomaze al jos vise i bolje pomaze strucnjak...
znaci samo opusteno nadji neki zen, neku ljubav,i giraj dalje:)
 
i brus zli i ti nadji zen,najbolje zajedno da odete:lol:

Dzabe Zen da nadjem sa njim kada ce vec u cekaonici kod koga odemo da mi izazove nervni napad nebulozama tipa - "Jedna teorija zavere + druga teorija zavere, => Dakle, zakljucujemo "ipak postoji nesto".

Postoji li bljutavija recenica od "ipak postoji nesto" ? Recenica koja je rekla toliko toga i toliko nicega u isto vreme, pa je samim tim i apsurdna.

No zanimljivo je sa tacke gledista kognitivne psihologije proucavati njegovu kogniciju i donosenje odluka - I sam shvata kontradiktornosti i logicku ispravnost pri kritickom osvrtu na prevarante, sto vidimo iz njegovog logicki zdravog razmisljanja : "Da vidovnjaci mogu nesto da predvide, pa zasto bi se mucili i radili za crkavicu, predvideli bi sebi brojeve za loto", a onda vec par recenica dalje, misleci o svojim problemima i nedacama, izgubi emocionalnu stabilnost i kao nemogucnost da kognitivno objasni neke pojave koje se pred njega ukazuju kao pretece, izvodi utesni zakljucak - "ali ipak ima nesto, ipak oni imaju neku extrasenzornu parapsiholosku sposobnost, koju nemamo ti ja, on, oni itd".

I sto je najgore, ili pak najbolje (za kognitivne psihologe) on nije specifican slucaj, vec tako razmislja mnogo, mnoogo njih, po jednom te istom kognitivno-emocionalnom obrascu, pa se bukvalno moze napraviti i matematicka foruma i citava baterija testova za dijagnostikovanje ovakvih. Da naglasim, ovo nije patologija sama po sebi, ovo je "normalno" razmisljanje, iako samo u sebi sadrzi kognitivne distorzije, netacne zakljucke, paranoidne poglede na nesto, sklonost zaverenistvu, konspiracionalisticki pogled na svet itd.

Sad ce neko reci kakve veze imaju Vanga i Zorka i konspiracionalizam? Pa ima, cim pominje neko "namerno topljenje tenkova", a kod Vucica ko zna sta ce uvideti - namerno unistava omladinu da ne mogu da rade da ovo da ono, kod Bila Gejtsa ce da nadje da unistava ceo svet vakcinama da se smanji populacija ljudi na zemlji itd.

Ko zeli vise da o ovome procita, savetujem upravo na adresi ovog doktora nauka kognitivne psihologije :

Zašto racionalni ljudi padaju na teorije zavere
 
Da li se to vašem ocu događa odnedavno ili je oduvijek bio takav? Ako je to nešto novo u njegovom ponašanju sigurno je bolestan. Nemojte biti grubi prema njemu, on to ne radi namjerno.
On je trapav otkako ja znam za sebe.Tvrdoglav je i kurci se da ume sve da popravi a cega god se lati jos vise pokvari i zamrsi creva,da vise nijedan majstor na svetu ne ume da desifruje kvar.Sto god dospe u njegove ruke,mozes da se oprostis od toga.BANDOGLAV JE!Nedokazan,kolko god mu pricao da ne dira ono sto ne ume,on nikako svoje malerozno-retardirane prste da umiri.Nije sramota ako ne umes da opravis sporet,zato je neko isao u skolu,zato postoje elektricari.I nije mi zao da dam 2000 dinara da mi ga popravi majstor,nego da on pomrsi zice pa da nekog ubije struja.Meni se takva "usteda" - ne isplati.A u zadnjih 7-8 godina je naglo postao zaboravan!Ali kako nekom ko je zaboravan objasniti da je zaboravan?Kako glupom coveku objasniti da je glup?Da li je ikad u svetu neko ko je glup priznao da je glup? - e pa nije! Jedino da sakupljam kolekciju polupanih blatobrana,vrata i hauba koje je on razbio,pa da mu jedan dan iznesem ispred kuce i da kazem "Slupao si 5 puta jedan isti blatobran,5 istih gresaka si ponovio - ti si budala jer ponavljas uvek iste greske!"
Zanimljivo je jos sto cu reci,da sam u ovom gradu upoznao mnogo ljudi jer mi je takav posao,ali da sam pronasao samo 2 coveka koji boluju od potpuno iste dijagnoze kao i moj cale.Oni misle da su uvek u pravu i nikad ne kazu ja sam kriv,a proizvode stetu za stetom.Dvojica kolega koji su vozili bus samnom iz dve razlicite firme.Obojica su 1948 godiste i rade samo da bi im gazda naplacivao stetu.Razvalili su autobuse,zaboravljaju da povlace rucne,cvrkaju ih,da vas ne lazem - na svakih mesec dana po jedan sudar.Ali NE!!!- oni su uvek u pravu i nikad nece reci "Da,pogresio sam jesam kriv,jer sam mator,corav,nemam reflekse itd..." Isti je slucaj sa mojim caletom.potpuno isti.Kao kad Her Milan iz Zikine dinastije kaze "nisam ja kriv sto stavljaju kontejnere na svakom cosku",a sva kola polupa o te kontejnere.Dakle kontejneri su krivi zato sto stoje na pogresnom mestu,a ja sam u pravu jer ih udaram.E tu je caka njegovim greskama - on nije samokritican kao ja,on se ne oseca kao neko ko je pogresio i samim tim,zbog izbegavanja samokritike - ne ume samog sebe da "kazni"! I zato uvek nastavlja po starom,ponavljajuci uvek iste greske,jer stare ne pamti kad je zaboravan.Izgleda da je to jedan jako los spoj - njegovog loseg karaktera,zbog tvrdoglavosti i bolesti (demencije).
Znate sta,koliko vidim ovde se neki sprdaju samnom,jer misle da sam ja lud.Da jesam lud...lud zato sto se nerviram zbog svega,zato se suvise brinem i suvise sebi skrecem paznju na to.Da sam toliko "los sin",kako ovde neki tvrde,iskreno bi me bolelo dupe za tatu.Ne bi tracio vreme ni sa vama.Mislite da je lako da ga stalno podsecam na to o cemu smo govorili pre neki dan,a on negoduje?Mislite li da su njegove greske jeftine?Lekovi su najmanji problem,oni nisu skupi - skupi su limarijski delovi od kola,skupa je kozna jakna koju je ujebao za manje od mesec dana,skup je frizider koga je novog PRVOG dana ogrebao,da ne kazem "OVERIO" kako umem ja da se izrazim.Kako moja keva nista nije ogrebala u kujni,a stalno je u njoj,kako se ta prokletstva samo njemu desavaju?On je UNISTITELJ stvari!!!On je NEPRIJATELJ sopstvene kuce,on je takvim ponasanjem,svesno ili ne,postao i moj neprijatelj.Mozda sve to on ne cini namerno,ali onda se dolazi do cinjenice da je on KRETEN IZ NEHATA!!!Ali ga je valjda zbog godina sramota da prizna da je seprtlja.E pa zao mi je - seprtlja je.On to mora da utuvi,on to mora da shvati i tada !!-kada bude shvatio,pocece da vodi racuna o svojim i tudjim stvarima.Ali on ne zeli da shvati jer nije samokritican...itd itd.
Tako da je sustina cele ove price... - VRZINO KOLO.
 
Poslednja izmena:
on nikako svoje malerozno-retardirane prste da umiri.

Evo, zbog ovoga sam ja zabrinut za tebe druze. Pa ovo ti je cale bre, on je zasluzan sto si na ovom svetu. Takav je kakav je, nesto moras prihvatiti kao neminovnost, kao sto si prihvatio da j enebo plavo a ne zeleno, sto je npr tvoja omiljena boja.
Ostalo za sta nemas toleranciju na frustraciju caletovog ponasanja gledaj kao sipmtomatologiju neke bolesti, a zasigurno ima tu udela neuro-psihijatrijske bolesti, u najmanju ruku nekoliko veoma blagih poremecaja licnosti.
I ti mozda imas neke, kao i svi mi, tako da ono, nemoj toliko jako suditi.

Ja tebe razumem da si iscrpeo svoje snage zivljenja sa njim, niti je uopste normalno da se zivi u tvojim godinama sa roditeljima, a posebno takvim, pa uz to i najverovatnije psiho-fizicki bolesnima, ali sta cemo.... Srbija brale.

Vec si poceo da menjas misljenje, pominjes magije, kletve, cinji, vidovnjake, a musko si, ajde razumem uvek zene da gledaju u kafu i da su romanticne, ali muske ne !
To tvoje menjanje misljenja, magijsko objasnjavanje traumaticne i frustrirajuce stvari koje ti se desava NIJE ZDRAVO, i to kada se pomesa sa tvojim hronicnim stresom, besom, osecanjem bespomocnosti u vezi caleta, nervoze, mogu olako da ti stvore neko neuroticno stanje ako vec nije, a kada ga stvore i dobro se izgradi samo si na korak sa onakvim tvojim nacinima razmisljanja i verovanja da skliznes u psihoze i shizofrenije.

Nikako "malerozne retardirane prste da umiri" ? Maler ne postoji. Retardiran nije. Medjutim ova tvoja impulsivna reakcija mnogo opisuje u kakvom si stanju, iako ne vidis sebe.
Forum ti malo pomaze i jeste to dobar ventil, kao i podela sa nama citaocima, i "savetodavcima, tesiteljima", ali nije dovoljno da bi prevagnulo na dobru stranu, sve nedace koje prezivljavas.

Tako da moras naci resenje i za sebe i za oca, i to racionalno resenje, naucno, tacno, a ne magijski model pogleda na svet i resavanja frustracije i traume.

Ako bi mogao kada pises da razdvajas redove enter dugmetom, evo kao ja, da bi bilo lakse za citanje ljudima, a prvenstveno i meni hehe, bio bih zahvalan.

Da li si razmisljao da odes kod nekog psihologa-psihoterapeuta da se posavetujes sa njim sta raditi u vezi oca, i kako da se postavis prema njemu, kako da neutralises stres, frustracije i osujecenost koje svakog dana dozivljavas zbog oca?
Dobro bi ti dosao npr psihoterapeut koji ima edukaciju iz porodicne-sistemske terapije.

I to je za tebe, da se tebi pomogne i da se ojacas da mozes to sve trpeti. A za caleta - pod ruku i neuropsihijatar, znaci bas neuro, a ne samo psihijatar, jer moguce da je njemu izbor lekara i neurolog a ne samo psihijatar.
I nemoj cekati, sve sto prolazi vreme bice gore i gore, jer i covek sto je stariji i stariji - on je stariji i vise propada a ne mladji i da se obnavlja.

- - - - - - - - - -

E da, imam ovde i jedan psiholoski zadatak za tebe.

Da vidimo koliko imas empatije u sebi trenutno.

Uzmi papir, pa napisi koje su pozitivne osobine tvog oca, napisi sta pamtis sve lepo sa njim kroz zivot, napisi kada je nesto on uradio sto si se ti divio i opisi to.
Istakni sve ono cime se ponosis njime, sto on ima a npr drugi ljudi nemaju, ili nemaju u tolikoj meri sto ima on.

Pa to sve prekucaj na forum opet.

Nemoj da ti je glupo. Ovo ima terapeutsko dejstvo, nije neka zajebancija da te trolujem.
 
jde razumem uvek zene da gledaju u kafu i da su romanticne, ali muske ne !

cek cek owo nije lepo swi smo podjenako retardiranina svoje divne nacine:lol:

Hehe, eto malo zenama gledam kroz prste, ono, to im vekovima bilo "vaspitavanje" kroz patrijarhat, i bukvalno se od njih ocekuje da je socijalno prihvatljivo da to radi, tako se zanima, ili lakira nokte, i da se vrti tamo po kuhinjE a ne da smeta muskarcu dok radi nesto OZBILJNO i zvoca mu i smeta. :mrgreen:

P.s. Cuti, ja nisam nista strasno, da vidis ti, jedan moj poznanik pre nekoliko godina kako me je ostro iskritikovao i diskriminisao sto sam ga terao da odemo da kupim 100gr kafe uvece, da bih imao sta da popijem ujutru kada ustanem, jer nemam vise, nestalo mi je. :rotf:

Mozda ne bi ovako izrekao to sve, ali posto se isfrustrirao jer je morao sa mnom da ode do prodavnice - i da produzimo rutu hodanja, onda je verovatno psihicki pukao i izrekao to sve.

"Sta bre pijes tu kafu, pijes kafu kao zene one bre....Sta ce ti to....Kako ja ne pijem ("ja ne pijem, i znaci niko od muskaraca ne mora da pije, ne treba da pije, ne sme da voli da pije i ne mora da uziva u tome, jer svet treba da se ponasa kako se ja ponasam i osecam" :hahaha: ) ?

Doduse, nisam ni ja neki kafedzija, dooobar deo zivota je i nisam pio, ali u to vreme sam bas nesto pio, vise ritualno nego sto mi je potrebno biohemijski i neuroloski zbog mozga i funkcionisanja, rasanjivanja, koncentracije, produzetka budnosti....Cak sam imao i kazem, neke rituale uz to - upalim one indijske mirisljave stapice, pa skuvas kafu pa pustim neki cool koncert na kucnom bioskopu i onda se covek izlezava, uziva, meditira, isteze i tako....

E kako se kafa tako socijalno vezuje za zene, kao i ubadanje zelja, tako se alkohol vezuje za muske, ali ne bilo koji nego ona - "radza" najgora, to je za alpha male muzjake. Hej, cekaj, pa poznanik mi je i to rekao - "Umesto da zavrnes ujutru radzu, pa da se stisnes kao musko, da ti proradi cirkulacija, pa da dobijes snagu (pa poce da steze pesnice ipodlaktice a ono mu iskakase vene) ti mi tu pijes neke kafe ko zena" :hahaha::rotf:

Kako covek lepo isprojektuje citav seljacizam i sovinizam iz sebe, i odjednom vidis da je tacno sve ono sto si ucio iz sociologije, psihologije, uticaja sredine i vaspitanja na razvoj i razmisljanje ljudi, uvidis kako vrednosti sistem nekog geografskog podrucja izgradjuje citav sistem misljenja kod ljudi, a oni sve to projektuju napamet, knjiski, onako kako tebi pise u teoriji, i nemaju pojma da to rade, a paradoxalno, to pricaju onako ubedjeno, sujetno, stasito, samouvereno, osecaju se mudrim, pametnim i da je baja, a svi ponavljaju isto kao na kalup i tako lepo se projektuju da uzivam u pricama sa njima. :mrgreen:

Ooooommmmm ! :cool:
 
Poslednja izmena:
Evo, zbog ovoga sam ja zabrinut za tebe druze. Pa ovo ti je cale bre, on je zasluzan sto si na ovom svetu. Takav je kakav je, nesto moras prihvatiti kao neminovnost, kao sto si prihvatio da j enebo plavo a ne zeleno, sto je npr tvoja omiljena boja.
Ostalo za sta nemas toleranciju na frustraciju caletovog ponasanja gledaj kao sipmtomatologiju neke bolesti, a zasigurno ima tu udela neuro-psihijatrijske bolesti, u najmanju ruku nekoliko veoma blagih poremecaja licnosti.
I ti mozda imas neke, kao i svi mi, tako da ono, nemoj toliko jako suditi.

Ja tebe razumem da si iscrpeo svoje snage zivljenja sa njim, niti je uopste normalno da se zivi u tvojim godinama sa roditeljima, a posebno takvim, pa uz to i najverovatnije psiho-fizicki bolesnima, ali sta cemo.... Srbija brale.

Vec si poceo da menjas misljenje, pominjes magije, kletve, cinji, vidovnjake, a musko si, ajde razumem uvek zene da gledaju u kafu i da su romanticne, ali muske ne !
To tvoje menjanje misljenja, magijsko objasnjavanje traumaticne i frustrirajuce stvari koje ti se desava NIJE ZDRAVO, i to kada se pomesa sa tvojim hronicnim stresom, besom, osecanjem bespomocnosti u vezi caleta, nervoze, mogu olako da ti stvore neko neuroticno stanje ako vec nije, a kada ga stvore i dobro se izgradi samo si na korak sa onakvim tvojim nacinima razmisljanja i verovanja da skliznes u psihoze i shizofrenije.

Nikako "malerozne retardirane prste da umiri" ? Maler ne postoji. Retardiran nije. Medjutim ova tvoja impulsivna reakcija mnogo opisuje u kakvom si stanju, iako ne vidis sebe.
Forum ti malo pomaze i jeste to dobar ventil, kao i podela sa nama citaocima, i "savetodavcima, tesiteljima", ali nije dovoljno da bi prevagnulo na dobru stranu, sve nedace koje prezivljavas.

Tako da moras naci resenje i za sebe i za oca, i to racionalno resenje, naucno, tacno, a ne magijski model pogleda na svet i resavanja frustracije i traume.

Ako bi mogao kada pises da razdvajas redove enter dugmetom, evo kao ja, da bi bilo lakse za citanje ljudima, a prvenstveno i meni hehe, bio bih zahvalan.

Da li si razmisljao da odes kod nekog psihologa-psihoterapeuta da se posavetujes sa njim sta raditi u vezi oca, i kako da se postavis prema njemu, kako da neutralises stres, frustracije i osujecenost koje svakog dana dozivljavas zbog oca?
Dobro bi ti dosao npr psihoterapeut koji ima edukaciju iz porodicne-sistemske terapije.

I to je za tebe, da se tebi pomogne i da se ojacas da mozes to sve trpeti. A za caleta - pod ruku i neuropsihijatar, znaci bas neuro, a ne samo psihijatar, jer moguce da je njemu izbor lekara i neurolog a ne samo psihijatar.
I nemoj cekati, sve sto prolazi vreme bice gore i gore, jer i covek sto je stariji i stariji - on je stariji i vise propada a ne mladji i da se obnavlja.

- - - - - - - - - -

E da, imam ovde i jedan psiholoski zadatak za tebe.

Da vidimo koliko imas empatije u sebi trenutno.

Uzmi papir, pa napisi koje su pozitivne osobine tvog oca, napisi sta pamtis sve lepo sa njim kroz zivot, napisi kada je nesto on uradio sto si se ti divio i opisi to.
Istakni sve ono cime se ponosis njime, sto on ima a npr drugi ljudi nemaju, ili nemaju u tolikoj meri sto ima on.

Pa to sve prekucaj na forum opet.

Nemoj da ti je glupo. Ovo ima terapeutsko dejstvo, nije neka zajebancija da te trolujem.

Retardirano-malerozne prste - da u pravu sam,pa gde to ima:

-uzme busilicu da probusi rupu za saksiju i precvika zicu od zvonca,mogla je struja da ga ubije na mestu!Od tolikog zida sirokog pet i visokog tri metra,on ubode u zicu debelu tri milimetra.Dan danas nemamo zvonce.

-kad smo kupili stan,on kupi onu cetku govnaru za klozet.ali avaj - nije obicna vec ona sto se ugradjuje u zid!Uzme pametnjakovic i krene da busi...(au jbt,mucno mi vise da pisem o tim glupostima)... i pogodi u vodovodnu cev! Iz zida piski vodica,doso majstor - odro nas.Od zida sirokog 2 i visokog 3 metra,on pogodi u cev sirine 1,5cm...interesantan je.

-popne se na tavan da sproturi kabal od antene,kaze "Ti sidji dole u stan i vuci,a ja cu odozgo da guram".Sidjem dole u stan,kabla nema!Popnem se gore,kad ima sta da vidim.Kaze-"probio sam malo vecu rupu,a otpalo je i parce plafona,izgurao sam skoro ceo kabal,jel si vido?".Nisam vido-rekoh mu.A umesto da probusi rupu kod nas,on odvalio parcekanju plafona kod od komsije,pa mu jos zavuko i kabal u stan!

-okaci visecu kujnu,keva prodje,kujna joj pade 3 sekunde posle prolaska.Moglo je da je ubije!

-okaci komsinici bojler,samo sto se napunio vodom pade u kadu,razjebe pola kupatila,a zena tek renovirala.

-okaci iznad ulaznih vrata od supe, kosu za travu.Brat je imao mozda 4 godine,ulazio u supu...kako je utvorio vrata,kosa mu padne na glavu i rasece ga!Sreca da nije bila naostrena,inace bi mu probila mozak!

-merio neku kujnu,pa dosao majstor da je sklopi,a ovaj lose premerio...pa covek morao da stemuje odzak da bi je "uglavio" u zid.Kaze majstor "Dodaj mi te kukice,da je okacim" - i naravno,on da mu dobaci kukice,obe kukice upadnu u rupu od aspiratora!Na jedvite jade ih je majstor izvadio iz aspiratora,covek se preznojio.Dva sata mu je trebalo da ih izvuce.I znas sta mi je rekao taj majstor,inace moj drug iz osnovne po profesiji stolar - "Vlado,ima on srece sto je tvoj otac,inace da je neko drugi,oterao bi ga u tripicke materine i bacio bi mu kujnu,pa nek je kaci sam!".

-palio jedne zime kola "na gurku" pre 20 godina.On napred,ja ozadi guram i u jednom momentu,otrgne mu se volan iz ruku - kola pravo u banderu!

-sedeli on i keva pred TV-om,cale nesto ustane i ona mu rece"ajde kad si na nogama,dodaj tu cokoladicu sa stola da je otvorim,pa da je smazemo" i umesto ko covek da joj doda,on uzme i dobaci joj.Posto se tome nije nadala,nije ni podigla ruke i pogodi je cokoladom pravo u oko!Zamalo zena da ocoravi zbog budale.Ako ne umes lepo da dodas,nemoj ni da bacas,seljaku.

-kacio na zid neku stalazu za kompjuter,davno je to bilo...dok smo izasli iz stana i vratili se,gledamo na zidu...nema kompjutera!Pogledamo dole,on na patosu.Pao i razbio se...

-jelku bre ne zna da okaci,jedne godine secam se,bio sam bas mali - padne jelka iz cista mira,najlepsi nam ukrasi odose.Probudio me kevin plac,sve je ukrase ujebo.

-pre jedno 15 godina,parkira kola u jednoj strmoj ulici i izadje do nekog majstora.U kolima keva i ja,ona nazad ja napred.Samo sto je izisao,pade rucna i kola naglo krenuse niz ulicu!Sreca da sam ostao tu i pritisao noznu kocnicu sa mesta suvozaca,pa sam ih zaustavio,inace bi mi majka poginula.

-poneo tocak u neku radionicu i krene onako da ga kotrlja,medjutim,posto je nagib bio jaci,izleti mu tocak iz ruku i skotrlja se u radionicu,probije staklena vrata i uleti u kanal kod majstor-Gere! Ispickarao ga Gera na sva usta,kaze covek da to staklo niko nije izlomio,samo ovaj."Ja bre radim ovde,pa ga ne slomi,a ovaj samo sto mi uso na vrata,neku stetu napravi"-rece Gera.

-sekao neku staru drvenu banderu u dvoristu,jer je bila trula i napustena.Bandera skrene i udari u kucu.Sav se komsiluk skupio da cuje sta je to tolko puklo,a puklo je ko bomba!

-i ono sad skorasnje: ostavi auto u brzini upaljen,zaboravi da podigne rucnu i otvori vrata.Auto lupi o radionicu,otkine vrata i prikljesti majstora uza zid!Covek je povredjen..

I posle svega ovoga,a to je samo ono sto se u ovom momentu secam,ti kazes da moj otac nije za posmatranje?!Hoces da kazes kako on nije maler?Pa ja covece nisam ni bio rodjen,a on je vec bio takav zaboravan smotanko.
 
Poslednja izmena:
Cekaj, nisam ja rekao da tvoj otac nije za posmatranje.

Rekao sam samo da maler ne postoji, a da ga ne nazivas retardiranim, ako se zaista ne radi o mentalnoj retardaciji i ima odredjeni IQ (nizi od normalnih referentnih vrednosti po nekom specificnom merenju i njegovom evaluacionom sistemu).

On to ne radi zato sto je malerozan i ima malerozne ruke, to ne postoji, a sigurno nije ni retardiran. Ipak ti je otac i nosis njegov DNK, pa pazi sta pricas, moze ti takav biti i sin, cerka itd. Ne zato sto pricas, pa ce te sustici neka karma ili pravda, ili bozija opomena, nego ono, zbog DNK, genetike, nauke.

Zar se nikada nisi pomislio da ti je otac bolestan, neuroloski ili psihijatrijski, mozda pride ima i neki poremecaj licnosti, sto je otprilike trajnije stanje jer je to takva struktura licnosti?
A zna se da ne vredjamo i ne ismevamo bolesne ljude. Pogotovo ako u nam ti ljudi podarili zivot.

To sam samo hteo da ti kazem zapravo i zao mi je sto sam te isprovocirao da ovoliko jos ispises o njemu dokazujuci mi da je "retard i maler", ali dobro, mozda ti je to i ventil pa ti je mozda sad lakse.....

Moras adekvatno da resavas probleme i svoje i caletove i one koji se desavaju u sadejstvu interakcije tebe, caleta, i ostatka porodice i ko zna jos koliko ljudi koji vam se "nadju na putu" (kao sto ste hteli da ubijete tog automehanicara kog ste pregnjecili uz zid). A to adekvatno ne podrazumeva vidovite Zorke, Vange, Milane Tarote, bacanja magije, alternativne medEcine, nadanja, religijska moljenja i isterivanja djavola, bajanja, kadjenja kuce i ljudi, nego NAUKA. Naucno resenje, naucna pomoc. Jedino to moze zaista objektivno pomoci, jedino to provereno i dokazano radi.
 
@Vladimire
ako je tvoj otac tolika septrlja ( a ocigledno jeste) zasto mu dozvoljavate da recimo vozi auto, ili namesta i rusi bilo sta
po kuci? I jos mi nesto nije jasno, a pazljivo citam tvoje postove. Da li tvoj otac radi?
Ko i od cijih se para kupuju i popravljaju ti automobili koje on uredno syebava?
 
Cekaj, nisam ja rekao da tvoj otac nije za posmatranje.

Rekao sam samo da maler ne postoji, a da ga ne nazivas retardiranim, ako se zaista ne radi o mentalnoj retardaciji i ima odredjeni IQ (nizi od normalnih referentnih vrednosti po nekom specificnom merenju i njegovom evaluacionom sistemu).

On to ne radi zato sto je malerozan i ima malerozne ruke, to ne postoji, a sigurno nije ni retardiran. Ipak ti je otac i nosis njegov DNK, pa pazi sta pricas, moze ti takav biti i sin, cerka itd. Ne zato sto pricas, pa ce te sustici neka karma ili pravda, ili bozija opomena, nego ono, zbog DNK, genetike, nauke.

Zar se nikada nisi pomislio da ti je otac bolestan, neuroloski ili psihijatrijski, mozda pride ima i neki poremecaj licnosti, sto je otprilike trajnije stanje jer je to takva struktura licnosti?
A zna se da ne vredjamo i ne ismevamo bolesne ljude. Pogotovo ako u nam ti ljudi podarili zivot.

To sam samo hteo da ti kazem zapravo i zao mi je sto sam te isprovocirao da ovoliko jos ispises o njemu dokazujuci mi da je "retard i maler", ali dobro, mozda ti je to i ventil pa ti je mozda sad lakse.....

Moras adekvatno da resavas probleme i svoje i caletove i one koji se desavaju u sadejstvu interakcije tebe, caleta, i ostatka porodice i ko zna jos koliko ljudi koji vam se "nadju na putu" (kao sto ste hteli da ubijete tog automehanicara kog ste pregnjecili uz zid). A to adekvatno ne podrazumeva vidovite Zorke, Vange, Milane Tarote, bacanja magije, alternativne medEcine, nadanja, religijska moljenja i isterivanja djavola, bajanja, kadjenja kuce i ljudi, nego NAUKA. Naucno resenje, naucna pomoc. Jedino to moze zaista objektivno pomoci, jedino to provereno i dokazano radi.

Ne mogu ja biti takav,jer se nikad nisam upustao u "majstorske" avanture,niti me to zanima.Ja nisam proka-pronalazac,ono sto ne znam,ne diram.Svakako da imam i ja svoje nedostatke,ali ih primecujem i svestan sam toga.U zadnje vreme svesno izbegavam ljude,sklanjam se od poznatih,mrzi me da npr. pricam nesto s njima,naporni su mi.Mozda sam depresivan...A nekad sam sa svakim voleo,a sad ni s kim.Ne prijaju mi vise ljudi kao pre.Znam da mnogi imaju u mene poverenje,koje sam dugo gradio,ali ja vise nemam u druge - ni poverenje ni strpljenje...Sretan sam kad prodjem ulicom i ne sretnem ikog koga poznajem.
Drugo,nemam vise dlake na jeziku.Ako nesto imam da kazem,skresem toj nekoj osobi lice,pa neka se pusi,bilo ko da je.Kazu mi roditelji "Kako si mogao tako da joj kazes..?" - a sto da ne kazem,ko jejebe.Neko se naljuti,a neko sa simpatijom gleda na to,kao salu.Onda...sve manje persiram ljudima,na "ti" sam i sa onima od 90 godina.Mrzi me da im persiram i sta ima da ih sortiram,kad su mi svi isti - i oni od 7 i oni od 97. a ne volim da mi iko i persira.Ni mom sefu ne persiram,a ni direktoru.Ma ogadio mi se narod,svaki dan gledam ta njihova odbojna polu-izoblicena lica..vozim ih s kraja na kraj grada,a oni se vuku po autobusu,nikako da dignu dupe za onaj jedan stepenik...soraju ona pijacarska kolica,kotrljaju tockice po patosu,kasljucaju,smrcu,iskasljavaju se...odvratni su.Pazi !! - a mozda sam i ja nekom odbojan,ali se ne namecem.Ustekam se u neki cosak i okrenem glavu da me niko ne vidi.Tako je bolje,nego da uz neke nebuloze prdimo zadahe jedan drugom u lice.
A da...sto se genetike tice,tu sam vise povuko na majcinu stranu,a brat je na oca i njegove.
 
Poslednja izmena:
@Vladimire
ako je tvoj otac tolika septrlja ( a ocigledno jeste) zasto mu dozvoljavate da recimo vozi auto, ili namesta i rusi bilo sta
po kuci? I jos mi nesto nije jasno, a pazljivo citam tvoje postove. Da li tvoj otac radi?
Ko i od cijih se para kupuju i popravljaju ti automobili koje on uredno syebava?
Radi,ali od januara bi trebalo da ide u penziju.
Ma sakupe se pare za opravku,ali najgore je kad znas da pare idu u stetu,a ne u nesto pametno.
 
Retardirano-malerozne prste - da u pravu sam,pa gde to ima:

-uzme busilicu da probusi rupu za saksiju i precvika zicu od zvonca,mogla je struja da ga ubije na mestu!Od tolikog zida sirokog pet i visokog tri metra,on ubode u zicu debelu tri milimetra.Dan danas nemamo zvonce.

-kad smo kupili stan,on kupi onu cetku govnaru za klozet.ali avaj - nije obicna vec ona sto se ugradjuje u zid!Uzme pametnjakovic i krene da busi...(au jbt,mucno mi vise da pisem o tim glupostima)... i pogodi u vodovodnu cev! Iz zida piski vodica,doso majstor - odro nas.Od zida sirokog 2 i visokog 3 metra,on pogodi u cev sirine 1,5cm...interesantan je.

-popne se na tavan da sproturi kabal od antene,kaze "Ti sidji dole u stan i vuci,a ja cu odozgo da guram".Sidjem dole u stan,kabla nema!Popnem se gore,kad ima sta da vidim.Kaze-"probio sam malo vecu rupu,a otpalo je i parce plafona,izgurao sam skoro ceo kabal,jel si vido?".Nisam vido-rekoh mu.A umesto da probusi rupu kod nas,on odvalio parcekanju plafona kod od komsije,pa mu jos zavuko i kabal u stan!

-okaci visecu kujnu,keva prodje,kujna joj pade 3 sekunde posle prolaska.Moglo je da je ubije!

-okaci komsinici bojler,samo sto se napunio vodom pade u kadu,razjebe pola kupatila,a zena tek renovirala.

-okaci iznad ulaznih vrata od supe, kosu za travu.Brat je imao mozda 4 godine,ulazio u supu...kako je utvorio vrata,kosa mu padne na glavu i rasece ga!Sreca da nije bila naostrena,inace bi mu probila mozak!

-merio neku kujnu,pa dosao majstor da je sklopi,a ovaj lose premerio...pa covek morao da stemuje odzak da bi je "uglavio" u zid.Kaze majstor "Dodaj mi te kukice,da je okacim" - i naravno,on da mu dobaci kukice,obe kukice upadnu u rupu od aspiratora!Na jedvite jade ih je majstor izvadio iz aspiratora,covek se preznojio.Dva sata mu je trebalo da ih izvuce.I znas sta mi je rekao taj majstor,inace moj drug iz osnovne po profesiji stolar - "Vlado,ima on srece sto je tvoj otac,inace da je neko drugi,oterao bi ga u tripicke materine i bacio bi mu kujnu,pa nek je kaci sam!".

-palio jedne zime kola "na gurku" pre 20 godina.On napred,ja ozadi guram i u jednom momentu,otrgne mu se volan iz ruku - kola pravo u banderu!

-sedeli on i keva pred TV-om,cale nesto ustane i ona mu rece"ajde kad si na nogama,dodaj tu cokoladicu sa stola da je otvorim,pa da je smazemo" i umesto ko covek da joj doda,on uzme i dobaci joj.Posto se tome nije nadala,nije ni podigla ruke i pogodi je cokoladom pravo u oko!Zamalo zena da ocoravi zbog budale.Ako ne umes lepo da dodas,nemoj ni da bacas,seljaku.

-kacio na zid neku stalazu za kompjuter,davno je to bilo...dok smo izasli iz stana i vratili se,gledamo na zidu...nema kompjutera!Pogledamo dole,on na patosu.Pao i razbio se...

-jelku bre ne zna da okaci,jedne godine secam se,bio sam bas mali - padne jelka iz cista mira,najlepsi nam ukrasi odose.Probudio me kevin plac,sve je ukrase ujebo.

-pre jedno 15 godina,parkira kola u jednoj strmoj ulici i izadje do nekog majstora.U kolima keva i ja,ona nazad ja napred.Samo sto je izisao,pade rucna i kola naglo krenuse niz ulicu!Sreca da sam ostao tu i pritisao noznu kocnicu sa mesta suvozaca,pa sam ih zaustavio,inace bi mi majka poginula.

-poneo tocak u neku radionicu i krene onako da ga kotrlja,medjutim,posto je nagib bio jaci,izleti mu tocak iz ruku i skotrlja se u radionicu,probije staklena vrata i uleti u kanal kod majstor-Gere! Ispickarao ga Gera na sva usta,kaze covek da to staklo niko nije izlomio,samo ovaj."Ja bre radim ovde,pa ga ne slomi,a ovaj samo sto mi uso na vrata,neku stetu napravi"-rece Gera.

-sekao neku staru drvenu banderu u dvoristu,jer je bila trula i napustena.Bandera skrene i udari u kucu.Sav se komsiluk skupio da cuje sta je to tolko puklo,a puklo je ko bomba!

-i ono sad skorasnje: ostavi auto u brzini upaljen,zaboravi da podigne rucnu i otvori vrata.Auto lupi o radionicu,otkine vrata i prikljesti majstora uza zid!Covek je povredjen..

I posle svega ovoga,a to je samo ono sto se u ovom momentu secam,ti kazes da moj otac nije za posmatranje?!Hoces da kazes kako on nije maler?Pa ja covece nisam ni bio rodjen,a on je vec bio takav zaboravan smotanko.

kakav car...kidam se...:zcepanje:....mada ono sa ručnom nije smješno...:sad2:
ovo nema ni u legendarnom čehoslovačkom crtaću "A je to"
 
Radi,ali od januara bi trebalo da ide u penziju.
Ma sakupe se pare za opravku,ali najgore je kad znas da pare idu u stetu,a ne u nesto pametno.

Prijatelju, a ti si izgleda taksista, pogadjam ? Auuu pa nije ni cudo sto si toliko nervozan i sto ovako reagujes, prvo te te stvari sa caletom izmaltretiraju a posle ko zna cega se nagledas dok taksiras besne, lude, poremecene, nekulturne ljude. Dobro, da ne ispadne sad stereotipno, da kazem - cast izuzecima. Ima i dobrih taksista, i dobrih musterija, zaista kao na filmu sve ok, ali ono....Vecina nikada nije takva.

Moras ti da menjas i caleta a i posao....Sala mala.... Da menjas poglede na svet i shvatanja neka. Da prihvatis neizbezno i nepromenjivo i da uspes nekako izmedjus vega toga da se integrises nekako a da to ne ometa tvoj psihicki zivot ovoliko...

Nisi ti los covek, iako si prepun agresije i negativnosti i kao da se stice utisak da ne postujes svoje roditelje koliko bi trebalo i ne izrazavas se lepo o njima.... Nije to zato sto si los sin, nego te muka naterala, znam ja...

Mozda bi bilo produktivno po tebe da se otvoris ovde u vezi svog posla, da izbacis i te negativnosti iz sebe, kontam da ti je i tamo tesko i da svasta prozivis....A bas takvu temu nameravam da otvorim na podforumu psihologija, pa ces moci i tamo da pises vise i detaljnije a da nije spam.

Takodje, savetujem ti i da tamo posetis vec odavno otvorenu, lepljivu temu "Psiholoska ispovedaonica" pa da tamo nastavis da pises o svemu i svacemu, samo da se sto vise olaksas i izbacis iz sebe....Tamo su neki ljudi i predustretljiviji nego ovde na pdf zdravlje, pa kontam da ces dobiti i vecu kolicinu podrske, odgovora itd, ovde ti mahom dolaze ljudi koji su bolesni pa traze savete i resenja za bolesti i nemaju toliko vremena za pomaganje drugima. Dolaze i razni da utrape ljudima sve i svasta na konto termina "lek", "pomaze", "leci" i kako bi masno zaradili na njima i njihovoj nesreci.

Bas me cudi kako do sada nisi dobio savet a potom i pp poruku da das malo ruskog caja caletu, ili meda, to bi ga odmah preporodilo i napravilo od njega "The best father of the year", a ti vise nikada ne bi strepeo da li cete pregnjeciti nekog mehanicara u kanalu za automobile. :mrgreen:
 
Nije lako sa takvim bolesnikom u kući. Treba mnogo strpljenja i snage, ali morate izgurati, to je definitivno bolest a ne bezobrazluk. Da Bog da , samo da ne napravi neku ozbiljnu štetu, ali morate se organizovati da to sve pregurate. Niko od nas ne zna šta ga čeka u životu. A to da si ti na majčinu stranu i da ne očekuješ da se i tebi to desi...Nikad ne reci nikad. Desi se i onima koji nemaju genetske predispozicije. Moraš biti strpljiv. Sjeti se da je i on bio strpljiv kad te učio da hodaš, kad te učio da izgovoriš neke, za tebe, nove riječi, tablicu množenja i ...moglo bi se satima nabrajati, šta još. Starost i bolest nisu bezobrazluk, ma kako to tebi sad izgledalo.
 

Back
Top