HIT Penzionerima pustili film o poseti Vučića!

Poruka
18.895

Film je fantastičan! Jedan premijer došao je da vidi nas stare, da nas ohrabri. Hvala mu na tome, rekla je za „Blic“ penzionerka Bosanka Rusić.


Ni muva da se čuje: Pola sata filma oko stotinak penzionera pratilo je sa punom pažnju
Ona je stanarka u Domu za stare „Bežanijska kosa“ u kojoj je juče održana projekcija filma o nedavnoj poseti premijera Aleksandra Vučića ovoj ustanovi.

- Film će biti lep poklon za generacije stanara koje dolaze - kaže Bosanka.

U upravi Doma su ponosni na film, iako kvalitet snimka ni nije baš najbolji.
- Kad premijer dolazi u posetu, to mora da se ovekoveči. Pa ne dolazi premijer svaki dan da nas vidi. To su naši stanari morali da vide na platnu -za „Blic” kaže Srđan Dimitrijević, pomoćnik direktora Doma za stare „Bežanijska kosa”.

Rukovao se sa premijerom

Stanar doma Zoran Cincarević pohvalio se ekipi „Blica” da je imao čast da se prvi rukuje sa premijerom. „Ako nam premijer poruči da istrajemo zarad bolje budućnosti, mi ćemo to učiniti. Možda mi tu bolju budućnost nećemo dočekati, ali naša deca hoće“, optimističan je Cincarević.
Pored premijera Dom je taj dan posetio i ministar rada i socijalne politike Aleksandra Vulin, koji je u filmu zauzeo sporednu ulogu.

Premijeri filma je u bioskopskoj sali ovog Doma prisustvovalo oko stotinak penzionera. U potpunoj tišini, strogo koncentrisani na bioskopsko platno, upijali su svaku reč koju bi premijer izgovorio, baš kao da je prvi put čuju.


Vučko I, visočanstvo naše...


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/540065/HIT-Penzionerima-pustili-film-o-poseti-Vucica
 
Заборавио да поведе родитеље....да им дочарају успомене из његовог детињства....те како се санкао у дрвеном
кориту, те како је........ааааууу није то тај....него само много личи.....али шта знају ови из дома....
 
Film je fantastičan! Jedan premijer došao je da vidi nas stare, da nas ohrabri. Hvala mu na tome, rekla je za „Blic“ penzionerka Bosanka Rusić.
Ni muva da se čuje: Pola sata filma oko stotinak penzionera pratilo je sa punom pažnju

Ona je stanarka u Domu za stare „Bežanijska kosa“ u kojoj je juče održana projekcija filma o nedavnoj poseti premijera Aleksandra Vučića ovoj ustanovi.


- Film će biti lep poklon za generacije stanara koje dolaze - kaže Bosanka.


U upravi Doma su ponosni na film, iako kvalitet snimka ni nije baš najbolji.
- Kad premijer dolazi u posetu, to mora da se ovekoveči. Pa ne dolazi premijer svaki dan da nas vidi. To su naši stanari morali da vide na platnu -za „Blic” kaže Srđan Dimitrijević, pomoćnik direktora Doma za stare „Bežanijska kosa”.



Rukovao se sa premijerom


Stanar doma Zoran Cincarević pohvalio se ekipi „Blica” da je imao čast da se prvi rukuje sa premijerom. „Ako nam premijer poruči da istrajemo zarad bolje budućnosti, mi ćemo to učiniti. Možda mi tu bolju budućnost nećemo dočekati, ali naša deca hoće“, optimističan je Cincarević.

Pored premijera Dom je taj dan posetio i ministar rada i socijalne politike Aleksandra Vulin, koji je u filmu zauzeo sporednu ulogu.


Premijeri filma je u bioskopskoj sali ovog Doma prisustvovalo oko stotinak penzionera. U potpunoj tišini, strogo koncentrisani na bioskopsko platno, upijali su svaku reč koju bi premijer izgovorio, baš kao da je prvi put čuju.


- Očekivao sam da će i Vulin nešto reći prilikom posete, ali on se samo držao po strani i smeškao. Vučić me je oduševio. Nije toliko bitna cela ta pompa oko njegovog dolaska koliko njegove reči. Rekao je da budemo uz njih i oni će biti uz nas, a to znači puno starijim osobama. Nama treba topla reč - priča Simeon Teofanov.
Šahovska partija je jedna od glavnih scena u filmu

Na pola sata snimka vide se svi detalji ove, kako je opisuju, istorijske posete - od premijerovog ulaska u Dom, do pozdravljanja sa osobljem i otpočinjanja partije šaha sa penzionerima.


- Jedan od fizioterapeuta zabeležio je posetu našom kamerom. Veliki broj penzionera došao je da pogleda film jer zbog gužve tokom premijerovog dolaska nisu uspeli sve da isprate - ushićeno objašnjava Dimitrijević.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/540065/HIT-Penzionerima-pustili-film-o-poseti-Vucica
 
glasalazavucica-1.jpg
 

Back
Top