primitivizam

Privitimizam je osobina koje se nemoguce otarasiti, ljudi su takvi ili ne.
Podrazumeva , bar po mom misljenju ,izmedju ostalo i ona zastarela shvatanja iz oblasi politike, vaspitanja dece, uopste razvoj i nacin zivota.
Samo, ovo je jedan od "blazih" oblika primitivizma.
Onaj "tezi" je naprosto urodjen i tu se ne moze nista :(.
Primitivan je covek koji ne vodi dovoljno racuna o pranju zuba, primer, higijena uopste, ...,koji ne postuje zenu i misli da je zena rob?!.
Ima jos slucajeva...Ako se setim napisacu...
 
Privitimizam je osobina koje se nemoguce otarasiti, ljudi su takvi ili ne.
Podrazumeva , bar po mom misljenju ,izmedju ostalo i ona zastarela shvatanja iz oblasi politike, vaspitanja dece, uopste razvoj i nacin zivota.
Samo, ovo je jedan od "blazih" oblika primitivizma.
Onaj "tezi" je naprosto urodjen i tu se ne moze nista :(.
Primitivan je covek koji ne vodi dovoljno racuna o pranju zuba, primer, higijena uopste, ...,koji ne postuje zenu i misli da je zena rob?!.
Ima jos slucajeva...Ako se setim napisacu...

hm...kao da si opisala preCednika 'jedne' drzave ;)
on bi ti i odgovoriJo al je zauzeto sunceti...
 
Primitivizam je neznanje!!!
Za tzv. "civilizovanog" čoveka svako prirodno ponašanje, uglavnom se smatra primitivnim!

Nije primitivizam kad neko psuje, ide ulicom go...
Ponašanje koje je u skladu sa dogovorenim normama nije uvek najbolje, nije najzdravije, kao ni zakoni kojima država i samozvane
"elite" sile, vlasti i moći štite sebe od građana, menjajući ih i priloagođavajući svom primitivizmu i niskim lopovskim porivima.

Primitivizam je subkategorija morala, ili jedan mali njegov deo. Moral je posledica tradicije, običaja, nasleđa, istorijska kategorija
i uglavnom je nosilac primitivizma, za razliku od onog što je moralno u čoveku, što se ne uči, ono što Kant naziva moralom, a što nema
veze sa moralom "širokih narodnih masa" jer "pučina je jedna stoka grdna" (P.P.Njegoš), kao ni sa moralom koji države nameću zakonima.

Neznaje je, definitivno, po mom mišljenju, uzrok primitivizma!
Bezazlena je kaca kupusa na terasi, nije bezazlen čovek koji je ukiselio kupus, taj čovek malo zna,
boji se svega i svačega, ponosi se svojom kacom, svojim kazanom za rakiju, njegova veličina je u tradiciji, u u pripadnosti, u čoporu.
Pametni ljudi se odriču vlasti, primitivci rade sve da dođu do nje.

Sa primitivizmom je kao i sa slobodom! Ne ugrožavaj svojom slobom slobodu drugog, i onda si jedino slobodan. To je jedino ograničenje.
Ne ugrožavaj svojim primitivizmom druge jer jedino tada nisi primitivan.

To što palanački, sitni, malograđanski, mozak na svaki prdež diže buku, e to je primitivizam!!!

Primitivinim se naziva slikarstvo Goga i Gogena jer nije akademsko!?!?!

"Niko nije tako beznadežno porobljen poput onih koji pogrešno veruju da su slobodni!" (Gete)
 
Poslednja izmena:
Primitivizam je neznanje!!!

Nije primitivizam kad neko psuje, ide ulicom go...
Ponašanje koje je u skladu sa dogovorenim normama nije uvek najbolje, nije najzdravije, kao ni zakoni kojima država i samozvane
vladajuće "elite" štite sebe od građana, menjajući ih i priloagođavajući svom primitivizmu i niskim lopovskim porivima.

Primitivizam je subkategorija morala, ili jedan mali njegov deo. Moral je posledica tradicije, nasleđa, istorijska kategorija i
i uglavnom je nosilac primitivizma, za razliku od onog što je moralno u čoveku, što se ne uči, ono što Kant naziva moralom, a što nema
veze sa moralom "širokih narodnih masa" jer "pučina je jedna stoka grdna" (P.P.Njegoš), kao ni sa moralom koji države nameću zakonima.

Neznaje je definitivno, po mom mišljenju, primitivizam!

Sa primitivizmom je kao i sa slobodom! Ne ugrožavaj svojom slobom slobodu drugog, i onda si jedino slobodan. To je jedino ograničenje.
Ne ugrožavaj svojim primitivizmom druge jer jedino tada nisi primitivan.

To što palanački, sitni, malograđanski, mozak na svaki prdež diže buku, e to je primitivizam!!!

Primitivinim se naziva slikarstvo Goga i Gogena jer nije akademsko!?!?!

"Niko nije tako beznadežno porobljen poput onih koji pogrešno veruju da su slobodni!" (Gete)

a zasto onda kao i izmedju svega ostalog ne postoji svetski dan borbe protiv primitivizma ?
 
a zasto onda kao i izmedju svega ostalog ne postoji svetski dan borbe protiv primitivizma ?

Jer je čovek takva primitivna životinja da sebe smatra "ne primitivnim" dok se stidi svog tela, al zato se ponosi zločinima!!!
Što "civilizovaniji" to krupniji zločini, većih razmera. Eto zato. Jesi li sad razumeo šta sam hteo da kažem?
Mislim da ni ovo neće ići :think:
 
Poslednja izmena:
Jer je čovek takva primitivna životinja da sebe smatra "ne primitivnim" dok se stidi svog tela, al zato se ponosi zločinima!!!
Što "civilizovaniji" to krupniji zločini, većih razmera. Eto zato. Jesi li sad razumeo šta sam hteo da kažem?
Mislim da ni ovo neće ići :think:

ma razumem te, ali si prevideo jednu vaznu stvar oko tih zlocina, kao sto je obavljanje "prljavih poslova" za nekog drugog, pisao je zizek dosta o tome, i to je zastrasujuce. ovo sam namerno uprostio koliko sam mogao je to za mene onda vise ne bi ni bila filozofija...
 
a ti dragoljube o kakvim ti savremenim matriksima govoris, mislis na ono kad morfeus kaze neu da mnogi nisu spremni da se iskopcaju i da su spremni radije da odbrane sistem ili sta?
 
Ne o matriksima-o matricama i društvenim obrascima...
A Morfeus sledi opisom mejnstrim za koji se mnogo zalaže od većine socijalizovanih...
Matrix je inače sav u metaforama složenih u akcije...Gledamo eksperimentisanje vizuelno-zvučnim
metaforama kojima se i scenarista i režiser igraju izdašno se služeći vodom iz metafizičkih bezdana...
Ne drže mi pažnju,baš kao ni glupi horori kojima se plaše gledaoci u bezbednosti svojih fotelja...Moja
mašta je daleko razuzdanija i lucidnija od tih metafizika slobodnih uzoraka...:mrgreen:
 

Back
Top