Da vam ispričam nešto

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Sinoc posle završetka druge smjene dodjem pred biro i kontam ajd da zapalim jednu :) 200 metara ispred vidim jednu baku i kako izviruje u mom pravcu , nisam obraćala pažnju ispusim vrtim smartfon i kad sam se okrenula baka stoji iza mene kažem "hellou " baka se smeši da udjem u zgradu okrenem se prema baki i vidim da izgubljeno razgleda pridjem i pitam je da li joj treba pomoć baka pogleda u mene i kaže " možete zamisliti da vec duže od sat vremena čekam da frizer otvori a u 8:00 sam imala termin mogli su lepo okačiti cedulju da danas kasne "... kažem ja njoj da je sad 21:20 i da je noć pogleda ona u mene smiješi se i kazuje "ma kakva noć sad je dan "

Vidim da je baka neorijentisana .

Sklonim se i pozovem muriju kažem o čemu se radi kaže mi cajkan da čekam sa bakom dok kolege nestignu, čekamo i baka stalno priča o padu radnog morala i kako frizer neotvara kazuje da misli da ima 78 godina da njena majka živi u blizini itd.

Cajkani stigli baka sva u čudu i ispriča i njima priču da frizer nije otvorio u 8:00 i da skoro dva sata već čeka .....

Da li se plašite starosti ? I šta bi odabrali da možete birati da vam otkažu noge i snaga ili da vam otkaže pamćenje ? Nesto od to dvoje dolazi sa godinama ...
 
Ovo se desilo mojoj mami, davno, a nije bila stara. Ono divno radno vreme od 7 do 15. Dosla kuci, obavila sta je imala i dremnula. Budi se oko 19 h, zima, mrak... i sva uspanicena zuri da se spremi za posao :lol:

Ne plasim se starosti. Mislim da se i u njoj moze uzivati ako sacuvas prijatelje, imas unucice, ako ne postanes pasivan i ceo dan sedis pred tv-om. Pozoriste, biblioteka, kapucino sa drugaricama, setnja i pravljenje kolaca sa unucicima,... to mi deluje tako spokojno :)
Ne bih podnela da postanem teret, da crpim energiju mladjima,... Sve dok mozes sam u wc i da se okupas, i dok ima jos nesto sto te moze nasmejati to je ok :)
 
Ovo se desilo mojoj mami, davno, a nije bila stara. Ono divno radno vreme od 7 do 15. Dosla kuci, obavila sta je imala i dremnula. Budi se oko 19 h, zima, mrak... i sva uspanicena zuri da se spremi za posao :lol:

Ne plasim se starosti. Mislim da se i u njoj moze uzivati ako sacuvas prijatelje, imas unucice, ako ne postanes pasivan i ceo dan sedis pred tv-om. Pozoriste, biblioteka, kapucino sa drugaricama, setnja i pravljenje kolaca sa unucicima,... to mi deluje tako spokojno :)
Ne bih podnela da postanem teret, da crpim energiju mladjima,... Sve dok mozes sam u wc i da se okupas, i dok ima jos nesto sto te moze nasmejati to je ok :)

gdje bwe divno, ja radim od 7-15, to je prerano. i kako uopste moze biti divno raditi, pa nisam ja iso u skolu da radim????
 
gdje bwe divno, ja radim od 7-15, to je prerano. i kako uopste moze biti divno raditi, pa nisam ja iso u skolu da radim????

:lol:
Da mogu da biram, radila bih od 6 do 14. Dodjes kuci i imas vremena za sve. I za setnju, i leti za strand, i za dete, i za rucak,... Ovako se sprema danas za sutra jelo, dodjes kuci a nisi ni za sta, pre posla jedva stignes da obavis nesto u posti ili banci, na trening tesko mozes jer retko sta tako rano radi,... procerdan dan :(

A ovo drugo :lol: lepo bi bilo da ne mora :)
 
:lol:
Da mogu da biram, radila bih od 6 do 14. Dodjes kuci i imas vremena za sve. I za setnju, i leti za strand, i za dete, i za rucak,... Ovako se sprema danas za sutra jelo, dodjes kuci a nisi ni za sta, pre posla jedva stignes da obavis nesto u posti ili banci, na trening tesko mozes jer retko sta tako rano radi,... procerdan dan :(

A ovo drugo :lol: lepo bi bilo da ne mora :)

da mogu da biram ja bi radio od 10-12, taman da popijem kafu sa kolegama, malo se ishegachimo, imam super ekipu na poslu, ne mogu da zamislim da radim nesto drugo

- - - - - - - - - -

ja radim od osam, a ustajem u pola sest.
prodje dan, breee..:rtfm:

:zag:
ja u pola 7, imam 1300m do posla :)))
 
Ne plašim se generalno starosti, jer ko što Bogi reče i to doba ima neki svoj kvalitet i treba ga osmisliti primerenim aktivnostima bez opterećivanja i sebe i drugih,
ali pošto sam imala prilike da neko vreme boravim uz staru dementnu osobu, već sam u sebi negde izgradila stav da ću na sam nagoveštaj alchajmera ili demencije verovatno smoći snage da sama "odem" dok još imam dostojanstva.
Možda zvuči grubo, sebično i sl. ali iskreno rečeno, nikakve moralne, duhovne, religiozne ili bilo kakve druge sumnje u pogledu toga nemam.
Eutanazija je na žalost još uvek jedan od najvećih civilizacijskih tabua i na to ne mogu da računam, ali zato mogu na onaj poslednji atom razuma i snage kojim ću u tom slučaju pre onoga gore "odlučiti"
kada je kraj.
 
Najt već reče, ne plašim se starosti, uopšte, ali nemoći da.
Starost čak vidim, negde na Mediteranu, sa dve koze, jednom maslinom i kojim čokotom, više mi ne treba <3
Plaši me bolest, nepokretnost, gubljenje razuma i dostojanstva (u bilo kom obliku).

A što se radnog vremena tiče baš sam juče sa društvom pričala o tome - od 06-14h bi za mene bilo idealno.
Ustajem rano ceo život, onda bar da imam šta od dana posle posla.
Najgore mi je bilo kad sam radila od 12:30-20:30 :neutral:
 
Ne plašim se generalno starosti, jer ko što Bogi reče i to doba ima neki svoj kvalitet i treba ga osmisliti primerenim aktivnostima bez opterećivanja i sebe i drugih,
ali pošto sam imala prilike da neko vreme boravim uz staru dementnu osobu, već sam u sebi negde izgradila stav da ću na sam nagoveštaj alchajmera ili demencije verovatno smoći snage da sama "odem" dok još imam dostojanstva.
Možda zvuči grubo, sebično i sl. ali iskreno rečeno, nikakve moralne, duhovne, religiozne ili bilo kakve druge sumnje u pogledu toga nemam.
Eutanazija je na žalost još uvek jedan od najvećih civilizacijskih tabua i na to ne mogu da računam, ali zato mogu na onaj poslednji atom razuma i snage kojim ću u tom slučaju pre onoga gore "odlučiti"
kada je kraj.

Alchajmer je najgora moguća varijanta demencije .

To je vec dramatična dijagnoza.

Imas dementnih osoba koji žive u davno prošlom vremenu kad ih pitas za godine imaju 20 godina uvek se raduju na izlazak sa mladim lepim momkom :) većinu dana provedu u fotelji gledajući tv i slušajući muziku ne prave neke frke i njihov svijet je sasvim uredan zadovoljni i srecni
 
Morala sam nazvati čeka dva sata u hladnoći jer misli da je dan a ne noć

Pitam je gde živi reče ulicu i hoće u totalno suprotnom pravcu da pešaci

Baka je dementna ili je u deliru bila . Nisam je mogla prepustiti samoj sebi
znači kad god sretneš sklerotičnog starca a ti zovi policiju
:neutral:

- - - - - - - - - -

i šta si mislila da će joj raditi policija ?
da je privede radi utvrđivanja identiteta ? da je vodi u starački dom ? da je vodi u ludnicu ? da je vodi kod lekara ?
 
znači kad god sretneš sklerotičnog starca a ti zovi policiju
:neutral:

- - - - - - - - - -

i šta si mislila da će joj raditi policija ?
da je privede radi utvrđivanja identiteta ? da je vodi u starački dom ? da je vodi u ludnicu ? da je vodi kod lekara ?

Koga, po tvom mišljenju, u tom slučaju treba da pozovemo?
I ja bih pozvala policiju, pa neka je oni zbrinu..
Hitnu ne bih zvala zato što ne bi došli, ne dolaze ni za mlade ljude koje ubije infarkt u sopstvenom krevetu a ne zbog dementne bakice..
 

Back
Top