Sta je zeleo da kaze Oliver Antic?

Johnny_taraba_9

Domaćin
Poruka
4.590
Antić: Predsednik Nikolić ne preti
IZVOR: B92
Beograd -- Tomislav Nikolić poštuje Ustav i nezavisnost pravosuđa i ni na koji način nije ugrozio integritet tužioca za ratne zločine, kaže savetnik predsednika.

Zatvorite ovde celokupan tekst članka


Predsednik ne preti, tvrdi njegov savetnik Oliver Antić. Poruka tužiocu za ratne zločine Vladimiru Vukćeviću," da ne kopa po Srbiji", odnosila samo slučaj generala Dikovića, jer je ta priča proverena u Srbiji i u Hagu, tvrdi Antić.

"Kako može predsednik da preti tužiocu, kako? Ne može nikako. On samo kaže šta si ti kao tužilac, kao profesinalac radio 16 godina, kad ti nemaš pojima o tome. Kako može da mu zabarni da se time bavi, nikako ne može da mu zabrani", smatra Antić.

Tužilac Vukčević oglasio se u Novostima, što se njega tiče sukoba nema. Izjave predsednika ne komentariše jer poštuje instituciju. " I on i ja zakleli smo se nad Ustavom i zakonima naše zemlje. Ja kao tužilac, pre 38 godina, on kao predsednik, pre dve i po godine. Ostaću dosledan toj zakletvi do kraja karijere", kaže Vukćević.

"Kaže ja sam dao zakletvu pre 37 godina, a onda se postavi pitanje kome je on dao zakletvu pre 37 godina, Josipu Brozu, on misli da je to nešto pozitivno", smatra Antić.

Antić kaže da predsednik poštuje nezavisnot pravosuđa i podseća na razgovor koji su imali pre nego što je je Nikolić izabran na funkciju predsednik države .

"Znas, kad bi ti bio predsednik Ustavnog suda i da ti ja kažem, znaš, znamo se dobro, ovo bi bilo jako dobro za državu, za Vladu, i da bude tako i tako. Ti samo da mi kažes dve, tri reči. To nije lege artis, nije u skladu sa pravom i ja menjam temu jer znam da to nije u skladu sa pravom. On je takav bio u opoziciji, takav je i danas", dodaje predsednikov savetnik.

Ipak, kaže Antić, zna se ko donosi konačnu odluku o poštovanju Ustava.

- - - - - - - - - -

Potreban prevodilac, ovih dana bolje razumem kineski nego nebuloze koje dolaze iz predsednickog kabineta.
 
"Kaže ja sam dao zakletvu pre 37 godina, a onda se postavi pitanje kome je on dao zakletvu pre 37 godina, Josipu Brozu, on misli da je to nešto pozitivno", smatra Antić

Antic jre hteo da pucanstvu kaze da je ovaj covek budala jer je polozio zakltevu pre 37 godina, a Antici i ini polazu zakletve svaki drugi dan jer iako su pravnici
pa cak i profesori na Pravnom za njih je zakletva i zakonodavstvo, Ustav, neko podyebavanje koje je samo za budale i cemu se treba smejati.
 
Antić: Predsednik Nikolić ne preti
IZVOR: B92
Beograd -- Tomislav Nikolić poštuje Ustav i nezavisnost pravosuđa i ni na koji način nije ugrozio integritet tužioca za ratne zločine, kaže savetnik predsednika.

Zatvorite ovde celokupan tekst članka

Predsednik ne preti, tvrdi njegov savetnik Oliver Antić. Poruka tužiocu za ratne zločine Vladimiru Vukćeviću," da ne kopa po Srbiji", odnosila samo slučaj generala Dikovića, jer je ta priča proverena u Srbiji i u Hagu, tvrdi Antić.

"Kako može predsednik da preti tužiocu, kako? Ne može nikako. On samo kaže šta si ti kao tužilac, kao profesinalac radio 16 godina, kad ti nemaš pojima o tome. Kako može da mu zabarni da se time bavi, nikako ne može da mu zabrani", smatra Antić.

Tužilac Vukčević oglasio se u Novostima, što se njega tiče sukoba nema. Izjave predsednika ne komentariše jer poštuje instituciju. " I on i ja zakleli smo se nad Ustavom i zakonima naše zemlje. Ja kao tužilac, pre 38 godina, on kao predsednik, pre dve i po godine. Ostaću dosledan toj zakletvi do kraja karijere", kaže Vukćević.

"Kaže ja sam dao zakletvu pre 37 godina, a onda se postavi pitanje kome je on dao zakletvu pre 37 godina, Josipu Brozu, on misli da je to nešto pozitivno", smatra Antić.

Antić kaže da predsednik poštuje nezavisnot pravosuđa i podseća na razgovor koji su imali pre nego što je je Nikolić izabran na funkciju predsednik države .

"Znas, kad bi ti bio predsednik Ustavnog suda i da ti ja kažem, znaš, znamo se dobro, ovo bi bilo jako dobro za državu, za Vladu, i da bude tako i tako. Ti samo da mi kažes dve, tri reči. To nije lege artis, nije u skladu sa pravom i ja menjam temu jer znam da to nije u skladu sa pravom. On je takav bio u opoziciji, takav je i danas", dodaje predsednikov savetnik.

Ipak, kaže Antić, zna se ko donosi konačnu odluku o poštovanju Ustava.

- - - - - - - - - -
Potreban prevodilac, ovih dana bolje razumem kineski nego nebuloze koje dolaze iz predsednickog kabineta.

Не треба ти преводилац него је требало само да погледаш о којој изјави Николића се ради. Морам да признам да је то једна од ретких његових изјава коју потпуно подржавам.

Nikolić: Diković nije zločinac

Како објаснити да до данас НИЈЕ ПОКРЕНУО НИ ЈЕДАН ПОСТУПАК ЗА ЗЛОЧИНЕ ПОЧИЊЕНЕ НАД СРБИМА ----
 
Poslednja izmena od moderatora:
Antić je savetnik predsenika i radi svoj posao. Kada Antić kaže: tužilac za ratne zločine je samostalan, ali nije nezavistan, to je tačno jer, ne radi se o tužiocu Haškog tribunala...on je državni tužilac Srbije.
Znaci da tuzilac zavisi ( zavisTan ) je , ali od koga?
Kako neko moze da bude samostalan, a da zavisi od dobre volje i naklonosti njekakvih polupismenih i alavih gospodara?

U kojim je to s4egmentima samostalan? Da samostalno bira paradajz na kalenicu?

Zasto se javlja Antic uopste? Sta nas briga ko sve savetuje predsednika, mi slusamo govorancije predsednika, smesno je da nam Antic
objasnjava da predsednik nije tako mislio kako je rekao.
 
Znaci da tuzilac zavisi ( zavisTan ) je , ali od koga?
Kako neko moze da bude samostalan, a da zavisi od dobre volje i naklonosti njekakvih polupismenih i alavih gospodara?

U kojim je to s4egmentima samostalan? Da samostalno bira paradajz na kalenicu?

Zasto se javlja Antic uopste? Sta nas briga ko sve savetuje predsednika, mi slusamo govorancije predsednika, smesno je da nam Antic
objasnjava da predsednik nije tako mislio kako je rekao.

Samostalan je procesu koji mu je dodeljen - istrage i procesnih stvari koji se tiču ratnih zločina. Nezavisan je u smislu da on može da to uradi slobodno od pritisaka državnih organa, bilo koga, ali mora da poštuje zakone u ustav države Srbije, Holandija se tu ništa ne pita niti ini savetodavci.

Da bi nas nešto interesovalo, osnovno polazište je da znamo o čemu govorimo i ignoratio iuris nocet, nema tu "rekretivnog" bavljenja pravom...Savetnik predsenika Srbije je radio svoj posao, gde je npr. izostalo, gde se vidi da savetnici ne rade kako valja....imamo takve primere pre neki dan i skoro svakodnevno kako savetnici ne rade izgleda kako valja, ali ovde Antić će radio posao i ovo je isto "stara" vest 2 nedelje. Ništa tu nije "smešno"...
 
Antić je savetnik predsenika i radi svoj posao. Kada Antić kaže: tužilac za ratne zločine je samostalan, ali nije nezavistan, to je tačno jer, ne radi se o tužiocu Haškog tribunala...on je državni tužilac Srbije.

Ovo sto je izjavio nema apsolutno nikakve veze sa njegovim poslom.

- - - - - - - - - -

Samostalan je procesu koji mu je dodeljen - istrage i procesnih stvari koji se tiču ratnih zločina. Nezavisan je u smislu da on može da to uradi slobodno od pritisaka državnih organa, bilo koga, ali mora da poštuje zakone u ustav države Srbije, Holandija se tu ništa ne pita niti ini savetodavci.

Da bi nas nešto interesovalo, osnovno polazište je da znamo o čemu govorimo i ignoratio iuris nocet, nema tu "rekretivnog" bavljenja pravom...Savetnik predsenika Srbije je radio svoj posao, gde je npr. izostalo, gde se vidi da savetnici ne rade kako valja....imamo takve primere pre neki dan i skoro svakodnevno kako savetnici ne rade izgleda kako valja, ali ovde Antić će radio posao i ovo je isto "stara" vest 2 nedelje. Ništa tu nije "smešno"...

Pa Antic prvi blage veze nema o onome o cemu govori. Da mu daju da bubacki prezentuje neke norme iz gradjanskog prava pa i nekako, ali odnos sudske vlasti, tuzioca i ostalih drzavnih organa- covek o tome blage veze sa vezom nema, i bolje mu je da cuti, jer ispada obican klovn.
 
ali ovde Antić će radio posao i ovo je isto "stara" vest 2 nedelje. Ništa tu nije "smešno"...

Savetnik bi trebalo da bude nevidljiv , da savetuje tog kog vec savetuje unapred, a ne da posle svake Nikoliceve gluposti pokusava da vadi vruc krompir.
Medjutim Antic u ovom slucaju nikako nije kriv, Nikolicbi trebalo malo da se zainteresuje, a za to mu nisu potrebni univerzitetski profesori,
kako zakonodavstvo u drzavi funkcionise. Trebalo je i ona portparolka da ga posavetuje i nekako mu jednostavnim recima objasni sistem
funkcionisanja drustvenih mreza. Ali nema njemu pomoci.
 
]Oliver Antic je uvek bio i ostao klovn[/B], a sada mu je bukvalno svaka rec koju izgovori klovnovska.

405939_0405_origh.jpg


- - - - - - - - - -

oliver antic, titov omladinac - nosio štafetu mladosti :hahaha:
 
Шта ли ће бити са тим Вукчевићем кад се из Србије повуче устапшко балистичко америчка гамад да ми је знати? Николић ме у опште не интересује у овом случају.
 
Poslednja izmena:
Шта ли ће бити са тим Вукчевићем кад се из Србије повуиче устапшко балистичко америчка гамад да ми је знати? Николић ме у опште не интересује у овом случају.

Вукчевић је комунистички црногорски МОНСТРУМ.........
 

Back
Top