Želudac -centar svega?

Protektor

Aktivan član
Poruka
1.121
Pozdrav svima,
Odavno me nije bilo na ovim stranicama sa nekom temom. Ovo je jedna koja se tiče mene i mog problema. Obično ne tražim odgovore na internetu ali pošto sam saslušao svačije mišljenje red je i vaše.
Naime, prvi problemi sa želucem su se javili pre više od godinu dana nakon trčanja. Jak bol sa leve strane trbuha, pod rebrima.Osećaj malaksalosti i nestabilnosti na nogama. Morao sam napraviti prekid sa trčanjem jer je osećaj trajao neko veme. Lekari su me posavetovali da mirujem malo i da je definitivno iritirani kolon. Slična simptomatologija me je pratila skoro čitavu godinu kada sam se, zabrinut, odlučio na gastroskopiju.
Utvršeno je da imam kaskadu na želucu, kilu i helikobakteriju. Popio sam propisanu terapiju i lekar je nakon meseca dana konstatovao da smo "ubili"helikobakteriju. Simptomi su bili manje-više isti. Pomislio sam da nije nešto na psihičkoj osnovi. Poradio sam na svom miru i životu.
Ipak, kako vreme odmiče sve je manje dana kada nemam probleme. Pojedem nešto i to mi tako teško padne da neretko osećam nemir, osećam da mi noge bride i glava postaje mehur. Nakon nekih pola sata osećaj "splasne".To je uglavnom ujutru nakon doručka. Pokušao sam i sa sistemom da nešto stavim u usta, bar malo, čim ustanem. Nekad ume da mi to donese takvu presićenost kao da sam pojeo vola. Da stvar bude luđa, nekad mogu da pojedem i komplet lepinju a da mi ne zasmeta. Inače ne jedem često tako kaloričnu hranu.
Sve je to do sad bilo podnošljivo ali već mesec dana postaje preteško za mene. Uglavnom ne mogu da spavam kako treba jer me iz sna probudi nemirni želudac. Osećaj gušenja u predelu dijafragme dominira. Često nakon dužeg stajanja, na poslu, osećam takav teret u toj regiji da imam osećaj da ne mogu da dušem, kao da je neko seo na mene. Zbog topga sam malaksao i spor i umoran. Neretko i vrlo bled u licu. Stolica mi je redovna i normalna. Nisam do sad povraćao ni jednom. Uvek me , naročito izjutra, prati osećaj mučnine i suvoće usta.
U oposlednjih nekoliko dana, sve manje jedem a kad se od gladi zeznem malo pa pored uobičajenog obroka pojedem i neki slatkiš poput napolitanke i popijem malo vode desi se da odjednom osetim neki nemir i glavobolju, trnjenje u nogama i nestabilnost u istim. Nekako ono što prati onoga kome je pao šečer meni se desi kad pojedem nešto.
Možda sam se previše raspisao i izvinjavam se ali baš bih voleo da čujem mišljenje drugih pa možda i onih koji su slično doživeli.
Unapred sam zahvalan.
 
жао ми је због вашег здравственог стања...
начин живота(исхрана,физ, активност,редован сан,одмор,...) је веома битан за здравље

неки препоручују исхрану која обилује воћем,поврћем,куваним јелима
чуо сам да многи препоручују храну богату влакнима(банана,...)


неки препоручују редован и уредан сан(8 часова,легање пре поноћи)


неки препоручују редовно и равномерно уношење течности(најмање 2л дневно)
 
hahaha ako se rakijom rešavaju problemi ja sam svoje davno rešio. Najgore ne mogu ni nju da kušam. Čim je popije,kao i drugi alkohol, podbije me po rebra. :D

- - - - - - - - - -

Moje je misljenje da odes kod lekara. Forum nije mesto za resavanje tako ozbiljnih problema.

Bio sam kod lekara, oni savetuju kolonoskopiju. Ne pada mi na pamet da radim to.A cenim da je moj problem sa želucem a ne crevima. Ja bolove nemam, nemam krvarenja, niti sam povratio.
 
Promni ishranu drastično. Izbaci masno, slatko,slano.. jedi manje a češće. Najviše povrće,voće,žitarice.
I smiri se ako možeš. Ne očekuj rezultate za par dana ili par nedelja. A moguće je da i dalje imaš HB.
Nađi nekog od boljih gastroenterologa ako sve ovo ne pomogne.
 

Back
Top