MMF taži dodatno smanjenje plata i penzija?

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.387
ЕКСКЛУЗИВНО: Вучићев режим до краја маја 2015. смањује плате и пензије за још 10%

vujovic-vucic-rasfoto-mitar-mitrovic_orig-790x649.jpg


Према договору Владе Србије и ММФ-а који се држи у тајности, Вучићев режим је преузео обавезу да најкасније до краја маја 2015. године додатно смањи плате и пензије за још 8% до 10%. Овај план Вучићев режим крије као змија ноге али нам је потврда о том договору стигла директно од једног учесника у преговорима са ММФ-ом. То значи да ће се поред већ постојећег смањења плата и пензија од 10% које важи од децембра 2014. године ићи на још једно и то најкасније до краја маја 2015.

Разлог за ово додатно смањивање плата и пензија је страх ММФ-а да Србија неће моћи да сервисира постојеће дугове јер спада у високо задужене земље где је однос јавног дуга прешао преко 70% БДП-а. Вучићев режим у 2015. години планира да се додатно задужи са седам милијарди евра а од тог новца преко пет милијарди евра отићи ће у 2015. години на отплату доспелих главница и камата.

Пошто је привредна и индустријска активност у Србији потпуно замрла и из месеца у месец бележи катастрофалан пад доћи ће и до највећег буџетског дефицита икада. Вучићев режим без додатног смањивања плата и пензија не може једноставно да сервисира постојеће дугове јер мора да се задужује по изузетно високим каматним стопама и поставља се само питање дана када ће страни кредитори проценити да Србија више није у стању да враћа дугове па ће престати са кредитирањем што ће довести до банкрота државе која неће бити у стању ни пензије да исплати.

Продаја Телекома, делова ЕПС-а и остале породичне сребрнине биће само кап у мору и веома краткорочно решење које ће само убрзати економски колапс Србије.


http://www.pravda.rs/2015/02/08/mmf-trazi-dodatno-smanjenje-plata-i-penzija/

Ljudi sta da vam kazem. Glasali ste - uzivajte


Nije mi jasno kako jos neko moze da da glas ovom grobaru srpske ekonomije....
 
Poslednja izmena od moderatora:
...
EKSKLUZIVNO Blerov čovek komanduje ministrima
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/54...uje-ministrima

Bler je trenutno konsultant u Kazahstanu, predsedniku Nazarbajevu. Od 2013. sarađuje i sa Vladom Albanije, savetuje ih po pitanju evropskih integracija. Kao savetnik radio je i za vlade u Egiptu i Kuvajtu, za američku investicionu banku JP Morgan, za fond Mubadala iz UAE i bio član proizraelske lobi grupe. Njegov model organizacije kabineta premijera primenjen je u Indiji, u Australiji, Maleziji...

Cuvena MuBUDALA....S kojom je Vučić i nekakve ugovore i dogovore pravio...
A sad vidimo da je i to bilo Blerovo maslo, jer lik lobira za tu firmu...
Toliko o Vučićevoj borbi protiv korupcije...

BTW
A s obzirom da je Bler i savetnik Albanije i tu onda vidimo ko nam je servirao "prijateljske" odnose s Ramom i dronom...


...
 
E secate se kad sam ja pricao ovde jos pre 4-5 godina da ce trosenje iznad realnih mogucnosti budzeta da dovede do toga da ce neka vlast pre ili kasnije, morati da smanji potrosnju na nivo prihoda, i to tako sto ce da otpusti visak administracije, smanji plate i penzije ?

Upravo to se desava sada

Inace plate i penzije se sada smanjuju da bi se dinar odrzao na kursu od 120 din za 1 evro sto nije moguce bez novog kredita za kurs od MMF-a

Svako ko se zaduzuje u milijardama radi jacanja kursa sopstvene valute je OSUDJEN NA PROPAST
 
ЕКСКЛУЗИВНО: Вучићев режим до краја маја 2015. смањује плате и пензије за још 10%

vujovic-vucic-rasfoto-mitar-mitrovic_orig-790x649.jpg


Према договору Владе Србије и ММФ-а који се држи у тајности, Вучићев режим је преузео обавезу да најкасније до краја маја 2015. године додатно смањи плате и пензије за још 8% до 10%. Овај план Вучићев режим крије као змија ноге али нам је потврда о том договору стигла директно од једног учесника у преговорима са ММФ-ом. То значи да ће се поред већ постојећег смањења плата и пензија од 10% које важи од децембра 2014. године ићи на још једно и то најкасније до краја маја 2015.

Разлог за ово додатно смањивање плата и пензија је страх ММФ-а да Србија неће моћи да сервисира постојеће дугове јер спада у високо задужене земље где је однос јавног дуга прешао преко 70% БДП-а. Вучићев режим у 2015. години планира да се додатно задужи са седам милијарди евра а од тог новца преко пет милијарди евра отићи ће у 2015. години на отплату доспелих главница и камата.

Пошто је привредна и индустријска активност у Србији потпуно замрла и из месеца у месец бележи катастрофалан пад доћи ће и до највећег буџетског дефицита икада. Вучићев режим без додатног смањивања плата и пензија не може једноставно да сервисира постојеће дугове јер мора да се задужује по изузетно високим каматним стопама и поставља се само питање дана када ће страни кредитори проценити да Србија више није у стању да враћа дугове па ће престати са кредитирањем што ће довести до банкрота државе која неће бити у стању ни пензије да исплати.

Продаја Телекома, делова ЕПС-а и остале породичне сребрнине биће само кап у мору и веома краткорочно решење које ће само убрзати економски колапс Србије.



Србија данас

http://www.srbijadanas.net/ekskluzi...aja-2015-smanjuje-plate-i-penzije-za-jos-10/#

Ljudi sta da vam kazem. Glasali ste - uzivajte


Nije mi jasno kako jos neko moze da da glas ovom grobaru srpske ekonomije....

To radikali samo jašite!
 
Јавни сектор је одавно метастазирао, нема тог елдорада који може да издржава све те паразите на измишљеним радним местима. Није ту крив само Вучић, уствари он је крив што се после пропасти политике за коју се залагао није повукао, а ми смо криви што нам политику Чеде Јовановића не спроводи Чеда Јовановић него Александар Вучић
 
Разлог за ово додатно смањивање плата и пензија је страх ММФ-а да Србија неће моћи да сервисира постојеће дугове јер спада у високо задужене земље где је однос јавног дуга прешао преко 70% БДП-а. Вучићев режим у 2015. години планира да се додатно задужи са седам милијарди евра а од тог новца преко пет милијарди евра отићи ће у 2015. години на отплату доспелих главница и камата.

Ne znam kako da vam objasnim sta ovo znaci... Valda ce ova slicica to da objasni mnogo bolje nego ja! :mrgreen:

rdgrp.gif


:smeker:

_niemand_
 
Stvar je vrlo jednostavna: MMF presionira zemlje da trose samo ono sto su stvorili, a ne preko toga.

U jednoj zdravoj ekonomiji NOVCA mora biti tacno onoliko koliko ima ROBA na trzistu.

Ne sme ga biti vise.....Ako ima vise - NEGDE SE MORA ODUZETI da bi se situacija ispravila.

I to je cela prica.
 
ЕКСКЛУЗИВНО: Вучићев режим до краја маја 2015. смањује плате и пензије за још 10%

vujovic-vucic-rasfoto-mitar-mitrovic_orig-790x649.jpg


Према договору Владе Србије и ММФ-а који се држи у тајности, Вучићев режим је преузео обавезу да најкасније до краја маја 2015. године додатно смањи плате и пензије за још 8% до 10%. Овај план Вучићев режим крије као змија ноге али нам је потврда о том договору стигла директно од једног учесника у преговорима са ММФ-ом. То значи да ће се поред већ постојећег смањења плата и пензија од 10% које важи од децембра 2014. године ићи на још једно и то најкасније до краја маја 2015.

Разлог за ово додатно смањивање плата и пензија је страх ММФ-а да Србија неће моћи да сервисира постојеће дугове јер спада у високо задужене земље где је однос јавног дуга прешао преко 70% БДП-а. Вучићев режим у 2015. години планира да се додатно задужи са седам милијарди евра а од тог новца преко пет милијарди евра отићи ће у 2015. години на отплату доспелих главница и камата.

Пошто је привредна и индустријска активност у Србији потпуно замрла и из месеца у месец бележи катастрофалан пад доћи ће и до највећег буџетског дефицита икада. Вучићев режим без додатног смањивања плата и пензија не може једноставно да сервисира постојеће дугове јер мора да се задужује по изузетно високим каматним стопама и поставља се само питање дана када ће страни кредитори проценити да Србија више није у стању да враћа дугове па ће престати са кредитирањем што ће довести до банкрота државе која неће бити у стању ни пензије да исплати.

Продаја Телекома, делова ЕПС-а и остале породичне сребрнине биће само кап у мору и веома краткорочно решење које ће само убрзати економски колапс Србије.
http://www.pravda.rs/2015/02/08/mmf-trazi-dodatno-smanjenje-plata-i-penzija/

Ljudi sta da vam kazem. Glasali ste - uzivajte


Nije mi jasno kako jos neko moze da da glas ovom grobaru srpske ekonomije....

Znamo. :roll:

Nego se nadamo da su ovo samo nagadjanja i da sigurno toga nece biti, jer kad bi bilo, "gadno" bi bilo.
 
Stvar je vrlo jednostavna: MMF presionira zemlje da trose samo ono sto su stvorili, a ne preko toga.

U jednoj zdravoj ekonomiji NOVCA mora biti tacno onoliko koliko ima ROBA na trzistu.

Ne sme ga biti vise.....Ako ima vise - NEGDE SE MORA ODUZETI da bi se situacija ispravila.

I to je cela prica.

Мислим да је теби паметније да седнеш у такси и држиш волан...
 
Stvar je vrlo jednostavna: MMF presionira zemlje da trose samo ono sto su stvorili, a ne preko toga.

U jednoj zdravoj ekonomiji NOVCA mora biti tacno onoliko koliko ima ROBA na trzistu.

Ne sme ga biti vise.....Ako ima vise - NEGDE SE MORA ODUZETI da bi se situacija ispravila.

I to je cela prica.

Хеј геније, где то сада кипи новац када се мора одузимати од неког да би његова количина одговарала расположивој количини роба на тржишту као што велиш?

Зар нисмо на другој теми (са које си збрисао након што су ти презентирани аргументи) констатовали како је узрок дефлације у Србији чињеница да имамо вишак робе, али не и довољне количине новца да купи ту робу. Тада си своје ставове бранио тезом да ће Народна банка то очас да реши штампањем новца. Где то сада кипи новац када се мора одузимати од неког како би се као што велиш ситуација исправила и како то да да немамо инфлацију већ дефлацију, а?

Ти се толико запетљаш у сопствене бесмислене и контроверзне ставове да заборавиш када си и шта тврдио, уосталом по истој шеми функционише и комплетан скуп корисних идиота окупљених у Немањиној улици у Београду
 
Хеј геније, где то сада кипи новац када се мора одузимати од неког да би његова количина одговарала расположивој количини роба на тржишту као што велиш?

Зар нисмо на другој теми (са које си збрисао након што су ти презентирани аргументи) констатовали како је узрок дефлације у Србији чињеница да имамо вишак робе, али не и довољне количине новца да купи ту робу. Тада си своје ставове бранио тезом да ће Народна банка то очас да реши штампањем новца. Где то сада кипи новац када се мора одузимати од неког како би се као што велиш ситуација исправила и како то да да немамо инфлацију већ дефлацију, а?

Ти се толико запетљаш у сопствене бесмислене и контроверзне ставове да заборавиш када си и шта тврдио, уосталом по истој шеми функционише и комплетан скуп корисних идиота окупљених у Немањиној улици у Београду

U pravu si ti delimicno...

Srbija ima veoma velike kredite i kamate koje mora da otplacuje uredno.

Od negde moraju da se izvade pare za to.

Odakle ce da se izvade?

Pa od naroda, nema odakle drugo.
 
U pravu si ti delimicno...

Srbija ima veoma velike kredite i kamate koje mora da otplacuje uredno.

Od negde moraju da se izvade pare za to.

Odakle ce da se izvade?

Pa od naroda, nema odakle drugo.

Не скрећи са питања које си сам поставио.

Где кипи новац и како то да ако кипи немамо инфлацију већ дефлацију?
 
Znamo. :roll:

Nego se nadamo da su ovo samo nagadjanja i da sigurno toga nece biti, jer kad bi bilo, "gadno" bi bilo.

Nadala si se i pre i svi znamo kako si prosla

Sve sto sam ja do sada objavio da ce se desiti obistinilo se

i za smanjenja plata i za poskupljenja ....

I ovde nije kraj

I dogodine se smanjuju plate za jos 10-15%

I to je sve u sklopu ovog sporazuma sa MMF
 
Salim se bre Tile!

- - - - - - - - - -

Nadala si se i pre i svi znamo kako si prosla

Sve sto sam ja do sada objavio da ce se desiti obistinilo se

i za smanjenja plata i za poskupljenja ....

I ovde nije kraj

I dogodine se smanjuju plate za jos 10-15%

I to je sve u sklopu ovog sporazuma sa MMF

Ne znam TihiC, ovo ne moze i ne sme da bude istina.

Zbunjena sam. Jer kad bih samo pomislila da je tacno, "sibnuo" bi mi pritisak odjednom a to ne valja.
 
A znas li ti zasto se (navodno) smanjuju penzije i plate?

Покренуо си једно питање, ако имаш став и аргументе да га браниш онда то уради или лепо реци зезнуо сам се и у будућем времену се не мешај у ствари или теме о којима немаш довољно сазнања, јер те то чини подједнако смешним као и председника државе када коментарише ствари о којима нема појма.

Само немој да разводњаваш тему и на сопствена питања одговараш постављањем нових питања.
 
Не скрећи са питања које си сам поставио.

Где кипи новац и како то да ако кипи немамо инфлацију већ дефлацију?

Vlada sakuplja na sve strane novac da otplati kamate i dugove.....

Na trzistu ima visak roba i manjak novca.

Deflacija je samo 0,2%

Zasto drzava ne nastampa vise novca?

Zato sto USMERAVA PRIVREDU prema PROIZVODNIM, A NE POTROSACKOM granama...

Ako bi nastampala dosta novca da vrati kredite - opet bi pali u inflacioni vrtlog.
 

Back
Top