Aleksandar Vučić je i šef obezbeđenja, zavarivač, koordinator u magacinu...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.088
O životu Aleksandra Vučića, koji danas puni 45 godina, dosta se zna. To je i logično kada ga, kao premijera, kamere prate u stopu.
Predsednik Vlade Aleksandar Vučić danas puni 45 godina

Ima bar još par desetina (u telefonskom imeniku ih je 18) javnosti nepoznatih njegovih imenjaka, od kojih su neki pristali da za “Blic” govore o tome kako je biti Aleksandar Vučić u Srbiji.


Većina pozvanih nije se javljala, a neki ne žele da ih povezuju sa liderom SNS.
Najstariji među onima koji su pristali na razgovor je 79-godišnjak iz Jovca kod Ćuprije, poljoprivrednik, koji je zbog imenjaka “zvezda” u selu. Meštani mu pričaju kako mu je imenjak uspešan i dobar premijer.


- Tad i meni milina bude oko srca. Trudim se da ne obrukam ime i prezime - objašnjava on i kaže da mu je želja da dočeka premijera u selu, ili da ga bar unuci vode u Ćupriju, ako premijer dođe, da ga upozna.


U osmoj deceniji života dočekao je i da ga lekari primaju preko reda.


- Imam epilepsiju 20 godina. Ranije, predam knjižicu i naoružam se strpljenjem da izdržim u čekaonici. Sada me odmah prozivaju, a ljudi se čude kada lekar vikne: “Neka uđe Aleksandar Vučić” - kaže starina Vučić.


Pirot: Kad „premijer“ vari


Aleksandar Vučić (38) je u Prisjansko naselje u Pirotu došao 1999. godine iz Prištine. Radi kao varilac u TE “Kostolac”, i kaže da zbog imena nema nikakvih problema.
- Drugari na poslu ponekad se šale, pa kažu: “Evo, stigao je premijer”. Postroje se i neko onako u šali komanduje “mirno!” - kaže Aleksandar.
Kada ga šef zove da nešto zavari, pita ga: “Gospodine da li možete da dođete”. On mu odgovara da je trenutno zauzet, pa onda opet sledi “ljubazna molba”.
- Tako stalno zbijamo šale. Nekada me puste i preko reda. Desilo mi se i da mi saobraćajac progleda kroz prste zbog prebrze vožnje. Zaustavio me je, ideo kako se zovem i prezivam, samo se nasmejao i rekao da sam slobodan. Imao sam, istina, i jednu neprijatnost na Fejsbuku. Dobio sam poruku da promenim ime i prezime, ali je onda usledila i druga: “Šalim se”. Nikad ne bih menjao ime i prezime. To što smo premijer i ja rođeni u istom mesecu je čini mi se sudbina - kaže Aleksandar Vučić.

Niš: „Državnik“ bezbednjak


Pored niškog Aleksandra Vučića ne može ni ptica da proleti. Bar ne može u Kliničkom centru u gradu na Nišavi, gde je ovaj premijerov imenjak, ali i vršnjak, šef obezbeđenja.


Kaže da na poslu retko ima potrebu da se predstavlja punim imenom i prezimenom, osim kada zove policiju da bi prijavio neki incident.


- U početku je bilo šaljivih situacija. Sagovornik bi, uglavnom, sa nevericom reagovao dok se predstavljam. Bilo je i pitanja: „A je l‘ niste neki rod?“ - kaže niški Vučić.


Tvrdi da mu to što se zove kao premijer nije direktno uticalo na život.


- Porodica, rođaci i prijatelji me zovu Saša, Aleksandar ili Vule. U komšiluku me svi znaju po nadimku, retko ko zna moje puno ime koje nikada ne bih menjao - dodaje on.


Direktor KC „Niš“ Zoran Radovanović na poslu se često šali da je on najbezbedniji rukovodilac u Srbiji, jer ga čuva Aleksandar Vučić.
Donja livadica: U školi me nisu voleli


Aleksandar Vučić iz Donje Livadice kod Velike Plane radi u strugari koja je smeštena u porodičnoj kući. Strastveni je lovac, skoro je dobio i dozvolu, a igra i fudbal za lokalni klub.

- Ime sam dobio po pradedi i ne bih ga menjao ni po koju cenu i ni zbog koga. Ponosim se svojim imenom i prezimenom - tvrdi Vučić iz Donje Livadice, mada mu je, kaže, donelo više nezgoda nego zgoda, pogotovo ranije.

- Nema problema u Donjoj Livadici. Selo je relativno malo, ovde me svi znaju. Ali dok sam išao u školu, da li zbog imena ili nečeg drugog, profesori su me, čini mi se, manje voleli od drugih. I sad, kada negde moram da pokažem ličnu kartu, različito ljudi reaguju - priznaje ovaj dvadesettrogodišnji mladić.
Kragujevac: Samo šala zbog imena

Dobro je što moj imenjak priča: „Rad, rad, rad“. Pitanje je - gde? Moje tri kćeri nemaju posao - priča 63-godišnji penzionisani zavarivač „Zastava kovačnice“. Prima penziju od 26.600 dinara. U SNS je od osnivanja. Sliku premijera nosi u novčaniku.

- Potegao sam inicijativu da se Ulica Martina Bagija, u kojoj živim, preimenuje u ulicu Aleksandra Vučića. Godinama tražimo da je asfaltiraju. Kada padne kiša, ne može da se prođe. Nadamo se da će, ako se ulici promeni ime, neko da je asfaltira - priča Vučić.

Od toga što se zove kao premijer, kaže, ima samo šalu, jer je u bolnici, na vrata sobe u kojoj je ležao posle operacije, neko stavio natpis “Premijerska soba”. Premijeru veruje, ali preti i da može da “promeni mišljenje”.

Kaže, ipak, i da se „najbolje živelo za vreme Tita“, jer je „bilo posla, para, a moglo je da se ide svuda, i da se spava i na klupi, bez straha“.

Pirot: Lakše do pića u kafiću
Aleksandar Vučić iz pirotskog naselja Radin Do mlađi je od poznatog imenjaka 11 godina i jedan dan. Radi u “Tigar tajers”, kao koordinator za planiranje resursa u magacinu.
- Oni koje poznajem kažu da im je drago što u okolini imaju Vučića. Ukućanima je simpatično da imaju “premijera u kući”. U kafiću drugarice koriste moje prisustvo da ih brže usluže. Drugari u šali kažu “lako je tebi kad se zoveš kao premijer” - kaže on.

Na razgovoru za posao u “Tigar tajersu” u komisije su se prvo osmehnuli, a kada je osvojio najviše bodova, rekli su:

“Pa, to je normalno kad se zoveš Aleksandar Vučić”.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/53...obezbedjenja-zavarivac-koordinator-u-magacinu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top