Da li slavite 8.mart u vasoj porodici ?
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Da li slavite 8.mart u vasoj porodici ?

Iskusan Nikita Kulganov (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Da li slavite 8.mart u vasoj porodici ?

Da li slavite 8.mart u vasoj porodici ?

SINGL : Dan za mušku finoću (Namenjeno ženama za 8. mart)
    Izdato : 08.03.1972. godine
    This is Turkish Air Forcing speaking on guard...You are approching Turkish air space...Change your heading south immediately

Ističe se euridika (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    121

Podrazumevano Re: Da li slavite 8.mart u vasoj porodici ?

Ne slavim(o).

bobuljka nije na forumu
    Vrtlari se prepoznaju izmedju sebe,jer znaju da je u zivotu biljke rast cele Zemlje.
    Buduća legenda bobuljka (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    374

Ne..a i zašto bi?

Poenta 8-mog marta je u nečemu drugom a ne karanfilima i sindikalnim pijankama.
    Na svetu se ponekad događaju i čuda.

Moderator Vexy (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    3895

Ja bih i zaboravila da ju sutra 8.mart da me ne podseti ova tema.

Moderator Zuji Zolja (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    352

jos osmi mart da postane porodicni praznik dobra fora.
    usput, kod moje cere u odeljenju skupljali pare da kupe cvece uciteljici i klasika - oni ciji roditelji nemaju su doneli pare, a oni ciji roditelji imaju nisu...
    glas neznanca

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6088

daaaaw prelep praznik
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Међународни дан жена или, колоквијално, Осми март, дан је посвећен женама и слави се сваке године 8. марта. Овај дан је настао као дан борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца. Швајцарска је последња земља у Европи која је увела право гласа женама (1972).

Многе жене, као на пример суфражеткиње, заступале су идеју већих женских права. Ипак, први национални Дан жена обележен је 28. фебруара 1909. у Сједињеним Америчким Државама након декларације коју је издала Социјалистичка партија Америке. Августа исте године организована је Међународна конференција жена социјалистичке Друге интернационале. Инспирисана америчким делањем поводом овог питања, Немица Луиз Циц предложила организовање Међународног дана жене.

Како она није била у стању да своје идеје спроведе у дело, иницијативу за тај празник преузела је немачка феминисткиња и комунисткиња Клара Цеткин (1857—1933). Цеткинова се борила за права жена од 1889, а предлог је јавно изнела тог августа у народној кући, данас познатој као Унгдомсхусет. Прво обележавање дана било је 18. марта 1911. у Аустрији, Немачкој, Швајцарској и Данској, док су га обележиле многе демонстрације уз феминисткиње широм Европе. Овај празник је прихваћен у свим социјалистичким земљама након што је Александра Колонтај убедила Лењина да овај празник прихвати као државни. Ту праксу је преузела и послератна СССР и њене савезнице (укључујући и СФРЈ).
    Као међународни дан жена, осми март (по први пут тачно одређени датум), прихваћен је 1917. године. Уједињене нације су од 1975. године, коју су прогласиле за Међународну годину жена и службено почеле обележавати Међународни дан жена. У међувремену су уведене институције као што су трудничко боловање, ограничење рада жена у трећој (ноћној) смени, иста плата за исти рад, право гласа и многе друге. Обично се прославља даривањем жена цвећем.

Почеци прослављања овог дана имали су јасну политичку боју, што сведочи и приложена разгледница која се продавала у СССР. Тако на њему пише: Осми март је дан побуне радних жена против кухињске робије. Реци НЕ угњетавању и празнини духа рада у домаћинству. Ипак, мотиви су касније измењени, па су за наредне године коришћене слике мимозе, совјетске женске биљке. Уз то је у свим државама нестала политичка нота, те Дан жена више није искључиво празник за комунисте.

This is Turkish Air Forcing speaking on guard...You are approching Turkish air space...Change your heading south immediately

Poznat *milja (avatar)
    Učlanjen
    19.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    242

Ne, imam alergiju na taj tkzv. pizvikani praznik

Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Čestitao im praznik
    VUČIĆ PODELIO RUŽE: Žene su pažljivije i borbenije od muškaraca!

Premijer podelio ruže pripadnicama Granične policije na beogradskom aerodromu i čestitao im praznik
    BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas svim damama 8. mart sa željom da se više vodi računa o onima koje su bolje i koje su stub porodice i društva.

Vučić je, nakon što je podelio ruže pripadnicama Granične policije na beogradskom aerodromu i čestitao im praznik, rekao da su žene pažljivije i borbenije od muškaraca i zahvalio im se na tome što su brinule o našoj zemlji, svojim porodicama, karijeri.

Zajedno sa premijerom u poseti Graničnoj policiji bio je i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović. On je damama povodom 8. marta podelio čokoladice.
    http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/vucic-podelio-ruze-zene-su-pazljivije-i-borbenije-od-muskaraca-clanak-1699078

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    708

U mojoj porodici se ne slavi 8. mart.

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    909

Ћера ми је направила дивну честитку, одабрала прстен и поклонили ми јуче.

Ручак заједнички, у кафани.

Свекар ми је донео гомилу слаткиша, да ми цела година буде слатка.

Шта је у томе лоше?

Необично би било да се све ово дешава само тог дана, да ме игноришу целе године а онда се распилаве на тај дан, онда бих вероватно исиктерисала све то.

Овако, зашто да не?

Јел' то сада нешто модерно, пљувати по 8. марту?

Заборавити на мајке и жене тог дана да бисмо доказали да су заиста равноправне?
    Преко трња до звезда!

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mina68 Pogledaj poruku
    Јел' то сада нешто модерно, пљувати по 8. марту?
    u sustini jeste i radi se politcko-vernickoj konotaciji
    sto se tice svakodnevnice obicnih ljudi valjalo bi smisliti nesto originalno,juce gledam u hipermarketu svi kupuju neke ikebane pomislim glupo je posmtrati tu neku zenu kroz tu prizmu stojis u redu na kasi i vidis pet njih ispred tebe sa istim resenjem
    naravno ne kazem da treba ko skorojevici rasipati novac da bi glumeo princa na belom konju u sustini konotacija praznika je emancipacija zena na poslu i u svakodnevnom zivotu i pritom ne mislim na nazovi slobode tipa mini suknje,dekolte koji vise degradiraju nego sto emancipuju

Elita mina68 (avatar)
    Učlanjen
    31.01.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    909

Citat Original postavio cave man Pogledaj poruku
    u sustini jeste i radi se politcko-vernickoj konotaciji
    sto se tice svakodnevnice obicnih ljudi valjalo bi smisliti nesto originalno,juce gledam u hipermarketu svi kupuju neke ikebane pomislim glupo je posmtrati tu neku zenu kroz tu prizmu stojis u redu na kasi i vidis pet njih ispred tebe sa istim resenjem
    naravno ne kazem da treba ko skorojevici rasipati novac da bi glumeo princa na belom konju u sustini konotacija praznika je emancipacija zena na poslu i u svakodnevnom zivotu i pritom ne mislim na nazovi slobode tipa mini suknje,dekolte koji vise degradiraju nego sto emancipuju
    Једино што мене заиста нервира су оне синдикалне забаве поводом овог празника, додуше и било ког другог.

Остало, ко како воли...
    Преко трња до звезда!

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mina68 Pogledaj poruku
    Једино што мене заиста нервира су оне синдикалне забаве поводом овог празника, додуше и било ког другог.

Остало, ко како воли...
    bilo je ranije putovanja za zene
    malo zvuci suludo sa ove tacke ali nije to bilo tako davno!
    90-ih se cak to upraznjavalo
    mala glavobolja za muzeve ali i malo relaksiranja od zvocanja
    uporediti danasnje spadanje sa nogu taj dan s tim i nije upitno
    recimo,dodje muskarac u parfimeriji u bira poklon s druge strane zena upinje se da mu proda
    ta zena sto kazes tih sindikalnih zabava ranije je mozda to shvatala kao odusak prodala ne prodala taj dan joj niko ne bi solio pamet od nadredjenih
    danas s obzirom da je prodaja najjaca taj dan mora debelo da se upne da napravi profit gazdi a rado bi uplivala u narucje nekom ko kupuje poklon od sto ili vise evra

Učlanjen
    11.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

nije vic - pare smo dali na prasetinu

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Nikita Kulganov Pogledaj poruku
    au ebac ti zagoreli... ja bi uzo ovu komplet-snajku... vidi ti nje koliko je porasla...
    šta će mi ova mršava ? ta ni sebe ne hrani jok će mene...

Moderator Zuji Zolja (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    352

u skoli moje cerke su povodom osmog marta crtali cestitke mamama.
    u muzickoj skoli su povodom osmog marta imali koncert za mame (na koji su neka deca jedva pustila i tate u publiku)
    ne mogu nikako da razuverim cerku da je osmi mart dan zena a ne dan mama. za nju je to bio dan mama i tacka. na kraju krajeva sve uciteljice su tako rekle.
    i onda se ja predam. dobro, dan mama
    -e, a kad ce dan tata?!?!!? hocu i njemu da nacrtam cestitku i da bude koncert za tate!
    - pa imas u zimu dan oceva!
    - a taj se ne broji. imas i ti u zimu dan mama, i ja imam detinjce... ali kad ce ovaj PRAVI dan tata kao sto je osmi mart za mame?
    -----
    eto tako "ratujemo" u kuci vec nekoliko dana.
    to je naravno manje vazno, ali zar je bilo tesko reci i dan i za sestre, tetke, bake, drugarice? mislim, ako se uopste pominje.
    znam opet bi bilo pitanje a za tate, ali eto pitam se sto sve mora prvo naopako i tako povrsno?
    glas neznanca

Početnik
    Učlanjen
    18.03.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Karanfili? zar to nije 1. maj?
    Mi ne slavimo 8. mart ...... ali ja se počastim

Slične teme

1. 8 MART
    Autor u forumu Žene
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.03.2004., 20:09
  2. 8. mart
    Autor Red_Zmaja u forumu Arhiva
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 10.03.2004., 10:30
  3. 8. mart