Klošarijada

Smoriša

Ističe se
Banovan
Poruka
2.553
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?
 
Све негативне ствари можеш повезати са њима. Нисам срео барем ја ''доброг'' клошара. Да мало причам жаргонски, то су ти ликови који по цео дан лутају и не знају шта ће са собом. Неописиво воле да улазе у фрку и да деле батине, што више батина си поделио, бићеш поштованији у том малом свету клошарчића. Обично пуше и пију, каче се за пријатеље који су успели нешто да их одведу на пиће и често посуђују новац који ретко када врате. Технолошки вишак друштва нашега.
 
ne i ne zelim.ti?

oni što piju ispred prodavnice

Pa dok sam bio nesto mladji, pre 5 godina, tu i tamo sam upadao u po neko drustvo gde dosta travare, a bogami ponekad i nesto jace roknu.
Zanima me koliko smo zapravo fini i sta je finoca, a sta klosarijada i sta se zapravo ceni, a sta ne i ko i kako.

Znaci za tebe su to sami oni sto piju ispred prodavnice? A da ti se na primer desi da izadjes sa nekim ortakom, a on sa devojkom i vi blejite negde i njegovoj ribi dodje neka drugarica, one se caskom izgube iza nekog drveta i nakon toga ova devojka ne moze da hoda?

Jel to klosarijada ili jok?

- - - - - - - - - -

Све негативне ствари можеш повезати са њима. Нисам срео барем ја ''доброг'' клошара. Да мало причам жаргонски, то су ти ликови који по цео дан лутају и не знају шта ће са собом. Неописиво воле да улазе у фрку и да деле батине, што више батина си поделио, бићеш поштованији у том малом свету клошарчића. Обично пуше и пију, каче се за пријатеље који су успели нешто да их одведу на пиће и често посуђују новац који ретко када врате. Технолошки вишак друштва нашега.


A da li ti se cini da ih ima previse ili ne?
 
"Klošarenje" bilo mejnstrim krajem devedesetih i početkom ovog veka po beogradskim naseljima,kao današnji hipsteri otprilike. Vops raketa isped lokalne 24/7 ili u parkiću,eventualno se srola buksna i zajebava se...:)
Naravno postaje besmisleno i glupo negde posle ranih dvadesetih...onda si stvarno bio original klošar.
Narkomanija je nešto drugo i mnogo ozbiljnije,nikako ne treba povezivati.
 
"Klošarenje" bilo mejnstrim krajem devedesetih i početkom ovog veka po beogradskim naseljima,kao današnji hipsteri otprilike. Vops raketa isped lokalne 24/7 ili u parkiću,eventualno se srola buksna i zajebava se...:)
Naravno postaje besmisleno i glupo negde posle ranih dvadesetih...onda si stvarno bio original klošar.
Narkomanija je nešto drugo i mnogo ozbiljnije,nikako ne treba povezivati.

Da, s tim sto se mozda vise koristio termin "Blejaci".:cool:, mada sta znam...
 
Pa dok sam bio nesto mladji, pre 5 godina, tu i tamo sam upadao u po neko drustvo gde dosta travare, a bogami ponekad i nesto jace roknu.
Zanima me koliko smo zapravo fini i sta je finoca, a sta klosarijada i sta se zapravo ceni, a sta ne i ko i kako.

Znaci za tebe su to sami oni sto piju ispred prodavnice? A da ti se na primer desi da izadjes sa nekim ortakom, a on sa devojkom i vi blejite negde i njegovoj ribi dodje neka drugarica, one se caskom izgube iza nekog drveta i nakon toga ova devojka ne moze da hoda?

Jel to klosarijada ili jok?

- - - - - - - - - -




A da li ti se cini da ih ima previse ili ne?

Тренутно их је и превише за наше просторе, а њихов број само расте.
 
Pa dok sam bio nesto mladji, pre 5 godina, tu i tamo sam upadao u po neko drustvo gde dosta travare, a bogami ponekad i nesto jace roknu.
Zanima me koliko smo zapravo fini i sta je finoca, a sta klosarijada i sta se zapravo ceni, a sta ne i ko i kako.

Znaci za tebe su to sami oni sto piju ispred prodavnice? A da ti se na primer desi da izadjes sa nekim ortakom, a on sa devojkom i vi blejite negde i njegovoj ribi dodje neka drugarica, one se caskom izgube iza nekog drveta i nakon toga ova devojka ne moze da hoda?

Jel to klosarijada ili jok?

- - - - - - - - - -




A da li ti se cini da ih ima previse ili ne?
dobro bio si klinac u to vreme. ne bi bilo u redu da pijes i duvaš ispred neke prodavnice ili po parkovima tako dalje.sad si ozbiljniji valjda.

nemam takve ortake pa mi sad blejemo :)
 
Poslednja izmena:
dobro bio si klinac u to vreme. ne bi bilo u redu da pijes i duvaš ispred neke prodavici tako dalje.sad si ozbiljniji valjda.

I pre 5 godina sam bio punoletan i zaradjivao kao i sada, a imam solidna primanja.:)

Nisam ispred prodavnice pijancio vec na nekim zurkama, duvao bas i nisam, ne svidja mi se, a i ne radi me.

Poenta, cim se druzis sa nesto mladjim i smuvas recimo neku mladju devojku negde oko 21-24 godine ako malo izadjes negde sa njom mozes da upadnes u tako nesto.

Ozbiljan sam ja bio uvek, nazalost.:)
 
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?

evo baš pre neko veče na fotkama Forumaša , sveži utisci
kao imaju ćaćine pare al klošari u duši, bedan fond rečenica i mahom uvredljive
jer potiskuju strah koji im govori koliko vrede
vade se na garderobu koliko sam shvatio, ono što nam služi da zaštitimo telo od atmosferalija još od pećinskog doba
e to pećinsko ti je u njima...
izmenjali smo mišljenja i podelili repke na kraju, mada mi ne imponuje
razmišljam nov nick da uzmem ovaj mi zagadjen kako bih rekao...
imamo seoske klošare a imamo i ove gradske sa poreklom od seoskih
nezadovoljni sobom kriju istinu i gube se izmedju fikcija u glavi i onog realnog što ne vide
al biće njima reano, realno toliko realno da će poželeti da samo sanjaju
 
evo baš pre neko veče na fotkama Forumaša , sveži utisci
kao imaju ćaćine pare al klošari u duši, bedan fond rečenica i mahom uvredljive
jer potiskuju strah koji im govori koliko vrede
vade se na garderobu koliko sam shvatio, ono što nam služi da zaštitimo telo od atmosferalija još od pećinskog doba
e to pećinsko ti je u njima...
izmenjali smo mišljenja i podelili repke na kraju, mada mi ne imponuje
razmišljam nov nick da uzmem ovaj mi zagadjen kako bih rekao...
imamo seoske klošare a imamo i ove gradske sa poreklom od seoskih
nezadovoljni sobom kriju istinu i gube se izmedju fikcija u glavi i onog realnog što ne vide
al biće njima reano, realno toliko realno da će poželeti da samo sanjaju

Razumem te.

- - - - - - - - - -

Strah, uvek taj prokleti strah, a samospoznaja ga lepo unizava.
 
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?

Jesam sa drugarima koj puse marihuanu :) i sad :)
A iskustva...mene ne radi to :lol: samo ubedacim i tako ... sedim ko kip i cak ne pricam ..jeza.
Oni sigurno da nisu klosari :) Uspesni ljudi.
 
Jesam sa drugarima koj puse marihuanu :) i sad :)
A iskustva...mene ne radi to :lol: samo ubedacim i tako ... sedim ko kip i cak ne pricam ..jeza.
Oni sigurno da nisu klosari :) Uspesni ljudi.

Okej, ma vutra ovako nije ne znam kolko losa, ali sta mislis o onim tipovima i ribama koje svaki dan roknu po 10-20?:lol:
Jesi to videla nekad?

- - - - - - - - - -

A samo cisto informativno neko mi rece da je za posedovanje trave kazna 2 godine zatvora?:thumbdown:
 
Sa narkomanima se nisam nikada družio . Teraj to u pzdu mtrinu . Želim se družiti sa ljudima zdravih mozgova .
Sa ovima što cijeli dan gluvare po kafanama jesam na mahove ali su do zla boga dosadni jer se stalno pričaju
iste priče .Volim se družiti sa ljudima koji imaju neke hobije nevezano koliko se ja u te njihove hobije razumijem
jer su to uglavnom interesantni ljudi .
 
Sa narkomanima se nisam nikada družio . Teraj to u pzdu mtrinu . Želim se družiti sa ljudima zdravih mozgova .
Sa ovima što cijeli dan gluvare po kafanama jesam na mahove ali su do zla boga dosadni jer se stalno pričaju
iste priče .Volim se družiti sa ljudima koji imaju neke hobije nevezano koliko se ja u te njihove hobije razumijem
jer su to uglavnom interesantni ljudi .

Pa nisam se ni ja bas druzio sa njima, ali jbg, ako se kreces, odes kao na neku zurku bude tu realno.
 
jbg tek kasu overili skapiro sam da su dzankiji

U nekom ultra finom drustvu i takvoj ekipici neces to videti, ali ako malo krenes da se druzis sa "vise kul" tipovima i bicerkama ma to je se redovno ispostavi.
Tako je jedna moja ortakinja primila neku na gajbu gde je sama zivela, jer ova nije imala gde trenutno i ispostavilo se da mala roka bromazepam i rakijcinu, lecena od toga, al posrnula i promeni 5 tipova za 15 dana.:lol:
 
Vremena su se onda očigledno promenila. Bila sam u par navrata na žurkicama tog kako kažeš ultra finog društva i mogu ti reći, nije se točila sangrija, konjak i pućkale kohibe....dobro, bilo je i takvih, but...:lol:
...
Nego ne razumem zašto se (svi) konzumenti marihuane svrstavaju u klošare, porede sa narkosima, alkosima i sličnima...naravno da preterana upotreba bilo čega vodi u ovisnost, poremećaj pa i bolest....od kupoholičara do kompulzivnih žderača hamburgera.
Ali ako se koristi kao blagi sedativ, kod glavobolje, relaksans..nekome čak i stimulans u smislu pojačane kreativnosti, kod problema sexualne indiferentnosti itd. itd, ona ima blagotvorno dejstvo. Ono što je čini drogom jeste njena prekomerna i nekontrolisana upotreba jer thc ima blaga halucinogena svojstva.
 
Ja jesam, makar za početak u medicinske svrhe. Ovako su ljudi koji to uopšte ne žele da zloupotrebljavaju prisiljeni da bukvalno na ulici pronalaze dilere i kupuju robu vrlo sumnjivog kvaliteta.
Yebeni benzos od kojeg se odvaljuje pola nacije kupuje se na kilo po apotekama, deca se od dvanaeste oduzimaju od alkohola koji im većina trgovaca i dalje prodaje bez problema, a konoplja je karta za zatvor. f.uck.
Da, zakon je u pitanju.
 
Jesam bio u ekipi sa raznolikim ljudima. Narkomani, alkosi, maloletni delikventi, punoletni, ljudi koji su bili u zatvorima za pljačke, itd, itd...

Nisu oni nikakve nakaze i tome slično, samo što te sa njima ne čeka ništa pozitivno, to moraš znati, kao što mi se nije ni desilo, tako da više ne izlazim i ne viđam se sa njima aktivno, nekad kad se sretnemo u kraju, stane se malo, popriča, šta ima i tako, ali ništa posebno.
 
Jeste se nekad družili sa nekim klošarima/narkićima i tako sličnom ekipom?:)
Jel imate neka zanimljiva iskustva?
Koje biste ljude nazvali klošarima?
Da li to mogu da budu i dobra druženja i zanimljiva životna iskustva ili samo povezujemo negativne stvari sa time?

Moze da bude zanimljivo i vrlo poucno, npr. ne pomisljaj i ne radi to sto vidis.

Sedeo sam sa nekim likom na nekom koncertu, bio je uradjen necim.
Kasnije su ga vadili iz recnog korita jer je pao sa ograde, srecom po njega nije dohvatio do vode jer bi se udavio. Nije bila mala visina, merdevine su bile neophodne.

Izmedju klosara i narkomana postoji razlika, klosari se uglavnom ne drogiraju vec su alkosi.
Ne znam kako bih jos mogao da okarakterisem klosare...
 

Back
Top